» »

dolžina smuči?

dolžina smuči?

parafrend ::

Kupujem nove smuči Fischer Progressor 900(Rocker-2013/14) vendar se ne morem odločiti za dolžino smuči. Sem soliden rekreativen smučar visok 180 cm. Prosim za priporočilo, katero velikost smuči naj izberem . Kolebam med 165cm in 170 cm.
Lp8-)

Heisenberg ::

pravijo da izbereš višino ki ustreza razadalji med brado in nosom

Hayabusa ::

pravijo da izbereš višino ki ustreza razadalji med brado in nosom

Dobrodošel v 2014 časovni popotnik iz časov Mateje Svet.

155 cm.

OP
Voziš slalom, smuk, nekaj vmes ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

xCore ::

se ne gleda na radij zavoja kaksne zelis delat?
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

bzp ::

Fischerjev product finder na strani za višino 180 priporoča 180 ali 175 dolge smuči Progressor 900.

pe3c ::

Pojdi v resno trgovino in vprasaj. Okvirno si pa pomagaj s tem.

parafrend ::

Hayabusa je izjavil:

pravijo da izbereš višino ki ustreza razadalji med brado in nosom

dobrodošel v 2014 časovni popotnik iz časov mateje svet.

155 cm.

Op
voziš slalom, smuk, nekaj vmes?


Vozim nekje med slalomom in veleslalomom!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: ahac ()

driver_x ::

Če imaš možnost, preizkusi različne dimenzije. Jaz sem visok 185, smuči pa imam dolge 165. Take so med preizkušanjem najbolj ustrezale moji tehniki vožnje.

pe3c ::

Letos sem kupil All-Mountain smuci, velik sem 183 cm imam okoli 83 kg in bi rekel, da sem dober do odlicen rekreativen smucar. Glede na to ti ponavadi povejo dve dolzini, ki bi ti naj ustrezali.

Meni so priporocali dolzino 178cm in 184 cm, vzel sem 184 cm. Sem zadovoljen.

Hayabusa ::

pe3c je izjavil:

Pojdi v resno trgovino in vprasaj. Okvirno si pa pomagaj s tem.

Super, še en časovni potnik.
Gledaš kaj smučanje na tv ?
2 m dilc ni nikjer več.

Polni carving 155 cm, r12-13 ne preveč trde.


btw, na vsakem poštenem smučišču imajo izposojo, predlagam da jo izkoristiš in ugotoviš kakšne smuči ti najbolj ustrezajo.
Testiraj tudi big footke :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Invictus ::

Za slovenska smučišča so 170 cm smuče predolge zaradi preozkih smučišč. Težko karvaš.

Vzemi 165 cm. Krajša smučka ponavadi tudi manj vibrira ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pe3c ::

Seveda, ce je to slalom smucka in kaj bi oseba rada. Dejstvo pa da merilo "do brade" ne implicira na vse smucarje.

parafrend ::

Invictus je izjavil:

Za slovenska smučišča so 170 cm smuče predolge zaradi preozkih smučišč. Težko karvaš.

Vzemi 165 cm. Krajša smučka ponavadi tudi manj vibrira ...


ODLOČAM SE ZA FISHER PROGRESSOR 900(model ROCKER 2013-14)DVOJNI RADIJ 13-17M.
NAJVEČ SMUČAM NA VEČJIH SMUČIŠČAH, KI JE PA PRIORITETA KARVANJE.

Invictus ::

Kako karvanje?

Veleslalomsko ali slalomsko ?

Pa ne kriči. Saj te slišimo.

Poleg tega ima vsaka dolžina smučk svoj radij. 17 metrov radija je danes precej out ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

parafrend ::

Fischer Progressor 900 rocker2013/14) je nova smučka z dvojnim radijem od 13-17m . Na naših smučiščih vozim bolj slalomsko, na tujih pa pretežno veleslalomsko! Ne bi rad kupil predolge ali prekratke smuči, ker jih mislim nekaj časa imeti!

Invictus ::

Dvojni radij tukaj pomeni da ima en glavni radij (kot vse ostale smučke) in dodatni radij za špico, ki omogoča lažje zavijanje.

Ti hočemo kaj svetovat, ampak očitno že vse veš. Najprej si pa malo o smučki preberi na linku, ki si ga dal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Invictus je izjavil:

Za slovenska smučišča so 170 cm smuče predolge zaradi preozkih smučišč. Težko karvaš.

Vzemi 165 cm. Krajša smučka ponavadi tudi manj vibrira ...

omg kako vibrira?najbrž je kaj za postorit pri tvoji tehniki ker lezeš nazaj,takrat pa dila rada zavibrira.
če ima smuča rocker jo lahko obrneš tudi precej hitro pa če je dolga 190 cm. če je kombinacija chamerja in rockerja pa po neki določeni hitrosti stvar ni več tako enostavna. in progresor je hibrid rocker-chamber geometrije.
cca 20% ljudi za silo vozi slalomko kolikor jaz vidim.
probat samo velike razlike ne bo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

gusto ::

Lani sem testiral različne smuči, najbolj so mi bile všeč Elan Race SL. Razmišljam da bi jih kupil, sem jih našel za ugodno ceno. Edino kar mi ne da čisto miru je dolžina smuči.:) Velik sem 169cm, 69kg, ko sem si lani sposodil smuči, sem vzel 160cm. Bil sem zadovoljen, nimam nobenih pripomb, vendar sedaj ne vem če nebi vseeno vzel še 5cm krajše smuči (155cm). Pri opisu smuči piše, da naj bi bila višina -10/-20, torej recimo da bi bile krajše boljše. Spet pa ne vozim hardcore slalom, ampak nekaj vmes med slalomom in veleslalomom, včasih ga rad tudi malo pritisnem, zato imajo tukaj daljše smuči verjetno prednost. Katere naj vzamem, je sploh kakšna bistvena razlika v tistih 5cm?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326780 (5831) kremenko1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522185 (9995) G_mAn
»

izbira smuči

Oddelek: Loža
133884 (3356) msjr
»

Kakšne smuči?

Oddelek: Loža
298612 (8106) ahac
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916737 (11207) schurda

Več podobnih tem