» »

Zakaj se računalnik ponovno zaganja

Zakaj se računalnik ponovno zaganja

sportnik999 ::

Imam malo starejši računalnik, pred tremi meseci sem na novo naložil windows xp professional service pack 3. Od takrat naprej se računalnik ponovno zaganja, ponavadi takrat, ko kdo kaj dela na računalniku. Zgodilo se je že, da se je ponovno zagnal večkrat dnevno. Zanima me vzrok tega? Ali mogoče manjkajo kakšni codeci ali gonilniki? Ali je to kriva strojna oprema računalnika?

Ram: 1, 25 gb

Hvala, lp :)

hojnikb ::

lahko bi dal malo več informacij o specifikacijah, ker tukaj nimamo kristalnih krogel, da bi lahko vedl..
#brezpodpisa

Good Guy ::

pregrevanje, švoh napajalnik...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

sportnik999 ::

Računalnik je starejši, saj ga uporbljam samo za internet in word.

Specifikacije:
RAM: 1,25GB
PROCESOR: AMD Athlon XP 2400, 2.01 GHz
GRAFIČNA: ASUS A9550 Series, 256 mb

Pozabil sem omeniti, da preden sem na novo naložil windowse se to ni dogajalo.

hojnikb ::

kater napajalnik ?
kondezatorji so ok ?

Kaj se zgodi, ko se računalnik ponovno zažene ? a je tko, kot da bi reset prtisno, al je še kak BSOD vmes ?

crystaldiskinfo prlepi sem in stestiraj ram z memtest86..
#brezpodpisa

dzinks63 ::

Zadeva je stara, preventivno sčisti vse hladilnike na cpu, gpu, tudi napajalnik , v hladinh režah je ogromno prahu. Zamenjaj tudi pasto na procesorju. To je za začetek. Če ne bo nič boljše, pretestiraj vse komponente, najprej ram in disk. Če bo vse ok, se loti napajalnika, pač si sposodiš drugega brezhibnega. Če bo še vedno vse po starem, je krivda na matični. Sicer pa tole muzejsko zadevo prodaj za rezervne dele ali celo podariš komu, sam pa si nabaviš malo novejši računalnik pa čeprav rabljen, kakšen c2d je kar stroj proti temu.

solatko ::

Nekaj kondenzatorjev na plati je zanič. Daj sliko MB.
Delo krepa človeka

Duhec ::

sportnik999 je izjavil:

Imam malo starejši računalnik, pred tremi meseci sem na novo naložil windows xp professional service pack 3. Od takrat naprej se računalnik ponovno zaganja, ponavadi takrat, ko kdo kaj dela na računalniku. Zgodilo se je že, da se je ponovno zagnal večkrat dnevno. Zanima me vzrok tega? Ali mogoče manjkajo kakšni codeci ali gonilniki? Ali je to kriva strojna oprema računalnika?
Ram: 1, 25 gb
Hvala, lp :)


Desni klik na "Moj računalnik", --> Lastnosti, klik na zavihek "Dodatno", spodaj pri Zagon in obnovitev klik na "Lastnosti", odpre se okno in spodaj odstrani kljukico pred "Samodejno zaženi ponovno"! Vse potrdi in restartaj sistem.

S tem boš prisilil XPje, da se ti ob napaki ne restartajo ampak javijo "BSOD", torej izpišejo kodo napake v znanem stavku npr: Driver_Irql_not_less_or_equal in "Stop 0x1000000d1" ipd.
To kodo napake s parametri potem pripopaj sem.
Lahko tudi z namenskim programom recimo BlueScreenView:
http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...
izpišeš kodo napake, ki se pojavlja na tem kompu.
Bo precej lažje določiti zakaj se ti restarta sistem.

MIHAc27 ::

Če je delalo OK pred reinštalacijo... ubogaj Duhca. Verjetno je krivec Blue screen.

Drugače najbolj pogosto hardwaresko, pa je napajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik se restarta

Oddelek: Pomoč in nasveti
121522 (1167) podreberek
»

težava pri inštalaciji xp-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
151231 (965) Kunte
»

Loop pri inštalaciji Win XP in no master disk problema!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101653 (1535) alien13
»

Težava z geforce fx 5600xt

Oddelek: Operacijski sistemi
5720 (662) prodajalka
»

POMAGAJTE-NE RAZUMEM VEČ NIČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
201706 (1247) Kriko

Več podobnih tem