» »

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca

1
2
3

[D]emon ::

HupChup je izjavil:

Mogoče sem med redkimi, ampak zame je bil prehod na Win8 brezhiben, ker sem dobil, kar sem iskal.


Enako.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

boolsheat ::

Se strinjam. Startscreen je super zadeva, ravno tisto, kar je manjkalo - nek zaslon kjer imaš združena vsa obvestila, tako kot imaš na telefonu.

Prejšnji start menu je pa bila ena velika bedarija. Če kaj pogosto uporabljaš imaš bližnjico na namizju/taskbaru, če pa si rabil kako nastavitev iz nadzorne plošče si pa pač stisnil win gumb in začel pisati ime želje aplikacije. Odkar je bil vpeljan aktivni search je bil startmenu povsem neuporabna zadeva.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

no, naj dajo nekam možnost spiska programov, ki so po abecednem vrsnem redu pa bodo veliko ljudi, ali pa se žrtvujejo in dajo še možnost starega start menija, naj ne bluzijo z novimi bedarijami, ki jih le najstniki prenašajo z veseljem

[D]emon ::

Oziroma, ce zasukamo:

Naj ne bluzijo z zastarelimi bedarijami, ki jih le okoreli dinozavri prenasajo z veseljem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FlyingBee ::

ne, smisel je v uporabnosti ne v modernosti ... na PC-ju seveda

win64 ::

FlyingBee je izjavil:

no, naj dajo nekam možnost spiska programov, ki so po abecednem vrsnem redu pa bodo veliko ljudi, ali pa se žrtvujejo in dajo še možnost starega start menija, naj ne bluzijo z novimi bedarijami, ki jih le najstniki prenašajo z veseljem

a misliš ta spisek programov http://techdows.com/2011/09/windows-8-a... ?
Poleg tega lahko sortiraš tudi po datumu namestitve, kategoriji in pogostosti uporabe. V windows 8.1 izgleda še malo lepše.

SLO_Matej ::

FlyingBee je izjavil:

no, naj dajo nekam možnost spiska programov, ki so po abecednem vrsnem redu pa bodo veliko ljudi, ali pa se žrtvujejo in dajo še možnost starega start menija, naj ne bluzijo z novimi bedarijami, ki jih le najstniki prenašajo z veseljem

Tudi to se da vklopiti, da ti samodejno prikaže seznam programov (razvrščen po imenu / po datumu namestitve / po najpogosteje uporabljenih / po kategorijah).

Desni klik na opravilno vrstico in izbereš sledeče:

kamuee ::

Ena stvar mi ni jasna na tem forumu. Glede na to da je računalniško namenjen. Vsi se bunite zaradi METRO vmesnika, kar je za moje pojme kot profesionalca zlo praktična zadeva predvsem na WIN 8.1 PRO.

Programi se dajo lahko pripeti v start meni in omogoča več bližnjic kot pa tastari start meni, ker je bil že dolgočasen. Vsi tisti, ki imate problem z METRO-jem ste pač tipični slovenski konzervativci. Namesto, da bi razmišljali konstruktivno in se ubadali z drugimi detajli, kot so naprimer razne nastavitve, network, itd. kar je dejansko pomembno in uporabno za domačo in profesionalno uporabo na PC-ju.

Nikjer od nobenega pa nisem zasledil da bi komentiral delovanje, nastavitve, omrežja, ...

Zato je že čas da se začne o tem razpravljat in komentirat praktična opažanja izboljšave od win 7 itd.

??

P.S. Za tiste ki so pa preleni se malce naučit novitet, ki jih prinaša novi vmesnik metro pa pač naj začnejo uporabljat linux ali Mac OS pa bodite že enkrat tiho pa se ne pritožujte zaradi malenkosti, naprimer desni klik na start za ugasnitev PC-ja.

Za vse power user-je pa pozivam na konstruktivne komentarje in izmenjavo nasvetov , skratka pametnih informacij..

Lep pozdrav!!
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

bluefish ::

kamuee je izjavil:

Namesto, da bi razmišljali konstruktivno in se ubadali z drugimi detajli, kot so naprimer razne nastavitve, network, itd. kar je dejansko pomembno in uporabno za domačo in profesionalno uporabo na PC-ju.
Povprečen uporabnik pač več časa porabi za uporabo Metro vmesnika kot pa za brskanje po omrežnih nastavitvah. Posledično je največ gneva ravno v tej smeri.

abyssus ::

@kamuee, se popolnoma strinjam s tabo. Ko sem nabavil SSD disk, sem nanj namestil tudi WIN 8.1, prav zaradi čim hitrejšega delovanja. Na Metro vmesnik sem se navadil še taisti dan in sedaj brez njega preprosto nebi mogel več. Punca se je prav tako navadila v trenutku. Tukaj se bunijo samo tisti, ki so slišali, kako je metro slab, testirali pa niso nič :)

kamuee ::

Točno tako abyssus, sej moja ženička se je tut navadila, se ni nič bunila pa sma oba okrog 30-33let. Tisti, ki ste pa laiki pa imate zato youtube in imate gor vse prikazano in razloženo kako katera zadeva deluje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Edino kar sem opazil da nastane problem pri LAN-u z inštaliranim 3rd party antivirusom ki namesti nekega svojega klienta, kateri blokira network prepoznavo.

Opazil sem, da je bil problem z media stream-om, ki ni hotel zalaufat. Enostavno greš v windows services in postaviš windows search na automatic nato klikneš start service gumb, ter isto narediš za windows network media streaming in voila, zadeva deluje.

Kar sem opazil da na network vpliva SW od SSD-jev pri meni samsung magician 4.3 kateri mi pri optimizaciji izklopi windows search service in posredno se izklopi streaming. Toliko o tem če je imel kdo podobne probleme.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

Do sedaj sem naredil restore point, ker sem pač malo eksperimentiral z win OS potem ponovno inštaliral vse in zdej zadeva deluje.

Edino eset smart security 7 mi je delal preglavice z network-om, ker je lokalno omrežje blokiral z svojim klientom dokler ga nisem izklopil.

Omenil bi samo še, da ni potrebno biti v homegroup, kar je za moje pojme bil kiks MS-a že pri win 7, ter da je zadeva občutljiva na username in password pri prepoznavi networka lokalno.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

harmony ::

Mene zanima, ce je Win 8.1 aktiven tudi v podjetjih. To domaca raba gor dol.

bluefish ::

V številnih firmah še vztrajajo na XP, ponekod so se premaknili na W7. Ni pa to tako kot pri potrošnikih, ki za male pare vsako leto lahko zamenjajo sistem.

MrStein ::

abyssus je izjavil:

@kamuee, se popolnoma strinjam s tabo. Ko sem nabavil SSD disk, sem nanj namestil tudi WIN 8.1, prav zaradi čim hitrejšega delovanja. Na Metro vmesnik sem se navadil še taisti dan in sedaj brez njega preprosto nebi mogel več. Punca se je prav tako navadila v trenutku. Tukaj se bunijo samo tisti, ki so slišali, kako je metro slab, testirali pa niso nič :)

In kake prednosti Metroja ti pomagajo pri delu z računalnikom?

kamuee je izjavil:


za moje pojme kot profesionalca
...
tastari start meni, ker je bil že dolgočasen.

:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

[D]emon ::

Meni osebno je Start Screen sila vsecen. Programe, ki jih najpogosteje uporabljam, imam nametane gor, sortirane po skupinicah. Quick launch vrstice nikoli nisem maral, ikon na namizju takisto ne.

Kar pa se tice performans, dobim na strojni opremi, ki jo imam, pod Windows 8 boljsi izkoristek kot pod Windows 7.

I'm happy.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

abyssus ::

@MrStein, število bližnjic in velikost ikon. Ja, velikost ikon; sam sem namreč dovolj neroden da (sploh v opravilni vrstici) zelo rad zgrešim aplikacijo, ki jo dejansko želim odpreti. Prav tako zmaga preglednost. Ne vem, sam imam vsaj 30 bližnjic v tem metru menuju in vedno vem, kje točno imam aplikacijo oz. bližnjico do aplikacije, ki jo želim zagnati. Všeč so mi tudi ti Live "tajtli", ki jih uporabljam (vreme, pošta, market). Moti me edino to, da mi "search" ne najde map (dokumente dobro išče), ki jih imam nekje na disku, da bi si še te pripel v menu. Aja, pa moti me to, da bližnjice v Metro menuju ne moreš dodati na namizje oz. jaz tega nikjer ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

kamuee ::

desni klik, pin to taskbar (opravilna vrstica), pin to start. Za desktop pa mislim da morš iz same mape kjer je inštalirano desni klik na aplikacijo in nato pošlji na desktop oz. send to desktop. Za ostale funkcije mi sporočte če ima kdo problem. Trenutno sem prečesal skor vse od vmesnika, network, za SSD zlo dobra podpora. Za uporabnike na PC-ju je pa tko tko, imaš admin, pol pa še svoj lokalni oz. vezan na microsoft account.

Če ima dko kakšne vprašanja, namige, rešitve naj kr posta gor.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

MrStein METRO vmesnik ima prednost da lahko daš več bližnic gor inimaš pregled na aktivnimi aplikacijami (verme, mail, facebook, ipd.), vse ostale zadeve kot control panel, itd imaš pa dostopno z desnim klikom na start (za moje pojme bolj uporabno). Prednost je še ta da naredimo število klikov dost manj kot pri starem startu.

Stari start gumb je oddelal svoje, čas je da gremo s časom in potrebami naprej. Ne rečem, lahko bi dali na izbiro v nastavitvah kakšen GUI hočeš imet ali classic ali metro, je pač kiks MS-a.

Ne vem zakaj se toliko bunite zaradi metroja. Raje pojdite preverit druge nastavitve, npr. kako lokalno omrežje deluje, kompatibilnost gonilnikov, nastavitve GPU-ja, itd.. Skos berem samo te zlajnane komentarje zoper metroja, v dostih pogledij je boljši od classic menija. Sem si inštaliral na začetku start8 classic menu in sem ga po 2 dneh zbrisal, ker mi je postal neuporaben, ima metro več opcijo in uporabnosti kot pa klasični start meni. Toliko o startu in me mislim več komentirat ne metroja in ne navadnega starta, ker je to čist brez veze. NAVADITE SE NA SPREMEMBE PA NE BIT TAKO KONZERVATIVNI. IT'S TIME TO MOVE ON AND GROW UP.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

k4vz0024 ::

Če bi M$ obdržal uveljavljene rešitve GUI in dodal nove z možnostjo izbire (customize) bi bila 8 toplo sprejeta. Tako pa so hoteli vsiliti sistem za namiznike, ki je primeren za tablice, ker so tam zavohali priložnost ($$$). Sedaj pa, ko so ugotovili, da je 8 polomija, ji vračajo nazaj funkcionalnost sedmice.

MrStein ::

abyssus je izjavil:

@MrStein, število bližnjic in velikost ikon. Ja, velikost ikon; sam sem namreč dovolj neroden da (sploh v opravilni vrstici) zelo rad zgrešim aplikacijo, ki jo dejansko želim odpreti. Prav tako zmaga preglednost. Ne vem, sam imam vsaj 30 bližnjic v tem metru menuju in vedno vem, kje točno imam aplikacijo oz. bližnjico do aplikacije, ki jo želim zagnati. Všeč so mi tudi ti Live "tajtli", ki jih uporabljam (vreme, pošta, market). Moti me edino to, da mi "search" ne najde map (dokumente dobro išče), ki jih imam nekje na disku, da bi si še te pripel v menu. Aja, pa moti me to, da bližnjice v Metro menuju ne moreš dodati na namizje oz. jaz tega nikjer ne najdem.

Torej sploh ne misliš Metro ampak le Start Screen?
No, enako lahko dosežeš z ikonami (ja tudi večjimi) na namizju.
Ali custom app, če že...
Live stvari so bili tudi v Win7 (in "vsi" so jih sovražili - widgeti).
Live stvari imaš sicer lahko tudi na desktopu. Ali na koncu koncev v okenčku.

kamuee je izjavil:


Raje pojdite preverit druge nastavitve, npr. kako lokalno omrežje deluje,

Zakaj bi preverjal nekaj kaj mora delovati samo po sebi?
In kaj ima to veze z METRO?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Cold1 ::

MrStein METRO vmesnik ima prednost

"Slabost," si hotel zapisati, mar ne? Ne? Ojej.


da lahko daš več bližnic gor

Jih ima precej manj, in precej slabše urejene so, kot je to omogočal meni Start (poudarek na omogočal, za svoja sračja gnezda ste si krivi sami).


inimaš pregled na aktivnimi aplikacijami (verme, mail, facebook, ipd.)

Social media fart apps? You gotta be kidding me. Ampak OK, šalo na stran, recimo da vzamem tvoj argument resno, kljub očitnemu "idiocracy" elementu. Okna 7, pa še prej Vista, pa še prej XP-ji... pa še prej Okna 98, so že zdavnaj omogočala namizne pripomočke, ki so lahko prejemali podatke s spleta (oziroma koderkoli) in jih prikazovali v živo, s tem da niso bili ogabni do nezavesti in niso motili normalnega delovanja namizja.


Prednost je še ta da naredimo število klikov dost manj kot pri starem startu.

Meni Start je zahteval natančno dva klika za zagon katerekoli aplikacije, en klik na gumb start, drug klik na bližnjico, Metro, po drugi strani, zahteva mešetarjenje z desnimi kliki, vlačenje drsnika levo-desno, in zmedeno pregledovanje kakofonije, ne-hierarhično, ne-urejenih, bližnjic; več klikov, mnogo več časa, za isto stvar.

Razen če res zgolj "poganjaš" Facebook, ampak zakaj bi potem uporabljal karkoli drugega kot najcenejši Androidni telefon (ali kar kak stupida-fon z facebook aplikacijo), kaj ti bo, v tem primeru, PC?


Stari start gumb je oddelal svoje, čas je da gremo s časom in potrebami naprej.

Aha, ko bo MS, v nekaj mesecih, predstavil vizijo Oken 9, ki ne bodo več uporabljala Metroja, se boš torej v celoti premislil, ker bo spet "čas da gremo s časom in potrebami naprej?"

Ali pa bo to trenutek histerije?


Ne vem zakaj se toliko bunite zaradi metroja.

Ker je absurdno neuporaben in nezaslišano grd, ti po dveh letih in pol še ni uspelo prebrati nobenega argumenta, ali pa fajsbruh generacija tega ne zmore več?


NAVADITE SE NA SPREMEMBE PA NE BIT TAKO KONZERVATIVNI. IT'S TIME TO MOVE ON AND GROW UP.

Tole histerično neumnost boš lahko ponavljal sam sebi, ko boš togotno vpil in preklinjal MS, da so ti vzeli Metro v naslednjih Oknih.

abyssus ::

@MrStein, ikone na namizju mi nikoli niso bile všeč. Sem se že pred časom odvadil le teh. Večinoma sem imel nabito polno opravilno vrstico, sedaj pa imam nabito poln start screen, kot si ga sam poimenoval. Vem, da so bile v WIN7 na voljo widgeti, vendar jih načeloma nisem rad uporabljal (razen sticky notes), sploh zato ker je to pomenilo daljši zagon sistema. Verjamem, da sedaj teh težav ne bi imel pa vseeno.

@Cold1, če MS odstrani Metro, se bom pač spet navadil na tisti način oziroma, če sistem slučajno ne bo hitrejši od zdajšnjega ga sploh ne bom menjal. Največ mi na koncu vseeno šteje hitrost.

Cold1 ::

sploh zato ker je to pomenilo daljši zagon sistema

Ja pa kaj še, namizni pripomočki niso prav nič upočasnjevali zagona, ne streljaj kozlov.


Vem, da so bile v WIN7 na voljo widgeti, vendar jih načeloma nisem rad uporabljal (razen sticky notes)

Samolepljivi listki niso del namiznih pripomočkov, za čisto običajen Okenski program se gre (zgolj uporabljen vmesnik je nestandarden).

k4vz0024 ::

Pride ven 8, pa ukinejo podporo za gadgete za Win 7? Kot da nihče ne uporablja 7, WTF?

kamuee ::

Ma Cold1 si pa bogu pomagi, glej če bo 9ka boljša ko 8ka bom z veseljem šel na 9ko. doklebo pa 8ka hitrejša bom pač ostal na 8ki oz. 8.1. Pa sprejmi da smo ljudje različni enim je eno všeč drugim drugo!!! P.S. kadaj je pri microsoftu vse delovalo od prve??? NIKDAR ne pri xp ne pri 7ki in tut pri prihodnjih OS-ih nebo, ker si lahko privoščijo kikse!!!
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

[D]emon ::

k4vz0024 je izjavil:

Če bi M$ obdržal uveljavljene rešitve GUI in dodal nove z možnostjo izbire (customize) bi bila 8 toplo sprejeta. Tako pa so hoteli vsiliti sistem za namiznike, ki je primeren za tablice, ker so tam zavohali priložnost ($$$). Sedaj pa, ko so ugotovili, da je 8 polomija, ji vračajo nazaj funkcionalnost sedmice.



Kotalis buce. Konsolidacije za tri platforme pac ne mores drugace izpeljat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bluefish ::

[D]emon je izjavil:

Konsolidacije za tri platforme pac ne mores drugace izpeljat.
Seveda lahko, prikazano s številnimi koncepti.

Cold1 ::

Pa sprejmi da smo ljudje različni enim je eno všeč drugim drugo!!!

Morda bi moral to najprej sprejeti sam?


P.S. kadaj je pri microsoftu vse delovalo od prve?

A dej, dej, ponovno z mitično tretjo izdajo, ki da reši vse probleme?
Mimogrede, programske opreme, ki bi bila brez hroščev ni, vendar se tule ne pogovarjamo o "napakah pri izdelavi" temveč o "debilizmih v zasnovi" izdelka kot takega.


NIKDAR ne pri xp ne pri 7ki in tut pri prihodnjih OS-ih nebo,

Ne izmišljuj si neresnic.

-----------------------------------

Konsolidacije za tri platforme pac ne mores drugace izpeljat.

Saj je niso izpeljali, WP ni enak WinRT, ki ni enak W8, ravno tako pa tudi ne poganjajo istih aplikacij; četudi bi jih, le te na dveh (od treh) platform ne bi bile uporabne.

[D]emon ::

bluefish je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Konsolidacije za tri platforme pac ne mores drugace izpeljat.
Seveda lahko, prikazano s številnimi koncepti.


Ubuntu style ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kamuee ::

ne morem verjet kaj se bunite zarad tega metroja!!

:D
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

[D]emon ::

Najbolj se buni folk, ki ga 99% casa sploh ne uporablja. :))

Moj stric, star 83 let (!), se je takoj znasel s start screenom. Tle se pa proper geeki ne. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kamuee ::

Cold1 je izjavil:

Pa sprejmi da smo ljudje različni enim je eno všeč drugim drugo!!!

Morda bi moral to najprej sprejeti sam?


P.S. kadaj je pri microsoftu vse delovalo od prve?

A dej, dej, ponovno z mitično tretjo izdajo, ki da reši vse probleme?
Mimogrede, programske opreme, ki bi bila brez hroščev ni, vendar se tule ne pogovarjamo o "napakah pri izdelavi" temveč o "debilizmih v zasnovi" izdelka kot takega.


NIKDAR ne pri xp ne pri 7ki in tut pri prihodnjih OS-ih nebo,

Ne izmišljuj si neresnic.

-----------------------------------

Konsolidacije za tri platforme pac ne mores drugace izpeljat.

Saj je niso izpeljali, WP ni enak WinRT, ki ni enak W8, ravno tako pa tudi ne poganjajo istih aplikacij; četudi bi jih, le te na dveh (od treh) platform ne bi bile uporabne.



Ne kompliciraj in ne soli pamet drugim...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

boolsheat ::

Cold1 je izjavil:

MrStein METRO vmesnik ima prednost

"Slabost," si hotel zapisati, mar ne? Ne? Ojej.


da lahko daš več bližnic gor

Jih ima precej manj, in precej slabše urejene so, kot je to omogočal meni Start (poudarek na omogočal, za svoja sračja gnezda ste si krivi sami).


inimaš pregled na aktivnimi aplikacijami (verme, mail, facebook, ipd.)

Social media fart apps? You gotta be kidding me. Ampak OK, šalo na stran, recimo da vzamem tvoj argument resno, kljub očitnemu "idiocracy" elementu. Okna 7, pa še prej Vista, pa še prej XP-ji... pa še prej Okna 98, so že zdavnaj omogočala namizne pripomočke, ki so lahko prejemali podatke s spleta (oziroma koderkoli) in jih prikazovali v živo, s tem da niso bili ogabni do nezavesti in niso motili normalnega delovanja namizja.


Prednost je še ta da naredimo število klikov dost manj kot pri starem startu.

Meni Start je zahteval natančno dva klika za zagon katerekoli aplikacije, en klik na gumb start, drug klik na bližnjico, Metro, po drugi strani, zahteva mešetarjenje z desnimi kliki, vlačenje drsnika levo-desno, in zmedeno pregledovanje kakofonije, ne-hierarhično, ne-urejenih, bližnjic; več klikov, mnogo več časa, za isto stvar.

Razen če res zgolj "poganjaš" Facebook, ampak zakaj bi potem uporabljal karkoli drugega kot najcenejši Androidni telefon (ali kar kak stupida-fon z facebook aplikacijo), kaj ti bo, v tem primeru, PC?


Stari start gumb je oddelal svoje, čas je da gremo s časom in potrebami naprej.

Aha, ko bo MS, v nekaj mesecih, predstavil vizijo Oken 9, ki ne bodo več uporabljala Metroja, se boš torej v celoti premislil, ker bo spet "čas da gremo s časom in potrebami naprej?"

Ali pa bo to trenutek histerije?


Ne vem zakaj se toliko bunite zaradi metroja.

Ker je absurdno neuporaben in nezaslišano grd, ti po dveh letih in pol še ni uspelo prebrati nobenega argumenta, ali pa fajsbruh generacija tega ne zmore več?


NAVADITE SE NA SPREMEMBE PA NE BIT TAKO KONZERVATIVNI. IT'S TIME TO MOVE ON AND GROW UP.

Tole histerično neumnost boš lahko ponavljal sam sebi, ko boš togotno vpil in preklinjal MS, da so ti vzeli Metro v naslednjih Oknih.


Najbolj neumen komentar leta že februarja? :))

Prejšnji star meni je bil povsem neuporaben.. Zakaj bi za bilokatero bližnjico potreboval 2 klika? Kje vidiš kakšno prednost v tem?

Nekomu, ki je na PCju, predlagaš naj za Facebook uporablja kar aplikacijo na telefonu namesto aplikacije na PCju(!!)? A ti boš zdaj določal katere aplikacije naj nekdo uporabljajo na PCju in katere na telefonu?

Če ne želiš uporabljati metro aplikacij jih pač ne uporabljaj... Ampak ne vem zakaj jambranje, če se nek neuporaben gumb odstrani in na njegovo mesto postavi dostop do alternativnega namizja, ki ima pač drugačno zasnovo, kot klasično namizje in je uporabna v drugih okoliščinah? A, če bi bližnjico do metroja prestavili v desni kot, potem ne bi jokal?

Cold1 je izjavil:


Konsolidacije za tri platforme pac ne mores drugace izpeljat.

Saj je niso izpeljali, WP ni enak WinRT, ki ni enak W8, ravno tako pa tudi ne poganjajo istih aplikacij; četudi bi jih, le te na dveh (od treh) platform ne bi bile uporabne.


WP in WinRT se bosta združila v W9...

Seveda so lahko tisti appi iz WP/WRT uporabni tudi v metroju v W, design metroja je tak, da brez težav razširiš na večji zaslon.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Am... Tako v Win7 kot v Win8 in 8.1 pritisneš start knofek in natapkaš program, ki ga potrebuješ ter pritisneš enter. In se zažene. Torej, zakaj bi potreboval cel taskbar pinanih appov? Razen zato, da je popolnoma nepregleden? Zakaj bi potreboval celo namizje ikon? In zakaj se mi ne more pokazati samo en mali okenček, magari spodaj levo, v obliki start menija, ki ponuja še par drugih opcij, ampak se more v Win8+ zamenjati celoten pogled? Saj je super za tablice, sam na desktopu, kjer imaš miš in tipkovnico, pa vseeno malce razbija workflow. Ni kritično, ni pa tako zelo potrebno.

Meni start meni v sedmici še zdaleč ni neuporaben, zgoraj omenjeni search, pinanih ima par pogosto uporabljanih aplikacij (kar s pridom izkoriščam in nimam našaranega taskbara, kjer imam v bistvu pinani samo dve aplikaciji, Chrome in Winamp), za kaj zahtevnejšega je pa mogoče šariti. Kar je potrebno delati tudi na start screenu. Za slednje je start screen res bolj pregleden, ampak vseeno, na desktopu razbijati flow zaradi tega?

Zlahka bi za desktop obstajal star meni, zlahka bi se ga izboljšalo. Start screen je popravljanje nečesa, kar ni pokvarjeno, vsaj ne na način, s čimer bi zadevo konkretno izboljšali. Za _desktop_!

Mr.B ::

PIPI,
Search je ama isti ali še celo boljši od W7, torej o čem ti sanjaš...

Zakaj ogromen ne pregleden start menij ? Ej Na Metro vmesnik na prvi polovici imaš praktično lahko ama vse amam vse kar delaš vsak dan. In si lahko urediš povečaš, pogrupiraš WTF????, a hočeš reči da si ga ne znaš urediti tako kot pod W7, Pin tu start meni, pa potem premakneš bolj levo ali manj desno...

Sami loleki, ki jamrajo nekaj, ker so totalno nespoosobni še celo za Win vmesnik. PIPI pojdi na APPLE, tam je to tako ot mora biti in nič drugače...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

boolsheat ::

Tako je -> pritisneš windows gumb na tipkovnici in vtipkaš kar želiš in enter. Na kak način se ti izpisujejo rezultati ni bistveno, glavno da jih takoj dobiš. Tu je stvar ista - W7/W8 - isti workflow.

Jaz imam pa več pinnaih appov v taskbaru, nikoli nisem uporabjal pinnaih appov v start meniju, zakaj bi dvakrat klikal, če lahko enkrat, direktno?

Start screen ni popravlajenje start menija, gre za povsem drugo zadevo, ki je pač dostopna tam kjer je bil prej tisti meni - MS jo je postavil na tisto mesto, ker je želel, da se ljudje čimvečkrat znajdejo v metroju in ne, ker bi šlo za zamenjajo, zdaj je jasno, da bi bilo bolje, če bi prestavili prehod kam drugam. Kaj pa je metro potem? Gre za alternativni desktop, primeren v drugih okoliščinah. Kot bi imel v Linuxu na gumbu hitro preklaplanje med gnome in kde.

Star meni je pač odstranjen, ker je neuporabna in nepotrebna zadeva. Amapak pač je navada železna srajca in ker je imel nekdo prej tam neko bližnjico ga zdaj moti, ker je ni tam, ampak se s klikom odpre nekaj drugega. To je edini problem, stare navade. Bližnjice v startmeniju so nepotrebne od W7 naprej, ko so močno izboljšali taskbar. Prej si res takoj imel zafilanega z odprtimi aplikacijami, od W7 naprej pa imaš brez težav 15+ bližnjic tam - z velikimi ikonami, z malimi še toliko več.

Tile imajo prednost, da ti dajo še nekaj feedbacka, nek predogled.

PrimozR ::

Mr.B je izjavil:

PIPI,
Search je ama isti ali še celo boljši od W7, torej o čem ti sanjaš...

Zakaj ogromen ne pregleden start menij ? Ej Na Metro vmesnik na prvi polovici imaš praktično lahko ama vse amam vse kar delaš vsak dan. In si lahko urediš povečaš, pogrupiraš WTF????, a hočeš reči da si ga ne znaš urediti tako kot pod W7, Pin tu start meni, pa potem premakneš bolj levo ali manj desno...

Sami loleki, ki jamrajo nekaj, ker so totalno nespoosobni še celo za Win vmesnik. PIPI pojdi na APPLE, tam je to tako ot mora biti in nič drugače...

Nikjer nisem rekel da je search slabši. Rekel sem samo, da ga imata oba. Le da se ti pri Win7 odpre en majhen overlay (start meni), v Win8 ti pa popolnoma zamenaj okolje (start screen). Če brskaš po ikoncah 'na roke', je start screen res boljši, meni pa slabši. Če si približno sposoben in klofneš tipko win in naklofaš ime programa ter pritisneš enter je pa popolnoma vseeno oz. je start meni boljši, ker ti manj preseka workflow.

boolsheat je izjavil:

Tako je -> pritisneš windows gumb na tipkovnici in vtipkaš kar želiš in enter. Na kak način se ti izpisujejo rezultati ni bistveno, glavno da jih takoj dobiš. Tu je stvar ista - W7/W8 - isti workflow.

Jaz imam pa več pinnaih appov v taskbaru, nikoli nisem uporabjal pinnaih appov v start meniju, zakaj bi dvakrat klikal, če lahko enkrat, direktno?

Ni isti workflow.

Zato, da imaš v taskbaru aktivne appe, ne pa celo baražo, kjer nekateri so, nekateri niso aktivni. Ker te 1x na dan tisti dodatni klik ne stane nič, če to pomeni bolj čist taskbar. Čeprav to so osebne preference, nekateri imajo tudi nametano svašta na namizje. Pa če nimaš vse navlake pinane v taskbar, je popolnoma isto, a odpreš iz avtomatsko pinanega shortcuta v start meniju, ali pa greš na start screen. Oz. spet pridemo do manj presekanega workflowa v primeru menija.

Pa nekateri uporabljamo razgrupirane, razširjene elemente v taskbaru, ker pri malih ikoncah ne moreš izklopiti grupiranja. Ker, GLEJ GA ZLOMKA, zahtevajo večkratno klikanje (klik oz. vsaj hover over na grupo in potem izbiranje pravega okna). Kar je tečno, če imaš odprte tri brskalnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

boolsheat ::

V podanem primeru je workflov popolnoma isti->če narediš blind test boš imel isti rezultat.

To naprej so potem že osebne prefrence, jaz imam rajši taskbar poln, tako točno vem na katerem mestu je določena aplikacija pa je odprta ali zaprta.

Naredi si nov taskbar, kamor zmečeš vse bližnjice pa bos isto...

Naredi mapo nekje-vanjo zmeči vse bližnjice, ki jih rabiš. Desni klik na taskbar->toolbars->new toolbar in nato izberi mapo.

PrimozR ::

Zakaj bi si odvzemal plac v taskbaru z nekimi neuporabnimi toolbari?

boolsheat ::

Tole ti zaseda preveč prostora?

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Zakaj ne bi mogel namesto tega odpreti start meni?? o.O

frudi ::

PrimozR je izjavil:


Pa nekateri uporabljamo razgrupirane, razširjene elemente v taskbaru, ker pri malih ikoncah ne moreš izklopiti grupiranja. Ker, GLEJ GA ZLOMKA, zahtevajo večkratno klikanje (klik oz. vsaj hover over na grupo in potem izbiranje pravega okna). Kar je tečno, če imaš odprte tri brskalnike.

Da se tudi to, ampak je treba preko registra:
 never combine, hide labels

never combine, hide labels

1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PrimozR ::

URL, NAO!!!!

Sem iskal pred časom pa obupal.

EDIT: aja, a je to Win8 al je tut za Win7?

EDIT2: hm, našel, pa očitno sem že gledal link. Ne vem kako mi je tole ušlo -_-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

frudi ::

Je minilo že nekaj časa, odkar sem iskal navodila za to; meni se je nastavitev prenesla še iz Win7, ki sem jih nadgradil v 8. Še za vse druge, ki bi jih morda zanimalo:

1. Go to your taskbar properties and set Taskbar Buttons to "Never Combine".
2. Launch REGEDIT and navigate to HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop\WindowMetrics
3. Create a new String Value and call it MinWidth.
4. Modify the string properties and set the value to 56 (or 40 if you use small icons).
5. Restart your computer, and now Windows 7 will never combine icons, but it will also hide the labels.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

boolsheat ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj ne bi mogel namesto tega odpreti start meni?? o.O


A si sentimentalno navezan na start meni ali za kaj bi po vsej sili rad klikal na njega?
Ne moreš odpreti start menija, ker ga ni. ;)

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Start meni je uporaben, ko nimaš wireless tipkovnice pri roki...

PrimozR ::

boolsheat je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Zakaj ne bi mogel namesto tega odpreti start meni?? o.O


A si sentimentalno navezan na start meni ali za kaj bi po vsej sili rad klikal na njega?
Ne moreš odpreti start menija, ker ga ni. ;)

Na Win7 je. Tukaj je bolj debata (IMO), da so popravljali nekaj, kar ni bilo pokvarjeno, oz. 'popravek' zadeve ni izboljšal bistveno, da bi bilo to potrebno. Za namizje. Tablice oz. touch enabled PC-ji so nekaj drugega. Če kdo ne verjame v to, naj pač pogleda vsebino zadnjih parih updejtov, npr. boot to desktop (na PC-jih brez touch panela bo to edina opcija v Update 1, v touch napravah bo ravno obratno, naprave z miško, tipkovnico in touch panelom bodo pa imele obe opciji), start knofek, napovedi start menija v Win9, turn off na start screenu (spet bo to nekaj samo za naprave, ki nimajo touch panela), gumbki za manipulacijo oken na metro aplikacijah (na touch enabled napravah se bodo pokazali samo pri hover over na okolici z miško, na touch only jih ne bo), itd.

Win8 je morda super, takisto Metro start screen, ni pa optimalen za desktop.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339947 (32904) boolsheat
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17245181 (34883) AvtoR
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013434 (11174) boolsheat
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10529172 (23568) kamuee
»

Pobegli Windows 8.1 Update 1 razkriva korak k poznanemu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4715984 (12628) boolsheat

Več podobnih tem