» »

Status študenta, možno kjerkoli ZDAJ to še uredit??

Status študenta, možno kjerkoli ZDAJ to še uredit??

teychika¸ ::

LP!

Zanima me, če kdorkoli ve za kakšne možnosti, da bi prišla še sedaj do statusa študenta ali samoizobraževanje, da bi lahko delala kot študentka??
Kakršne koli možnosti??? HVALA ZA POMOČ! :)

eric_cartman ::

Problem je to, ker ti nobena visoka šola ne nudi vpisa, tudi izrednega ne, sredi leta. Možnost je edino ta, da se pozanimaš za tisto srednjo šolo v Kopru, ki je imela izredni vpis tam okoli 80€, pa so ti priskrbeli vso papirologijo. Mislim, da ima nekaj takega tudi SUAŠ v Ljubljani, o tem se je že nekaj debatiralo. Vsekakor pa to ni status študenta ampak dijaka. Za kaj več pa ne vem..

teychika¸ ::

Aha, kakorkoli, samo status rabim za delo preko študentskega servisa.. Se bom pozanimala, hvala.
Če pa kdo še ve kaj več pa prosim za info. Hvala

rdecaluc ::

Ostane ti le izobraževanje odraslih. Redni vpisi so mimo, izredni tudi.

Pa še tisto je res vprašanje kam it? Plus ne vem kako tolerirajo neprisotnost.
Est modus in rebus. ,typos

teychika¸ ::

Ja sej ta varjanta me zanima, kakršen koli vpis, ali izobraževanje odraslih oz samoizobraževanje, ali karkoli, samo da bi prišla do statusa...
žal je pač tako, če ne moraš dobiti redne službe in si brez denarja, si prisiljen delati na tak način, pa naj še kdorkoli kaj reče. :)

bluefish ::

Obstaja tudi podjemna pogodba.

teychika¸ ::

Ja obstaja ja, ampak večina delodajalcev išče študente in se nočejo sploh zapletati s podjemnimi pogodbami, nekateri niti ne morejo na tak način zaposliti. Sem že več kje sama ponudila da bi me vzeli preko podjemne pogodbne, ampak zakaj bi če iščejo študenta.. Jaz pa seveda mam večjo korist in več denarja prek študentskega dela, kot da državi plačujem 38% davka.. če država jebe nas, pa še mi jebimo državo ;)

black ice ::

teychika¸ je izjavil:

Jaz pa seveda mam večjo korist in več denarja prek študentskega dela, kot da državi plačujem 38% davka.. če država jebe nas, pa še mi jebimo državo ;)

V bistvu s tem na dolgi rok jebeš samo sebe.

teychika¸ ::

Zakaj bi jebala sebe, če sem mlada in nikjer ne dobiš službe, mam možnost postat študent in tako delat in služit. PO MOJEM MNENJU TO BOLJE DA IMAŠ VSAJ DENAR KOT PA DOMA SEDET IN SE SMILIT SAM SEBI IN GOVORIT DA NI SLUŽBE.

Sem stara 21 let, mam več kot 1 leto delovne dobe, služba je ampak do nje prideš še samo po vezah, pa itaq te vsi izkoristijo, večinoma pa itaq vsi zadne čase bi radi samo da prideš z svojim s.p.jem in delaš zanje. Torej če drugi izkoriščajo nas, zakaj nebi še mi njih dokler lahko! :)

bluefish ::

teychika¸ je izjavil:

mam možnost postat študent
Študent v narekovajih. Glede na temo pa teh možnosti ni ravno v izobilju.

teychika¸ je izjavil:

Torej če drugi izkoriščajo nas, zakaj nebi še mi njih dokler lahko! :)
Jah, poudarek je res predvsem na tem, dokler lahko. Ampak veš, nekega dne bodo take priložnosti odpravljene. Večina bo imela točno 0 z izobraževanjem povezanih delovnih izkušenj. Samo važno, da je bil tekom študentskega dela na voljo najnovejši iPhone (ne ciljam nate).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ice-Heki ::

večinoma pa itaq vsi zadne čase bi radi samo da prideš z svojim s.p.jem

Tudi ti ga lahko odpreš in preko s.p.-ja delaš za njih?

mihec87 ::

Ice-Heki je izjavil:

večinoma pa itaq vsi zadne čase bi radi samo da prideš z svojim s.p.jem

Tudi ti ga lahko odpreš in preko s.p.-ja delaš za njih?


Hec je ko nekatere firme bi imele tako, samo pa urno postavko dajo tako da se ti komaj/ne izide. Tako da ne vem kako si nekateri šefi to razlagajo..

eric_cartman ::

Tako da ne vem kako si nekateri šefi to razlagajo..


Si ne razlagajo.. Tudi pri nas stalno izkoriščajo s.p.-je. Pa jim dajo urno postavko 5,77€ bruto. Skratka na koncu so primorani oddelat teh 200 ur (več kot 200 jim ne plačajo), da si lahko zaslužijo za preživetje. Skratka ko odšteješ vse prispevke in tako naprej jim ostane dobrih 500 €. Žalostno ampak resnično.

Vseeno mislim, da ji mal narobe svetujete z odprtjem s.p.-ja. To je lahko zelo pogubno, če nimaš nekega hudega plana oz. izračuna, kako zvozit vse to.

Za podjemno pogodbo pa danes nihče noče več slišat. Delodajalec raje najame študenta in ga po parih tednih, ko ga ne potrebuje več, zavrže kot smet..Torej zakaj komplicirati, ko pa so postopki odpuščanja pri študentu najlažji.. Klic na telefon --> ne rabimo te več, adijo!

teychika¸ ::

Ja sej točno tk je, vsi rečejo da nočjo met stroškov, men na enem razgovoru pred 2 tednoma so jasno že sami povedli da se jim ne splača nekoga zaposlit ker je preveč stroškov in prispevkov, a nam se pa splača pol za takšne kretene delat, ko ti dajo 800€ pa si krij vse stroške, 100€ imej pa za prehrano čez mesec??? Če bom odprla kdaj s.p. bom imela salon za sebe in nebom delala za nikogar drugega kot za svoje stranke, ne pa na tak način ko te jebejo pa na konco še pišejo drobni tisk v pogodbi da moraš kazen plačat npr. če prekineš pogodbo z njihovim podjetjem.....

Jerry000 ::

V kopru ne vpisujejo več na ta način. Sem tudi jaz probal lani septemba, ne pustijo več:/.
@teychika¸, če imaš kako šanso delaj na napotnico od brata, sestre, frenda,...pač kdorkoli kater ne koristi napotnic

teychika¸ ::

Aja škoda,...

Prek tuje napotnice nebo šlo ker vsi kolegi delajo in tud js na svojmo mestu nebi posojala, ker na konco pa sam plačaš dohodnino ko presežeš... takrat pa nebi nihče dal denarja zraven, prej bi pa vsi delali na tuje napotnice, tako da niti ne želim koga zajebat na tak način... svojo ali nič..

bluefish ::

Saj zato pa se ponavadi folk dogovori o določenem deležu nakazila v zameno za posojeno napotnico.

Jerry000 ::

teychika¸ je izjavil:

Aja škoda,...

Prek tuje napotnice nebo šlo ker vsi kolegi delajo in tud js na svojmo mestu nebi posojala, ker na konco pa sam plačaš dohodnino ko presežeš... takrat pa nebi nihče dal denarja zraven, prej bi pa vsi delali na tuje napotnice, tako da niti ne želim koga zajebat na tak način... svojo ali nič..


Poslal sem ti ZS :)

bizilux ::

jst mam pa en problem. dobil sem fenomenalno priložnost za delo, 7.6€ na uro, 4 ure in pol na dan... idealno zame, idealno...

je samo en problem. status mi poteče 13.5.2017 ko bom star 26 let... na žalost :/ trenutno sm dijak prek SUAŠ šole...

pri njih je pa edina opcija študentsko delo, zaradi določenih razlogov ki se mi jih ne da pisat... OKEJ torej kakšne so moje opcije?

sm googlov ogromn, in recimo če bi se maja vpisov na b2, piše na njihovi strani da nebi mogu dobit statusa študenta sred leta... tko da to odpade...
pripada mi še en vpis na fakultete, ampak sm itak vpise zamudu...
ena opcija k jo vidm mogoče je da preko napotnice od nekoga druzga delam? pa mu dam 50€ na mesec al pa kej tazga? mogoče bi lahko tut preko moje sestrce haha k je glih prvi letnik faksa začela...?
tazadna opcija je pa da jih prepričam da me za polovični delovni čas uzamejo ampak majo oni dobre protiargumente, tko da bo težko :)

je pa to resna organizacija, tko da mislm da bi by the books oni, tko da na napotnco od druge osebe vrjetn nebi pristal. Odgovor morm pa sporočt do jutr...če sm slučajno najdu kkšn način kako lahko delam od maja do oktrobra... pol bi se itak na magisterij vpisov...ampak tisti faking 4 mesci so problem

MadMen ::

Legalno nimaš nobenih opcij, no odvisno za kako delo gre. S.P. se ti ne splača za 4 ure, prav tako gre za kršitev delovne zakonodaje.

bizilux ::

MadMen je izjavil:

Legalno nimaš nobenih opcij, no odvisno za kako delo gre. S.P. se ti ne splača za 4 ure, prav tako gre za kršitev delovne zakonodaje.

ja so resna institucija tko da sploh nebom sprašvov za kkšne kvazi poti prek drugih napotnic k bojo sam rekl lepo adijo. s SPjem se pa tut nism prpravlen zajebavat, edina opcija je polovični delovni čas, so včasih že imel ga za to pozicijo pa so pred dvema letoma na študente zamenjal, ker polovični delovni čas kao ne sme nadur izkoriščat... ker tukej je dopoldanski in popoldanski delovni čas za 4.5 ure, in se je treba dogovarjat z drugo osebo, ampak recimo da druga študentka ne more v petek delat in bi mogu jst 9 ur potegnt, bi potem jst manjku v ponedeljek in bi ona teh 9 ur potegnla... efektivno bi mev polovičn delovni čas nakonc tedna... samo je velik več dogovarjanja, tko da to idejo jutri predstavim pa če sm jim dost ušeč me vzajemejo, čene pa jebiga, life goes on.

mam pa dost velko prednost k bi mogu en za to pozicijo začet včerej v sredo, pa je napisov 2 uri prej sms da ne pride :D tko da nujno rabjo hehe

miha98 ::

Idi v Avstrijo....

bizilux ::

in kaj bo v avstriji?

miha98 ::

Ne vem delat naj gre... Magna oz. nekaj se bo že našlo....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna doba, ali je pravično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749104 (6740) St235
»

status študenta

Oddelek: Šola
336045 (3490) MadMen
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388497 (6842) Phantomeye
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219601 (17323) Furbo
»

S.p. kot študent

Oddelek: Loža
163923 (3163) fosil

Več podobnih tem