» »

Nova namestitev Win 7 64 bit

Nova namestitev Win 7 64 bit

Robert ::

Glede na to, da je računalnik postal počasen sem se odločil za novo namestitev Win 7 64 bit Pro verzijo. Do sedaj sam tega nisem delal sedaj pa bi poskusil. Win 7 imam nameščene na HDD-ju Samsung na particiji C:. Sedaj pa bi te Win 7 odstranil in jih instaliral na SSD disk, ki ga že imam v računalniku. Zanima me postopek, kako začeti, vrstni red, kako nastaviti v BIOS-u, preimenovanje pogonov,......Naredil sem arhivo SSD diska in HDD Samsunga ter formatiral SSD. Če se le da HDD-ja ne bi formatiral ali pač....Imam licenčne Win 7 na CD-ju. Virusa na računalniku nimam (glede hitrosti namreč). Win 7 sem instaliral 5 let nazaj in jih od takrat nisem več instaliral ponovno.

solatko ::

Robert - W7 ni potrebno na novo instalirat, potrebno je sistem samo malo očistit in optimizirat. Če pa hočeš sistem naložit na SSD, potem pa je najbolj smiselno, da to narediš na novo. Na dveh diskih sistema ne boš mogle obdržati, ker boš imel probleme pri registraciji Windows-a.
Kako se instalira, je na netu ogromno navodil. Instalacija je lažja, kot pri XP, pa še hitreje gre vse skupaj.
V bios-u nastaviš disk, s katerega boš sistem poganjal, označiš za način pogona AHCI (če pustiš na ATA ali IDE, bo zagon in delovanje sistema počasen).
Vstaviš DVD, izbereš na F12 (ali kakšna druga tipka, piše pri zagonu sistema) DVD za boot-anje in slediš navodilom.
Ko ti bo dalo na izbiro particije, greš na delovanje diskov, počistiš željeno particijo, ustvariš novo in na to na novo narejeno (naredi dve particiji), namestiš OS.
Ko se pojavi okno, vpišeš željeno ime in geslo uporabnika, ter počakaš, da se pojavi namizje. Nato greš na My computer, propertis in opraviš registracijo.
Delo krepa človeka

Han ::

Najbolj "ziher" opcija je, da za čas namestitve odklopiš klasičen disk.

solatko ::

Han - Zakaj že?
Delo krepa človeka

Robert ::

Han je izjavil:

Najbolj "ziher" opcija je, da za čas namestitve odklopiš klasičen disk.


To mi je predlagal tudi sodelavec v službi.

zhorzh ::

Tole si poglej:

http://www.partition-assistant.com/reso...

http://download.cnet.com/AOMEI-Partitio...


V bistvu ti "skopira" obstoječo instalacijo in ne rabiš na novo inštalirat.

Aja, nujno morš "align" diska narest , drugače zgubiš vse prednosti SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zhorzh ()

Robert ::

zhorzh je izjavil:

Tole si poglej:

http://www.partition-assistant.com/reso...

http://download.cnet.com/AOMEI-Partitio...


V bistvu ti "skopira" obstoječo instalacijo in ne rabiš na novo inštalirat.

Aja, nujno morš "align" diska narest , drugače zgubiš vse prednosti SSD


In kaj to pomeni align, skopiral pa bi samo OS Win.

hojnikb ::

ne delat clona iz HDDja na SSD, ampak nared frišno inštalacijo !
#brezpodpisa

zhorzh ::

Sej je tam opisano v linkih. SSD ji začnejo particijo na 64tem sektorju, HDDji pa na 63 (vsaj tko sem razumel). Če pustiš default, SSD ne bo tolk hitro delal kot bi lahko...

@ hojnikb:

Zakaj ne bi delal klona? 100x lažje kot vse na novo inštalirat in draverje iskat....

Han ::

solatko je izjavil:

Han - Zakaj že?
Predvsem zato, da se izogneš morebitni nerodnosti - izbrisu particije/podatkov z navadnega diska.

hojnikb ::

zhorzh je izjavil:

Sej je tam opisano v linkih. SSD ji začnejo particijo na 64tem sektorju, HDDji pa na 63 (vsaj tko sem razumel). Če pustiš default, SSD ne bo tolk hitro delal kot bi lahko...

@ hojnikb:

Zakaj ne bi delal klona? 100x lažje kot vse na novo inštalirat in draverje iskat....

že zaradi tega, da je OS aware, da laufa na SSDju in ne na HDDju.
Potem pa še maš alignment, nepotrebne servise, trim ...

Veliko lažje je nanovo namestit, pa še svež sistem maš :)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inštalacija Win 10 na dodaten disk

Oddelek: Operacijski sistemi
7925 (731) MrStein
»

Čiščenje računalnika pred predajo

Oddelek: Pomoč in nasveti
434386 (2806) imagodei
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333667 (2647) opeter
»

Prestaviti windowse

Oddelek: Pomoč in nasveti
151808 (1466) fosil
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621035 (13744) MrStein

Več podobnih tem