» »

Štekanje igric...grafika

Štekanje igric...grafika

ProBook4740 ::

Pozdravljeni!
Imam nov Hp-jev računalnik ProBook4740s
- Intel I5-3210M, 2,50 GHz
- 4 GB RAM
- integrirana grafična Intel HD 4000 in ločena grafika AMD Radeon HD 7650M, 2 GB pomnilnika

Računalnik uporabljam predvsem za uporabo interneta, poslušanja glasbe in gledanja filmov.
Začel bom pa tudi z malo bolj zahtevnejšimi programi za tehniško risanje, katerim ne zadostuje zgolj osnova integrirana grafika.

Računalnik sem preizkusil na nekaterih igrah, ki bi glede na zahteve morala brez problema delovat.
Vendar igrice štekajo. Tudi na LOW nastavitvah. Poizkusil sem vse možnosti in različne nastavitve v igrah, a ne gre.
Prepričan sem, da AMD grafika ne deluje, čeprav imam naložene najnovejše gonilnike, vse je posodobljeno,...
Na SWITCHABLE GRAPHICS sem pri priklopu računalnika na elektriko, nastavil vse na HIGH oz. MAX. performance, a še vedno vse šteka.
Prosil bi za pomoč, kaj naj storim, saj bi občasno vendarle zaigral kakšno "bolj močno" igrico, ki bi pa morala brez problema delovati na tem računalniku.

Hvala

Han ::

Naložen moraš imeti pravi AMD gonilnik, ki ga praviloma dobiš le na HP strani...

boogie_xlr ::

Si preklopil na radeonko? Poženi GPUz in igro za par minut, nato opazuj graf zasedenosti(load).

ProBook4740 ::

boogie_xlr je izjavil:

Si preklopil na radeonko? Poženi GPUz in igro za par minut, nato opazuj graf zasedenosti(load).


Tega pa ne znam naredit. Občutek imam, da je Intel nastavljena kot primarna, čeprav pod UPRAVITELJEM naprav zazna obe. Prav tako bi naj obe pravilno delovali.
Kje naj preklopim na Radeon?

hojnikb ::

za začetek si inštaliraj proper driverje ..
#brezpodpisa

Han ::

Računalnik načeloma preklaplja med grafikama samodejno, drugače zadevo nastaviš v biosu. Najbolje je pustiti na privzeto (Default) ali Auto. Kot že rečeno, naloži gonilnik, ki ga zagotavlja HP.

opeter ::

Kako ti lahko štekajo igrice? Saj le te niso zahtevne ...

Prenesi kakšno igrico od tukaj in povej, če ti šteka:
http://gametop.com/category/downloadabl...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

SuperVeloce ::

Driverje ima zelo verjetno prave! Med grafikama preklaplja AMD driver v "switchable graphics" meniju. Kot je omenil ProBook4740, je že dal na "high performance" kar pomeni AMD grafika. Problem je kvečjemu vnapačni verziji driverjev ali pa nekje povsem drugje (prezahtevne igre, problem s hardware, ...).

Hayabusa ::

OS si nalagal sam ? Win 8.1 ?
Zadnje šoferje najdeš na hpjevi strani...

ProBook4740 ::

Driverje imam zagotovo prave! Prenesel sem jih iz HP strani.
Igrice so štekale že pri novem računalniku, ko je že bil naložen Windows 8 ---> razen igrice iz Windows stora. Nato sem sam, prek Windows stora naložil Windows 8.1
Uporabnik "opeter" - naložil sem iz eno izmed iger (skoraj 400MB) in deluje gladko, brez problema.
Kaj pomenijo ti "šoferji"?

Je pa res, ko grem na ločljivost zaslona in monitor ---> kaže, da je uporabljena INTELOVA grafika. Prav tako, ko kliknem z desnim gumbom na AMD Catalyst ikono, se prikažejo nastavitve za graphics properties in switchable graphics, spodaj pa 1. INTEL HD 4000, ki ga lahko tudi tam na hitro nastavim. Nvm kaj dela INTEL pri AMD,....

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Pomneni, da ti je ves čas izbran Intelov HD 4000 in ne AMD-jeva grafična.

Če igraš kakšno zahtevno igro, pol bi moral preklopiti na prenosniku preklopiti na sekundarno, torej AMD-jevo grafično.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SuperVeloce ::

Prav tako, ko kliknem z desnim gumbom na AMD Catalyst ikono, se prikažejo nastavitve za graphics properties in switchable graphics, spodaj pa 1. INTEL HD 4000, ki ga lahko tudi tam na hitro nastavim. Nvm kaj dela INTEL pri AMD,....

Na desktopu je vedno uporabljena intelova integrirana grafika. Preko tega ne gre. Zato to, kar vidiš pod nastavitvami ločljivosti ali pa vrstni red v catalyst (primarna je pač intel, sekundarna AMD), ne pomeni da je tako tudi v igrah. Tvoj sistem preklaplja med grafikama (načeloma samodejno), zato je normalno, da imaš intelovo grafiko v amd nastavitvah).

Edini način, da preveriš pravo stanje: dol potegneš GPU-Z in spremljaš frekvence ali gpu usage graf med igranjem iger.

boogie_xlr ::

Moj post any1? Kot sem napisal, poženi GPU-z in preveri zasedenost grafike(zavihek "Sensors"), ko poženeš igro, da vidimo, če res preklopi na radeona ali ne.
Enako je napisal tudi SuperVeloce.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 grafični v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
304088 (2434) Stari89
»

Grafična kartica- ločena ali integrirana

Oddelek: Pomoč in nasveti
142295 (1618) Zheegec
»

2 grafični kartici v prenosniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
111592 (1277) m0LN4r
»

Desktop Sandy/Ivy switchable graphics?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61137 (862) mailer
»

Grafika Proobok 4740s- HD 7650m

Oddelek: Pomoč in nasveti
211598 (1144) Goran's Blog

Več podobnih tem