» »

Grafika Proobok 4740s- HD 7650m

Grafika Proobok 4740s- HD 7650m

jack7 ::

Zdravo,

jaz pa imam problem z grafično kartico, na tem prenosniku in sicer v njem naj bi bile 2 grafične integirana in pa ta radeon, in problem se najbolj vidi ko igram kakšno igro saj odzivnost ni taka kot bi morala biti. Računalinik pa deluje zgleda samo prek integrirane grafične kartice. Sem preveril malo forume in vidim ta ima veliko ljudi take probleme vendar se nisem našel rešitve. Torej kaj storiti? Driverje sem updejtal in so iz uradne HPjeve strani tako da to ni problem...Kakšna ideja?

Goran's Blog ::

Uff ne me strašit ker sem ga pravkar preko programa zvestobe naročil :D
Drgači poskuši c Catalyst Control Center najdi ven switchable graphic če najde kaj in poročaj;)
Aja da ne boš iskal na namizju desen klik cinfugure swichable graphic bi moralo biti tam.

Zgodovina sprememb…

rdecaluc ::

Pomoje da prešalta na HD7650 samo v 3D mode, mogoče enkodiranje filmov tud.. sicer pa ne. Bi pa moralo se dat samo eno izbrat, če ne drugje v biosu?
Est modus in rebus. ,typos

Goran's Blog ::

Drgači je tudi v biosu oziroma kot sem bral na enem forumu mogoče je potrebno updajtat bios;)
Kje si ga pa kupil?

jack7 ::

@mckmck: tisto sploh nima veze ce tut v everestu sploh ni te grafe...

bios sem tut updejtal. kupil sem ga v comshopu...

@rdecaluc nč ne prešalta ker une HD sploh ni, oz uporablja samo to intel 3000 integrirano

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-D...

ista težava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack7 ()

SimplTech ::

Berem test omenjenega prenosnika na Notebookckeck. Tam piše tole:

Our test model sports two graphics units that can be selected via graphics switching. The option "energy-saving" in AMD's system control enables the CPU-integrated Intel HD Graphics 3000, while "high-performance" switches to the much stronger AMD Radeon HD 7650M. Although application-specific assignment should happen automatically, it did not always work perfectly in our test device. Consequently, we had to manually select the option "high-performance" in the graphics settings for the intended application. While Intel's chip is now built in 32 nm, AMD's chip is still manufactured in the older 40 nm process. The Radeon HD 7650M nevertheless positions itself as a lower midrange graphics card for office and multimedia laptops.

Mogoče pogledaš kaj v tej smeri.

jack7 ::

Ja imam naštimano na highpreformance naprimer ko igram igrico ali pa napower saving vendar ni razlike, vedno isto fpsjev in podobno... uglavnem ne zamenja grafične kartice takrat ko bi jo moral...

ma kdo kakšno idejo???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack7 ()

rdecaluc ::

Kaj pa če bi poskusil dat gor od AMDja drajverje?

edit: LiNK
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

jack7 ::

tudi ne pomaga...

Goran's Blog ::

Pozdrav.
Ne vem kaj te muči mene v fumarku jo je recimo testiralo normalno grafično.
http://postimage.org/image/3tc9wmgd5/

jack7 ::

tu mi zazna nek virus za ta program. še vedno ne najdem rešitve...

Goran's Blog ::

Ne vem ne razumem.
Mene če določim program kjer naj vklopim jo vklopi brez problema in se tudi sliši je pa res da moj ma HD 4000 vendar to nima veze!
Glede to, da je HP in je v sloveniji dobra podpora zakaj se ne obrneš direkt na njih?

jack7 ::

Kako se pa to sliši? Ja sam men je čudno k jo v everestu sploh ne pokaže...

jack7 ::

@mckmck: mi lahko daš prosim link za ta program za testiranje?

Goran's Blog ::

Mislim, da sem ga tukaj pobral:
http://www.geeks3d.com/20120510/furmark...

jack7 ::

vidiš zanimivo pri tebi je samo pač amd, pri meni pa še ta integrerana intel..hm..

rdecaluc ::

Si ziher da imaš model prenosnika s to grafično opcijo?

Drugače pa ti priporočam da pokličeš uradno podporo HP Slovenija. Meni so tam pomagali pri težavah s mojim pavilionom.
Est modus in rebus. ,typos

Goran's Blog ::

Jaz imam opcijo intel HD4000 ter AMD 7650M.
Jack7 ima kot vidim intel HD3000 in mislim, da ista grafična posebej kot moja.
Recimo pri bachmarku mi tudi mene ne zazna, oziroma izpiše mi da testira z HD4000 vendar je slišati ko "vžge" amd-jevo grafično in potem tudi pri rezultati je videti da je uporablalo amd-jevo.
Ku, da imaš pa temperaturo na 0 in ostalo? Si vklopil in izklopil?

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

jaz imam podoben problem z istim latopom in istimi grafičnimi karticami
v catalyst control centru lahko nastavljam high performance in power savings mode za določen program, tudi v device managerju mi kaže radeonko
igrice mi pa laufajo na max 1024x768(probal na nfs undercover in prostreet) far cry3 pa mi noče štartat


Goran's Blog ::

Bom poskusil še jaz kakšno igro saj do sedaj je nism še nobene.
Siddh si tudi ti poskusil z omenjenim programom zgoraj če dela kot mene ali kot uporabniku jack-7 ?

kreki ::

Če ima prenosnik dve grafike se da v nastavitvah določiti točno kateri program naj uporablja katero kartico. Malo prašajte strička Googla in vam bo vse razložil ;)
Priklopljen na šštrom.

Goran's Blog ::

kreki je izjavil:

Če ima prenosnik dve grafike se da v nastavitvah določiti točno kateri program naj uporablja katero kartico. Malo prašajte strička Googla in vam bo vse razložil ;)

Normalno da se da, mene to dela, vsaj v tistem programu je zaznalo, kakšno igro nisem še poskusil.
Pri drugih dveh kot pravita ko pa to nastavita ne dela, tako da more biti neka druga napaka!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 grafični v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
304071 (2417) Stari89
»

Štekanje igric...grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
121646 (1399) boogie_xlr
»

Nov prenosnik na katerem igre ne delajo

Oddelek: Pomoč in nasveti
251852 (1428) shadeX
»

grafična kartica 4740s - Zmeda?

Oddelek: Strojna oprema
6984 (915) dottor
»

Kateri procesor / grafa je boljši/a?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7848 (784) bluefish

Več podobnih tem