» »

Grafična kartica- ločena ali integrirana

Grafična kartica- ločena ali integrirana

Alex_47 ::

Pozdravljeni

Par dni nazaj sem na mimorste kupil prenosnik Toshiba Satellite L50-B-163. Vsepovsod piše da ima ločeno grafično kartico, ko pa sem inštaliral eno igrico za sina, pa je izpisalo da je potrebna hardware grafična (igrica ni neka zahtevna, ampak nek enostaven manager). Bil sem pozoren na to, da kupim prenosnik ki ima grafično kartico ločeno, zdaj pa na namizju desno spodaj vidim da je Intel HD Graphics (torej integrirana).
Lahko priložim dve sliki, samo nevem kako to tu na forumu deluje, mogoče komu privat na mail da vidi- na eni piše Intel HD Graphics, na drugi pa da je AMD grafična 1GB (ko grem na graphic preferences ali kaj že).
Meni zdaj več nič ni jasno, mi lahko prosim kdo razloži kaj je tu fora? Ali moram kaj narediti da bo ta grafična aktivna ali je res ni?
Hvala vnaprej in srečno Novo leto vsem.

Matevz96 ::

Prenosnik ima vgrajeni dve grafični kartici, v primeru, da želiš program uporabljati z določeno to storiš tako, da desno klikneš nanj in izbereš zaženi z grafičnim procesorjem (izberi AMD).

Alex_47 ::

kaj pa če nimam te opcije, imam samo opcijo odpri.. nimam da odpri z in izbiro

HighBane ::

Kaj AMD gonilnike imaš nameščene? Recimo če z desnim miškinim gumbom klineš na namizje, dobiš "AMD VISION Engine Controle Center" ali kaj podobnega med prvimi opcijami?

Alex_47 ::

Imam graphic properties in configure switchable graphics ter lastnosti in možnosti grafike (to pa je samo za intel graphics). Imam windows 8.1 če kaj pomaga

xda develope ::

Moj prvi post iz leta 2016 :)
Poglej v biosu ce imas omogocen switchable graphics.

Seljak ::

Najprej posodobi gonilnike. Pojdi na proizvajalčevo stran,vpiši podatke o grafični kartici,kateri operacijski sistem uporabljaš in jih prenesi in nato inštaliraj. Sicer je tako,da,ko boš samo brskal po spletu in počel ostale ne grafično zahtevne stvari ti bo delala samo integrirana Intel grafika,ko pa boš pognal kakšno igro pa bo sistem sam zaznal in preklopil na AMD grafično kartico. Sistem z tem početjem varčuje z baterijo.

Alex_47 ::

saj v tem je glih problem, da imam vse posodobljeno in ko zaženem igrico mi izpiše da rabim hardware grafično- torej ne preskoči..

Klemen11 ::

Iste težave imam kot Sheva_47.Imam pa tudi prenosni računalnik HP pavilion 17 eno leto star.Ima gdo prosim kakšno rešitev.

Imam pa vse gonilnike posodobljene z programom driver booster 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemen11 ()

Zheegec ::

Ne posodabljati gonilnikov s takimi programi :) Drugače je to v nastavitvah gonilnikov, ali pa je napačna vrsta gonilnika nameščena, določeni prenosniki ne delujejo kar z vsakim, da pravilno deluje switchable graphics. Potem pa pravilno ne zazna, da mora aktivirati ločeno grafiko. Treba malo bolj pogledati v živo. Lahko mi pošlješ zasebno sporočilo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

shadeX ::

Da imaš ločeno grafiko preveriš v device managerju in mora zgledat tako.




Desktop ti bo vedno poganjal na integrirani (zato da porabi čim manj energije), GPU zahtevna opravila pa bojo vedno tekla na zunanji grafi. Sicer lahko tudi SAM izbereš s katero grafo boš poganjal tvoje igre. To narediš z desnim klikom na igro, odpre se tak menu



To je to.

Zheegec ::

Kolikor sem razumel njim to ne deluje, še vedno začene z integrirano.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Klemen11 ::

ka ta meneger morm dol potegnt iz spleta al je že noter v sistemu

Klemen11 ::

kaj bi bilo če bi onemogočil intel graphics 4600 ?

Zheegec ::

To pa sploh ne poizkušati (onemogočiti grafične) :) Lahko da tega nimaš, če nimaš pravih gonilnikov, ali je pa kaj drugega narobe... Treba je pogledati v živo. Lahko mi pišeš na ZS :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utripajoča slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
10853 (528) Ice-Heki
»

2 grafični v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
304085 (2431) Stari89
»

2 grafični kartici v prenosniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
111589 (1274) m0LN4r
»

Štekanje igric...grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
121655 (1408) boogie_xlr
»

Grafika Proobok 4740s- HD 7650m

Oddelek: Pomoč in nasveti
211598 (1144) Goran's Blog

Več podobnih tem