» »

Resetiranje- ugašanje računalnika: problem z zvočniki- prebijanje?

Resetiranje- ugašanje računalnika: problem z zvočniki- prebijanje?

M-XXXX ::

Imam relativno zanimiv problem. V primeru, da imam priklopljene zvočnike, se mi na random vsake toliko časa zasliši pok v zvočnikih in nato zgine slika. Potem je za par dni OK in zadeva se lahko ponovi na 5 minut, ali čez nekaj ur...

Predvidevam, da prebijajo zvočniki. Ima kdo kakšno idejo kako tole rešit?

Han ::

Stastiraš z drugimi zvočniki oziroma slušalkami. Če ni problema, zamenjaš zvočnike...

solatko ::

Če se ne boš nehal igrat, boš najmanj kar je, skuril zvočno kartico na računalniku. Zvočnik pride v stik in ti pošlje elektriko na računalnik. Zamenjaj zvočnike čimprej, vsekakor pa jih izklopi iz PC-ja.
Delo krepa človeka

M-XXXX ::

solatko je izjavil:

Če se ne boš nehal igrat, boš najmanj kar je, skuril zvočno kartico na računalniku. Zvočnik pride v stik in ti pošlje elektriko na računalnik. Zamenjaj zvočnike čimprej, vsekakor pa jih izklopi iz PC-ja.

Imam sedaj izklopljene.

Vendar vseeno mora biti tole posledica nečesa. Ker kot sem omenil, kakšen dan je OK, kakšen dan ni OK. Kakšna zadeva, katero lahko preizkusim in mogoče popravim?

šajtrga ::

če ti poka v zvočnikih potem je vtičnica preobremenjena (se mi je zgodilo podobno)

pri meni je bilo tako da ko je naprimer kdo prižgal luč je poknilo v zvočnikih

M-XXXX ::

šajtrga je izjavil:

če ti poka v zvočnikih potem je vtičnica preobremenjena (se mi je zgodilo podobno)

pri meni je bilo tako da ko je naprimer kdo prižgal luč je poknilo v zvočnikih

Vse skupaj je na isti vtičnici je max POD 1000W tako, da to nebi smelo biti krivo. Lahko pa tudi probam če ne bo druge ideje...

solatko ::

Po vsej verjetnosti, je v okvari napajanje zvočnikov. Poizkusi na drugem računalniku ali druge zvočnike. Lahko pa jih preizkusiš na kakšni avdio napravi, ki ima izhod za slušalke.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547271 (2383) Skater1982
»

notebook: aux out: močan pok ob vklopu/izklopu zvočnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
101503 (1326) Ijus
»

Pok v zvočnikih ko se izklopi zmrzovalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
142249 (1586) solatko
»

Pri predvajanju zvoka (npr. glasbe) mi vsake toliko poči

Oddelek: Strojna oprema
111541 (1311) Tonći
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142337 (2116) mrTwelveTrees

Več podobnih tem