» »

Temp. procesorja je 66 stopinj ?!?!

Temp. procesorja je 66 stopinj ?!?!

ZeeDee ::

Imam Athlon 2000 nenavitega. Najprej sem imel en neznan hladilnik. Ko je bila kišta zaprta mi je npr. v igricah zablokiral (verjetno prevelika temperatura). Če je bila kišta odprta mi je delovalo normalno. Zdaj sem nabavil Zalmana Al-Cu, vent. je na 3000 obratih. Task manager mi kaže 90% obremenjen proc. Kišta je zaprta, v prostoru je 25 stopinj, v kišti 44 stopinj, proc pa 66 stopinj.
Če je proc. obremenjen 10% je nekje na 60 stopinjah
Kaj menite da ne štima?
Kolko je kritična temp. za ta proc. ?
Kaj mi je za storiti?

dankenšn for helpenšn
Bulš taku ku drgače

Wox ::

Nekaj tu ne štima. Kako meriš temperaturo? Katero plato maš? Mogoče ti plata kaže višjo temperaturo kot pa je dejansko. Pa termalno pasto si namazal lepo na tanko?

the_unborn ::

kaj mas to zeeno plato, meri temp iz jedra ali socketa?

boštjan ::

pa kerega athlona,mislim na kerem jedru?

Roadkill ::

Imaš rad savno?
25°C v sobi... uf, umrem v treh minutah
44°C v kišti?! Če je tole pravi podatek potem ni nič čudnega, da je proc 66°C.
V Kišti bi blo normalno tm ene 10°višje kot temperatura v prostoru (btw "normalna" temp. za prostor je ~21°C
Nekak si boljš prelufti kišto. Recimo en zalman spredi k notr vleče pa en zadi k vn piha. To je pri zalmanovih flowerpower CPUhladilnikih sploh pomembno, ker vent ni direktno na rebrih...
še neki: V čem to meriš (priporočam motherboard monitor). Za vsak slučaj pa prever še kako je s temperaturami v BIOSu (laufaj comp neki cajta pol pejt pa pogledat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

ZeeDee ::

Plata: GIGABYTE 7VAX KT400 DDR +SB
Temp. merim s programom od plate: Gygabyte hardware healt utility
V biosu kaže iste temp. oz. skoraj iste...
Termalna pasta namazana lepo na tanko...

Ne vem kje meri temp : iz jedra ali socketa?
Kako naj izvem na katerem jedru je athlon?
Kolko bi približno morala biti temp. za ta proc.?

Aja, temp. u sobi ni 25°C ..sm zajebu ko sm gledu na en prfuknen toplotomerilnik..zdej mi kaže da je kao 30°C u prostoru..se mi zdi da mora bit ene 22°C največ...

Lahko bi naštimal še dva ventilatorja za kišto, ja..sam se mi zdi da bi mogla bit temp. vseeno še kar majn kot je, pa tudi ne maram dodatnega šumenja.

Imate še kak predlog...mozganje...rešitev...napotek...???

Bulš taku ku drgače

boštjan ::

idi SEM in naloži ta program,ki ti bo povedal na kerem jedru ga maš.sumim pa da je palomino jedro

ZeeDee ::

sm daunloudu prog...je palomino jedro...
Bulš taku ku drgače

iration ::

če pravi, da ima athlona 2000, potem ima thoroughbreda, ne palomina. palomini so bili samo do 1800+, kolkr jest vem. če pa je palomino, potem pa pač ni 2000+.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

boštjan ::

zakaj pa na cenikih piše 2000+(palominoa)

Zheegec ::

Palomini so do 2100+, 2200+ je pa Throughbred-B. Sedaj je situacija že drugačna, 1700+ in pa 2100+ so Throughbred-B, na AMDzone sem pa prebral da je AMD ravno začel odpošiljati XP2000+ Throughbred, tako da je ziher Palomino.
Za primerjavo: Moj XP2100+ ima na original frekvenci 40C po nekaj urah dela (igre,...), jedro je Throughbred, vent Volcano7+ na medium.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Roadkill ::

Men moj 1900+ palomino pride do 52°C full load pri 21°v sobi, 30°v kišti z Zalmanom 6000cu na normal mode.

bodom ::

huh shit, 44°C8-O...to je 2x vec kot pr meni v kisti...
dej si preluftaj kisto s kakimi dodatnimi ventilatorji na ohisju...

pa a si sigurn da ti un program meri prav tisto temp...ker mam tud jst v sobi vedno nad 25°C pa ni nikol v ohisju vec kot 23°C in proc nad 52°C...vsi ventilatorji delajo na minimum, proc pa navit na tolk kot vids v podpisu.

LP

l-note ::

E bodom, kako maš lahko ti v ohišju nižjo temperaturo kot v sobi????8-O 8-O

Ali imaš notri klimo al pa cev, spelano skozi okno.

ZeeDee ::

Bom probal zamenjat to mojo 2000-ko za 2100 z doplačilom v trgovini kamor sem ga kupu, pa bom pol vidu kaj bo...
Se pravi če kupim zdaj 2100 dobim sigurno Throughbred-B jedro ?
Bulš taku ku drgače

boštjan ::

rečt moraš

ZeeDee ::

kolko je razlike v segrevanju med Throughbred-B in Palomino jedrom ?
Bulš taku ku drgače

rfmw ::

@Bodom

Tsobe = 25' C, Tcase < 25' C ???

jst bi tud rad mel tako sobo...hehe:D :D :D

Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

bodom ::

l-note, rfmw: heheeh, sele zdej vidm kako cudo sm napisal...sam je res tolk.

glejta...ju3 pridem enkrat okol 23h domov, pa bom naredu screenshot v MBM, pa bosta vidla da kaze za ohisje in sistem temp. pod 25°C...edin ce ne kak senzor zajebava...

v sobi pa vem da je ponavadi 25°C in vec, ker sovrazm da me zebe...sm pac bolj zmrzljiv clovek:D ce bi mel digitalca bi se to poslikal kot dokaz.

ali mogoce tale senzor ne kaze prav--->Winbond 3...ker sm na strani od MBM nastavu ta senzor za "case senzor", kot pise tam.

aja, pa se to...zraven so v kisti se 4 ventilatorji...mozno da to tolk ohladi.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

Roadkill ::

Fora ni toliko v tem, da bi bilo čudno, kot v tem, da je nemogoče.
Ventilatoji ne hladijo, le premikajo zrak, ki se pri tem le (zanemarljivo) segreje.
Očitno kaže senzor narobe al pa maš termometer (sobni) nad kakim radiatorjem al pa kej. Lohka je razlika tut v višini... topli zrak se dviga, pri tleh je pa lahko precej bolj hladno (v primeru, da luftaš sobo al pa maš zlo slabo izolirana tla in seveda računalnik na tleh).

No ja mal nakladam že tle... ni možno, neki narobe kaže :)

bodom ::

hmm...nemogoce je mogoce:D

ma pomoje je senzor mal 'off', ker tud ce recimo procesor dela na 50°C, pol pokaze temp. sistema samo 25°C...ze tle je mal cudno..

teoreticno ni mozno, prakticno pa zgleda8-)

ja termometer je 1.5m od tal in ni pri kompjutru...komp. pa je na tleh..

mah sej ni vazno...glavno da je meni toplo pa da masina leti ko sneta sekira, temp. me pa itak ne zanimajo...glih za pogledat. glavno da leti, sej pravm8-)

LP

lepi joker ::

moram ti rečti da je tudi en moj kolega imel enake probleme oz.ko je laufal comp je gratala cela kišta (ohišje) ful vroče,to pa zato ,ker je bilo tako slabo ohišje,ker je imelo napajalnik točno nad procom.Ohišje je seveda zamenjal in sedaj mu dela vredu..

bodom ::

hmm...ohisje je ze v redu...
je pa tud res, da je napajalnik nad procesorjem...ker ta plata 8rda ima glih tam socket. pa se iz napajalnika mi piha v kisto, ker ima dva ventilatorja...samo piha mrzlo, toplo piha samo za zunanji strani ven.

LP

Roadkill ::

Jest sm sprobu, kako mi zadeva laufa v silent načinu (zalman 6000cu na silent, pa na un vent, k vn piha, sm dau uporček).
Zadeva me je presenetla (pozitivno), saj dela na 55°C full load, 33°kišta. Res pa je, da imam v sobi trenutno 19°C (luxuz), česar si ob malček toplejših dneh ne bom moral privoščiti.
Aja je pa tale full load tko...Folding@home laufa, seprav je proc obremenjen 100%, ni pa to max obremenitev. Toast ga v 20minutah sprav do 62°.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382997 (1769) rejven
»

Prevroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211581 (1213) krucymucy
»

Kolk mate v teh vročih dneh višjo temp.

Oddelek: Strojna oprema
341791 (1168) Sami
»

Kateri Athlon?

Oddelek: Kaj kupiti
421808 (1157) Dr_M
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017792 (5582) the_unborn

Več podobnih tem