» »

Pravi užitek ob igranju iger.

Pravi užitek ob igranju iger.

simonchelo ::

Ker sem tudi sam pristaž tega načela, da je zvok najpomembnejši, vam predstavljam mojo domačo mojstrovino.

Ker dam veliko na glasbo sem se odločil in naredil tole:

Prvo kot prvo sem si kupil dobro zvočno kartico, Creativ audigy 2 je bila kar dobra odločitev, nato sem se lotil izdelovanja dodatnih ojačevalcev. 2x300W rms za base, potem 1x100W rms za center, 2x150W rms za front speakers in še 2x50W za rear speakerse, šel v italijo, kjer sem kupil dve cerwin vege 124, jih dal v škatlo in nato dokupil v sloveniji še vse preostale zvočnike. Tako da je bilo v končni stopnji vse tako veliko, da v sobi skoraj nimam več prostora. Vse sem priključil, in na koncu povezal s pozlačenimi kablovji z računalnikom.

Ko sem računalnik prižgal, sem bil zalo presenečen. Zvočniki in ves sistem se je izkazal za še boljšega, kot sem mislil. en skromen podatek, da sem dosegel 128dB, kar ni od muh. Basi so bili mehki in zelo močni.

Od sedaj naprej je igranje iger veliko zabavnejše, da gledanja divx filmov ne omenjam.

Kmalu bom dal gor tudi kakšno sliko

OrkAA ::

Ja dej kšno sliko gor, k me prov zanima kako zgleda vse to:D

bf4ed ::

Kolko si pa dal za ojačevalec in zvočnike skup?>:D

(sic) ::

Kako si izdeloval ojačevalce oz. po katerem načrtu? Če maš še kje link ga pastaj, plz. Pa kolk vse skupaj stane (izdelava ojačevalce)?

Kaj je to za enih zvočnikov cerwin vege? Prvič čujem...

hmm, aja,.. pa še sliko.

DrSergioDJ ::

CV 124 je zvocnik za v avto, woofer premera 30cm (12"), ga das pa lahko tud v skatlo za v bajto. Zadeva ma 400w rms-a.
Cena: kaj jst vem, 40-45k sit?

Hum, jst sm v avtu z enim 12" z 210w rms dosegu 136,6dB :D
...

Zgodovina sprememb…

zile ::

Hehe, car :D Poslikej pa povej končno ceno vsega projekta.

DrSergioDJ ::

in vse je tiho bilo, ker je vse skupaj le basa bila? :D
...

San ::

Mah ne, fant čaka na fish-eye objektiv, da zajame celo sobico v eno sliko :)

ABX ::

Ti ne priporočam da igraš Undying.


Sicer nimam takšen sistem kot ti, vendar kadar streljam se mi vseeno trese miza.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

simonchelo ::

ma ja no, vse skupaj niti ni blo tako drago. Za zvočnike sem odštel približno 150kSIT. Ojačevalnike sem naredu kr sam. made in doma skup spackano. slikce bodo pa vsak cajt, sam frend mi še ni digitalnega fotoaparata nazaj vrnu, poj bom pa takoj pofotku. ajd

ganzi ::

Slike:D :D ??

zlobcek ::

hi!

jest mam tud neki tazga u nacrtu. zaenkrat mam narjen samo 5x150RMS ojacevalce, v izdelavi pa sta se dva 450W za wooferje. Verjetno bom kupu 4x 12" JBL pa dva in dva vezu u bridge in sevede vse zapakeru v primerno skatelco.

Zanima me kako use to krmilis, a mas zunanjo kontrolo za glasnost itd., ce jo mas, al je doma narjena, al si kupu preamp? Men ni jasn kako bi krmilu use skupi ker sam s kompjutrom to ne gre, ker se lepo nardi da neki ni uredu, glasnost ti nastima do konca in u najslabsem primeru grejo sipe papa:D .

Ful dobr da se je se ksn to spravu delat, dej slikce pokaz da vidmo. Za krmiljenje me pa res zanima. lahko tud napises na mejl: zlobcek@email.si

Hvala!

DrSergioDJ ::

eh, jst dam pa raj v avto zvocnike, manjsi prostor, bl buta :D



p.s.

2x15"

...

bf4ed ::

DrSergioDJ keri ojačevalec pa maš za to.>:D

zile ::

Sorry ampak glupo >:D

Slowenc ::

SergioDJ, sej ql, ampak u prtlažniku še za kišto pira nimas placa.>:D

DrSergioDJ ::

hehe, itak se nimam 2 leti izpit, pa ne smem met nc alkota v krvi >:D

sej bo kmal mal drgac, treba fufije na zgornjo stran skatle dat, k tkole nimata dost placa za dihat :)


ojačevalec je PL .8kW, 2x300w rms
...

Zgodovina sprememb…

simonchelo ::

Neki me jebe, vse sm žae posliku, pa mi ne grejo slike gor, Zgleda, da bom mogu res ADSL ubaut, to nikamor več ne pelje. Sem šou k frendu, pa sem slikal pionirčke, pa so šit ptakoj gor, Tut te sem že prklopu, pa fajn sunejo, sam proti vegici se skrijejo. Je to kakšno prekletstvo proti vegicam? Ka pa vem, tu pa nimam pojma.
Dr. Sergio dj. Jest mam tut vse tko narejen, da bom, ko bom avto kupu (nimam izpita) sam vse notr dal, lepo povezu, pol pa dBdrag.

Se bom še mal matru, ko bo uspeh, takoj poročam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013935 (2072) gorilla
»

Dobra masa avto ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
497219 (5745) Scorpia
»

ojačevalnik in zvočniki---> pomoč

Oddelek: Zvok in slika
184565 (2828) Primoz16
»

Ozvočenje avteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
747673 (6470) _Tom_
»

Kateri avto ojacevalec kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82409 (2288) DrSergioDJ

Več podobnih tem