» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
19 / 91
»»

marjan_h ::

Ali je ta CGminer splošen cmd software za rudariti vse kriptovalute?
Kateri wallet vi uporabljate na svojem računalniku? Ker kot sem prebral na uradni strani jih je malo morje.


Ali obstaja wallet, ki je za vse kriptovalute? In ne mislim teh online walletov.

gruntfürmich ::

nihče ne ve kako se bo končalo...
močan support bitcoina na 1700 pa je pričakovano. morda samo nov nihljaj navzgor, ampak jst sumim da je to konec balona. ripple gor kot pribeževališče kapitala (kot pribeževališče bitcoina mi je čudno da tečaj ni šel bolj gor, ker če bi toliko btcjev šlo v ripple bi se tečaj izstrelil, imho...?). ali pa nekdo noče verjeti da je kralj mrtev.
naj živi kralj!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

gruntfürmich je izjavil:

poglejte na trejdvju na bitstampu kako lepe okrogle cifre so v trejd orderjih malo nižje na ripple/btc in kako neurejene na ostalih dveh z ripplom. to po mojem ni delo slotehovcev...

sumim da je to delo kitov za fixacijo vrednosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sivistol ::

marjan_h je izjavil:

Ali je ta CGminer splošen cmd software za rudariti vse kriptovalute?
Kateri wallet vi uporabljate na svojem računalniku? Ker kot sem prebral na uradni strani jih je malo morje.


Ali obstaja wallet, ki je za vse kriptovalute? In ne mislim teh online walletov.


ledger nano s ali blue

gruntfürmich je izjavil:

nihče ne ve kako se bo končalo...
močan support bitcoina na 1700 pa je pričakovano. morda samo nov nihljaj navzgor, ampak jst sumim da je to konec balona. ripple gor kot pribeževališče kapitala (kot pribeževališče bitcoina mi je čudno da tečaj ni šel bolj gor, ker če bi toliko btcjev šlo v ripple bi se tečaj izstrelil, imho...?). ali pa nekdo noče verjeti da je kralj mrtev.
naj živi kralj!:))


cant kill the god
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sivistol ()

marjan_h ::

Mislil sem software.

Loocas ::

Matev - najslabši troll vseh časov

Runnagain ::

Opažam, da se je pričel ETH kar fajn vzpenjat...ali kdo ve, kaj je v ozadju?

VaeVictis ::

A je kdo slišal kaj dobrega o RADS (Radium)?

Kebo ::

BTC pada in zato ETH raste, je bilo že dostikrat tako.

Ajnstajn` ::

ripple se pa danes ne heca
//

gruntfürmich ::

bemtiš ja. nekdo še kar ne ve da bi nekateri radi poceni kupovali...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Runnagain ::

LTC pa kr mal pada.

BTC pa tud kr noče pod 1700USD :)

Zgodovina sprememb…

Dieu ::

BTC noče na 2k ;(
I was blind but now I see!

deleted ::

Dj nej en napiše, da bomo hkrati prodali ripple, k če ne jih bomo vsi prepozno se mi zdi :))

gruntfürmich ::

prodaj zdaj :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

K0l1br1 ::

Kaj češ prodajat. Je treba držat. Pravi dec drži. Je treba mislt, da bo za 2017 prišlo 2018.
Dokler yipe ne reče prodat, ne bom prodal, pa še takrat ne bom prodal, če ne bo mislil resno.
Je yipe rekel kupit, ko se se mu smejali, takrat je bilo še 0.06 pa tam, pa sem rekel, če je yipe rekel kupit, je treba kupit, pa sem kupil pri max 0.06, še po 0.05 sem menjal BTC v XRP. Sej ne da je kaj, je bolj za veselje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

DeeJay ::

Tolk o LTC
https://www.cryptocoinsnews.com/litecoi...

Mogoče se spet pobere enkrat v prihodnosti, do takrat pa bolš vse skup prodat in kupt kasnej dost nižje.

jype ::

K0l1br1> Dokler yipe ne reče prodat, ne bom prodal, pa še takrat ne bom prodal, če ne bo mislil resno.

V par tednih bo stokratni donos, če ste kupil in držal od približno 1. marca.

Tisti, ki je takrat vložil 1 btc, ima ta trenutek 35 btc.

Za nazaj se je vedno enostavno pametnega delat, jasno, če bi to vedel vnaprej, bi zdaj imel par milijonov evrov vreden crypto portfelj.

Prodajte, ko imate dovolj za lagodno življenje.

Dieu ::

Jaz pa sem presenečen, da je samo za 10% padel lol.
I was blind but now I see!

kingsix ::

Ripple inc. ima sedaj XRP v vrednosti 20 billion $, no pač dokler še balonček vztraja.

sumi666 ::

Kdo pa je ta yipe .... a je že prepozno za vložiti v xrp ? :)

kingsix ::

wow rofl. ni čudno da xrp tako raste. Lots of dumb money.

jype ::

sumi666> a je že prepozno za vložiti v xrp

Nujno moraš razumeti, da vse, kar vleče tečaj navzgor, je vera v to, da bo tečaj rasel. To sprašuješ zato, ker si rad predstavljaš scenarij, po katerem vložiš recimo 5 jurjev, čez par tednov pa ven potegneš 25 jurjev, ker vidiš graf za preteklih par tednov, ki kaže točno to.

Trend se bo nadaljeval, dokler bo tako lahkovernih dovolj ljudi.

gruntfürmich ::

če želite maximirat dobiček tako, da prodate v vrhu balona, potem rabite blazno blazno srečo. kdor se nima za takega srečneža (recimo jaz), potem prodaš ko meniš da si naredil dovolj profita, pa še takrat se moraš boriti s samim sabo, ker te pohlep premaga. ampak da je bil tisto resnično vrh od vrha izveš veliko veliko prepozno, točno takrat ko se tolčeš po glavi...
kdor drži pa naj zdrži.:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

njyngs ::

kingsix je izjavil:

wow rofl. ni čudno da xrp tako raste. Lots of dumb money.

Foušija je jebena stvar, sploh če nisi eden izmed tistih, ki služijo >:D

BoLhCa ::

Dieu je izjavil:

Jaz pa sem presenečen, da je samo za 10% padel lol.

Danes še ostro pada, tako da ni več samo 10% ;)

kingsix ::

njyngs je izjavil:

kingsix je izjavil:

wow rofl. ni čudno da xrp tako raste. Lots of dumb money.

Foušija je jebena stvar, sploh če nisi eden izmed tistih, ki služijo >:D


Brez skrbi, sem menjal BTC v ETH pri 0,0105. Danes je 0,05xx. Good games.

Kdo pa točno služi? Zasluži se ko se proda, to pa malokdo stori pravočasno.

V XRP pa ne vlagam, ker je pretvegano. V naložbe ne grem, če se mi ne zdi smiselno oz. pretvegano vložit vsaj 5k EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

njyngs ::

Se strinjam, dokler ne nakažeš na TRR je zaslužek 0.

Samuel ::

tale ripple... lol
market cap vseh ripplov (torej 100 mrd) je višji od Bitcoina.. :))
https://coinmarketcap.com/currencies/vi...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

K0l1br1 ::

Market cap je itak fiktivna kategorija - koliko bi dobil, če bi vse prodal po trenutni ceni, kar pa vemo, da ni mogoče.
Proda prvi, vsi ostali limitirajo proti 0.

DeeJay ::

na trgu jih je 38 miljard, kar pomen, če bi oni dal vseh 100 miljard na trg bi bla cena velik nižja in s tem posledično market cap nižji... je tako?
Dokler jih majo pa developerji v lasti 62 miljard pa to samo pomei, da je vse umetno napihnjeno. Kdo pravi, da jih čez en teden ne dajo ven 200 miljard? Oni majo 100% kontrolo nad kovancem in lahko počnejo z njim kar hočjo.

K0l1br1 ::

Kot da ostali kripto kovanci niso umetno napihnjeni? Isto, kot v SF filmih, ko se fjakajo po vesolju, slišiš, da pa nekaj ni mogoče (primer: passengers)

kingsix ::

Zanimivo je to, da rasteta XRP in stellar lumens.. kaj imata skupnega? Jed McCaleb .
Hm....

K0l1br1 ::

Za enega pravijo, da je kot Pepsi, za drugega, da je kot CocaCola ;)

DeeJay ::

K0l1br1 je izjavil:

Kot da ostali kripto kovanci niso umetno napihnjeni? Isto, kot v SF filmih, ko se fjakajo po vesolju, slišiš, da pa nekaj ni mogoče (primer: passengers)

Niti ne.... BTC je decentraliziran in jih je točno tolk kot piše. Nikol jih ne bo več ne manj. XRP je centraliziran in voden preko neke ekipe, ki lahko z njim počne kar hoče.

Jerry000 ::

njyngs je izjavil:

Se strinjam, dokler ne nakažeš na TRR je zaslužek 0.

Kako pa je kaj z davki? Recimo če si vložil nekaj in dobiš ven 100.000€ (zmišljujem si). Če tok denarja karnaenkrat nakažeš na TRR ti bo verjetno še država kaj pobrala ali kako? Dobro, tudi če je 10.000€, verjetno bo država opazila to...ali?

DeeJay ::

Jerry000 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Se strinjam, dokler ne nakažeš na TRR je zaslužek 0.

Kako pa je kaj z davki? Recimo če si vložil nekaj in dobiš ven 100.000EUR (zmišljujem si). Če tok denarja karnaenkrat nakažeš na TRR ti bo verjetno še država kaj pobrala ali kako? Dobro, tudi če je 10.000EUR, verjetno bo država opazila to...ali?


Prijaviš davčni in predložiš vse dokaze o transakcijah.
Če vse štima ne boš nič obdavčen. Če ne moreš dokazat, ti bo vzela 70% :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

kiFni ::

DeeJay je izjavil:

na trgu jih je 38 miljard, kar pomen, če bi oni dal vseh 100 miljard na trg bi bla cena velik nižja in s tem posledično market cap nižji... je tako?
Dokler jih majo pa developerji v lasti 62 miljard pa to samo pomei, da je vse umetno napihnjeno. Kdo pravi, da jih čez en teden ne dajo ven 200 miljard? Oni majo 100% kontrolo nad kovancem in lahko počnejo z njim kar hočjo.


ripple naj bi najavil lock up. nič dodajanja novih kovancev. trenutna količina naj bi bla končna. odločitev bo padla junija.

debata: [XRP] Ripple announcing lock-up next month (june) - Shoot to stars

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

K0l1br1 ::

Gledam cifre na bitstamp, kako letijo gor, bolj zanimivo kot fucbal. Ko bo treščlo, bo še bolj zanimivo, ko se bo polonix sesus in bo spet ravna črta dolga ene dve ure, ko se jim ne bo nič dogajalo, edino trolbox bo delal.

Samuel ::

Industry growth and its effect on Poloniex:
https://poloniex.com/press-releases/201...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Buggy ::

jaz pa zdaj res ne upam vec v XRP, ker se mi zdi res ze mocno napihnjeno vse skup. Po drugi strani bom pa verjetno v petek ze gledal 100% vecjo vrednost XRP-ja kot danes, bom vsaj mirno spal in cakal na prvi vecji drop :(

Jerry000 ::

DeeJay je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Se strinjam, dokler ne nakažeš na TRR je zaslužek 0.

Kako pa je kaj z davki? Recimo če si vložil nekaj in dobiš ven 100.000EUR (zmišljujem si). Če tok denarja karnaenkrat nakažeš na TRR ti bo verjetno še država kaj pobrala ali kako? Dobro, tudi če je 10.000EUR, verjetno bo država opazila to...ali?


Prijaviš davčni in predložiš vse dokaze o transakcijah.
Če vse štima ne boš nič obdavčen. Če ne moreš dokazat, ti bo vzela 70% :)

Kaj pa primer da lepo mesečno greš dvignit denar na Bitcoin avtomat tukaj :)?
Dokaz pa šteje kaj? Screenshot abamobi aplikacije kjer kaže uspešno transakcijo? Nisem še nikoli tega počel, zato sprašujem :)

RedDrake ::

To zanima tudi mene.
Pred mnogo leti, mi je kolega dal 0.4 BTC v zameno za dolg cca 40 EUR.
Ko je bil BTC bolj stabilen sem malo "day-tradeal", pred kratkim delno dal v XRP, itd ...
Danes je vse skupaj vredno malce več kot 10k EUR.
Kako, to prijavit dacarjem? Namreč v to nisem nikoli nič nakazal, samo sedaj bom dobil nekaj ven. To je sumljivo par excellence ...
Je kak obrazec?
Osebno v življenju še nisem utajil davka (vedno hočem račun in ga izdam kot s.p.), in tudi tega nebi ...

DeeJay ::

Komot greš dvignit denar. Limit je 1000€ na dan kokr vem. Provizija je edin visoka.
Tuki te ne bo noben povohal, dokler se ne boš vozu okol z novim Poršem pri 1000€ neto plači :)

Dokazi po mojem mnenju štejejo printi nakazil iz TRR na borzo, izpiski trgovanja na borzi ter nakazilo nazaj na TRR.
Pač vse se more ujemat. Lahko, da bo treba pridobit kake uradne izpiske iz borze... al pa dat celo vpogled.
Ne vem, še nisem imel tega primera, samo predvidevam.

Drgač pa telefon v roke in anonimno poklicat kako davčno svetovalko.

njyngs ::

DeeJay je izjavil:

Drgač pa telefon v roke in anonimno poklicat kako davčno svetovalko.


Če bo kdo poklical naj več informacij zapiše sem.

Jerry000 ::

Če je provizija za dvigovanje iz Bitcoin avtomata potem se ne splača...no odvisno koliko je. Ampak vseeno, če kdo ve kaj več informacij kako prijavit/obrazci, na dan z besedo :).

deleted ::

jype je izjavil:



Prodajte, ko imate dovolj za lagodno življenje.


Kdor sodeluje v tej temi in še vedno nima za lagodno življenje mu pa res ni pomoči :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

gruntfürmich ::

ja, vse prijavit, vse pokazat, vse razkrit... da ja gospoda ne bo v skrbeh od kot raji denar. in če ga bo preveč ga bo z veseljem uzela, in po komentarjih sodeč, raja bi ji ga rada dala...

zakaj bi ti dokazoval izvor denarja (čeprav baje imamo nov psihopatski zakon ko je te zadeve obrnil na glavo)? naj dražva dokaže da je bil protipravno pridobljen, če tako meni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

McClane ::

Hja, zakon je tak - ne zaradi kriptotraderjev ampak zaradi kriminalcev ki imajo lahko dejansko težavo dokazati od kje jim velike vsote denarja, čeprav so brez služb in rednih prihodkov.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

jype ::

deleted> Kdor sodeluje v tej temi in še vedno nima za lagodno življenje mu pa res ni pomoči :)

Tako je. Če si želite dragih igrač, jih seveda lahko financirate s tem, ampak to ni nobena investicija (no, razen v primeru, da si želite svojega šleparja).

gruntfürmich> zakaj bi ti dokazoval izvor denarja (čeprav baje imamo nov psihopatski zakon ko je te zadeve obrnil na glavo)? naj dražva dokaže da je bil protipravno pridobljen, če tako meni.

Tovariš bo nedvomno pomnil, da je takšno obrnjeno dokazno breme posledica pridružitve razvitemu zahodnemu svetu: Davčne oblasti so v primeru, da bi morale dokazovati nezakonit izvor denarja, bistveno manj učinkovite in torej znatno dražje. Si pripravljen plačati to razliko? Jaz tudi ne: Iz borz, kjer trguješ, redno izvoziš transakcije in si jih shraniš, pa je.
««
19 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13527996 (10144) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14856831 (43945) PrihajaNodi

Več podobnih tem