» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
18 / 91
»»

!frankoman! ::

Pozdrav!

Amatersko vprašanje bodočega malega bika ali medveda, upajmo pa, da ne velkega prasca za zakol hahaha al kako govori rek ki sem ga zasledil na vašem forumu :D
Ko imaš odprt Tradeview nap. na Bitstampu kaj pomeni da so eni zeleni/rdeči stolpci votli/prazni, eni pa polni, celi pobarvani na zeleno/rdeče?

Če ni pravo mesto za vprašanje me prosim usmerite v pravo smer (pa ne mi reč da je ta smer kake učne ure trejdanja :D )

Lp

gapipro1 ::

Buggy ::

K0l1br1 je izjavil:

Progmoza trenutnega dogajanja, do kje bo tole s xrp-ji šlo in predvsem, kam bo tole padlo?

+1 DeeJay



XRP ze na 0.19 :)

Tole bo slo po moje krepko cez 0.20 tale vikend ali pa se bo ze danes okoli 22ih usulo na 0.15. Kakorkoli nastavil sem si buy orderje po feelingu pa bude sta bude. Je pa posvoje super spet spremljat tole, ker sem se zacel zdej z manjsimi vsotami spilat..pussy pac :D

gruntfürmich ::


tale video je zelo fini. v začetku so osnove, potem pa prognoze katere komodt spustiš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

btc se spet pretaka v ripple. To danes bo še zanimivo, ko bodo proti večeru vse nazaj pretopili, bo ripple spet 0.00007 btc-ja, btc pa na 2000 evrov.

gruntfürmich ::

skoraj endless igrice...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

poloniex ima že lag, ne moreš več v prodajo dat. naredi timeout

!frankoman! ::

gruntfürmich, gapipro1

Thank you Sir
Much Appreciated

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

btc se spet pretaka v ripple. To danes bo še zanimivo, ko bodo proti večeru vse nazaj pretopili, bo ripple spet 0.00007 btc-ja, btc pa na 2000 evrov.

kdaj po navadi delajo ta šift, da malo pretopim xrp v btc?
kaj pa po tem? misliš da bi pustil čez wikend v btc ali bi kar dal za neko smiselno vrednost za prodat? (ni resna naložba, zato se čisto igram s to vsoto)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Spremljat s tradstop, recimo trenutno na 0.20000, ko je trenutno na 0.208 na bitstampu? Vendar en dober trenuten nihaj navzdol vse pokvari...?

gruntfürmich ::

mah, bo zdajle nebivedu uletel z uro, recimo 22:00 ali malo prej pa je stvar rešena...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sarma832 ::

Za btc je zelo tezko reci, nepotrjenih transakcij vedno vec, potrditve se tudi po 2dni caka.
Vprasanje kako visoko se lahko gre.

V Ripplu pa tudi nevem kaj vidite. Vrednost ima le zaradi trejdanja ce prav razumem, in vedno bo tako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

gruntfürmich ::

ripple in ostalo cc je prebežališče bitcoinov oz kapitala ki kroži in tako pumpa vrednost navzgor. malo da oplemenitiš assets...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

gruntfürmich je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

btc se spet pretaka v ripple. To danes bo še zanimivo, ko bodo proti večeru vse nazaj pretopili, bo ripple spet 0.00007 btc-ja, btc pa na 2000 evrov.

kdaj po navadi delajo ta šift, da malo pretopim xrp v btc?
kaj pa po tem? misliš da bi pustil čez wikend v btc ali bi kar dal za neko smiselno vrednost za prodat? (ni resna naložba, zato se čisto igram s to vsoto)



Če se samo igraš, pojdi v večje rizike, ker tam lahko dejansko zaslužiš (ali pa pušneš). Če misliš delat za dobiček, potem samo preverjene kovance.

Vprašanje kaj bodo kitajci med 22 in 23 uro počeli. Zadnjič so jih obrali za dost denarja, morajo malo nadoknadit in bodo pomoje oni dumpali ripple.

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

jaz pa stavim na STR, hodl, dokler ga ne vidim 5000 :D
//

marjan_h ::

Noben ni odgovoril na moje vprašanje (Oprostite če sprašujem trivialne stvari.):

Me pa še zanima, ko odpreš denarnico/account pri kakšnem ponudniku ali je potrebno plačat oz. če ponudnik zaračunava kakšno provizijo glede na to, da gor nalagaš te coine? (exchange)


Torej kot razumem je za vsak coin drug wallet. Ali lahko preimenujem ta wallet.dat v npr. xyz.dat? Pa ti walleti niso vezani na nič. Ne na email, ne na TRR, in ne na osebno ime. Samo hash je kot naslov.

gruntfürmich ::

te bom pa gledal na 22 uro da vidim kam krene ripple. zaenkrat dobro kaže da bo xrp pridobil in btc izgubil (čeprav se že spogleduje z 1750$ podlage (bitstamp!) in jo testira), torej računam da bom sprevil ripl v btc, pa bomo videli kaj bomo videli. če pa btc ne bo imel podlage pa kar fiat. 800EUR pa je tudi bolje kot kamen v hrbet...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Pa dobr, če si par jurjev zgubil zaradi nezadostnega povpraševanja, boš pa tudi teh 800€ preživel. Fontas? Loaded?

Noben ni odgovoril na moje vprašanje (Oprostite če sprašujem trivialne stvari.):


V osnovi se delijo na ''prave'' in druge on-line drugih ponudnikov. Če hočeš pravo, moraš ponavadi prvo prenesti nekaj giga zgodovine, a imaš vse pod svojo kontrolo. Tiste spletne pa ponujajo različni ponudniki. lahko imaš vse v denarnici na izbrani borzi. Lahko pa imaš tudi npr. nano s - hardware denarnica (ki pa ni za vse coine). Provizijo plačaš mreži, ko izvedeš transakcijo.
Kaj?

Buggy ::

@grunf: time to buy at 0.18€ al kdaj bos delal rastur na Bitstampu?

gruntfürmich ::

če bom imel živce bom počakal do 22h, če ne pa prej prodal če bo kazalo na dol... na 0.172 imam izstop z minimalnim profitom... pa še ob 22h ne vem ali bom prodal za denar ali btc; če se bo btc ustalil okoli 1750 (bitstamp) potem bom morda dal v btc
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

jaz imam pa dva buy-a nastavljena ...enga manjsega pri 0.15€ in top shit pri leet (0.1337)...pricakujem namrec padec :P

A_A ::

Pozdravljeni. Kako na Kraken naložim denar? Tier1 level imam po dveh dneh... medtem k Tier2 še kr kao procesira.

sumi666 ::

A kdo trguje kaj prek spletne strani plus500 ... kake mate kaj izkušne z njimi a so zakaj :)

DeeJay ::

Plus500 je margin trading kokr vem. To lahko tud preko Kraken ali Poloniex prakticiraš, čeprov bi odsvetoval.

sumi666 ::

Sam na netu pa na youtube pišejo da se treba izogibat plus500 kao da nategujejo pa take ... kjer je dim je tudi ogen ... pismo k mi na bitstam potrjujejo acc že celi teden ..

Runnagain ::

Mja, kot zatišje pred nevihto...ki jo pa mogoče sploh ne bo.

gruntfürmich ::

se vam je izpolnil buy order??

nekam čudno se mi je izrisal graf...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

gruntfürmich je izjavil:

se vam je izpolnil buy order??

nekam čudno se mi je izrisal graf...


A si lahko bolj konkreten? Kater graf?

gruntfürmich ::

napačno se mi je izrisal graf na bitstampu za xrp/btc navzdol do 0,1...

lag povsod?:)) veselica na vrhuncu
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Ima še kdo občutek, da je nek lag prisoten, vse stoji, premika se počasi.
Polonix je sploh kot ustavljen, niti trolbox se ne muva.

gruntfürmich ::

sem hitro še prodal tistih par riplov pa kokice v roke
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

sem hitro še prodal tistih par riplov pa kokice v roke


yep veselica se zacenja, me zanima ce bom ulovil kej dons na vabo :)

K0l1br1 ::

Big question je smer te veselice....

!frankoman! ::

zgleda da bo red wedding... :(

Buggy ::

poleg kokic in pircka bo tole pasal zdej

YesPeace ::

K0l1br1 je izjavil:

Ima še kdo občutek, da je nek lag prisoten, vse stoji, premika se počasi.
Polonix je sploh kot ustavljen, niti trolbox se ne muva.


poloniex vedno rata "laggy" ob takih trenutkih in s tem onemogoajo trejdanje... zato se te menjalnice izogibam! na ta način kar lepo nategnejo lepo števillo trajderjev in sami potegnejo ven verjetno kar ogromne vsote.

Buggy ::

how low can you go...limbo dance :)

marjan_h ::

Torej kot razumem je za vsak coin drug wallet. Ali lahko preimenujem ta wallet.dat v npr. xyz.dat? Pa ti walleti niso vezani na nič. Ne na email, ne na TRR, in ne na osebno ime. Samo hash je kot naslov.


Ali je ta CGminer splošen cmd software za rudariti vse kriptovalute?
Kateri wallet vi uporabljate na svojem računalniku? Ker kot sem prebral na uradni strani jih je malo morje.

Se zahvaljujem za pomoč.

Buggy ::

bemti tole ne bo slo do 0.15 kot sem mislil, za zdej kaze 0.17 od kitajcev...@grunt kwaj dogaja?

rawlit ::

jaz sem pred dnevi prodal večjo količino ripplov, ker sem špekuliral, da bom nekaj zaslužil, pa je šel nazadnje ripple gor, bitcoin dol..

S4ul3 ::

rawlit je izjavil:

jaz sem pred dnevi prodal večjo količino ripplov, ker sem špekuliral, da bom nekaj zaslužil, pa je šel nazadnje ripple gor, bitcoin dol..


It's the name of the game. Z ripplom se igrat je sicer po mojem občutku hudo nevarno.

MalRey ::

sumi666 je izjavil:

A kdo trguje kaj prek spletne strani plus500 ... kake mate kaj izkušne z njimi a so zakaj :)


DeeJay je izjavil:

Plus500 je margin trading kokr vem. To lahko tud preko Kraken ali Poloniex prakticiraš, čeprov bi odsvetoval.


Margin trading pomeni, da si pri Krakenu lahko sposodiš denar, zato da lahko kupiš/prodaš več enot kriptovalute. Plus500 ima nekaj čisto drugega, izvedene finančne instrumente (CFD - contract for difference). To pomeni da tam nikoli ne kupiš kriptovalute same, ampak zgolj sklepaš stave o ceni kriptovalute v prihodnosti.

Jaz bi se temu izogibal iz več razlogov:
1. Trgovanje na kratek rok je že samo po sebi zero-sum game, kar nekdo pridobi, drugi izgubi. V povprečju pridobivajo tisti, ki imajo prvi dostop do (insajderskih) informacij, ki imajo najhitrejše robote in najmanjši ping, po možnosti umetno inteligenco itd... izgubljajo pa tisti, ki komaj vejo kaj kupujejo in/ali jih žene čredni nagon/emocije, FOMO itd...
2. Kdor kupuje na dolgi rok, mora čimbolj zmanjšati tveganje izgube enot. V Bitcoin svetu velja mantra: "Če ne poseduješ ključev do bitcoinov, bitcoini niso tvoji". Ko kupiš, moraš bitcoine/altcoine čimprej dvigniti v svojo varno denarnico, sicer boš prej ko slej žrtev novega hekerskega vdora/prevarantov (exit scam)/zaplembe. Pri Plus500 bitcoinov ne moreš dvigniti (ker jih niti ne moreš kupiti, vse kar imaš je le pogodba).
3. Nakup in prodaja bitcoinov je pri nas neobdavčena, pri Plus500 pa ne kupuješ bitcoinov, torej plačaš davek kot pri vseh ostalih izvedenih instrumentih.

Ajnstajn` ::

hmm je kar fajn skočil ripple čez 12,5k.
Jaz sem kupil BURST za 800, računam na 1100 in prodam.
//

Baja ::

junak! kupil pri +400%? good luck

Blazz ::

bitcoin pa še kar pada,ze na 1650

sarma832 ::

To sem prav slisal da je ETF 15. Maja?

Glede na vse kar se je zgodilo, dvomim da bo sedaj stvar potrjena

belo mleko ::

Zakaj nebi bila? Norcev ki investirajo v kripto valute je dovolj. Besedi investiranje in kriptovalute sta drugače kot olje in voda.

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

a lahko kdo kaj trejda na polo? al je spet kak "ddos" ?
STR je na 18xx, a kaj ko ne moreš nič... vse bolj shady tole zgleda zadnje čase...
//

sarma832 ::

Polo je trenutno neuporaben

K0l1br1 ::

Polo je ob vsaki paniki neupoben, jamrajo uporabniki.
««
18 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528456 (10604) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857657 (44771) PrihajaNodi

Več podobnih tem