» »

Oh...naša pošta

Oh...naša pošta

1
2
»

lopov ::

Pošiljki lahko slediš tudi sam. Številko, katero imaš na listku preveriš tu:

http://sledenje.posta.si/Default.aspx?t...



Če zagotovo veš, da paket ni prišel daj poizvednico!

Edit: slovenska pošta ti bo sledila le do oddaje, nato moraš izbrati pošto države prejemnika. Lahko poenostaviš z uporabo obrazca na strani http://www.track-trace.com/post

V polje vnesi isto številko (slovensko) in izberi "track with options" ter nato na levi strani "select country", kjer izbereš državo prejemnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Daliborg ::

saj ni tukaj stvar da se kaj reši, on to pač objavi ker je stereotip da slovenci samo jamrajo, in ne bi bil slovenc če ne bi to počel verjetno. Skače tudi.
...na enem radiu imajo neki vodič za tujce in so jim svetovali da če se ne želijo v družbi počutiti zapostavljene ampak sprejete v debati je vse kar se rabijo naučiti tale stavek:
"PA SAJ NE MOREŠ VERJETI"
Obrodi 99% sadov oz. odgovorov na karkoli si že ta stavek izrekel.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mk818764 ::

Zanimivo. S track-trace sem prišel do info da je pošiljka danes dostavljena, servis pa mi je odgovoril, da oni niso prejeli pošiljke. To še bo veselica.

Alamar ::

Najverjetneje so ti ga makaronarčki kar sunili:)) Italijanska pošta je najslabša v Evropi. Počasna, % "izgubljenih" paketov je neverjeten. Vse mednarodne pošiljke gredo preko centra v Rimu. To, da nisi poslal prednostno se ne rabiš sekirat, ker nima veze s hitrostjo dostave. Sam že dolgo časa sploh ne poslujem z njimi, zaradi slabih izkušenj.

mk818764 ::

In kaj lahko zdaj? Pozabim na telefon? Zakaj sem pa plačal poštnino?

Alamar ::

Hecam se malo.:P Najprej jih še enkrat vprašaj, ali so dobili telefon, saj si pogledal na sledenje in piše, da je dostavljen. Pošlji jim printscreen sledenja.

Daliborg ::

O tvoj bog, mk818764 a ti nisi slišal za vložišče?! Resno sprašujem brez sarkazma : Ker razred si?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mk818764 ::

Daliborg je izjavil:

O tvoj bog, mk818764 a ti nisi slišal za vložišče?! Resno sprašujem brez sarkazma : Ker razred si?

In kaj mi bodo vložišču? Dali nov telefon? poplačali škodo?

Nekje je nekdo omenil, da je po 1.1. rok v evropski uniji 2 dni dostava pošiljke. Nikjer ne najdem tega uradno. Lahko kdo to potrdi?

St235 ::

lahko ti uradno potrdim, da je to res. od 1.1. se namreč paketi dostavljajo preko sistema teleportov kar omogoča dostavo kjerkoli v EU v pol ure. Dvodnevni rok so izsilile baraba slovenske, ker se jim ne da delat vsak dan.

mk818764 ::

Uradni odgovor pošte glede časa trajanja dostave:
Informativni (nazagotovljeni) roki prenosa neprednostnih pisemskih pošiljk za naslovnike v Italiji znašajo D + 4 do 6 delovnih dni, pri čemer "D" pomeni dan oddaje pošiljke in se v rok prenosa ne šteje. V rok prenosa se ne štejejo tudi sobote, nedelje in morebitni prazniki. Vaša pošiljka je bila tako vročena naslovniku v roku D + 7 delovnih dni.

Torej tisti "dva dni v evropi" ne drži

Utk ::

2 dni je, ampak znotraj države, pa tudi to ne pomeni, da mora prit v dveh dneh, ampak da bo določen procent pošiljk prišel v dveh dneh. Kako se pa to preverja je pa poglavje zase in o tem bi lahko posneli kar dobro komedijo. Ne preverja se tako, da bi zdaj pogledali recimo tvojo pošiljko kdaj si jo oddal in kdaj so jo tam dobili, ampak čisto drugače. Naj pa to razloži kak poštar :)

Daliborg ::

mk818764 je izjavil:

Daliborg je izjavil:

O tvoj bog, mk818764 a ti nisi slišal za vložišče?! Resno sprašujem brez sarkazma : Ker razred si?

In kaj mi bodo vložišču? Dali nov telefon? poplačali škodo?

Nekje je nekdo omenil, da je po 1.1. rok v evropski uniji 2 dni dostava pošiljke. Nikjer ne najdem tega uradno. Lahko kdo to potrdi?


Vložišče je sprejemna pisarna! Se pravi ni pošiljka v rokah dejanskega opravitelja oz. naslovnika.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Šimpanz ::

Poznam makaronarje oni delajo tako da skladiščnik podpiše, ko je dobil pakete pol jih pa postavi v kot. V dnevu ali dveh (al pa še dlje), bojo pakete sprocesirali in takrat bojo imeli v svojem sistemu zavedeno da so prejeli tvoj telekom. Al ti ga bojo popravili pa je čisto druga stvar.

Daliborg ::

Šimpanz točno to govorim OP-u, ampak kaj ko je lažje jamrat in spodbijat ljudi ki ti poskušajo obrazložiti stvar in če bi OP-u bilo res do tega da bi prišel do razumevanja verjamem da ne bi z sarkazmam spodbijal odgovore.

Pa mislim da sem se ponudil dati tudi informacijo o podjetju kateri ti v 24 urah dostavi v katerokoli "SELO" ne samo vas ali pa mesto. Op očitno ne želi teh informacij.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mk818764 ::

Daliborg je izjavil:


Pa mislim da sem se ponudil dati tudi informacijo o podjetju kateri ti v 24 urah dostavi v katerokoli "SELO" ne samo vas ali pa mesto. Op očitno ne želi teh informacij.


Zdaj mi to nič ne pomaga. To bi rabil predno sem poslal. Lahko pa daš info, za drugič....in vsem kateri rabijo hiter prenos.

darkolord ::

DHL, recimo.

Redorange ::

mk818764 je izjavil:



Nekje je nekdo omenil, da je po 1.1. rok v evropski uniji 2 dni dostava pošiljke. Nikjer ne najdem tega uradno. Lahko kdo to potrdi?


Ne vem kaj so sprejeli v evropi pri nas gre tako
če danes oddaš pošiljko mora pošta dostavit naslednji dan najmanj 95% (dostavijo vsakič večji procent)
naslednji dan 98% če se ne motim
tretji dan 100%

To velja po Sloveniji. Kontrolirajo pa, reče se jim "panelisti", ena firma iz Nemčije izbira naključne ljudi po Slo. in ti pošiljajo pošto po določenih dnevih,... pismo ima noter čip in anteno da se ji sledi. Kontrolo izvaja tudi pošta sama, ker verjeti ali ne se jim gre da dobijo napake če se pojavijo da jih odpravijo, ker če pade procent dostavljenih pošiljk pod 95%, pošta plača kazen.
Po evropi pe velja če se ne motim dva dni več za dostavo.

Italija je res! razred zase, kar se pošte tiče. To vedo po celi evropi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112021 (30048) destroyer2k
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5631399 (11449) Marina2
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622490 (12926) kixs
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339348 (21737) darkolord
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610709 (10058) lexios

Več podobnih tem