» »

pentium 166mHz

pentium 166mHz

tomaz255 ::

Zanima me, če se da overlockat pentium 166mHz in kako???:\

Loki ::

Ja, vendar je vse odvisno od maticne plosce.
Odvisno od plate (na Intelovih ne), verjetno prek jumperjev (poglej v prirocnik).
I left my wallet in El Segundo

IceIceBaby ::

Sigurno se da. Js sm mel p166mmx@200.
Sam fajn pa je ce mas original knjizico da pogledas nastavitve jumperjev.

msmiha ::

Frenfd je mel 166@233 se pa spovnim, da sma prestavlala jumperje na matični plati:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

kuntek ::

Jaz sem mojega kar iz biosa navil na 84x2.5=210MHz. Če sem prestavljal jumperje na plati ni šlo nix.

Shadowman-x ::

Odvisno katero verzijo procesorja imaš, saj je inetl pričel z zaklepanjem množilnikov prav pri tem procesorju. Če ti uspe 3x75=225 MHz si dosegel ogromno. Pa ne pozabi na dobro hlajenje pa še kak 0.1 volt dodati.

frudi ::

jaz sem vido že zaklenjene p133. no, takrat procesorji niso imeli popolnoma zaklenjenega množilnika, bil je le 'navzgor' zaklenjen, torej nisi mogel zvišat množilnika, lahko si ga pa znižal. če maš takšen procesor, potem boš lahko overclockal kvečjemu z dvigom fsb na 75, morda 83 MHz, če plata te frekvence podpira, seveda.
če pa je procesor odklenjen, potem pa preprosto poglej v navodila od plate, kako morš prestavit jumperje, da spremeniš množilnik. morda maš celo na sami plati narisano tabelo za jumperje.
dvignit voltažo bi tudi znalo pomagat, ampak nastavljiva voltaža je na tolko starih platah prej izjema kot pravilo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjam procesor, pc ne dela

Oddelek: Strojna oprema
441299 (1299) dejansan
»

fsb in procesor

Oddelek: Navijanje
432062 (1057) Pyr0Beast
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442049 (1513) OwcA
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231713 (1469) VASkO
»

Iz prazgodovine

Oddelek: Navijanje
111095 (850) Zucko

Več podobnih tem