» »

Paketi iz Kitajske

Paketi iz Kitajske

thinker ::

Imam eno vprašanje glede Ebay-a.Ga uporabljam 3 leta,plačujem z Paypalom,do novembra vse Ok.Nakar so se začeli pojavljati problemi z pošto iz Kitajske. Pošta se enostavno vrne nazaj pošiljatelju ali pa zamuja za 1 mesec. Pisemske pošiljke vrednosti nekaj $ zamujajo,paketi z večjo vrednostjo se vrnejo nazaj na Kitajsko. Se to dogaja samo meni? A ima mogoče kdo tak problem? Kdo jih zavrne brez da,bi me obvetil? Slo carina mogoče? Hvala za odgovor.

francek1 ::

Če kupuješ ponaredke vsekakor...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mihec87 ::

Ponaredki gredo na uničenje ne pa nazaj pošiljatelju...

Assass1n ::

Vrača se nič, se je pa nenormalno zvišal čas dostave in je vedno okol 2 meseca. Leto nazaj če je hodilo 30 dni je bilo že res dolgo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

St235 ::

mihec87 je izjavil:

Ponaredki gredo na uničenje ne pa nazaj pošiljatelju...


predvsem pa si o tem obveščen, tako, da če ima naša carine prste zraven bi to vedel.

refosk ::

Sem opazil da ko so pošiljali preko Hong kong post je trajalo okoli meseca, odkar pa gre preko China post traja 2 meseca.

deadzone ::

Tudi sam opažam. Nekaj stvari sploh nisem dobil, minilo pa je že preko 2 meseca. Nevem kaj mučkajo. Kitajci me niso nikoli prelisičli.
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

misek ::

Dva paketa potrebovala mesec in pol (dx in ebay).

Shybby ::

že par let paketi naročeni konec novembra začetek decembra hodijo malo dlje zaradi guzve..

Lonsarg ::

thinker je izjavil:

Imam eno vprašanje glede Ebay-a.Ga uporabljam 3 leta,plačujem z Paypalom,do novembra vse Ok.Nakar so se začeli pojavljati problemi z pošto iz Kitajske. Pošta se enostavno vrne nazaj pošiljatelju ali pa zamuja za 1 mesec. Pisemske pošiljke vrednosti nekaj $ zamujajo,paketi z večjo vrednostjo se vrnejo nazaj na Kitajsko. Se to dogaja samo meni? A ima mogoče kdo tak problem? Kdo jih zavrne brez da,bi me obvetil? Slo carina mogoče? Hvala za odgovor.

Vrne se pošiljatelju wtf, prvič slišim. In kolk je to za tebe zamuja en mesec, jaz sem naročil iz Kitajske že ene 100 zadev, pa z eno samo izjemo je vse ostalo prišlo prej kot v 45 dneh, povprečje pa je bilo 30 dni. V to statistiko vključujem ene 5 pošilk, ki sem jih naročil dober mesec nazaj, čeprav moraš vedeti, da za čas novega leta ni nič posebnega, če bo kaka pošiljka vmes trajala tudi 60 dni, meni so dolžni še ene 5 pošiljk, ki imajo 45dnevni rok proti koncu januarja.

blackmack ::

Sam tud čakam pakete s Kitajske še s sredine Novembra. Po trackingu je že 2 meseca na eni lokaciji. Spreminjajo se samo datumi in piše Dispatching. Določeni tud majo status Sent to airline že pred mesecem dni, pa še ni nič prispelo.

Apple ::

Jaz sem prejel 2 dni nazaj paket iz Kitajske, in sicer po 43 dneh...

Poštnina me je stala cca 1 EUR...

Če si vse sodelujoče pošte razdelijo denar od poštnine, verjamem, da Pošta Slovenije pobere največji delež... :D

Če bi tak paket poslal znotraj Slovenije, bi samo za poštnino plačal > 1 EUR...
LP, Apple

kixs ::

Par USB kablov je bilo poslano iz Kitajske 15.12., dostava 6.1.
En ram poslan iz Hong Konga 15.12., dostava 3.1.
Ena baterijca CR1220 poslana iz Nemcije 14.12. (stempl poste), potem na kuverti vidim, da je bila 31.12. na Malti (dodaten stempel), prejel sem jo pa 6.1.

Sicer pa zadnji mesec kar v redu prihaja iz Nemcije: cca 3-5 delovnih dni (vseeno ali navadna ali priporocena s sledenjem).

first_line ::

Jaz tudi opažam da je iz Nemčije hitreje tu kot ponavadi.

Sem naročil iz Japonskega Amazona ene slušalke preko http://www.tenso.com/en/ in je v 10 dneh že lepo pri meni (obvestilo carine da naj dam račun :( )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052318032 (63117) Karen
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529932 (23959) darkolord
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610806 (10155) lexios
»

Ebay (ko paket enostavno ne pride tudi po mescu dni)

Oddelek: Loža
275014 (4285) Dr_M
»

nakup tehnike kitajska

Oddelek: Pomoč in nasveti
384624 (3387) shadeX

Več podobnih tem