» »

Blackscreen med igranjem iger

Blackscreen med igranjem iger

siimee ::

Imam problem in sicer med igranjem cod2 multiplayer, assassins creed, battlefield 4 itd se mi naredi na monitorju blackscreen, včasih naredi zvok zzzzz, zvok kolegov na skypu, tsju je lahko še zmer slišati, tipkovnica je zmrznjena.
Da ponovno zaženem računalnik morm izklopt napajalnik za par sekund nato ga spet prižgem, če ga samo reseteriam se ne bo zagnal in bo še zmeraj blackscreen. Naredil sem teste in naj bi blo vse vredu, naredil sem čisti format(večkrat). Temperature so normalne. Včeraj sem poskusil z vsakim ramom posebej in pri 3. mi je ratalo celo uro pa pol igrat cod 2 nato grem danes šenkrat in mi naredi isto blackscreen po 20 min, kdaj tudi prej. Prosil bi za pomoč, nasvete...hvala

Sem na windows 7 x64

Komponente:
Intel i7 920 - 2.66 GHZ, 1366
ASRock X58 EXTREME6 LGA 1366 Intel X58 SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX Intel Motherboard
Seagate ST31000528AS 1TB hard drive
G.SKILL 2GB DDR3 - 1600, 6 GBPI x 3 RAM
Nvidia GeForce 295 gtx graphic card
Thermaltake Qfan 750 W toughpower power suply
  • spremenilo: siimee ()

Grega_K ::

A si kaj pogledal v Event Viewer?
+Kateri Windows imaš?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

siimee ::

Sem vendar nism neki seznanjen s tem tko da sploh nvem kaj gledam. Win 7 x 64

Cold1 ::

Najprej bi pomislil na grafično kartico, če imaš srečo se gre morda za kak hrošč ki ga odpravijo novejši gonilniki (ali pa ga je najnovejša verzija le teh povzročila), če je imaš manj, potem morda grafična potrebuje več elektrike kot je dobi od napajalca, če sreče nimaš, pa je GeForce morda okvarjen.

siimee ::

Možno ja, sam ni mi pa jasn k pa igram npr simse mi pa ne vrže vn...

Seljak ::

Koliko je star napajalnik? Sicer je za tvojo grafikuljo in ostale komponente polna kapa 750W,ampak z leti tudi napajalnik zgublja moč. Imam izkušnjo,ko mi je zaradi napajalnika metalo iz igre,ki sploh ni strojno zahtevna,kar pomeni,da ni pogojeno kakšno igro,program zaganjaš.

Seljak ::

Ampak,pri tebi se dogaja,da igra/sistem zamrzne,za kar pa bi tudi jaz posumil grafično. Probaj z Furmarkom http://downloads.guru3d.com/FurMark-v1.... testirat pa javi kako in kaj.

siimee ::

Napajalnik je star okrog 5 let, tut sam mislm(upam) da je napajalnik kriv. Jutri dobim drugega da probam kako in kaj. Tut mi je že freeznilo ko sem igral deluxe ski jump 4 ;) S furmarkom mi vse deluje normalno.

Seljak ::

Pa si naredil test z furmarkom CPU in GPU stres test(zagnati moraš oba hkrati)?

siimee ::

Mi lahko poveš postopek ker nism čist prepričan kako...

siimee ::

Dobil drug napajalnik in problem je še zmer isti, grafična ali pa disk je pol problem ?

siimee ::

Freezne mi tut čez noč ko mam pržganga, dons zjutrej hočm na komp in je zmrznu, blackscreen...

solatko ::

Kakšne imaš pa temperature v mašini. Vzemi ven RAM-e, jim očisti kontakte in spihaj konektorje, včasih pomaga tudi, če jih samo zamenjaš med seboj. Si po 5-ih letih že kaj menjal pasto na procesorju? Imaš napajalnik zgoraj ali spodaj? Lahko gre za pregrevanje cele plate......, sicer pa menjaj grafiko, če ti jo lahko kak kolega posodi za nekaj dni in boš takoj videl, če je grafika kriva. Imaš morda instalirana 2 antivirus programa in prihaja do sporov?
Delo krepa človeka

siimee ::

Ravno to sem naredil namreč kolega mi je dal eno staro grafično in ne freezne več tako da bo očitno treba drugo kupt. Upam da bo zdj delal tko k more če ne pa javim. Hvala vam za pomoč in nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se včasih ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
14687 (549) filip007
»

Restart računalnika ob predvajanju videa

Oddelek: Strojna oprema
291313 (1062) mat3
»

Nenadni restart v igrah

Oddelek: Strojna oprema
202194 (1777) Sami

Blackscreen while playing games every 10-20 min

Oddelek: Pomoč in nasveti
7789 (761) siimee
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214173 (13022) Sharky

Več podobnih tem