» »

Katero brezžično miško kupiti?

Katero brezžično miško kupiti?

1
2
3

Heisenberg ::

A je tukaj kak levičar? Katero miško kaj priporočate? Sam ne najden čisto nič pametnega, imam eno staro Logitech ki je kolikortoliko univerzalna za leve in desne roke...

mprox ::

Pozdravljeni. Ker opažam, da mi moja dobra stara miška že malce peša, imam namreč Logitech MX1100, s katero sem izredno zadovoljen, razmišljam o nakupu nove. Najbolj všeč mi je seveda MX Master, vendar se mi za moje potrebe zdi malce predraga. Nekako se mi zdi, da sploh več ni tistega vmesnega razreda, ki bi mi ustrezal, tam nekje od 50-60€ (brezžično). Sem pa dokaj veliko za računalnikom, potrebujem pa jo najbolj za PS, Ai, Lr in podobno.
Če ima kdo kakšen predlog kaj izbrati, bi bil hvaležen. Hvala.

lp

matobeli ::

Zdravo,

iščem eno brezžično miško. Trenutno imam Logitech 318e, prej sem imel Logitech Anywhere MX, ki je bila čudovita miška dokler ni začela dvoklikat. Preden sem ugotovil da menjava stikala ni neobičajna, sploh pa ne hudo zahtevna, in so popolnoma dobavljiva, me je v enem momentu tako znervirala da je poletela v steno.

Naj vzamem spet Anywhere MX, ali je to precenjen Logitechov krep? Kakšna alternativa? Važno mi je da deluje na različnih podlagah, ima dobro baterijsko življenje, ne preveč gumbov...

edit: Pa če se da bi vseeno Logitech, ker imam tudi tipkovnico brezžično in bi vse obesil na en wireless dongle

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

lolipop2 ::

Mogče malo pomoči pri nakupu miške, prosim.

Potrebujem novo, saj mi pri tej (Logitech) nekaj štega lavi klik, sedaj pa še scroll gumbek ne deluje. Kakšen dan je ok, kakšen dan spet ne. Imam dovolj in bi rad kupil novo.

Torej... kaj potrebujem... da je wireless (bluetooth ali kaj drugega?) Kaj priporočate glede povezave?
Rad bi, da ni premajhna in da je natančna (veliko dela v photoshopu).
Cena pa hja.. čim cenejša varianta.

Za vsako pomoč že vnaprej hvala.

matobeli ::

Katero pa imaš sedaj?
En predlog kaj NE (oziroma z vednostjo da bo mogoče treba vrnit) kupit:
Zase sem nabavil Marathon M705. Ima vse specifikacije ki se jih potrebuje, dobro natančnost, dolgo trajanje baterij, bila je označena kot naj miš, blablabla... Ima pa idiotsko pozicioniran senzor (ni v centru) in jo bom vrnil, nekatere moti, nekatere ne. Jaz sem nažalost padel med slednje.

lolipop2 ::

Sedaj imam tole: http://support.logitech.com/en_us/produ...

Pa ne vem, ali naj menjam samo miško ali oboje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

matobeli ::

Skoraj bi se ti splačalo menjati oboje, danes logitech uporablja "unifying reciever" ki gleda iz USB reže kakšnih 5mm. Pomojem obstoječa tipkovnica ni kompatibilna in boš moral imet, če menjaš samo miš, dva različna dongla v PCju. Če to ni moteče je OK, drugače pa se pač menja.

Če si bil do sedaj zadovoljen z miško potem je mogoče dobra izbira spet kakšen komplet. Mogoče kaj takega: Logitech Mk235
Ni pa to nek high end, miška je še vedno samo optična nič fancy laserjev...

lolipop2 ::

Bo kar odgovarjala. Hvala!

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Skoraj bi se ti splačalo menjati oboje, danes logitech uporablja "unifying reciever" ki gleda iz USB reže kakšnih 5mm.


Obstoja kaka wireless miška, ki se poveže z bluetothom na prenosniku in ne rabi dongla? A bo vseeno delala? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

Seveda obstaja. Bluetooth miška!:D Je pa vedno potrebno pogledat če je res Bluetooth, včasih je kje malo dvoumno napisano.

So pa praviloma nekaj dražje od donglastih kolegic, kitajske še vedno za 5$, potem pa do kjer hočeš.

r3dkv1c4 ::

SaXsIm je izjavil:

Še en glas za performance mx. Super miš. Sicer draga, ampak... Dela mi že dve leti brez problemov. Včasih se sicer senzorju za baterijo malce zmeša, ampak miš še kar dela. Polnim jo cca 1x na mesec.

Ne nabijaj.

Heisenberg je izjavil:

A je tukaj kak levičar? Katero miško kaj priporočate? Sam ne najden čisto nič pametnega, imam eno staro Logitech ki je kolikortoliko univerzalna za leve in desne roke...

Mogoče kaj iz tega seznama?

Je pa to kar problem ja....imaš nekaj miši, ki so za both hands, nekaj malega za levičarje in ostalo za desničarje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Nesta ::

Ima kdo iskušnjo z tole miško:

https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk...

Odločam se med to in to:

https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk...

pa mi je 20€ kar fino za prišparat če ni kake večje razlike med njima. razen v velikosti.

Ali se dobi kako drugo za ceneje in podobn perfomarmans?

Mi je vsec pri ted dveh miškah da je BT + USb plug in pa še možnost povezave na več naprav...

Hvala

slyder3 ::

Obe sta top in trenutno na mimovrste po res hudih cenah ampak Anywhere je po moje bolj za prenosnike, meni bi bila za neko resno delo dalj časa premajhna...

matobeli ::

Sem imel Anywhere MX1, ma ni bilo površine kjer ta živalca ne bi prijela, kar se performanca tiče je bila res top. Steklo, blago, stena, samo še zrak je manjkal :))

Ampak, precej je žrla baterije (1x mesečno ali več), slabo se je razumela z NiMh akumulatorji, po 2h letih ji je začel gumbek dvoklikat. Glede velikosti pa je bila malo premajhna, po nekaj urnih seansah Fallouta me je začelo bolet zapestje.

Me pa vedno bolj spet mika, ker sedaj casualy gejmam v naslonjaču in bi bilo fino da miš lepo prime na xyz površini. Mogoče, če bodo spet kake akcije okol božiča.

vrrabec ::

Kupil sem poceni miško XploreXP1221, ki dobro deluje, so pa serviserji na firmi pab bedaki, ki se, namesto, da bi svetovali norčujejo iz kupcev - torej se jim je bolje izogniti

M-XXXX ::

Katero brezžično miško do cca 40€ priporočate (uporaba na prenosniku)?

BlackGuard ::

Jaz sem z Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 zadovoljen, če jo še kje dobiš.

cekr ::

Iščem kakšno brezžično miš, ki ima čim manj problemov s podlago.
Imam Logitech M705 pa so sami problemi s skakanjem.
Cena ni problem.
Kakšna huda dpi natančnost in odzivnost tudi ni potrebna.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

matobeli ::

MX anywhere :)

Deluje anywhere.

konspirator ::

--

cekr ::

Kaj dražjega in z gumbom back( + forward) ne obstaja?

Predvsem me zanima praktična izkušnja. Kaj je na testih, nikoli ne veš.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

b4d ::

Logitech Performance MX
b4d.sablun.org

DarwiN ::

Sicer je nisem testiral, ampak z MX Master boš težko zgrešil, ali MX anywhere..

Mimogrede, Amazon.uk ima trenutno 30% popusta ob nakupu dveh Logitechovih izdelkov.

Navali narode. ;)

Kupiš Master in Anywhere, pa potem prodaš tisto, ki ti manj ustreza? Ali pač vzameš zraven slušalke, tipkovnico, spletno kamero, gamepad.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

cekr ::

Sem ugotovil, kaj je problem z mišjo.
Umirala je, zato je pa tako skakal kazalec.
Sedaj se sploh noče več povezat.

Sem priklopil enako miš (M705), pa je vse OK.

Res ne vem, kakšno šaro danes spravljajo v te igračke, če že po dveh letih crkne.
Kupujem Logitech, da bi dobil nekaj več, pa je samo štala.

Še vedno pa pogrešam staro analogno miš od Atarija ST. Super miš, čeprav je imela spodaj kuglo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

clancy ::

Imam Logitech Anywhere, že kake štiri leta. Dela bp na vseh podlagah, tudi steklu. Samo me že kar nekaj časa famozni double click zafrkava.
Ali mi lahko kdo pove, kakšna stikala so to in kje jih lahko nabavim?

DarwiN ::

Tale bug, clancy?



Ne vem če gre za isto napaka, ampak na g500 deluje ta fix.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

clancy ::

Tale, ja:):)

Tu se mi zdi, da zalepi neko plastiko, ali kako?

Sem pa po tem videu gledal, da odlota stikalo, ga odpre in očisti kontakt.
Bi mogoče kakšen kontakt sprej, ali kaj podobnega pomagal, da bi notri malo špricnil, in nebi rabil odlotat stikala?

DarwiN ::

Jaz sem se ravnal po tipu na "mojem" posnetku. Nič lotanja.. Prozorna ovijalna folija za živila + gumica = win. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

matobeli ::

Priporočam nova stikala, sem imel mx anywhere s to težavo in so res mala in krhka ta stikalca. Delno sem rešil, pa je spet začelo zajebavat, potem pa sem odlomil en del... Skratka, boljš menjat, je manj jebanja.

Se pa dobijo na ebayu, tudi blazno draga niso bila, če se prav spomnem.

luky ::

Imam Lenovo Ultraslim Plus Wireless Keyboard and Mouse in mi miška precej šteka, zmrzne, se za nekaj sec. ne odzove nato pa naenkrat zgine in se ponovno prikaže.

Mogoče kakšen nasvet kako bi to popravil, rešil, oz kaj je lahko narobe. Tipkovnica pa deluje brezhibno.

Hvala.
luky!

cekr ::

Pri Logitechu je v takšnih primerih vedno problem v wifi.
Usb sprejemnik postavi bližje miški. Mogoče boš rešil problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

r3dkv1c4 ::

cekr je izjavil:

Pri Logitechu je v takšnih primerih vedno problem v wifi.
Usb sprejemnik postavi bližje miški. Mogoče boš rešil problem.

O kakšnem wifi problemu pri Logitechu govoriš?

4x wifi njihove miške trenutno uporabljam.....nobena mlajša od leta dni in niti ena nima problema.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BorutK-73 ::

Cekr je prehitro prebral, Luky ima lenovo komplet. Luky, probaj drug usb ali pa menjaj baterije.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

BorutK-73 je izjavil:

Cekr je prehitro prebral, Luky ima lenovo komplet. Luky, probaj drug usb ali pa menjaj baterije.


Povedal sem samo, kakšne izkušnje imam z Logitech. Ni pa, rečeno, da je v tem primeru tako.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

clancy ::

clancy je izjavil:

Imam Logitech Anywhere, že kake štiri leta. Dela bp na vseh podlagah, tudi steklu. Samo me že kar nekaj časa famozni double click zafrkava.
Ali mi lahko kdo pove, kakšna stikala so to in kje jih lahko nabavim?

Naj sporočim, kako sem rešil problem "double clicka", morda bo komu prišlo prav. Preprosto. Miško sem razstavil in problematično stikalo dobro pošprical z kontakt sprejem, nato malo s prstom po stikalu poklikal in spet pošprical... To sem nekajkrat ponovil. Tudi ostala stikala sem preventivno na isti način očistil. Na koncu, sem še celo vezje pošprical, da sem spral nesnago in morebitno maščobo. Kontakt sprej se itak takoj posuši. Miško sem potem sestavil, in voila, tipka dela normalno kot je treba, brez dvojnega klika.
To sem naredil pred kakšnima dvema mesecema in za zdaj, miška še vedno dela normalno.

BorutK-73 ::

Samo to ni dokončen "fix", napaka se bo vrnila. Najbolje je kar stikala menjat, jih dobiš 10 komadov za par evrov iz china

A110 ::

Iščem brezžično miško do nekje 30-35e če bi bilo toliko boljše bi se stegnil do 50e. uporaba bo predvsem za grafično oblikovanje. velikost roke je nekje srednja zenska. nakup iz tujine ni problem. kakšni predlogi?

matobeli ::

Logitech M590 je zanimiva izbira, podpira tudi bluetooth (brez donglov), multi device in je "silent click"

Drugač pa verjetni kakšna M705 Marathon tudi ne bi bla slaba izbira.

A110 ::

sem gledal m705 ampak sem bral da obstajata 2 erziji, stara in nova pri čemer pri novi ni gumba za palec spodaj k ga lahko opcijsko sprogramiras. ali ve kdo ce se se da kje kupiti star model m705?

Apofis ::

Oj. Kaka ideja za ta trenutek bestbuy brezžično lasersko miško (sicer najraj logitech), k bi se jo dalo dobiti v slovenskih štacunah...cena recimo do 50 eur. thx
ps. pa mora biti simetrična

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

Apofis ::

hm, največ se bo nucala za autocad, rhino, coreldraw,...najbrž bi bila tud klasična optična čist kul?

balluf ::

Za službeni prenosnik rabim brezžično miško. Delal bom 3D cad + ostalo.
Rabim nekaj ne prvelikega in predragega.
Kaj priporočate?

Nobeden

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

gregor ::

Zdravo

Katero brezžično miško, podobno MX620 priporočate?
Za službena opravila.



Torej, da je podobna MX620. Ta se žal več ne dobi.

Če je na Amazon kaj podobnega? Moram še nekatere ostale zadeve naročiti na Amazon.

Sem pogledal M705 vendar je precej krajša, cca. 15 mm krajša kot MX620.

Hvala

LP

Han ::

Najbolj podobna je Logitech M500s, vendar je na kabel.

Če ti ni preveč 85+ eur, mogoče Logitech MX Master 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Najbolj podobna je Logitech M500s, vendar je na kabel.

Če ti ni preveč 85+ eur, mogoče Logitech MX Master 3.


Ali pa MX Master 2s, nič kaj slabša od trojke, pa cenejša ;)

Pat_MaGroin ::

Te zanima mogoče nova Corsair HARPOON RGB WIRELESS?

knap ::

Tale je podobnih dimenzij, pa še poceni je.
In tudi dobre ocene ima. :D

https://www.amazon.de/Cherry-Maus-2310-...

Invictus ::

Kaj mislite o vertikalnih miškah? Kdo uporablja?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Vsi ki nočjo met težav z karpalnim :))

Gagatronix ::

Jaz sem si pred casom nabavil 20 komadov Logitech m185 tako da sem za naslednjih 20 let dober. :)) (V povprecju zjebem eno misko na leto)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065821 (4521) yayo
»

Logitech infinity scroll miške

Oddelek: Strojna oprema
152312 (2032) SaXsIm
»

Nakup miške

Oddelek: Kaj kupiti
71703 (1412) McMallar
»

Žična ali brezžična miška za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
3321827 (18023) mancini
»

Nakup nove miške (Nasvet - logitech mx revolution, marathon 705, razer imperator)

Oddelek: Kaj kupiti
394382 (3844) Dzeba

Več podobnih tem