» »

Nakup nove miške (Nasvet - logitech mx revolution, marathon 705, razer imperator)

Nakup nove miške (Nasvet - logitech mx revolution, marathon 705, razer imperator)

Dzeba ::

Zdravo, torej stvar in dilema je sledeča.

Sem študent, in med tednom (pon-pet) preživim v internatu. Uporabljam prenosnik, katerega imam tako za internat kot tudi za doma (ga vzamem domov).
Pred kratkim sem pokvaril dosedanjo miško razer copperhead, zato sem se odločil za nakup nove.

Moje potrebe so sledeče, na računalniku preživim ogoromno časa vsak dan (tudi več kot 5 ur), uporabljam pa ga za sledeče namene:
-študij (word,powerpoint,internet,photoshop in podobne zadeve) cca. 4-5 ur dnevno
-prosti čas (predvsem strelske igrice npr. COD, igranje z photo programi, brskanje)

Kaj potrebujem..hm še sam nisem siguren, najbolj pomembna mi je sigurno argonomija za roko (da je prijazna roki, da po več urnem vsakodnevnem delu ne boli roka, da ne vpliva slabo), potem nekako razmišljam da glede na to, da imam že tako bolj majhno delovno površino in prenosnik, da je smiselno pogledati za brezžično miško.. skratka ne vem.

Kaj bi mi priporočili, za moje potrebe ki so deljene.
Nekako sem ogledal si sledeče miške:

Logitech MX Revolution (super miška baje, ampak me moti velik konektor in napajalna postaja, pa tudi za igrice baje je preštorasta)
Logitech marathon 705 (kar se tiče konektorja in baterije je super, .. drugo pa žal nisem pridobil podatkov)
Razer Imperator (moti me, ker je na kabel .. ter ne vem kako je z argonomijo za roko, .. ?.. ter scrolanjem in podobne stvari)

Je pa res, da prenosnik večino stoji na mizi, tako da tudi tisti kabel nekako prebavim :)
Najbolj pomembno mi je udobje roke, kvaliteta in uporabnost, nato sledi še igranje :D

Hvala lepa za nasvete, prosil bi za konkretne nasvete in odgovore,v primeru da mi podajate drugo miško, prosim za link.

bedak ::

kupi Logitech MX Performance, ki je novejša različica MX Revolution-a, polnjenje pa ima preko usb kabla, drugače za prenosnik je super Logitech Anywhere MX (dobiš zraven še etui za miško)


ps.: konektor je čisto majhen pri teh dveh predlaganih, ga boš opazu sam k boš rabu še en usb port :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

zee ::

Moj glas gre Logitech MX Performance. Prijetno "sede" v roko, hitro in natancno dela. Ker igric ne igram, ne morem soditi o performansah miske v igricah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bedak ::

pri age of empires 2 dela mi odlično :D haha

Dzeba ::

Logitech MX Performance je žal predraga, gledam cenovni razred max. 60eur. Anywhere se mi zdi premajhna, in berite prosim kaj sem napisal, da miško uporabljam po več kot 5-6+ ur vsak dan, zato more bit komfort, .. anywhere mi deluje bolj prenosna ali ne?

bedak ::

nikjer ni pisalo max.60EUR, drugače si navedel MX Revolution, ki je okoli 100EUR MX Performance pa dobiš ceneje, iz lastnih izkušenj ti pač lahko povem da me roka ne boli, pa preživim za računalnikom dnevno približno 16ur

lp J

zee ::

Ce misko uporabljas 5-6+ ur/dan, bos pa ze odrinil tistih nekaj EUR vec za boljso ergonomijo, no.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dzeba ::

Problem je, da trenutno ni sredstev, ker je bil ravnokar nakup novega prenosnika in ostale opreme, zato je do max 60 eur na razpolago. Prosim za predloge do te cene. Hvala.

+ ko že ravno govorimo o mx performance, je baje razlika od evolution razen polnjenja minimalna. Mogoče je bolj priročno da ja baterija za zamenjavo, kot pa da morem skrbeti še za poljnjenje?

Hvala

bedak je izjavil:

nikjer ni pisalo max.60EUR, drugače si navedel MX Revolution, ki je okoli 100EUR MX Performance pa dobiš ceneje, iz lastnih izkušenj ti pač lahko povem da me roka ne boli, pa preživim za računalnikom dnevno približno 16ur

lp J


MX Evolution je starejši model, performance pa je njen naslednik.

Performance se dobi za prbl. 90 eur
Evolution pa že za 50 eur

Razlika v ceni je očitna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzeba ()

bedak ::

saj meni je vseeno kupoval boš tako ti, drugače performance se dobi za 80EUR (primer)

na big bangu je revolution 100EUR

teoo ::

kaj pa te večje vs manjše miške? a ti ne odpade roka, če moraš cel dan delati na "laptop" mali miški?
defying gravity

zee ::

Ni ravno prijetno. Za vecurno delo je IMO bolje, ce je glodalec vecji.

@Dzeba: mali oglasi
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

djordjevic ::

Predlagam, da za silo kupiš kako logitechovo bulk miško za 10 evrov, pa čez mesec ali dva investiraš v mx revolution ali kaj podobnega. Ko mi je na prvi potekla garancija in sem uvidel, da modela čez čas ne bo več za dobiti, sem kupil še eno kar na lager. Za računalnikom preživim po 10 ur na dan in mi je vsestransko uporabna in dobra miš zelo pomembna. Torej, glas za mx revolution.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IvoJan ::

sam imam imperatorja. miska je malo manjša od deathadderja in ti zaradi tega cela dlan ne počiva na miški, ampak vseeno mene tudi po 10ih urah roka niti malo ne boli.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Dzeba ::

No stvar je sledeča, da logitech mx evolution dobim novo z računom in garancijo za 50eur, ravno tako novo razer imperator za 50 eur.

Pri mx revolution me moti velik konektor + napajalna enota, pri razer imperator pa dejstvo da ne vem kako se obnese pri delu. Ali je res samo za špile, ali je komfortna še za kaj drugega.

Kar se tiče mx performance za 80 eur, kar se tiče razlike z mx revolution baje da neke bistvene ni, razen v polnilnem sistemu. Od logitech sem si ogledoval še sledečo: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Potem pa se mi nekako sklop logitechovih mišk zaključi. Če si ogledam še razer, je poleg imperatorja pohvaljen še deathreader..ki je nekje podobne cenovni razred.

Vesel bi bil še kakšnih predlogov s konkretnimi linki do izdelka. (kar bi zadostovalo mojim potrebam, znamka ni pomembna)

Aja še tole, da dodam.. prenosnik premikam res res minimalno, tako da je vseeno če je večja miška oz. še boljše + ni neke ovire če je na kabel.

igor0203 ::

Dzeba ::

igor0203 je izjavil:

Mogoče Microsoft Natural Wireless Mouse 6000


Težko jo je dobit verjertno v Slovenije, pa zdi se mi da poleg designa ergonomičnega ne onuja ničesar več. Nekako me bolj pritegne logitech mx serija ali marathon 705. Kako je kaj z razer Imperjatorjem, bi prosil če lahko kdo poda mnenje, kerimam ugodno ponudbo zanj.

lp

IvoJan ::

imperator je super miška. pred tem sem imel deathadderja in ti povem da je imperator veliko boljsi :) glede ergonomičnosti je tako. na imperatorju imaš možnost premikanja stranskih gumbov da ti bolj sede na roko. za gaming je perfect ker je zelo odzivna. ti priporočam nakup.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

kar-nekdo ::

Link Tu jo mas drugace pa pri Logitech Performance Mouse MX je najvecja razlika od mx revolution pri senzorju na to je bil povdarek da dela vsepovsod se na steklu.

Dzeba ::

To da miška dela povsod, mi niti ni preveč uporabno ker jo tako ali tako uporabljam ves čas na leseni mizi.
Če je brezžična potem mora imet mali konektorček, to mi je bistvo + argonomija in dobre karateristike
Če je žična mi je bistvo argonomija in karateristike.

Nobenega novega predloga za kakšno drugo miš? Ali pa recimo mnenje glede logitech marathon 705 VS. logitech mx performance VS. razer imperator.. al pa kera druga še?

IvoJan ::

Imperator je strictly gaming, ostali dve sta misljeni za bolj pisarnisko uporabo
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

kar-nekdo ::

Potem brezicne miske po mojem ni za tebe edino mogoce to samo kak se obnese nevem Gigabyte GM-M7800 Wireless Laser Mouse Zicna pa tale ali pa tale. Drugace pa preformance pa imperator ne moreta biti VS enostavno ciljata na popolnoma drugacno publiko! Osebno pa imam preformance in za delo je enostavno od kar sem se je navado ne morem zamenjati za drugo pa se cod spilam z njo ceprav za gaming je bolsih dosti misi ampak meni je ql.

Dzeba ::

Očitno res, bolj kot razmišljam ne potrebujem brezžične miške, kljub temu da jo bom uporabljal za prenosnik. Je že res, da se mi brez žično bolj dopade, ker ne maram kablov, n tudi prostor je bolj kot ne omejen sploh čez teden (bivanje v domu), ampak mislim da se to da nekako preboleti, ker za soliden denar dobim verjetno dosti boljšo kabeljsko miško, drži?

No potem pa takole, ker se mi je mnenje nekoliko spremenilo, katera bi bila žična miška ki bi dobro služila tako pisarniškim zadevam, kot tudi igram in grafiki, obenem pa je še dobra argonomija? :)

Kar se tiče zgornjih predlogov, bi namesto gigabyte GM-M78000 Wireless Laser Mouse raje pogledal za kakšno logitech marathon 705, potem naslednji predlog logitech g500 se mi dopade ker je za špile + ima hyper scrool kolešček ki zna biti uporaben za pisarniško rabo...kar se pa 518 tiče, se mi pa ne dopade, je že nekoliko zastarela.

Konec koncev, kaj je sploh razlika med miškami. Med pisarniško je razlika pač da nima recimo tako natančne in odzivne tehnologije, ampak kaj pa obratno če gledamo iz staišča gamerske, katere slabosti ima za pisarniško delo? .. no pa sem se zopet razpisal, hvala za odg. :D

jazbec ::

ti priporočam to-->http://www.mimovrste.com/artikel/225005...
odlična za pisarniško delo kot za gaming
po dolgotrajni uporabi roka ne boli in je nasplošno zelo odzivna

mihco ::

Da si sposodim temo...
Katero WIRELESS misko priporocate brez denarne omejitve?
-uporabna za gaming
-da se polni na usb
-manj "vesoljska" boljse

IvoJan ::

razer mamba.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mihco ::

vem, da sem napisal brez denarne omejitve...me pa vseeno zanima ali je mozno s katero drugo misko dobiti podoben performance in enake funkcije za manj denarja.
Ali je ze kdo probal Mambo? Je vredna svojega denarja?
Kaj pa ponudba konkurence?
Ali bi bilo mogoce smiselno vzeti Logitech Performance MX ali Microsoft SideWinder X8 ? Sam drzim in premikam misko s palcem in prstancem in ne z celo dlanjo, zato mi "debele riti" omenjenih misk ne disita najbolj. Mnenja?

IvoJan ::

sidewinder x8 se polni na usb je pa ni moč uporabljat kot žično. mamba to funkcijo ima. performance mx je daleč od gaming miške. glede na to da miško upravljaš samo s prsti in ne z celo dlanjo bi ti v roko najbolj sedla kaka g9, žal pa ni brezžična. mambo sem že probal in miška je odlična. je pa malo predraga za moje pojme. dejansko dobiš ves performance mambe v imperatorju za 60EUR samo da ni brezžičen
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Dua'L ::

mihco je izjavil:

Da si sposodim temo...
Katero WIRELESS misko priporocate brez denarne omejitve?
-uporabna za gaming
-da se polni na usb
-manj "vesoljska" boljse

Logitech g700 vsekakor, mambo sem mel in mi je crknila po 2 letih in je cheap plastic.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

mihco ::

G700 mi je rahlo nenavadne oblike in pa glede na teste precej tezka miska. Najverjetneje bom vzel kar mambo...pravkar nasel podatek, da se dajo vse led osvetlitve(tako na miski kot tudi na polnilni postaji) popolnoma izklopiti, kar me je se edino drzalo nazaj.

Hvala.

IvoJan ::

ja. se da na vseh razer miskah :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mihco ::

Nisem se imel razer miske...oz. tudi nisem imel se miske drazje od 6EUR :)

Dzeba ::

Zdravo, torej logitech mx evolution ali performance sem črtal iz seznama. Evolution zaradi zastarelega polnilnega sistema in usb priklopa, performance pa zaradi visoke cene, delovanja na kakršnikoli podlagi (ne rabim), štorasta za igranje .. itd.

Zannimive so mi sledeče:

Logitech G500 - 53 eur
+ ima hyper scroll kolešček
+ zdi se mi dobro argonomsko oblikovana
+ ne rabi batrij
- ima kabel

Logitech marathon 705 - 42 eur
+ ima hyper scrol kolešček
+ mali usb konektor
+ zdi se mi dobro argonomsko oblikovana
- preko slik mi deluje majhna
- ni ravno za igrice

Razer Imperator
+ dobra odzivnost, napredna tehnologija kar se igric tiče
+ dobim jo za dobro ceno (50 eur)
- bolj namenjena špilom, motijo me gumbi ob strani, nima hyper scrool koleščka
- ima kabel

Drugi predlogi me niso ravno navdušili .. še kaj kar bi najbolj zadovoljilo moje potrebe?

IvoJan ::

roccat mogoče?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Dzeba ::

Kateri model, lahko dobim link od kake dobre? A od gigabyte katero najbolj priporočate?

Hvala, lp

IvoJan ::

Napisi v googlu roccat in si na njihovi strani malo poglej
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Dzeba ::

Evo sedaj sem si pa izbral 3 modele in se ne znam odločiti med njimi. Prosim če mi pomagate, in tudi poveste slabe in dobre stvari.

1. Logitech Marathon 705
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

2. Logitech G500
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

3. Roccat Pyra
http://www.bolha.com/opticne-miske/misk...

IvoJan ::

g500. sam je nimam ampak bi jo kupil že zaradi tega ker mi nenormalno hudo sede v roko! :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Dzeba ::

No marathon 705 sem tudi sam izločil, ker sem slišal določene graje.


Ampak tale pyra mi je zelo zanimiva, vendar se mi zdi malo majhna: 9.5cm x 6cm (LxW) za več urno uporabo, ali ne?

Torej se zdaj odločam med g500 in roccat pyra .. ? Prosim za več mnenj :)

IvoJan ::

edina roccat ki bi jo kupil je roccat Kone ali pa Kone[+]
http://www.roccat.org/Products/
se mi zdi da je tale pyra bolj misljena kot miska za prenosnik tako kot razer orochi,
in posledicno ni prevec udobna za igranje.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Dzeba ::

Tale g500 od logitecha mi je zelo všeč, moti me le da ima kabel. Katera bi bila rezžična in da je dovolj velika + natančna/odzivna ? :)

MX Performance je predraga, gledam tam do max. 60 eur.

Še to me zanima, če kupim mx evolution ki ima dolgi usb priključek, ali lahko naknadno kupim mini usb da bi delovala na njem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzeba ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška MX Performance Logitech

Oddelek: Kaj kupiti
468102 (5585) sajmon
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538135 (30207) ShowDown
»

Miška

Oddelek: Pomoč in nasveti
161732 (1113) leopold
»

Alternativa Logitech wireless laser misim

Oddelek: Kaj kupiti
232883 (2475) PlayTheGame
»

Katero Logitech miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
412954 (2149) Sandi1987

Več podobnih tem