» »

Elektronske cigarete

Elektronske cigarete

Temo vidijo: vsi
««
70 / 86
»»

matobeli ::

kitajci to tko rešijo da dobiš v 8ml tanku štofelc ki zmanjša prostornino na 2ml. Vzameš štifelc ven pa je rešeno.

Pa še to majo sam tisti ki se mislijo prodajat prav na eu trgu.

Vetrpiha ::

yansek je izjavil:

Verjetno bi moral iskati napravo MTL ki pa bi imela zmogljivo baterijo in večji tank da bi z enim polnilom drzalo za cel dan.

Vsaki mod na 18650 bo zdržal cel dan, če je res tight mtl.

yansek je izjavil:

Joyetech ego pod, 1000 Amp baterija
za cca 15€

Zdi se zelo enostavno za uporabljati, dejansko ko potegneš se aktivira, menja se pa cel tank z glavo vred

A je res da po zakonu ne smejo biti tanki vecje prostornine kot je 2 ml in to za vse vape naprave? Ce je tako potem morajo tisti z DL ki delajo oblake zelo pogosto polniti

Raje kupi nekaj na zamenljive glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

yansek ::

Recimo mod z dvema 18650 baterijama.

Pa zamenljivo glavo, MTL.

Pa tank v katerega bi lahko natocil tekočine za cel dan, po možnosti dva. Koliko bi rabil ml prostornine? Se mi zdi da 5ml bi že bilo v redu.
Je to možno (ali sploh dovoljeno- legalno)?

Pa še, da bi bil praktičen za nositi, za v žep

Verjetno bi tudi ena baterija zadostovala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Silici ::

1 škatla anlogcev traja nekako 100 minut (recmo na dan), MTL je nekako 10-13W kar zahteva ~5Ah na 1x li-ion bateriji za enak čas obratovanja. Lahko pa dvigneš koncentrat nikotina in skarjšaš čas obratovanja. Razmisli še o vzdrževanju nivoja nikotina in/ali efekt nikotina, za drugo ne rabiš prav veliko kapacitete ne v tanku ne v bateriji.

Vetrpiha ::

Za v žep vzameš MTL in mod na 1x18650 in dve bateriji, eno za v mod in eno za rezervo. Ko eno sprazniš, daš drugo not in prvo daš polnit .

Je to možno (ali sploh dovoljeno- legalno)?

Je.

Se mi zdi da 5ml bi že bilo v redu.

To je dovolj za dan ali dva. Odvisno od trošnje

yansek ::

Bo trajalo nekaj časa da jaz te stvari prestudiram. Za zdaj sem si kupil osnovno napravo:
V.THRU Pro Pod - VOOPOO VAPE

In tekočino:
NY Cheesecake by Liqua Mix&GO

Nikotin: mi je dodal v vrednisti 3 kar naj bi bila manjsa vrednist, sam prodajalec je rekel da uma nikotin v kolicini 12

Kvinta ::

Kje kupite ta rastlinski glicerin tisti ,ko mešate sami ?
Rabim za nekaj čisto drugega pa vseeno.
A.C.A.B

esel ::

Jaz naročujem tukaj.
Cena dostave je 3.80€ nad 30€ je dostava brezplačna.

Vetrpiha ::

Kvinta je izjavil:

Kje kupite ta rastlinski glicerin tisti ,ko mešate sami ?
Rabim za nekaj čisto drugega pa vseeno.

Merkur
9eur na liter.

Kvinta ::

esel je izjavil:

Jaz naročujem tukaj.
Cena dostave je 3.80€ nad 30€ je dostava brezplačna.


Hvala ,Pa je to food grade oz. tisti v Merkurju tud ? al morem kaj druga iskat.
A.C.A.B

Vetrpiha ::

Ne, ni food grade. Je pharma grade, kar je eno stopničko višje

Kvinta ::

Ok hvala rabim za zeliščne ekstrakte :D
A.C.A.B

yansek ::

Imel bi vprašanje za vaperje ki ne vejpajo zaradi nikotina, ali pa ga celo ne uporabljajo:

V čem je poanta, kaj je tisto zaradi česar vejpate?

yansek ::

Katera je vaša naljubša MTL tekočina, ki se jo ne naveličate?

Vetrpiha ::

DIY
Inawera Grappe, Cactus, Black Fruit Mint
2/1/4.5%

yansek ::

A se jih da naročiti kaj ceneje preko spleta?

Sam sem jih kupil nekaj v vape trgovinah pri nas, za ceno ene nekje 15 evrov skupaj z nikotinom.

Vetrpiha ::

Imaš onešote, to je že skup zmešan koncentrat, ki ga razredčiš z bazo in nikotinom.
Juicedoctor je za nas popularen.
Tam dobiš tudi posamezne arome, če želiš sam mešati tekočine.

V naprej zmešane baze ima vsak vapeshop (sicer so malo na dražji strani), samo nikotin imaš najceneje preko Qvapehousa, Juicedoctorja ali LePetitVapoura. Sam glicerin (ali VG) je pa najceneje v Merkurju. Sam VG pri tebi odpade, ker bo mešanica pregosta, zatorej rabiš neko VG/PG bazo, priporočeno 60/40 ali maksimum 70/30 za tvoj pod.

PS Vse arome so raztopljene v PGju, kar pqč upoštevaš, če boš slučajno sam mešal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

yansek ::

zaenkrat jaz ne bom sam to mešal, morda enkrat kasneje. Kupim raje v naprej zmešane baze kamor se samo doda nikotin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

FoxKnox ::

yansek je izjavil:

Imel bi vprašanje za vaperje ki ne vejpajo zaradi nikotina, ali pa ga celo ne uporabljajo:

V čem je poanta, kaj je tisto zaradi česar vejpate?

AROMA.V nasprotju z čiki, ki brez nikotina izgubijo smisel in povzročajo slabost. Pri vejpu ostane aroma.
Pač paše po kosilu par dimov namesto sladice :)

yansek ::

Flavorist - Maroc Mint, 60 ml - kupil nazadnje in mi je všeč

yansek ::

Upam, da se mi kaj takšnega ne zgodi:

Elektronska cigareta eksplodirala in ubila moškega
https://www.24ur.com/novice/svet/elektr...

bozicek ::

Brez skrbi, model je uprabljal mehanca
Ti imas reguliran mod in si lahko brez skrbi :)
Darila letos samo za poredne

Vetrpiha ::

Mehanc je v bistvu mod, ki je kos pleha, v katerem je baterija direktno zvezana na tuljavo. Vmes je edino stikalo.
Ni nobenih čipov, nobenih zaščit, nič od ničesar. Ni pa mehanc noben baubau, če ti je znan Ohmov zakon.
To se zgodi, ko na 15Ampersko baterijico priklopiš coil z uporom 0.08. in potem kabum.
Mehanskih pri nas sploh ne prodajajo, pa četudi bi, jih ne bi nekomu, ki zadeve ne pozna do natankosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

yansek ::

Jaz se še nisem bolje seznanil kako ta stvar sploh funkcionira, imam kaksen pomislek tu in tam, ko to stvar vtikam v usta in prizigam

Vetrpiha ::

Zakaj? Imaš baterijo, ki da ven štrom, ki gre skozi relativno kompleksno vezje, ki skrbi, da tuljava dobi toliko štroma kot želiš, brez da bi s tem škodovalo samemu vezju ali bateriji.
Toliko te mora imeti strah, kot te je lahko strah, da ti bo avtomobil eksplodiral ali pa ti bo prenosnik, ki je razstavljen v BigBangu eksplodiral v faco.
Vsi novi modi imajo ogromno varovalk.

Sploh pa pri teh podih, kot ga imaš sam, ni nobene bojazni, ker gre za faktor 10x manj štroma v tuljavo kot pa recimo v zgornjem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

yansek ::

Ja, ob priliki se bom sam malo bolje seznanil o mehanizmu teh uparjevalnikov.

yansek ::

Danes sem si ogledoval tele modela in razmišljam, da bi enega vzel.

-Innokin Coolfire Z50 Pod Kit
Built-in battery: 2100mAh

-Innokin Zlide Tube Kit
3000mah baterije

Vetrpiha ::

Še vedno vztrajam pri omenjenem predlogu.
Če bi pa kdaj sam motal žico, pa kaki LostVape Grus v kombinaciji z Oxva Arbiter Solo in imaš vse, kar želiš. En način inhaliranja, drugi način, zanesljiv mod, zanesljiv tank v glavnem vse.

yansek ::

Bom šel pogledat napravo v trgovino:
Oxva Velocity 100W Kit
https://belidim.com/product/oxva-veloci...

-baterijo verjetno imajo za dokupiti- 21700 baterija 11 eur

matobeli ::

baterije naročiš iz nkon.nl cene so bistveno nižje.

Razen če misliš imet samo eno, pol se ne splača že zaradi poštnine.

yansek ::

matobeli je izjavil:

baterije naročiš iz nkon.nl cene so bistveno nižje.

Razen če misliš imet samo eno, pol se ne splača že zaradi poštnine.


Hvala, zaenkrat bosta ena ali dve verjetno dovolj

yansek ::

Napravo Oxva Velocity 100W Kit sem si pogledal in se mi je zdela velika za nositi v žepu kratkih hlač.

Kupil sem Coolfire z50 zlide

yansek ::

A bi znal kdo reči zakaj mi naprava pušča e-tekocino? Sem jo dal v torbo navpično navzdol in imam povsem mastne roke.
Pa tudi pljuva mi v usta tekočino.

Je potrebno dovod za zrak zapreti?

BorutK-73 ::

Jaz vedno zapiram airflow ko imam vape v žepu.
Da ti pa špuka, je pa lahko več razlogov. Premalo moči, preveč juica ko si namakal novi coil..

matobeli ::

yansek je izjavil:

A bi znal kdo reči zakaj mi naprava pušča e-tekocino? Sem jo dal v torbo navpično navzdol in imam povsem mastne roke.
Pa tudi pljuva mi v usta tekočino.

Je potrebno dovod za zrak zapreti?


če so vsa tesnila OK, je lahko razlog da je pač točno ta grelec slab in pušča skoz.

Načeloma ne bi smelo puščati.

yansek ::

Ko sem naročil tekočino nisem počakal več kot 5 minut in začel vejpat.
Bi znalo to biti težava?

Popravek: natočil ne naročil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

matobeli ::

Ne, če vata ne bi imela dost juica bi jo zasmodil, to bi pa vedel.

Razstavi, poglej če so tesnila res vsa OK, če je vse ok, probaj menjat grelec.

So pa ene glave bolj nagnjene k puščanju kot druge.

yansek ::

Zakaj pa pljuva(presketa) v usta?

sass628 ::

kot je napisal nekdo pred mano, razstavi in preveri vsa tesnila(gumice) ce so na mestu.

za pluvanje hmm... na grelcu pise koliko je optimalna moc v W da si nastavis. Ce imas premalo moci se tekocina greje in pljuva. Ce pa je dovolj mocno ga pa ta spremeni v paro

Vetrpiha ::

yansek je izjavil:

Napravo Oxva Velocity 100W Kit sem si pogledal in se mi je zdela velika za nositi v žepu kratkih hlač.

Kupil sem Coolfire z50 zlide

Je pa še na voljo Oxva Origin X.
Za mini varianto še kak Pico ali pa kateri plastični kitajc

yansek ::

Nrkaj mr zanima
Jaz imam sedaj dva modela:
Voopoo Vmate/V.Thru Pro ter Coolfire z50 zlide

Zanimalo bi me ali lahko vape v katerega natocim tekočino - ta nato stoji v njemu dlje časa, tudi več mesecev in je takšen vajpe uporaben in ok tudi po daljšem času in ga lahko vejjpam kadarkoli ?

Nazadnje ko sem kupil vape sem ga namreč uporabljal par dni nato pa ga pospravil in me je vejpanke zopet zamikalo šele čez kakšne 3 mesece. Ali bi moral takrat kaj narediti: kot npr menjava tekočine, zamenjati glavo ipd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

matobeli ::

Lahko da ti bo kaj puščalo, pa če bo tekočina na svetlobi lahk rata mal slaba, kar se tiče ostalega pa ni panike.

Jaz bi zlil ven juice, pa potem frišnega not dal.

yansek ::

Kaj pa coil (glava) ? Nekdo mi je rekel, da naj jo prav tako vzamem ven, sperem pod vodo in posušim.

BorutK-73 ::

NE!

Z tem boš glavo uničil. Zamenjaj z novo.

Zgodovina sprememb…

yansek ::

Čudno, prodajalec mi je rekel, da naj zlijem ven tekocino ter sperem glavo pod toplo vodo in pustim par dni da se posuši.

yansek ::

sass628 je izjavil:

kot je napisal nekdo pred mano, razstavi in preveri vsa tesnila(gumice) ce so na mestu.

za pluvanje hmm... na grelcu pise koliko je optimalna moc v W da si nastavis. Ce imas premalo moci se tekocina greje in pljuva. Ce pa je dovolj mocno ga pa ta spremeni v paro


Baje da je bila glava slaba, mi jo je prodajalec zamenjal in ni več puščal.

Kar se tiče pljuvanja (model Coolfire z50 zlide) pa sem malo pojačal na 16.0 w da mi je nehalo pljuvati (glava dovoljuje jakost le do 15w) da je tekočino spremenilo v paro in mislim da je glava za v smeti saj cutim tisto rahlo slabost pri vejpanju. Ne vonjam pa neke zasmojenosti.

matobeli ::

Poglej not na grelc, če je kaj temno rjavo, pol je zasmojena. Če je drugačnega okusa pa nisi menjal arome pol tudi.

So pa tele 15W en prdec, tam nekje okol 40-60W se fino puha, mesh coil ftw ;)

yansek ::

Bom pogledal. Imam kar nekaj malega zafrkancije s temi stvarmi.

Samo po drugi strani tale Maroc Mint mi je res res všeč: aromatičen, malo sladek in z malo hladilnega afekta se mi zdi in se bom malo pozfrkaval dokler ne skapiram kako in kaj.

A tistim Voopoo Vmate/V.Thru Pro pa od začetka nimam težav in sem zadovoljen sam kaj ko ima slabso baterijo in se mi zdi da na veliko ne moreš puhati.

bozicek ::

Slabost lahko čutiš tudi zato ker preveč nikotina sopaš vase
Prej si pokadil en cigaret in fertik
Tega hudiča pa lahko kar vlečeš in vlečeš v nedogled
Darila letos samo za poredne

yansek ::

bozicek je izjavil:

Slabost lahko čutiš tudi zato ker preveč nikotina sopaš vase
Prej si pokadil en cigaret in fertik
Tega hudiča pa lahko kar vlečeš in vlečeš v nedogled


Ne, nikotina imam bolj malo. Kaj pa tole: v tank sem natocil tekočino z okusom kave in kreme (ki sem jo sicer zlil ven) , nato pa v isti tank z isto glavo Maroc Mint ki je mesanica met s hladilnim učinkom in sta se do tekočini vsaj malo pomešali
««
70 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikotinska samica

Oddelek: Loža
282251 (1101) Gagatronix
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116381 (12592) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310067 (6369) Highlag
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313050 (11956) Jst
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940605 (10367) BCSman

Več podobnih tem