» »

Elektronske cigarete

Elektronske cigarete

Temo vidijo: vsi
««
17 / 86
»»

Jst ::

BorutK-73: Kolikšen nivo nikotina uporabljaš? Jaz sem v vmesnem obdobju, ko sem vejpal in kadil cigarete, uporabljal 18ml/mg. Tudi ko sem "ugasnil zadnji cigaret", sem še kakšen mesec in pol uporabljal 18, potem sem šele šel na 12. Vem, da sem dobil eno reklamno tekočino 10ml, z nič nikotina in po parih urah vejpanja te tekočine, sem čutil, da mi nekaj manjka. Takrat sem bil zelo blizu, da bi prižgal cigaret. Šele ko sem res samo vejpal, ko nisem niti pomislil več na cigaret, sem z samozavestjo začel uporabljati manj nikotina. Je jeba, če kadiš cigarete več kot dve desetletji, vejpaš pa samo par mesecev,... in tako si je lahko misliti "saj bom samo enega prižgal". Kar se po mojem mnenju zame ne bi dobro končalo.

Sedaj sem na 3mg/ml nikotina, pa mi je malo premalo, ampak se držim...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

12mg. Problem imam zvečer, moram enega skadit da lahko normalno spim, pa zjutraj enega pri kavi. Čik po obedu sem se pa že odvadil.8-)
Kaj pravite glede naprav, je še prehitro da bi šel na dražjo in s tem močnejšo napravo? Sedaj imam Joyetech eGo AIO D22.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

>12mg. Problem imam zvečer, moram enega skadit da lahko normalno spim, pa zjutraj enega pri kavi.
>Čik po obedu sem se pa že odvadil.

Ne vem, kaj je bilo zame huje/težje: po hrani, ali zjutraj/zvečer pred spanjem.


>Kaj pravite glede naprav, je še prehitro da bi šel na dražjo in s tem močnejšo napravo? Sedaj imam
>Joyetech eGo AIO D22.

I would say go for it. Pojdi v trgovino, pa si malo oglej kite. Torej Mod+Uparjalnik. Potem pa, se sam odloči, ali boš kupil "on the spot", ali boš kasneje raje pogledal za informacije na netu. Samo... Težko je, ko enkrat zadevo držiš in da je ne bi kupil. :)) Če bi se jaz tega držal, bi imel kakšnih 100EUR več za druge stvari. Ampak nimam nič "buyer's remorse". Itak ti brez cigaret ustane toliko več denarja, da je bil prvo kar mali hobi kupovati vse kar se sveti. :))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

marS ::

Čakam glave s Fasttecha. Za 17$. Upam da mi ne bodo zaplenili in še zaračunali kazen za uničenje (baje 60€).
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

marS je izjavil:

Čakam glave s Fasttecha. Za 17$. Upam da mi ne bodo zaplenili in še zaračunali kazen za uničenje (baje 60€).


Ne bodo.

To je skoraj isto, kot da bi naročil žico za varjenje, ki jo "po naključju" lahko uporabljaš tudi za vaping in bi ti jo zaplenili.

OK, to je pretiravanje, ampak na carini itak pojma nimajo. Razen če ima firma svojega predstojnika na carini (ali kako se tej poziciji reče) in on potem reče kaj in kako.

Takšne informacije imam jaz. Lahko so napačne, ampak po vseh informacijah, ki sem jih predelal, se 98% nimaš kaj sekirati. Razen če bi naročil recimo kakšen Mod in bi od te firme bil dosegljiv predstavnik v Slo, ki bi potrdil za kaj se gre. (OK, vem, da ni čisto tako, kot sem napisal, ampak je blizu.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

marS ::

No, bomo videli. Upam, ja.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

BorutK-73 ::

A žico lahko kupiš po novem preko neta? Malo gledam YT in bom probal sam "popravit" coil-e. Gledal sem tudi da coil lahko opereš, je kdo to probal?

ps
Bi lahko kdo naredil en kratek seznam kaj se sedaj lahko kupi preko interneta.
Sam mislim da ni omejitev za žico in vato, bi bilo fajn če bi lahko nabavil tudi coil-e.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

marS je izjavil:

Čakam glave s Fasttecha. Za 17$. Upam da mi ne bodo zaplenili in še zaračunali kazen za uničenje (baje 60€).


uničenje ni na tvoje stroške, razen če to prostovoljno želiš:))

marS ::

blackbfm je izjavil:

marS je izjavil:

Čakam glave s Fasttecha. Za 17$. Upam da mi ne bodo zaplenili in še zaračunali kazen za uničenje (baje 60€).


uničenje ni na tvoje stroške, razen če to prostovoljno želiš:))

Ok pol. Vendar, carinska pošta včasih odpre tudi pakete ki so deklarirani manj kot 22€, ki niso za carino, pa zaračuna odpiranje paketa. Le zakaj na moje stroške? To se mi zdi enako.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

freesty ::

Ti placas 4eure, ker ves, da drugace ne bos dobil paketa. V primeru unicenja pa v nobenem primeru ne dobis paketa zakaj bi placeval?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

marS ::

freesty je izjavil:

Ti placas 4eure, ker ves, da drugace ne bos dobil paketa. V primeru unicenja pa v nobenem primeru ne dobis paketa zakaj bi placeval?

Predvidevam da kazen. No, anyway, bomo videli kaj bo.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

Jaz sem tudi "slišal" (po TVju?), da naj bi plačal kazen 60EUR za uničenje, če carina odpre tvoj paket in je v njem "elektronska cigareta".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

freesty ::

Jaz sem pred narocal pred casom nek e-liquid z nikotinom preko neta. Sem dobil mail, ce hocem placa 0,18€ po ml ali ne. Sem napisal, da ne, nisem dobil paketa, nisem dobil kazni. Je pa blo to pred tem novim zakonom tako, da ne vem. Ampak pomoje tezko dokazejo, da si res ti narocil.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

k--p ::

Za glave verjetno ni bojazni, tudi sam čakam paketek za okrog 10EUR s Fasttech-a ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

marS ::

Jst je izjavil:

Jaz sem tudi "slišal" (po TVju?), da naj bi plačal kazen 60EUR za uničenje, če carina odpre tvoj paket in je v njem "elektronska cigareta".

Meni je en kolega v debati to omenil. Sicer je on nekaj pred zakonom naročal, ma ne glave, za kakih 10$, mu je šlo skozi.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

Kolega je dobil Vaporesso mod, brez problema. Pomoje samo za Mode ni panike. Vsaj sedaj, "na začetku." Bolj so problem "vape pen-i", (takšne oblike) ki izgledajo kot "elektronska cigareta."

Jaz sem v petek dobil glave, žico, podstavek 510, in škatlico za baterije.

Lani sem parkrat naročil iz fasttecha tudi Liqua Traditional Tobacco in enkrat sem dobil od carine neko obvestilo. Kaj točno sem napisal, se ne spomnim, a nisem rabil nič doplačati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

marS ::

Jaz sem pa ene parkrat plačal za odpiranje paketa. Čeprav je bilo pod 23€. V bistvu, če je bila cena večja, enkrat, mislim da kakih 50$ sem plačal carino, ma mi niso odpirali. Pri manjših vrednostih pa so parkrat preverili, čeprav sem vedno poslal printscreen računa, spisek in sliko kaj je notri.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

Jaz se ne spomnim, če so odprli paket, takrat, ko je bila e-takočina notri.

Vem pa, da sem se moral z eno kodo prijaviti na neko carina_ali_pošta spletno stran in napisati neko obrazložitev. Sem pisal tudi tukaj na slo-techu, a sedaj ne najdem... Vem, da sem pogledal zakone in jim napisal, da to ne spada pod "tobačni" izdelek in se ne carini. Nekaj takšnega. Nisem rabil nič plačati, ali se pa ne spomnim; vem pa, da sem po tem, naslednji dan dobil paket.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

marS ::

Jst je izjavil:

Jaz se ne spomnim, če so odprli paket, takrat, ko je bila e-takočina notri.

Vem pa, da sem se moral z eno kodo prijaviti na neko carina_ali_pošta spletno stran in napisati neko obrazložitev. Sem pisal tudi tukaj na slo-techu, a sedaj ne najdem... Vem, da sem pogledal zakone in jim napisal, da to ne spada pod "tobačni" izdelek in se ne carini. Nekaj takšnega. Nisem rabil nič plačati, ali se pa ne spomnim; vem pa, da sem po tem, naslednji dan dobil paket.

To je Carinska pošta. Po pošti sem dobil obvestilo da je moja pošiljka zadržana, šel na tisto stran, uploadal printscreene izdelkov not in jim poslal. Včasih sem drugi dan dobil brez bilokakih stroškov, nekajkrat pa sem dobil še račun za odpiranje, ne glede da je bil manjši znesek od deklariranega. In so mi to zaračunali. Zato pravim da komot zdaj zaračunajo še uničenje, boli njih patka itak nič ne moremo :(
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Napajalc ::

Editirat račun za tak znesek? ali povedat kaj imaš v paketu.
Kaj pa če bi se organiziralo izlet, poln avtobus vaperjev gre na ekskurzijo v to štacuno. To menda ja ni švercanje?
011011100111010101100010

BorutK-73 ::

Katero komplet bi vi priporočali da bi prišel najceneje čez na dolgi rok, Mogoče mod ki si sam delaš coile.
Razmišljam da bi kupil ta komplet:
Cuboid 150W (SW na 200W), z baterijami
Istick 50W
Original Griffin (drug drip-tip)
Lemo2, pobrušen chimney, manj dry hitov pri uporabi 100% VG
par metrov clapton coil
Najraje v prodam v kompletu
Oprema ni nova, modi imajo znake uporabe in nošenja po žepih
Kupcu kompleta dam še nekaj tekočin, vato, kakšno žico bi še našel
za 60€, pa še blizu je doma.

Sem se včeraj malo igral z 2 skurjenima SS316 in ne zgleda preveč zakomplicirano da bi naredil nov coil, ampak nimam žice.
Katero žico bi potreboval za SS316 0.6ohm 15-25W?
coil:
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0522/...
Gledam pa za to žico:
https://www.aliexpress.com/item/5lot-Or...

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Flat Ribbon Wire je no-no. Poglej si slike, kako zgleda.

Cuboid 150W ne priporočam. Poglej kakšen moj post, kjer sem opisoval, kako mi je zaporedoma crknilo 4 teh naprav. Vsako so mi zamenjali, na koncu pa smo se zmenili za drugo napravo.

Najverjetneje je bila cela serija crap. Plus problemi z 510 spring loaded connectorjem na vseh Cuboidih 150W. (Je pa lepa naprava, ki bi jo z veseljem uporabljal...)

>Katero žico bi potreboval za SS316 0.6ohm 15-25W?

http://www.steam-engine.org/coil.html?m...

Mislim... SS316 je tip žice.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

BorutK-73 ::

Nabavil Veco One v celju (belidim).
http://www.vaporesso.com/vape-kits-veco...
Sem se odločil in sem raje kar novo napravo vzel namesto rabljenega.

Mislim... SS316 je tip žice.
Hvala, glede tega sem še noob.

Zgodovina sprememb…

KuntaKinte ::

danes dobil istick picota za 20 eur,solidni gadget,pa zraven Geekvape Ammit RTA,22mm single coil za 18 eur,dober combo poceni

marS ::

Evo, danes dobil iz Fasttecha 5 Joyetech Cubis 0,5Ohm glav in 5 Ultimo 0,5Ohmglav. Dovolj za pol leta. Brez teženja. No, to je cool. :D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

Jaz pa danes po pošti dobil 6 enakih arom - istih 3, ki sem naročil prejšnji mesec. Nekaj sem očitno pomešal oz. je ostalo v košarici. Rabi kdo pomarančo? :)

twisted.si ima namreč že nekaj časa akcijo, če kupiš 2 enake, tretjo dobiš zastonj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

marS je izjavil:

Evo, danes dobil iz Fasttecha 5 Joyetech Cubis 0,5Ohm glav in 5 Ultimo 0,5Ohmglav. Dovolj za pol leta. Brez teženja. No, to je cool. :D

A si naročil po 10 marcu ali pred?

Sem pa danes zvedel da je še en vape shop v celju, Puharna (nasproti TT)
https://www.facebook.com/Puharna-VAPE-S...
https://goo.gl/maps/6yW3khY7zPr

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Za grelne glave ne bo problema. Sigurno.

Pa če ti škatlo odprejo in na škatli piše "Advanced Personal Vaporizer" pomoje tudi ne bo problema.

Če naročiš iz EU, pa sploh ne bi smelo, ali se motim?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

BorutK-73:

Si že začel sam mešati baze+arome?

Jaz sem šele pozno spoznal, da če mešaš v plastičnih flaškah, plastika pobere nekaj arome in je občutno bolje, če greš v Sanolabor po steklene 50ml flaške z dripperjem (ali kako se po slovensko temu reče; kapaljka?). Aroma se dosti bolje ohrani; v plastičnih se pa nekatere arome prav zažrejo v plastiko in tudi če mešaš vedno enako aromo v isti flaški, je vseeno tekočina pride v steklenih.

Pa še: nekatere arome so "preveč kemijskega" okusa. Recimo twisted.si arome, imajo vse zelo velik del priporočenega mešanja. "Kemične:" 1-4%, "Naravne:" pa tudi 15-20%. In če naletiš na isti okus, recimo pomarančo, je priporočena mešanica "naravnih" twisted 5-10%, "kemičnih X" proizvajalca pa 1-4%. In kako se pozna razlika! Moraš probati in sam oceni, ampak jaz ne grem več "nazaj"...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>tudi če mešaš vedno enako aromo v isti flaški, je vseeno tekočina pride v steklenih.

Škrat mi je pojedel nekaj besed. Popravek: ... vseeno tekočina dobi boljši okus v steklenih flaškah.


---

Ter: twisted koncentrati arom so vsi v steklenih flaškah, medtem pri večini drugih proizvajalcev dobiš v plastičnih.

(Glede že narejenih tekočin, pa so verjetno že pri "designu" vzeli v zakup, da bo v plastični flaški.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Jst, ne še. Še iščem svoj okus. Do sedaj mi je najboljši okus bil Dekang USA MIX iz PyrSmoke.

marS ::

BorutK-73 je izjavil:

marS je izjavil:

Evo, danes dobil iz Fasttecha 5 Joyetech Cubis 0,5Ohm glav in 5 Ultimo 0,5Ohmglav. Dovolj za pol leta. Brez teženja. No, to je cool. :D

A si naročil po 10 marcu ali pred?

Sem pa danes zvedel da je še en vape shop v celju, Puharna (nasproti TT)
https://www.facebook.com/Puharna-VAPE-S...
https://goo.gl/maps/6yW3khY7zPr


12.marca sem naročil.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

>12.marca sem naročil.

Ta fasttech je tako čuden glede dobave. Enkrat čakaš 2 meseca, drugič dobiš v dveh tednih. Najbolj neumno mi je pa to, da sami razdelijo paket na dva ali tri dele (ker je za eno stvar ETA 3 days recimo), potem jih pa vse isti dan pošljejo. In ko sem dobil slike paketov, je bilo razlike za kakšno uro v pakiranju.


---

Dekang meni ni ustrezal in nekje bi moral imeti še dve popolnoma zaprti 50ml tekočini. Hvala, da si me spomnil; moram malo pogledati, ker se na enem predalu v vitrini in enem predalu v kopalnici (kjer se igram kemika :)), nabralo veliko stvari in moram narediti red.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Potem ta nov zakon velja samo za slovenske trgovine?;(( Bom še sam naročil coile za oba vape-a v kratkem iz FastTech.

Jst
Do sedaj sem probal samo 4 juice. Edini minus ki ga ima Dekang je da se mi zdi da gre bolj po tekočini kot pa Liqua.

PiPs ::

Združenje vejperjev Slovenije 11:40 (pred 9 ure)

Vejperji gremo na ustavno sodišče
Slovenski vape trgovci so se v sodelovanju z Združenjem vejperjev Slovenije odločili, da gredo na Ustavno sodišče z namenom, da se člen o prepovedi spletne prodaje elektronskih cigaret in povezanih izdelkov umakne iz novega ZOUPTI zakona. To je hkrati verjetno tudi še edina preostala možnost, da se glede tega zakona lahko kaj naredi.

Na slovenskem trgu je trenutna situacija takšna, da preko spletnih strani slovenskih trgovcev ni možno več naročiti skorajda nič. Na njihovih spletnih straneh so le še arome, breznikotinske baze, žice, vate, baterije in morda še kakšna malenkost. Kar pa zaenkrat ne velja za tujino, saj kot kaže lahko iz tujine brez problemov naročujemo celoten spekter izdelkov. Za nas kot uporabnike ni nekakšne večje spremembe glede novega ZOUPTI zakona. Je pa zato sprememba toliko večja za slovenske vape trgovce, ki zaradi tega dobesedno propadajo, saj beležijo zelo velik upad prometa.

Zakaj pomagati slovenskim vape trgovcem?
Slovenski vape trgovci si z ustavno presojo prizadevajo, da se člen o prepovedi spletne prodaje elektronskih cigaret in povezanih izdelkov umakne iz ZOUTPI zakona. V kolikor jim to uspe, bo to imelo pozitivne učinke tako na trgovce, kot tudi na nas uporabnike, saj bomo ponovno lahko naročevali izdelke tako od slovenskih vape trgovcev, kot iz tujine. V osnovi je ZOUTPI zakon zastavljen tako, da slovenski uporabniki preko spletnih trgovin ne bi mogli naročevati tovrstnih izdelkov iz Slovenije, kot tudi iz tujine, zato je vprašanje časa, koliko časa bomo še lahko naročevali iz tujine.

Drug razlog za pomoč slovenskim trgovcem pa je dejstvo, da bo pri krčenju slovenskih vape shopov prišlo do pomanjkanja podpore kadilcem pri prehodu iz tobačnih cigaret na e-cigarete, saj imajo trgovci dobre izkušnje s tem kaj kadilec potrebuje za uspešen prehod. Verjetno nas je veliko takih, ki so nam bili trgovci dolgo časa edini in zanesljivi vir informacij in si želimo, da bi imeli tudi drugi, ki jih bo prehod zanimal, vsaj približno enake možnosti kot smo jih imeli mi.

Kako lahko pomagamo?
Glede ustavne presoje ZOUTPI zakona so se slovenski vape trgovci za pomoč obrnili na nas. Potrebujejo namreč čim več računov (PDF) od nakupov iz tujine, ki bodo služili kot dokaz na sodišču, da se slovenskim vape trgovcem dela škoda in da so v močno depriviligiranem položaju glede na tuja podjetja.

Kaj mora biti iz računa razvidno?
- Datum (kdaj je bil račun ustvarjen - v poštev pridejo le tisti po 11.3.2017)

- Država pošiljatelja (država podjetja, kjer ste opravili spletni nakup)

- Država prejemnika (Slovenija)

- Seznam naročenih izdelkov

Vse ostale podatke, ki niso potrebni, bomo ustrezno prekrili.

V kolikor nakupujete iz tujine, vas pozivamo, da pošljete račune s potrebnimi podatki na us@zv-slo.si in pomagate tako slovenskim vape trgovcem kot tudi sebi.

Računi bodo uporabljeni samo za namen ustavne presoje ZOUTPI zakona. V kolikor bodo slovenski vape trgovci potrebovali vaše račune še za kakšen drug namen, vas bomo o tem obvestili in povprašali za dovoljenje.

Lep pozdrav,

ZVS

BorutK-73 ::

Da naši "pametni" poslanci prepovejo še naročanje iz tujine? Ne me narobe zastopit, sem klel cel dan ko sem slišal za ta zakon, ampak glede na to kako naši poslanci "razmišljajo", se bo zgodilo ravno to.

Za vape še nisem nič naročal iz tujine, vse iz Slo, res sem pa v tem šele par tednov.

Jst ::

Mode je najbolje kupovati v Sloveniji ali EU zaradi garancije. Pa čeprav namesto 60 (fasttech) plačaš 80 EUR.

Ampak. Bom prispeval...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

marS ::

Ne bom dal nikomer nobenih računov. Mislim, kera fora je to, kaj bi kdo rad vodil statistiko kaj kupujemo v tujini pa pol dal usmeritev da še take izdelke carina blokira oziroma zapleni? Pa tut da dam na fastechu 60 namesto 80 tukaj, ne vem no, 5 Joyetechovih Cubis glav na fastetchu stane 5$ tukaj pa ena stane 5$....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jst ::

Glave in uparjalnike (ter ostalo drobnorijo) se itak splača kupovati na fasttechu. Ali 3fvape. Ali ...

Mode pa ni šans. Edini Mod, ki sem ga vzel na fasttechu, je bil Alien. In sem vzel ravno tisto barvo, ki ... je ni več (se je čisto odkrušila - to sta bili samo dve barvi). Tako da sedaj kupujem Predatorja ali kaj drugega. V Sloveniji. Nikoli več v tujini, razen EU. Če bi kupil Aliena v Slo, bi mi ga zamenjali b.p.

marS ima dober point!

Sedaj pojma nimajo, katere firme izdelujejo Mode. Če bodo potem vsem na očem, ne bo dobro...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Spajky ::

PiPs je izjavil:

...Slovenski vape trgovci so se v sodelovanju z Združenjem vejperjev Slovenije odločili...
in ko bodo zmagali, bodo morali svoje prodajne produkte zapakirat v novo embalažo z redečim napisom :

"Finančni minister opozarja" : "vejpanje" lahko škoduje državnemu proračunu ... kupujte raje cigarete" :)) ...

...In potem ne bo treba najnovejše izjeme za gledališke skupine, da lahko uporabljajo na nastopih zeliščne imitacije cigaret pri svojem delu (najnovejši amandma SLO politikov ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jst ::

Borut: ti si spraševal za različne coile. By the way sem naletel na tole:

https://m.dhgate.com/product/premade-ti...

Tu lahko naročiš sicer min 100 komadov, ampak sem že videl več takšnih kompletov. Eni so že premade coili, večkrat sem pa naletel na več vrst žic v kompletu.

Malo brskaj, pa boš sigurno našel.

ps: Meni Clapton ne ustreza. Geek Vape SS Fused Clapton Wire SS316L 24*2 + 32 AWG. Porabil sem manj kot pol metra. Ter moram najti Dekang - meni se zdi, da imam dve še neodprti tekočini. Če hočeš,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>SS Fused Clapton Wire SS316L 24*2 + 32 AWG

Da obrazložim kaj to pomeni. To sta dve SS316L AWG 24 žici paralelno, okoli je pa ovita tanjša SS316L 32 AWG žica. Zadeva ima zelo majhno upornost. Pri 5 ovojev, premer 3mm ima malo več kot 0.20 OHM - kar je lahko problem za baterije, ki ne premorejo 25A continuous discharge.

Zato: Sony VTC4 (2100mAh, 30A continuous discharge) - so tako poceni, da jih po pol leta, ko zgubijo kapaciteto, brez slabe vesti vržeš stran. Recimo VTC5A in VTC6, ki se hvalijo z višjimi kapacitetami, a enak visok (30A) continuous discharge, po testiranjih pokaže, da so za ene 10% boljše, a vsaj dvakrat dražje. Ena VTC4 je 3-4 EUR, odvisno koliko jih kupiš, kje in kdaj.

Slika:



Vidiš: dve debelejši žici paralelno, okoli obeh, pa ovita tanjša žica.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

freesty ::

Sem si ogledoval Aliena ze nekaj casa pa mi je bil malo predrag. Danes impulzivni nakup Wismec Predator. Narocil sem na gearbestu. Kaj bo s carino pa bomo vidli :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BorutK-73 ::

Par dni že izmenično vape-am z Joyetech eGo AIO D22 in novim Vaporesso Veco One ki ima keramične coile in mi je na AIO boljši okus in občutek vleka, pri Veco One se mi zdi da gre direkt v pljuča, pri AIO pa moram rahlo vlečt, podobno kot analogni. V Veco One je en juice ogaben, v AIO je pa isti juice ok. Ima pa Veco velik plus da je mod in tank ločen in da se ga polne lažje kot AIO (coil ostane v tanku ko polniš).
Pri AIO sem pa začel delat tako da ko je juice že skoraj pri dnu coila in se začne malo po zažganem vohat, ga takoj napolnim do vrha in s tem upam da bo coil zdržal dlje.
Oh ja, še vedno na 2 analogna na dan.:PJutri probam zjutri brez analognega, težje bo večerni.

Jst je izjavil:

ps: Meni Clapton ne ustreza. Geek Vape SS Fused Clapton Wire SS316L 24*2 + 32 AWG. Porabil sem manj kot pol metra. Ter moram najti Dekang - meni se zdi, da imam dve še neodprti tekočini. Če hočeš,...

Sem za. Kateri okus pa imaš?

Jst ::

Rdeč Alien se je vsem (ampak res VSEM) razdrobila barva. Pa še ena barvna kombinacija je bila crap.

Jaz sem kupil ravno rdečega. Sedaj je pa ... za v kanto. Kolega, ki je kupil v EU, je dobil novega po dveh mesecih. Moj je pa na dve tretjini na poti v smeti. Kaj nisem raje dal 20EUR več, pa ne bi bilo problema... ker bi mi takoj zamenjali...

Borut: Ena je tobačna, ena pa tobačna z vanilijo. Ko naslednji teden pridem v SLO, ti lahko pošljem....

PS, pa se bova zmenila...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

freesty ::

Mene ne moti barva na modu, ce se ga bos odlocil znebit, ga rade volje vzamem :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Jst ::

Je že rezerviran za kolega.

Iz prve serije črno-rdeča in še ena sta se vsem tako rdeča, kot črna "olupila", tako da mi je nekajkrat kar v roki ostal košček. Kap. Če ga ne bi kupil iz fasttecha, bi mi ga v Slo zamenjali. Pa je šlo 60EUR bye bye. Če bi dal pa 80 v Slo, bi pa dobil novega, iz nove serije, kjer se barve ne luščijo.

Wismec Predator je osnovan na Joyetech chipsetu*, medtem ko je pa Tarot Pro pa na OMNI**, ki je novejši in boljši. Ampak pri Tarot Pro me moti, da je najmanjša upornost 0.15. Ter večji je od Predatorja. Po drugi strani je pa Tarot Pro eden izmed najlepših modov ta trenutek zunaj.

* in **: Za Joyetech chipset so Rusi reverse engenirali firmware in spisali program, ki spremeni napravo skoraj v DNA200. Za OMNI pa tega še ni na obzorju in to je velik minus. Poleg tako velike minimalne upornosti.

Tarot Pro:

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

freesty ::

Sem se ze prestrasil, da si mi ponudil neko boljso alternativo za podoben denar, vendar takoj vidim, da mi nebi sedlo zaradi oblike in ker je samo 23mm sirok. Hocem, da mi pasejo vecji tanki od 22mm gor normalno.

Zakaj pa naj bi bil OMNI boljsi od joyetecha?

Jaz sem se odlocil za nakup, ker vidim, da dosti ljudi prisega na wismec in sicer RX200/300, 2/3 modele, ki so meni preveliki, iskal sem nekaj z dvema baterijama in se mi zdi, da sem to tudi zdaj dobil, saj naj bi mel Predator isti cip kot 300ka.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Jst ::

Wismec RX200 ima joyetech chipset zato je tako poceni - okoli 50EUR. (Wismec) DNA200 je pa najboljši čipset za geeke in stane 150EUR. Za geeke pravim zato, ker je njihov software "pre-zakompliciran" za casual vaperja.

Ter zmotil sem se. Sem preveril na Vaporesso strani in ima Tarot Pro najmanjšo 0.05 upornost. (Jaz sem gledal na eni spletni trgovini, kjer so se očitno zmotili.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

coffeetime12 ::

BorutK-73 je izjavil:

Par dni že izmenično vape-am z Joyetech eGo AIO D22 in novim Vaporesso Veco One...
Oh ja, še vedno na 2 analogna na dan.:PJutri probam zjutri brez analognega, težje bo večerni.


Ne vem koliko časa uparjaš, vendar če še kar vztrajaš pri potrebi po "analognih", potem imaš v svoji rutini napako. Poiskusi pravi MTL tank, pravilno izbiro nikotina in analogni bodo preteklost.
««
17 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikotinska samica

Oddelek: Loža
282270 (1120) Gagatronix
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116530 (12741) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310127 (6429) Highlag
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313097 (12003) Jst
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940651 (10413) BCSman

Več podobnih tem