» »

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah?

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah?

1
2
»

erkgheoruugh ::

Teh deset skodelic verjetno ne pomeni 2,5 dl. Gre najbrž za gong fu način priprave čaja, kjer se dela zelo majhne prelive čaja (tam par požirkov) večkrat zaporedoma, da sprobaš vse odtenke okusa.

mihec87 ::

Zeleni čaj vsaj še nisem čutil tega kar opisuje pegasus 1 skodelica na dan se mi zdi da spim celo bolje-je pa bilo po kavi cel počen za računalnikom..

GGGGG ::

Jaz spijem cca. 1 liter čaja na dan (2 do 3 tiste huge skodelice), včasih več včasih manj. Pijem zelene in črne.

Kofeina je v čaju relativno malo, dosti manj kot v kakšni kavi. Včasih spijem zraven še 2 ali 3 redbulle. V tem primeru imam mogoče malo težave s spanjem, sicer pa ne čutim kakšnih drastičnih učinkov.

andrejk ::

http://daoli.si/products-page/caji/vzor...

Za začetek sem poskusil s temi vzorčki, da sem našel pravega za svoj okus.

gumby ::

pegasus je izjavil:

Kitajci so z njim zdravili vse živo ...

Ozdravili tudi?
my brain hurts

pegasus ::

To moraš pa njih vprašat ;) Wikipedia trenutno pravi tako.

mihec87 ::

Še zeleni Green tea @ Wikipedia črni je fermentiran zeleni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

fujtajksel ::

En zeleni Sencha v vrečkah imajo (spet) v DM, enakega imajo tudi brez vrečk.
Sicer ne vem zakaj bi bila filter vrečka nujna, tiste mrežaste kroglice na vzmetnem "ročaju" so čisto uporabniško prijazne. Lahko vzameš gunpowder obliko (zviti večji lističi) če te moti drobir. Sicer meni najbolj sede gyokuro.

ttommy ::

Sem nabavil par čajev: Pu Erh Superior, Rooibos, Pai Mu Tan, Sencha in China Gunpowder Temple Of Heaven.
Za Pu Erh piše, da ga lahko prelijemo 3x, medtem, ko na feng-cha strani za vse vrste Pu Erh čajev piše, da jih lahko prelijemo vsaj 15x. Kako je zdaj prav?
Gamer

mihec87 ::

15x je mogoč mal velik..Sicer pa probaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

pegasus ::

2x zagotovo, v tretje je že mal preveč nežen za moj okus. Probaj, to je najboljši nasvet.

Brias ::

to s prelivanjem .... me je ze dolgo casa nazaj minilo narocevati caje v cajnicah, lokalih ....

jaz caj doma vedno malo grickam ... poslinim.... in to sem tudi vedno delal v cajnih hisah :) in vrzem stran po pac enem caju ... tudi ce iz tujine kupim dober darjeeling, ki ga placam 20-25 eur 100g ...

meni se to s prelivanjem ne zdi normalno ...

ravno tako, kot se vam ne zdi normalno skuhati kavo iz posusenega zoca .... ampak kot izgleda, bomo cez 20 let na 10 dkg kave brali ( za 50 skodelic kav )*





*(z 25 kratnim susenjem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

pegasus ::

Well za kavo ne vem, za puerh pa ti lahko rečem, da je če ga pustiš 8min v vroči vodi rezultat čist preveč močan za normalne potrebe. 2x po 2-3min je veliko bolj smiselno doziranje.

Brias ::

ce cisto odmislimo okus ...


a se ti zdimo ljudje dovolj civilizirani, oz. imamo tako nizke standarde, da nam je OK, da ko prides v CHA in narocis dober caj ... in ves, da je bil ze na stirih mizah?

ti je to higiensko?


ce trije studenti ne pojejo do konca pire krompirja in spinace ... naj gostinec za zaprtimi vrati da to v moj kroznik, ko narocim enako?

Smurf ::

Zakaj pa mislis, da ti ga prelivajo cez? Meni se to se ni zgodilo. Naredijo ti lahko 2 skodelici zate, ce jim to eksplicitno reces (se pravi 1x s svezim cajem in se 1x s tem, ce tako zelis). V bistvu se mi se ni zgodilo v nobeni cajnici, da bi dobil caj "od nekoga drugega".

pegasus ::

Gostinska ponudba in domača kuhinja sta dve neprimerljivi zadevi.

BCSman ::

Kateri zeleni čaj je torej bestbuy? Za okus me totalno ne briga, važno da je čim manj pesticidov in tega sranja. Sencha?

Roadkill ::

Zakaj ga pa potem piješ, če te za okus ne briga?

Misliš, da boš večno živel zaradi njega?
Ü

m0LN4r ::

BCSman je izjavil:

Kateri zeleni čaj je torej bestbuy? Za okus me totalno ne briga, važno da je čim manj pesticidov in tega sranja. Sencha?

V trgovinah kot so chai, cha lahko kupiš BIO zelene čaje. Koliko je resnice v tem nevem.

Glede čajnic pa, ponavadi dobiš suh filter s suhim čajem, ki si ga sam preliješ ali namočiš. No vsaj meni ga niso prelivali oni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

paraboŁa ::

Hm če primerjam earl grey mi je twinnings veliko slabši kot sir winston, ta je še nekako prebavljiv v filter vrečkah....zeleni pa so vsi, ki sem jih dosedaj poizkusil v filter vrečkah bolj shit, čez tistega kupljenega v čajarnah ga ni.

pije kdo čaj pred treningi kot poživilo, sam pred treningom vedno spijem kavo, poizkusil sem tudi že s čajem in ni bilo takega učinka čeprav naj bi držal dlje časa kot boost kave, bil pa naj bi malce manj učinkovit. Pije tudi kdo zeleni čaj pred spanjem saj naj bi čaj potopljen 1-3 minute poživljlal, od 3-5(7?) minut pa pomirjal

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:

BCSman je izjavil:

Kateri zeleni čaj je torej bestbuy? Za okus me totalno ne briga, važno da je čim manj pesticidov in tega sranja. Sencha?

V trgovinah kot so chai, cha lahko kupiš BIO zelene čaje. Koliko je resnice v tem nevem.

Glede čajnic pa, ponavadi dobiš suh filter s suhim čajem, ki si ga sam preliješ ali namočiš. No vsaj meni ga niso prelivali oni.

Boljse cajnice to naredijo same (da ni treba tebi skrbeti in stopati), seveda jim lahko poves svojo zeljo koliko casa zelis, da se namaka notri.

Limona ::

slo tech spet komlicira

če hoče čaj iz trgovine z čajim kjer se ga ne dobi v vrečkah,
lahko nabavi vrečke za čaj in jih lahko potem tako kot pri navadnem
filter čaju meče stran

user-pass ::

Jaz si nekak na pol leta narocim bio Matcha preko ebaya iz Koreje ali Japonske (boljsi a drazji), si vsako jutro zavrem vodo, ohladim na cca 70°, zamesam, zlijem v stekleno termovko in imam potem za cez cel dopoldan izvrstno pijaco. Bolje kot pepsi ali radenske ipd, kot nekateri.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matcha čaj

Oddelek: Loža
347191 (2010) enemon
»

cha.si odlična spletna trgovina (pravih) čajev

Oddelek: Loža
275613 (4064) harvey
»

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18544919 (17823) hancy
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366602 (6048) shark_nm
»

Navijanje samega sebe

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
304104 (2867) veteran

Več podobnih tem