» »

Navijanje fx-8320

Navijanje fx-8320

«
1
2 3
...
5

Kiddo ::

Lp. Rad bi navil moj fx-8320 procesor vsaj na 4 ghz. Ker nevem nic o tem bi vas prosil za nekaj zacetniskih navodil.

klkkkkkkkkkk ::

Najprej

podatke
matična?
Cpu hladilnik?


lp

FlyingBee ::

ne splača se ti, ker verjetno imaš stock hladilnik in eno fazo na matični

ni moj ampak svoj

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

stojansto naj sam pove kaj ima...

tudi z stock hladilnikom in slabo plato se ga da spraviti na 4,0Ghz

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

med igro pa vzletanje letala ... ne splača se, lahko da je sicer sam v sobi in zvok na full ali slušalke, da ne omenjam potrebe po drugem napajalniku, če je že zdaj recimo na meji

še kateri napajalnik ima in grafično

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

Ma kaj je stabo?

pa ti veš kolk je stock voltaža FX 8320? 1.325V no kolk je pa rabiš za 4.0Ghz odvisno od čipa 1.25V-1.325V

Lp

FlyingBee ::

nehaj že o navijanju pisat kot da je samoumevno, nič ne koristi

Kiddo ::

Matično mam Gigabyte 970a d3 in stock hladilnik

klkkkkkkkkkk ::

kater rev.?

verjetno 3.0

samo poglej na plato pa zraven proca na desni strani mora bit en hladilnik - spodaj pa en z gigabyte napisom

potem pa takole katere špile igraš?

Zgodovina sprememb…

Kiddo ::

¸3.0 je. Vse novejse.

klkkkkkkkkkk ::

pejt v bios
naštimaj voltažo na 1.25V
multiple naštimaj tako da bo 4,0ghz

greš cpu konfinguration
HPC on
vse ostalo disable razen llc pusti na high

klkkkkkkkkkk ::

še nekaj ... ker imaš FX 8320 imaš 4 module... in če slučajno igraš kakšen špil ki uporablja samo max. 3-4 jedra potem lahko vklopiš samo 1no jedro na module...

Kaj to pomeni večji OC manj T..

lp

Janac ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

kater rev.?

verjetno 3.0

samo poglej na plato pa zraven proca na desni strani mora bit en hladilnik - spodaj pa en z gigabyte napisom

potem pa takole katere špile igraš?


rev ti ogromno pove kajne?;((

klkkkkkkkkkk ::

poglej si rev 1.0 nima hladilnika
http://www.gigabyte.com/products/produc...

nočem mu skuriti plate

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

In ko si ugotovil da ima Rev 3, šele takrat si upal predlagati znižanje stock voltaže? Ker če bi mel rev 1 bi jo skurilo?

klkkkkkkkkkk ::

NightHawk je izjavil:

In ko si ugotovil da ima Rev 3, šele takrat si upal predlagati znižanje stock voltaže? Ker če bi mel rev 1 bi jo skurilo?


hehe že prej sem povedal, da rabi manj...
vseekakor me je pa zanimalo... saj bi bil fx že z stock V nevaren za tole plato.

NH,Janac,Stojan ... fant bi rad navijal in jaz mu bom pomagal - je tu kaj narobe?

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::



tole je na drugi plati...

Če še kaj rabiš na ZS.


lp

klkkkkkkkkkk ::



tu maš še nekaj za gigabyte...
+ pazi na LLC recimo kakšen 1.325V + regular LLC .. glej temp pa kolk gre vcore

prime95 + ET6/HWinfo

No še za zaključek...

če bo kaj narobe samo daj na default v bios-u, overclockaj samo z multipli.

Lp

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

Živ!

Trenutno navijam in testiram FX-8320 na 990FXA-UD3 plati za frenda in se igram s stock, Akasa NERO 967 in Noctua NH-D14 kulerjem :)

Rev. 4 plata in LCC ima le naslednje možmosti: Auto, Normal, Low, Medium, Extreme. Trenutno ''Auto'' deluje optimalno.


- Stock: max 53°C na 4Ghz (edino množilnik dvignil v biosu 17,5->20)
- Akasa 967 (+Noctua pasta): 4.5Ghz (22.5x200), max 59°C, 1.475 VCore (morm še optimizirat tole)

klkkkkkkkkkk ::

Dj LLC na exstreme/high itd. samo ne met na auto...

probaj takole
1.3V(-.025) LLC on exstreme - 4,0GHz
1.4V(+.075) LLC on exstreme - 4,5Ghz

Ali model per core mislim da bo
1.4V(+.075) LLC on exstreme - 4,8Ghz+

jaz zlahkoto dosežem 5.2Ghz + če imam modul per core... vendar so malo prešvoh oky BF3 MP poganja zelo zelo lepo (min.45+ 64 mape) (cpu usage 90-98%) ... tebi z 4 jedri bi pa znal poganjati bolje

poleg tega manj T. težko dobiš pri 1.55V 60 C z normalnim coolerjem


lp

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

Kaj LLC naredi oziroma kaj to je?

klkkkkkkkkkk ::

Load-Line Calibration

imaš nastavljeno voltažo 1.4V - brez LLC ja bo nonstop bla 1.4V (seveda disbled powersaving)

No uglavm recimo jaz mam
LLC exstrem 1.375V za 4,5GHz
pri 0-20% bo voltaža 1.375V
20%-60% 1.428V
itd.
na nekako način kot ima GPU power options 20% ...

sepravi prilagaja voltažo - zaradi tega je CPU bolj stabilen

recimo če imaš za 4,5Ghz naštiman 1.428V - nebo stabilen dovolj
LLC bo takrat, ko bo CPU rabil več dal voltažo na 1.44V za kratek čas...

No brez LLC-ja bi voltaža morala biti skos na 1.44V za 4,5Ghz

- manjša poraba, manj gretja, bolj stabilen - vsaj za zame

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

koliko imaš temperature med igranjem iger in kakšen hladilnik in ohišje imaš ?

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Load-Line Calibration

imaš nastavljeno voltažo 1.4V - brez LLC ja bo nonstop bla 1.4V (seveda disbled powersaving)

No uglavm recimo jaz mam
LLC exstrem 1.375V za 4,5GHz
pri 0-20% bo voltaža 1.375V
20%-60% 1.428V
itd.
na nekako način kot ima GPU power options 20% ...

sepravi prilagaja voltažo - zaradi tega je CPU bolj stabilen

recimo če imaš za 4,5Ghz naštiman 1.428V - nebo stabilen dovolj
LLC bo takrat, ko bo CPU rabil več dal voltažo na 1.44V za kratek čas...

No brez LLC-ja bi voltaža morala biti skos na 1.44V za 4,5Ghz

- manjša poraba, manj gretja, bolj stabilen - vsaj za zame


Če je to res, potem bi pričakoval nastavitev LCC ON ali LCC OFF.
Imaš pa medium, low, high, extreme, Auto.... Ali se samo meni to ne zdi logično? Če daš na medium pomeni, da bo nekaj srednjega kalibliral voltažo po potrebi?

klkkkkkkkkkk ::

pri GigaB nimaš off/on ... asus,asrock pa to imata...

lp

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

Trenutn še najboljš deluje z APM & HPC enabled na Gigabyte plati za moje pojme.
4.5Ghz preko FSB & MP na 1.425 volt brez padca frekvence na jedrih. 55°C na Akasi Nero 967. Nisem še na Noctui :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

FlyingBee ::

flyingbee:

FlyingBee je izjavil:

koliko imaš temperature med igranjem iger in kakšen hladilnik in ohišje imaš ?

klkkkkkkkkkk ::

med igranjem
okoli 35-43C odvisno kaj igram....

True spirit 140
Soba : 16C

FlyingBee ::

večina ima več kot 16 stopinj v sobi, večina ima slabši hladilnik, ohišje pa še nisi razkril ... a to imaš 8320 ali 6300? zelo nizke temp. če igraš recimo crysis 3 in imaš 43 stopinj max.

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

v tej sobi je 16C :)
FX 6300 4,6Ghz 1.46Vcore ali 1.4VLLC extreme/fractal midi arch 2/ napajac G-550/True spirit 140 - thermalright

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

a imaš po možnosti pc v drugi sobi kot ekran in tipkovnico ter miško ... zakaj toliko vprašanj o tvojih razmerah? ker te nenavadno nič ne moti pri fx amd-jih in počasi vem zakaj

klkkkkkkkkkk ::

Pač, nimam PC-ja v svoji sobi... in nemoti me T prav tako...

FlyingBee ::

heh, to pa vse razloži, se mi je zdelo, da je nekaj na vsem tem

klkkkkkkkkkk ::

hehe...
FX bi imel zaradi tega coolerja zlahkoto na 5,0Ghz+ ... vendar tam že veliko več porabi...

Mogoče kakšen cinebench R15 okoli 5,2GHz da naredim no rekord in da bo +620cb

Ko pride mantle bo 3,5Ghz več kot preveč...

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

Mene je pa očitn software začel hecat čez vikend, ker mi tut na 3.5 Ghz in turbo off zamrzne sistem (power savings off, napetosti/LCC auto).
HPC/AMP = on/on, on/off, off/on, off/off

Še včeraj je bilo 30 min+ stabilno v Prime95 (glej moj zgornji post), a sem imel le CoreTemp in Aida64 za nadzor temperatur.
Kakor sem naložil FanSpeed, CPU-Z in zadnji win update, me je začel hecat tudi pri optimized defaults.

Zaenkrat sem pognal v safe načinu, da eliminiram software problem in ni blo problemov 100min testa small FFTs pri optimized defaults.

- SSD Corsair 128 GB GS (frend ga je kupil brez moje vednosti, tko da mamo kar pač mamo-sam bi raje vzel samsunga al pa intela)
- RAID0 2xseagate barracuda 1TB
- win 7 x64 sp1
- 990FXA UD3 Revision 4.0 - torej bi moralo biti hlajenje VRM-jev poštimano

Je možno, da bi ssd kaj hecal?
Imam naštiman high performance način delovanja. Temperature so pod 45°C na procu in mi zmrzne sistem. Pa to zmer v prvih 10 minutah testa.

Hvala za mnenja in pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

klkkkkkkkkkk ::

vcore?

Sssaga ::

Vcore sprememba ne pomaga. Optimized je 1.248 v CPU-Z.
Če že v defaultu zmrzne, potem vem, da tak sistem ni stabilen pa bi moral biti. Tko, da se nima smisla igrati z raznimi nastavitvami za navijanje.
Rešitev iščem drugje in ne v dvigu napetosti. Potem raje v garancijo vrnem.

Testiram s Prime95 27.9 64-bit. Small FFTs 20+minut, nato Large FFTs 20+minut preden preidem naprej in sem prišel do 4.5 Ghz brez problema, dokler nisem šel optimizirat vcore in prišel do nestabilnosti pri default frekvencah. Od tukaj naprej ne dobim več stabilnega sistema. Heh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

klkkkkkkkkkk ::

reset bios

klkkkkkkkkkk ::

Kake mate kej voltaže...
vidu sm že da so dosegal 4,6GHz z FX 83** pri 1.38-1.40

Jaz 4,6Ghz dosežem z 1.44-1.456vcore (sepravi 1.375 + llc exstreme)

Sssaga ::

Spet dela kot je treba. 200x20 na 8320 brez padca frekvence (HPC&APM=on, vse ostalo sem pustil na auto oz. nastavil na priporočeno default). Small FFTs 1 ura.
Onemogočil sem start up zagon dveh quick time procesov in posodobil win update (kar naenkrat mi ubriše 9 posodobitev, ki se raztezajo do pol leta nazaj). 1 ura bp. Nato še bios reset, ker je ''post'' proces trajal zelo dolgo.

Mene najbolj zanima, kako ima folk točno naštiman overclock. Vsi neki pravjo 4.5-5 Ghz a noben ne pove/omeni LCC in HPC nastavitev in padec množilnika/frekvence. Zame to ni pravi overclock. Če ti v LOAD načinu pade na 7x MP, potem ne vidim tle kakšnega efekta. Ali pa ima samo Gigabyte te težave. Namreč, vse ''power savings'' nastavitve imam off in še zmeraj pada vse skupaj. Šele HPC to onemogoči.

Vsi sam tumbajo Vcore. Povej vse kar si spremenil. ;((
To ne leti na nobenega iz te teme, govorim na splošno, ker sem pregledal že najmanj 100 strani na netu, uporabnega je pa za 1 stran.
Naj nekdo naredi OC guide, ker komu se pa da iti skozi 800+ strani na http://www.overclock.net/t/1023100/offi... :)

FlyingBee ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hehe...
FX bi imel zaradi tega coolerja zlahkoto na 5,0Ghz+ ... vendar tam že veliko več porabi...

Mogoče kakšen cinebench R15 okoli 5,2GHz da naredim no rekord in da bo +620cb

Ko pride mantle bo 3,5Ghz več kot preveč...

no, v bodoče kar svetuj iste nastavitve za:
ambient 4+ stopinj od tvojega
stock cooler
ohišje, ki ne stane 100 eur in ni tako super zračno

s mantle bo 3.5 dovolj zdaj pa ni, kdaj pa dejansko pridejo igre s podprtim je pa spet vprašanje

kaj vse tako pogojeno

klkkkkkkkkkk ::

Stojansto... stock intel/amd - čeprav ima intel boljši cooler sta obadva zanič.. kupiš tray verzijo daš +20e ta true spirit 120 kateri bo pasalskoraj v vsako ohišje in naviješ na 4,5GHz FX ali i5 2500K / 3570 - bi bilo težko...

drgač pa ko igram BF3 MP so T pri 3,8 Ghz pod 30C - pri 4,6Ghz pa pod 40C


lp

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

i5 2500k je na 4.8ghz na stock coolerju stabilen med crysis 3

fora pa ni v tem, ti si kao prišparal z fx 6300, kar je dobra odločitev ampak si pa dal za ohišje toliko več ali pa je treba za kakšno drugo komponento dat več in potem Intel niti ni več toliko drag, a ne?

klkkkkkkkkkk ::

Na hitro
ohišje/cooler/napjalnik
219EUR - z poštnino vred - tako ohišje sem hotel imeti/prav tako napjalnik cooler sem pa kupil ker ga rabim + poceni je bil
CPU+MOBO - sem dobil cheap od frenda za 150EUR (če bi kupoval novega bi vzel fx 8320) imam pa FX 6300/Ga-99XA-ud3
GPU je bil 170EUR
RAM 63EUR
HDD 52EUR

skupaj
655

sepravi
436EUR za CPU+MOBO+HDD+8GB rama+GPU - probaj dobiti boljši konfig

imel sem pa že v mislih
i5 3350p
7850
ASRock B75 Pro3-M, Sockel 1155, mATX
8gb ram+hdd

samo je prišlo okoli 460EUR

20-25EUR več za slabši GPu se mi pa trenutno ni splačalo ...

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

spet smo na istem, torej imaš izredne razmere pri nakupu kot tudi pri ambientu, kjer se PC nahaja, ti pa pametuješ v temi za sestavljanje namiznega PC-ja kolk je AMD oh in sploh, ter v temi za navijanje, ko imajo večinoma povsem drugačne pogoje

klkkkkkkkkkk ::

FlyingBee je izjavil:

spet smo na istem, torej imaš izredne razmere pri nakupu kot tudi pri ambientu, kjer se PC nahaja, ti pa pametuješ v temi za sestavljanje namiznega PC-ja kolk je AMD oh in sploh, ter v temi za navijanje, ko imajo večinoma povsem drugačne pogoje


Nimaš pojma :)
Ambient je lahka tud 26C+ pa bom še zmeraj lepo na 4,6GHz imel ...
Ti nehaj pametovati ... iz muhe delaš slona nonstop-

No tisti, ki mi je to prodal ima lepo v sobi 20C+ na stock coolerju FX 8320 4,5GHz - ker je imel srečo pri čipih - res pa je da je glasen

Če pa pač ti neznaš overclockat je pa to tvoj problem maš tud sposobneže, ki nebodo spravili ali intel ali AMD nad 4,0Ghz

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Primerjave temparatur amd vs. Intel sploh niso na mestu, ker vsi vemo kako natancne ima amd senzorje (sploh idle):))
#brezpodpisa

TOP ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Stojansto... stock intel/amd - čeprav ima intel boljši cooler sta obadva zanič.. kupiš tray verzijo daš +20e ta true spirit 120 kateri bo pasalskoraj v vsako ohišje in naviješ na 4,5GHz FX ali i5 2500K / 3570 - bi bilo težko...

drgač pa ko igram BF3 MP so T pri 3,8 Ghz pod 30C - pri 4,6Ghz pa pod 40C


lp

Tole bi pa jaz rad vidu tempe pod 40 pa kje maš PC,v kaki kleti.

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

Primerjave temparatur amd vs. Intel sploh niso na mestu, ker vsi vemo kako natancne ima amd senzorje (sploh idle):))


vseeno se greje preveč (intel)

Stojansto FX 6300+99XA-Ud3 150EUR ... nevem zakaj bi tako ponudbo zavrnil... čeprav sem hotel imeti intel vseeno vidim, da ni velike razlike med intelom in AMD-jem ...

TOP je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Stojansto... stock intel/amd - čeprav ima intel boljši cooler sta obadva zanič.. kupiš tray verzijo daš +20e ta true spirit 120 kateri bo pasalskoraj v vsako ohišje in naviješ na 4,5GHz FX ali i5 2500K / 3570 - bi bilo težko...

drgač pa ko igram BF3 MP so T pri 3,8 Ghz pod 30C - pri 4,6Ghz pa pod 40C


lp

Tole bi pa jaz rad vidu tempe pod 40 pa kje maš PC,v kaki kleti.



hočeš sliko?

seveda BF3 MP ne pa prime 95

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ti meni povej kakšen temp je okolice,kjer je PC.Ker slika ni relatibilna,če meriš z raznimi programi vzemi merilec,če že želiš točen temp,ker senzorji pri AMD vem kaki so.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD FX-9370 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7811456 (9816) gddr85
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595353 (4136) Infusion
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120737 (15281) m0LN4r
»

Fx-8120 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5412840 (11465) barocco

Več podobnih tem