» »

Dawn of The Planet of The Apes

Dawn of The Planet of The Apes

«
1
2 3

oo7 ::

11 Julij 2014


http://www.imdb.com/title/tt2103281/

A growing nation of genetically evolved apes led by Caesar is threatened by a band of human survivors of the devastating virus unleashed a decade earlier. They reach a fragile peace, but it proves short-lived, as both sides are brought to the brink of a war that will determine who will emerge as Earth's dominant species.



Izi ::

Lahko bi še omenil, da gre za nadaljevanje filma "Rise of the Planet of the Apes (2011)" (Vzpon Planeta opic)

Meni se je zdel odličen film, celo eden boljših iz leta 2011, medtem ko starih filmov iz franšize Planet Opic nisem nikoli prenašal.
Zadnji je bil "Planet of the Apes (2001)", ki je bil bolj kot ne poden. Pri "Rise of the Planet of the Apes (2011)", pa so prekinili vse povezave z staro franšizo in začeli z zgodbo popolnoma od začetka in zadeva se je več kot posrečila.
Spremljamo Šimpanza z imenom Caesar od rojstva, pa do vojne, ko popelje opice v boj s človekom. Dawn of the Planet of the Apes (2014) pa kot vidim se bo dogajal 10 let po prvem delu oziroma bolj natančno leta 2028.

Verjetno se bo odločalo, kdo bo postal dominantna rasa na našem planetu. Oboji smo približno enako pametni, samo opice so fizično hudo močnejše od človeka, tako da se nam precej slabo piše 8-)

M-XXXX ::

Verjetno se bo odločalo, kdo bo postal dominantna rasa na našem planetu. Oboji smo približno enako pametni, samo opice so fizično hudo močnejše od človeka, tako da se nam precej slabo piše 8-)

Razen da v trailerju ljudje uporabljajo strojnice ter tanke, opice pa sulice^^ Nebi smelo bit kaj hudega :D

oo7 ::

Men je tudi Rise of the Planet of the Apes (2011) najboljši film v seriji.
Čeprav sem zdaj opazil, da so zamenjali glavnega igralca ampak, ker so dodali v film Gary Oldmana jim je oproščeno>:D

Nikec3 ::

Trailer je odličen + Gary Oldman! Da so zamenjali Francota me ne moti, ker itak ni preveč blestel v prvem filmu.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

opeter ::

Vizualno je bil najboljši Burtonov film. Trenutno pa na mojem seznamu še vedno vodijo Planet opic (prva dva filma) z Charlton Hestonom v glavni vlogi.

Vsekakor pa si bom tudi tega ogledal. Po prikolici sodeč obeta več od prvega dela, kjer je bila itak glavna zvezda Andy Serkis ... khmm, mislim ... Cezar.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jest10 ::

M-XXXX je izjavil:


Razen da v trailerju ljudje uporabljajo strojnice ter tanke, opice pa sulice^^ Nebi smelo bit kaj hudega :D

Ampak vseeno bodo opice zmagale. Tako kot v kakšnem drugem filmu glavni junak pospravi celo vojsko:8)

Starodavni ::

Ja samo mogoče je opic v eliko več in se hitreje množijo, kot pa ljudje. Pa tudi sama municija, ki jo imaš na voljo je omejena, računajte na to, da se dogaja po kolapsu celotne človeške civilizacije in je preživelih samo nekaj. Torej so že s človeškim kapitalom v riti.

Pa izdelava precizne municije in orožij ni enostavna stvar. Bomo videli kako bodo pokazali ta novi del planet opic :)

P averjetno so se tudi pred spopadom med opicami in ljudi že nekateri žepi ljudj pobijali drug proti drugega, medtem ko so se pa te opice množile in množile ter se urile v rabi orožij in taktiki.

Vprašanje pa je tudi, koliko let se dogaja od dogodkov iz prvega dela (letnik 2011). samo 3 leta dvomim, pomoje vsaj 10 let.

M-XXXX ::

Pa izdelava precizne municije in orožij ni enostavna stvar. Bomo videli kako bodo pokazali ta novi del planet opic :)

Na zemlji je zalog že narejenga orožja ter municije... Hja tolk, da v primeru delnega izumrtja populacije ni potrebno nikoli skrbet :)

oo7 ::

Starodavni je izjavil:

Ja samo mogoče je opic v eliko več in se hitreje množijo, kot pa ljudje. Pa tudi sama municija, ki jo imaš na voljo je omejena, računajte na to, da se dogaja po kolapsu celotne človeške civilizacije in je preživelih samo nekaj. Torej so že s človeškim kapitalom v riti.

Pa izdelava precizne municije in orožij ni enostavna stvar. Bomo videli kako bodo pokazali ta novi del planet opic :)

P averjetno so se tudi pred spopadom med opicami in ljudi že nekateri žepi ljudj pobijali drug proti drugega, medtem ko so se pa te opice množile in množile ter se urile v rabi orožij in taktiki.

Vprašanje pa je tudi, koliko let se dogaja od dogodkov iz prvega dela (letnik 2011). samo 3 leta dvomim, pomoje vsaj 10 let.



8 let po prvem delu.

Eight years after the events of the first film, a growing nation of genetically evolved apes led by Caesar is threatened by a band of human survivors of the devastating virus unleashed a decade earlier. They reach a fragile peace, but it proves short-lived, as both sides are brought to the brink of a war that will determine who will emerge as Earth's dominant species.

Izi ::

oo7 je izjavil:

8 let po prvem delu.

Eight years after the events of the first film, a growing nation of genetically evolved apes led by Caesar is threatened by a band of human survivors of the devastating virus unleashed a decade earlier. They reach a fragile peace, but it proves short-lived, as both sides are brought to the brink of a war that will determine who will emerge as Earth's dominant species.

Ne vem, če so tvoje informacije točne.
Sam režiser in še nekaj igralcev za povrh pravijo, da se film dogaja 10 let po prvem filmu oziroma leta 2028.
When will this movie take place?
Res je ta odgovor tam že 2 meseca, ampak režiser bi pa ja moral najbolje vedeti kdaj se film dogaja.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

8 let po prvem delu.

Eight years after the events of the first film, a growing nation of genetically evolved apes led by Caesar is threatened by a band of human survivors of the devastating virus unleashed a decade earlier. They reach a fragile peace, but it proves short-lived, as both sides are brought to the brink of a war that will determine who will emerge as Earth's dominant species.

Ne vem, če so tvoje informacije točne.
Sam režiser in še nekaj igralcev za povrh pravijo, da se film dogaja 10 let po prvem filmu oziroma leta 2028.
When will this movie take place?
Res je ta odgovor tam že 2 meseca, ampak režiser bi pa ja moral najbolje vedeti kdaj se film dogaja.


Jaz sem to skopiral z Wikipedije če je pa narobe pa ne bi vedel>:D je pa čisto možno.
Dawn of the Planet of the Apes @ Wikipedia

opeter ::

Glavno, da bo čim manj golote in čim več krvi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

goldenratio ::







Upajmo da opice ne postanejo poametne, ker potem smo v hudih težavah:)

Izi ::

opeter je izjavil:

Glavno, da bo čim manj golote in čim več krvi.
Ti pa imaš probleme. Bo ravno obratno:P
Golote bo OGROMNO, saj se opice kljub inteligenci ne sramujejo svojih teles tako kot ljudje in so ves čas popolnoma gole. Celo v boj se mi zdi, da gredo kar nagi. Krvi pa mislim, da ne bo pretirano.

Kar se tiče pa moči šimpanzov pa je že dolgo znano, da lahko z enim udarcem ubijejo odraslega človeka. So zelo pametni in vedo kje in kako udariti, da čimprej onesposobijo sovražnika.
Ponavadi je prvi napad usmerjen v spolovila nasprotnika, ki jih poskušajo čimprej odgrizniti ;((
Pa če se le da napadajo v skupini, ki je zelo organizirana. Vsak točno ve svojo vlogo. Žrtev poskušajo držati za noge in roke, medtem ko ji drugi odgriznejo splovilo in pregriznejo vrat. Za povrh pa uspešno uporabljajo vse kar se najde pri roki. Mečejo kamne, udarjajo s kamni, uporabljajo palice, ...

Skratka napad skupine šimpanzov je najbolj uničujoče sila, ki jo poznamo na tem planetu. Ni bitja ki bi imelo kakršnokoli možnost preživetja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

jest10 ::

Ni bitja ki bi imelo kakršnokoli možnost preživetja.

Da vidim, kako potolčejo nosoroga, slona, krokodila,...

Starodavni ::

Če je že tale običajen šimpanz zadosti nevaren, kaj je potem šele šimpanz, ki ima na voljo izboljšano inteligenco in sposobnost še bolj natančnega koordiniranja napadov.

Pa hitri so tudi, tako da niti s strojnico ne morejo vse ustaviti. Prav tako se tudi najbrž populacija hitro povečuje.

A tako - dogajanje 10 let po prvem delu, no v tem času se je že količina kakovostnega orožja zmanjšala, kot tudi municije. Sploh če je izumrla več kot 90% populacije. To je veliko izgubljenih tehnikov, metalurgov, inženirjev, ki bi lahko naredili nove metke ali puške.

Pa še medsebojni spopadi med preživeli bi jih dodatno razredčili. Medtem pa bi se opice vseh 3 kategorij - šimpanzi, orantugani in gorile nemoteno množile in večale svojo populacijo.

In tako se začne vojna za dominacijo tega sveta.

Kdo bo zmagal in kdo izgubil, pa bomo videli v tem filmu.

mgermo ::

A ni že znano?

bluefish ::

Starodavni je izjavil:

A tako - dogajanje 10 let po prvem delu, no v tem času se je že količina kakovostnega orožja zmanjšala, kot tudi municije. Sploh če je izumrla več kot 90% populacije. To je veliko izgubljenih tehnikov, metalurgov, inženirjev, ki bi lahko naredili nove metke ali puške.
Vsaj za municijo se ni bati, en primer: http://rt.com/usa/dhs-ammo-investigatio...
Tudi ročnega orožja je v skladiščih po svetu na tone, sploh plastike v stilu M-16 in ruskih iz časov Hladne vojne.

Drugo je seveda, da so skladišča razdrobljena, večja pa bi bilo potrebno držati pod komando.

Kakorkoli, itak fantastika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Izi ::

mgermo je izjavil:

A ni že znano?

Vsebina filma ni znana, ampak iz prejšnjih filmov iz te iste franšize vemo, da so ljudje izgubili. Po moje tega bistva ne bodo šli spreminjat, konec koncev je naslov "Planet Opic", kar pomeni, da so opice glavne. Kar ostane je samo prikaz kako so postale glavne.

Iz trailerja in napovednikov vemo, da so ljudje pravzaprav bolj kot ne izgubili že pred začetkom tega drugega dela.
Okolica je v stilu "The Walking Dead", mesta so skoraj prazna in povsod se že razrašča rastlinje. Po ulicah pa potekajo občasni boji med opicami in ljudmi. Ljudje počasi izgubljajo upanje, opice so pa vsak dan močnejše in Ceesarjeva vojska je vsak dan večja. In tu se drugi del šele začne.

Iz prejšnjih filmov vemo, da nihče nikogar ne iztrebi. Tako ljudje kot opice bodo sobivali. Vprašanje je samo kdo bo komu služil. Kdo bo svoboden in kdo v kletkah? Kdo bo na komu izvajal poskuse?
In zelo dvomim, da bo to zadnji del franšize. Če le ne bodo preveč zavozili si lahko obetamo še kar nekaj delov. Ljudje se nikoli ne bodo sprijaznili z bivanjem v kletki, prav tako pametni Šimpanzi ne. Boj bo večen :D

oo7 ::

Dawn of the Planet of the Apes - Trailer F

oo7 ::

Dawn Of The Planet Of The Apes Official Final Trailer (2014)


Dobro zgleda tole:)

flbroker ::

Hollywood dela vedno slabse filme, pocasi se spreminja v Bollywood. Ko se samo spomnim na originalni film medtem ko gledam to prikolico mi gre na jok.

oo7 ::

Men je bil Rise of the Planet of the Apes (2011) boljši kot tastar Planet of the Apes z leta 1968

Izi ::

flbroker je troll, ne nasedaj mu. Tisti stari Planeti opic so amaterski filmi, komajda vredni omembe. Tole sedaj so pa mojstrovine.

flbroker ::

ti sine nimas pojma kaj je to film

bambam20 ::

Oh boy. Še ena strelska akcijada. Kam gre ta Hollywood.

Izi ::

Mulci, ki iščejo pozornost, ki je niso deležni doma, so okupirali internet.

Rupsi, moraš vedeti, da v trailer vedno natlačijo najbolj udarne prizore iz filma, polne akcije in eksplozij. Težko je reči koliko bo resnično akcije v filmu.
Sicer pa tukaj ne gre za čisto samostojen film, ampak za 2. del serije, kjer je na sporedu pač vojna. Kljub temu bo še vedno dovolj drame.

V osnovi pa je to sci-fi film in ti niso za vsakega. Pravzaprav so namenjeni precej ozkemu krogu ljudi.
Žanr sci-fi zahteva močno odprtega duha, kar pa je ravno v nasprotju s povprečnim človekom, ki je precej ozkogleden in vedno rabi nekoga, ki mu daje smernice. Zato sci-fi filmi nikoli ne dosežejo najvišjih ocen, čeprav so v resnici največji dosežki človeštva na področju sedmih umetnosti.

Nikec3 ::

Meni osebno veliko presenečenje, ker trailerji niso bili videti tako vzpodbudno:

http://www.rottentomatoes.com/m/dawn_of...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Men so pa že trailerji zgledali dobri zdaj zaenkrat pa še v redu ocene:)

Joze_K ::

Izi je izjavil:

flbroker je troll, ne nasedaj mu. Tisti stari Planeti opic so amaterski filmi, komajda vredni omembe. Tole sedaj so pa mojstrovine.


tudi jaz sem ne strinjam s to izjavo,ampak s to spodnjo
kot je rekel

flbroker :: 27. jun 2014, 01:40:19
ti sine nimas pojma kaj je to film


originalni Charlton Heston so 10x tehle vizualnih efektov polnih filmov...
že samo ideja....

pomislite / četudi ste večinoma mladci / prvi film je nastal leta 1968, v času hladne vojne, ko je bil svet pred 3.svetovno vojno / je ta film pošiljal sporočilo svetovnim voditeljem o tem kaj se lahko zgodi z zemljo - ko jo bodo uničili z jedrsko tehnologijo .... in jih pravzaprav potem postavljal tudi v vlogo opic - ki so bile inteligentne pa vendar ne inteligentne zadosti za igranje z moderno tehnologijo - kar poskuša na mrtvo preprečiti tisti njihov opičji znanstvenik, ki se zaveda, da...
"opice (alias svetovni voditelji), ki nimajo zadosti pameti ne smejo (ne bi smele) imeti možnosti igranja z tehnologijo, ki lahko naredi to kar film predstavi....

sem film hčerki pokazal (11 let) in ji poleg obrazložil tole situacijo,... in je film naredil na njo vtis, kot že dolgo noben drug....

seveda tisti, ki pa specialne efekte gledate.... a se vidite v vlogi katerih opisanih zgoraj?

8-)

Nikec3 ::

@Joze K, jaz bi rekel, da tebe malo nostalgija daje. :) Meni kot mlajšemu, nikoli ni bilo jasno, zakaj nekateri tako poveličujejo starejše filme.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Dawn of the Planet of the Apes - Video Review

Joze_K ::

Nikec3 je izjavil:

@Joze K, jaz bi rekel, da tebe malo nostalgija daje. :) Meni kot mlajšemu, nikoli ni bilo jasno, zakaj nekateri tako poveličujejo starejše filme.


saj ravno to sem hotel povedati,.... da "mlajši" ne razumete poante.... in so vam bolj pomembni filmski efekti....

in ta film je takrat prinesel novo idejo,.. pa še globino sporočila, kot sem poskušal razložiti,.... vsi ti POST filmi, so le predelava in kičenje....

četudi ne rečem, da niso gledljivi

Nikec3 ::

saj ravno to sem hotel povedati,.... da "mlajši" ne razumete poante.... in so vam bolj pomembni filmski efekti....

in ta film je takrat prinesel novo idejo,.. pa še globino sporočila, kot sem poskušal razložiti,.... vsi ti POST filmi, so le predelava in kičenje....

četudi ne rečem, da niso gledljivi

Stvari se niso čisto nič spremenile. Kvečjemu so danes efekti manj pomembni, ker so že samoumevni. Star Wars je postal kultna saga predvsem zaradi efektov, danes je nek ekvivalent recimo Avatar.

in ta film je takrat prinesel novo idejo,.. pa še globino sporočila, kot sem poskušal razložiti,.... vsi ti POST filmi, so le predelava in kičenje....

To je klasični primer nostalgije, ki nima z realnostjo nobene veze. Pa ne pravim, da to kar si napisal ne drži za planet opic, sem pa prepričan, da to zagotovo ne drži za filme na splošno.

Še več, upam iti celo tako daleč z izjavo, da brez problema rečem, da so filmi danes boljši kot včasih. Pa ne samo s tehničnega vidika, temveč tudi iz vidika zgodbe in idej. Bistvo je, da za 30 in več let nazaj poznamo predvsem dobre filme, ki so zato tudi ostali kultni, medtem ko je ves "šoder", ki ga zagotovo ni bilo malo utonil v pozabo.

Danes pa seveda vsak kritično primerja vse filme moderne dobe, z najboljšimi filmi pred 30+ leti. To ni realna primerjava.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Tear_DR0P ::

pri debati o orožju bi omenil samo to, da bo vmes verjetno prišlo do jedrske vojne, a jo bodo sprožili ljudje al opice pa nimam pojma :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Nikec3 ::

Ocene kritikov gredo res v višave. Na rottentomatoes 8,7, na Metacritic pa kar 90. Vem da je hitro, ampak te ocene so vseeno izjemne.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

Ocene kritikov gredo res v višave. Na rottentomatoes 8,7, na Metacritic pa kar 90. Vem da je hitro, ampak te ocene so vseeno izjemne.



Sem ravno včeraj gledal ocene zaenkrat odlične:)

Nissan_GTR ::

Film zna biti v redu. Boljši kot tisti iz leta 68.

Bo pa zanimivo spremljati kam bo šla sedaj kariera Garyja Oldmana saj se je zameril židom, ko je podprl Mela Gibsona in povedal resnico, da židi kontrolirajo hollywood. Stavim 100 ojrov, da ga bodo poskušali uničit.

RejZoR ::

Folk itaq vedno joka kako so izvirniki oh in sploh in da so vsi remaki in sequeli zanič. Pa ne samo zaradi efektov ampak celotnega feela vsebine.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bond007 ::

Danes pogledal in se nekako strinjam z imdb oceno...

vostok_1 ::

Gawd, this movie was cringeworthy.
Sicer razumem zakaj je množicam všeč.

Ampak seriously...a morajo še opicat uturit tipične ameriške vrednote. Če bi se vsaj po bonobotih zgledovali.
Tko gre zgolj za tipičen postapokaliptičen hollywood film z opicami.

oo7 ::

Ravnokar pogledal in je zelo dober film. Že prvi del mi je bil dober ta je pa boljši.
Film se konča ravno prav, da se bo tretji nadaljeval, ki pride enkrat 2016.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Ravnokar pogledal in je zelo dober film. Že prvi del mi je bil dober ta je pa boljši.
Film se konča ravno prav, da se bo tretji nadaljeval, ki pride enkrat 2016.



Neki mi ti zamujaš zadnje čase s filmi :).

Eden redkih, kjer sta oba dela super. Čeprav sem se bal gladena trailer, da bo v njem preveč streljanja. Tako, da se že veselim tretjega dela.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ravnokar pogledal in je zelo dober film. Že prvi del mi je bil dober ta je pa boljši.
Film se konča ravno prav, da se bo tretji nadaljeval, ki pride enkrat 2016.



Neki mi ti zamujaš zadnje čase s filmi :).

Eden redkih, kjer sta oba dela super. Čeprav sem se bal gladena trailer, da bo v njem preveč streljanja. Tako, da se že veselim tretjega dela.


Si gledal v kinu?
Komaj zdaj je prišla dobra kvaliteta cam verzij pa ne gledam>:D

gddr85 ::

kje si ti to pobral? :D 1080p br ripov sploh še ni, kolker sem gledal

black ice ::

WEB-DL maybe?

oo7 ::

WEBRip XviD

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ravnokar pogledal in je zelo dober film. Že prvi del mi je bil dober ta je pa boljši.
Film se konča ravno prav, da se bo tretji nadaljeval, ki pride enkrat 2016.



Neki mi ti zamujaš zadnje čase s filmi :).

Eden redkih, kjer sta oba dela super. Čeprav sem se bal gladena trailer, da bo v njem preveč streljanja. Tako, da se že veselim tretjega dela.


Si gledal v kinu?
Komaj zdaj je prišla dobra kvaliteta cam verzij pa ne gledam>:D



Ravno včeraj ponoči sem gledal. :D..

oo7 ::

14 julij 2017

War for the Planet of the Apes : http://www.imdb.com/title/tt3450958/




Director Matt Reeves has revealed the logo for "War For the Planet of the Apes," and dropped a hint that suggest we could see the first footage from the Fox sequel this weekend.

http://spinoff.comicbookresources.com/2...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manj znane igre (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15030588 (3328) D3m
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282187 (1301) Uporabnik
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210960 (7416) gus5
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408522 (6121) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101627 (1240) Nikec3

Več podobnih tem