» »

Igre ne delajo?!

Igre ne delajo?!

trpo ::

8-O
Mam resn problem! Pred časom so mi enostavno propadle vse igre. Ko zaženem recimo GTA3 se ne zgodi nič, ampak res nič. PriMafii prav tako, pri Warcraftu pa napiše, da nimam DirectX8.1, čeprav ga gotovo imam.

Poskusil sem že veliko in vas prosim za pomoč.
Imam: NVIDIA GeForce2 MX400, AMD Athlon 1600+.
Naložil sem najnovejše gonilnike, DirectX9 pa ni nič pomagalo. Aja to se mi je že enkrat zgodilo, pa sem moral račinalnik formatirti iz drugih razlogov in po tem je nekaj časa delovalo, potem je pa brez opozorila crknilo. Se pravi ob 2 popoldne mi je še delalo, po kosilu ob 3 pa ne!

Dej pomagite mi, če gre brez formatiranja!

Opravičujem se za vse slovnične napake - nihče ni popoln!

boštjan ::

Probaj z reinštalacijo igerc,včasih pomaga;)

lambda ::

>:D
No eno idejo sm se dubu...ce mas kksne via gonilnike jih zmec dol (to nardis tko da simple se enkrat zaženeš inštalacijo in namesto install daš remove).

by bukov trg>:D

root987 ::

> da nimam DirectX8.1, čeprav ga gotovo imam.

po moje je to. destiri z dxdiag. samo potem bi ti tut prej kej reklo... kir os maš??? directx9 pa itaq takoj odstrani ker še ni zanesljiv, razn(morda) za kartice, ki ga res podpirajo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

lambda ::

DX9 ni možno odstranit. Če ti uspe si genij. Al mora obstajat kksn poseben program al ti pa preostane samo format c:
Ta stvarca ma zaščito, da ga lahk samo posodobiš z novejšim, ne pa zbrišeš, al pa nadomestiš s starejšim. Tri mesce nazaj sem eno uro po googl-u lezu in nism odkril načina kak bi ga lahk removu.

Sicer pa njemu (trpo-tu) ni delala stvar tut ko je meu DX8.x, tko da stvar zih ni na tem.

boštjan ::

DX9 ni možno odstranit. Če ti uspe si genij. Al mora obstajat kksn poseben program al ti pa preostane samo format c:

obstaja DX9 uninstaler ali pa uporabiš system restore.

root987 ::

ja. z njim bi se naj odstranu dx samo jst tega nikdar nism delo ker vedno namestim samo dx, ki ga prej ali hvalijo ali pa da je potrjeno hitr. pa še take grafikulje nimam, ki bi to podpirala.>:D preventiva je BOLJŠA kot sesut os in celotn sistem v pm.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

trpo ::

;(Mam Win98 1. izdaja. Mam nove podatke z dxdiag. Pr testu direct3d mi jav to napako: "Direct3D 8 test results: Failure at step 5 (GetDeviceCaps): HRESULT = 0x8876086a (3D not available)". A mi lohk kdo pove kva to pomen? A bom moru novo grafično kupt. To raj nardim kot da še kej crkne!
  • Vnesite tukaj
  • AngelOfDeath ::

    clean inštal os-a direct-xom 8.1 bi moral pomagat :)

    lambda ::

    OK, za deinstaller nisem vedu, vem pa da Win98 nimajo system restore-a. No ja, upam da ni kje spet kakva finta v win>:D
    AngelOf...kwa tocno ti misnes s clean install-om. Meybe na format c:, pol pa install?

    lambda ::

    Pa še neki. Sploh ne vem zakva bi bla fora v DX9. Njemu sistem ni delu ze prej na DX8.1
    Pomojem bi se mugu kksnih drugih driverjev lotit, ker DX9 zih niso ravno taka frka. Gor jih je pa vrgu sam zato, ker je bla to edina verzija DX, ki jo je njegov comp sprejel (čez DX8.1). Sj veste, ko daste iste DX-e installat, kt jih mate, jih se prepisat noče. Lahk samo novejše das gor.

    Vlady ::

    Jest mam podobne probleme. Imam GeForce 2 MX440 64MB DDRAM. Samo men se igre zaženejo, samo imam pa potem v njih diapozitive. Imam osnovno ploščo via kt266 in windows 2000 service pack 3. Zdej če odinštaliram driverje za ploščo (to imam v mislih driverje za AGP in IDE) mi ne bo delu AGP na 4x ampak na 1x, in če nimam driverja za IDE, ne morem vklopt UDMA za diske. Kaj nej sedaj nardim? Imam naložen rivatuner, s katerim sm že kr pošteno navil grafično, vendar nič bolje.
    Zadnje čase, pa mi snemalnik (cdr-rw samsung 48x1648x) noče več snemati z 48x. V nerotu mi javi napako, da je prenos podatdko od source prepočasen za tako hitrost. Testiram diske in mi pokaže 284x read speed. Kaj je zdej tuki problem??? Rekorder mi daje na SCSI, ki pa ga v računalniku nimam. Vse kar imam na SCSI je samo image CD-rom (daemon). Ima kdo kakšno idejo?
    Hvala za odgovor.


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    DirectX 9.0c se noce nalozit?!?

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    61247 (1132) Razerzone
    »

    directx uninstall

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    241412 (1183) Tilen
    »

    radeon 9800Pro problem-i

    Oddelek: Strojna oprema
    221668 (1306) VASkO
    »

    Win XP in directx 8.1 -> pomoc

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    13968 (848) [-=Jaka=-]
    »

    iz directx 9 nazaj na 8

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    332090 (1596) SisQ

    Več podobnih tem