» »

Nalagam nov OS, imam neumna vprašanja

Nalagam nov OS, imam neumna vprašanja

yayo ::

Po treh letih na Win 7 64 bit sem se spravil malce osvežit svoj sistem, tako softversko kot hardversko, kupil sem CRUCIAL M500 240GB SSD s katerim nadomeščam starega Corsaira Force 64GB, vse ostalo imam od prej.
Torej je HW: i7 2500K, MB Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3,SSD Crucial M500 240gb, HDD Samsung SpinPoint F3 1TB, RAM Corsair Vengeance Low Profile 8gb, GPU Sapphire Radeon HD 7950 3GB OC, PSU Corsair Enthusiast Series TX 750W V2.

Naložiti želim Windows 8.1 64 bit in sem v fazi zbiranja driverjev za osnovno ploščo z neta, trenutno me begata tile dve zadevci sumim pa, da me bo kasneje še kaj begalo ;):
Intel SATA Preinstall driver
Marvell Preinstall Driver

Question is (glede, da mi komplicira inštalacijo) Do I need this?

Klemzz ::

Windows bo sam naložu driver... Madonca, sej smo že par windowsov naprej od XP.

yayo ::

Saj, ravno zato sem se spraševal zakaj Gigabyte tole nudi kot samostojni download pod driverji za Win 8.1

(in ja vem, da je 2500K i5 procesor in ne i7, se mi je zatipkalo) :P

Hayabusa ::

Da lahko v samem postopku instalacije iz usb ključka namestiš omenjene driverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

yayo ::

Tudi to mi je jasno :) Ampak ali moram oboje inštalirati za boljše delovanje sistema?

hojnikb ::

ne.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Kljub avtomatskim inštalacijam driverjev proizvajalci še vedno objavljajo praktično vse driverje, zihr je ziher, kaj pa če kdo nima(ne more zrihtat) interneta na napravo recimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

yayo ::

Hvala vsem za odgovore, Azgard me je dokončno razsvetlil:)

yayo ::

Hyberfil.sys ja ali ne? Na WIN 8.1 dizejblat hiberniranje in brisat tole datoteko, ki zavzame ogrommno prostora na sistemskem disku ali jo pustiti? Nisem zasledil uradnega oziroma enotnega stališča, oziroma MS pravi pusti, ker bo boot nekoliko hitrejši, drugi pravijo kar briši. Ima kdo izkušnje?

bobby ::

Hiberfile off ce ne uporabljas hibernacije. Ce jo, potem mora bit. Jaz ne uporabljam in je ni, ker sem disable vse skup. Prav tako swap file. Je pa swap mal tko tko, ce ti rama zmanjka,ti aplikacija zna napako javit tko da swap je odvisen od posameznika.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

yayo ::

Paging file na sistem disku sem samo zmanjšal na tisti minimum (800mb na moji konfiguraciji), ko Windows neha nergat, da sem mu dodelil premalo prostora, pa le zato, da ne bi kak starejši program kdaj kaj protestiral. Rama pa mi ne manja, ravno zato sta paging in hiberfle tako velika po defaultu ;)

Engineer_ ::

paging file je tam z namenom. nevem zakaj bi se sploh ubadal s tem da bi ga dajal na minimum. brezveze. to se je delalo v času xpjev ko so imeli ljudje premajhne diske.

hibernacijo lahko izklopiš če je ne boš koristil. torej če ti spanje ali ugašanje sistema zadoščata. na pc je hibernacija dokaj nesmiselna medtem ko je na prenosnkih praktično nujna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

yayo ::

Problem je v temu, da je sedaj čas SSDjev ko imamo spet premajhne diske ;) Po defaultu se page file nastavi na velikost enako količini fizičnega rama, hiberfile okoli 75% količine fizičnega rama (ali obratno, lahko sem se zmotil) Imaš npr. SSD velik 120gb in 8gb rama in je takoj minus 12-14gb, kar ni tak problem, če pa imaš npr. 16gb rama je to že skoraj 30gb. In če povrhu pustiš na ssdju 25-30% unallocated prostora kar nekateri svetujejo postane razmerje € na GB dokaj neugodno. Tako sem razumel. :)

Engineer_ ::

si napisal da imaš 240 gb ssd in 1 tb hdd.. to ni premalo prostora.

ravno tako si napisal da imaš 8 gb rama, kar pomeni da tvoj page file znese kakšnih 8 gb. na 240 gb ssdju je to nevredno omembe.

Pusti teorijo. ti imaš realno situacijo pri kateri se ni treba ubadat s page filom. hibernacijo pa lahko mirno izklopiš. časi windows XPjev so (na srečo, končno) mimo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Tr0n ::

Pusti pagefile na miru. :)

yayo ::

:) hvala za odgovore

Invictus ::

Če imaš 16 GB RAMa, ne rabiš page fila. Sam sem ga nastavil na 16 MB, ker se nekateri programi pritožujejo če ga ni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ST-777 ::

yayo je izjavil:

Hyberfil.sys ja ali ne? ...Ima kdo izkušnje?
Hibernacijo sem imel, ko je bil v PC-ju HDD, sedaj je SSD in hibernacije ne uporabljam, ker je zagon hiter, enako tudi ugašanje PC-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premalo prostora na C:\ disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
263452 (3068) Invictus
»

Polnjenje diska na Win 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
14812 (636) seba-beba
»

Okupiran ssd disk

Oddelek: Strojna oprema
151684 (989) pbrgle1
»

En zelo cuden problemcic...

Oddelek: Operacijski sistemi
131150 (888) neoto
»

Paging file[XP] ali virual memory

Oddelek: Programska oprema
131273 (1136) SasoS

Več podobnih tem