» »

Smucanje - za zacetnike - predlogi

Smucanje - za zacetnike - predlogi

DarkSite ::

hey

Torej zanima me katera smucisca so uredu za zacetnike, se prav da ni klanca kjer bi se ubov :D Pa da me potem neb gledal po 24ur.

Torej kateri center mi predlagate( Krvavc, Rogla,...., itd)? Start je iz Lj, cilj pa je X :)

Pogoji:
1) da ni klanca :))
2) da je karta pocen
3) da majo kaj za pojest, spit, za sedet, lezalniki, itd. >:D


lp :)

mzidy ::

Avstrija...poceni, ni problema s vlečnicami, hrana, pijača, štanti skoraj na progi:D

LapD ::

Vsako smučišče ma kako progo za začetnike sploh pa slovenska ki so itak vsa dokaj položna. Priporočam pa Cerkno zarad odličnih sedežnic sam ne hodt tja med počitncami ker če že sedežnice poje tolk ljudi jih proga potem ne prenese in morš sam gledat da ne boš u koga prletu. Druga opcija je Rogla z eno extreme položno in dokaj dolgo progo pa tud gužve nism še nevem kake zasledil. Pohorje je pa men najbolš glede izvensmučarske ponudbe.

jRk0 ::

Na rogli je najboljsa masin zaga, je pa en prilicno strm del vmes na planji, ko se dol peljes.
Stari vrh je najblizje Ljubljani, sam ni tako zelo polozen. Pol na Krvavcu mas tudi prilicno strme proge ponekod...

To je tako. Zdaj, ce se hoces najbolj navozit pa vec prog sprobat, pol je jeba:) Ker so vedno kaksni deli ali celotne proge kar strme recimo. Ma pa vsako smucisce eno ali pa mogoce dve bolj polozni progi. Samo je pol tecno se ves dan vozit po njih :)

Na Voglu mas tudi eno fino progo - Kriz.
Na Mariborskem je tudi kaksna...

V bistvu rajsi glej, da ne bos predalec sel, skoda bencina =) Meni osebno je Vogel itak najboljsi v Sloveniji, pa se umetnega snega nimajo :) Samo jaz bordam, pa je tudi zato:)

Odvisno kako zelo se bojis strmin! :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Zeberdee ::

Jaz pa ti kot začetniku svetujem, da greš v šolo smučanja. Katero koli smučišče, baje imajo na rogli najboljšo šolo smučanja. Cena je pa mislim da 3000 SIT na uro privatnega učenja.

DarkSite ::

a kranjska gora, je tm kaj dobr?

ma ne grem v nobeno solo >:D

LapD ::

KG je zame največji crap. Oziroma uničevalnica smučarske opreme. Še nikol mi ni blo dobr tam uglavnem. Probi Cerkno za prvič če se ne morš odločt.

DarkSite ::

Ok, torej med Roglo in Cerknem se je treba odlocit. :))

Zeberdee ::

No, da ti še nekaj povem glede šole.

Bolje je za tvojo osebno varnost, ker se na smučiščih naredi največ nesreč zaradi prehitre vožnje (kuhano vino + šnopc) in zaradi neizkušenosti. Smučati se ne boš naučil na ravnini, ker moraš dobiti občutek za vožnjo in oprijem. Vrž rajš 5 jurjev, pa je to to. Pa na Krvavcu majo fletne učiteljice baje.
Drugače pa je dobra proga za začetnike tudi na Pokljuki, ob hotelu. Ne vem če še deluje. Tam smučajo večinoma taki, ki imajo znanje izredno malo, ali pa so hrvati, ki pa sploh ne znajo smučati. :\

Jackal ::

Na Rogli maš Uniorčka - sploh ni klanca - tam se lahko učiš smučat. Je pa prednost Rogle tudi ta, da ko malo bolj obvladaš lahko greš na naslednje malo bolj strmo smučišče itd... dokler ne prideš do Jurgovega 1.

jRk0 ::

in se po ledu razf*** do sedeznice =)
You fuck up once, you loose two teeth.

DarkSite ::

lol

vse vas bom tozil ce bom na 24 ur :D

jRk0 ::

Ce gres na Roglo, pol se parkart pelji po uniorcku, pol pa ga picis na Masin zago. Je cist kul proga za zacetnike, lahko se peljes smuk cez celotno progo, pol ves, da ni prehuda =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Nejc Pintar ::

Priporočam ti kako privat uro;)
Drugače pa na kakem cheap smučišču se uči, like pokljuka, rudno, pungrat v Besnici (zraven Kranja), ...
Lahko je biti prvi, če si edini!

mihagornik ::

jaz sem se na gerlitznu oz na osojščici naučo smučat. veliko položnih prog pa samo parsider vse ostalo pa so sedežnice link: http://www.bergfex.at/gerlitzen/ . je čisto za mejo 10min naprej od jesenic. za moje pojme majka!!!8-O

Jan987 ::

če še nis nikol stov na smučah pa če se ti da mal vozt pejt v tamar al pa v mojstrano (tm je sicer povseod 1 proga ampak bi blo krasno za začetnika ker ni strmo pa še za karto bo dal jurja). to je vse okol Kranjske Gore drugač


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819489 (1653) Magic1
»

Katero smučišče?

Oddelek: Šport
152989 (1294) ToniT
»

Smučanje? Je že kdo ta mesec?

Oddelek: Loža
131888 (1296) pickle_rick
»

Kam smučat za 1 dan

Oddelek: Loža
183290 (2673) Zako
»

Začetnik smučanja

Oddelek: Loža
146185 (5910) rozica

Več podobnih tem