» »

Smučanje v okolici Kranja

Smučanje v okolici Kranja

Korenje44 ::

Pred veliko leti sem redno smučal. Sedaj bi rad obudil ta šport. Kakor sem gledal po internetu, je smučanje precej drago. Najcenejša varianta je najbrž smučanje v tujini za kakšen teden, če najdeš ugodno ponudbo. Enkrat sem že bil in je bilo ok. Kaj pa smučanje v okolici Kranja? Planiram nekje 15-20 dni smučanja. Kje se mi cenovno najbolj splača? Glede na to, da nisem bil na smučeh 10 let, nisem zahteven glede terena.

Zaenkrat sem gledal Krvavec. Predsezonski nakup sem že zamudil, omogočajo pa le še nakup dnevnih kart (31€) oz. kart z zaporednimi dnevi. Tole je pa res malo predrago - ne bi rad zapravil 200€ za 7 smučarij. Ker imam trenutno čas tudi med tednom, je verjetno malo škoda, da sem zamudil predsezonski nakup neomejene celodnevne medtedenske (pon-pet) karte na Krvavcu za 198€. Se to morda da še kje dobiti insajdersko?

Kaj pa ostala smučišča v okolici? Morda "drugačen" nakup kart - akcije, bolha, veze itd.?

Invictus ::

Če bi poznal malo zemljepis, bi videl da drugega kot Krvavec v okolici Kranja ni ...

In kot si rekel, smučanje ni poceni. Jebi ga, to je cena športa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Don Vincenzo ::

Stari vrh tudi ni daleč od Kranja

RockyS ::

+1 za Stari vrh, sploh če se odločiš za med tednom (pon-čet), ker ob petkih in sobotah zna bit kar gužva. Je pa seveda super, če je dosti snega da se furaš tudi kje drugje kot pod šestsedo.

pickle_rick ::

+ Starega vrha je nočna smuka, ker tako veliko lažje izkoristiš recimo sezonsko karto. Pa ponedeljek, torek ni praktično nikoli gužve na nočni, tako da se da nasmučat. Jih pa tepe nadmorska..

Invictus ::

Stari vrh je preprosto prenevarno in zanič smučišče.

Inšpektor bi jim moral prepovedati obratovanje ker imajo velik manjko varnostnih ograj pred grabni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pickle_rick ::

Potem bi morali zapreti še precej avstrijskih smučišč, od katerih imajo slovenska praviloma precej bolje poskrbljeno za varnost kar se tiče varnostnih ograj/tabel/etc.

Invictus ::

Predlagaj.

Mene na Stari vrh ne spraviš več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

Kar se mene tiče sem imel od naših smučišč definitivno najboljši dan prav na Starem Vrhu. Na Krvavec recimo pa me nihče ne spravi več, tudi če dobim zastonj karto... Preveč gužve in prepotentnih "znalcev" ki mislijo, da je možno doseči svetlobno hitrost ...

ahac ::

Preveč gužve in prepotentnih "znalcev" ki mislijo, da je možno doseči svetlobno hitrost ...

Po mojih izkušnjah je pa to daleč najhujše ravno na Starem Vrhu na nočni smuki. Ampak je pa mogoče drugačen folk čez dan tam kot na nočni...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

msjr ::

Se pridružujem minusu za Stari vrh. Krvavec pogojno, če res nisi preveč zahteven se zapelji do Soriške planine, če te ne motijo slabe ceste do Cerknega. Seveda ko bo sneg :|

p.s.: Krvavec pogojno zato, ker sem sam 2x tam obvisel na sedežnici in zmrzoval, dokler niso uspeli poštimat zadeve. Tretjič ne grem več, nisem vraževeren, ampak k... gleda, raj ne grem.

tomko0300 ::

Slabe ceste do smučišča Črni vrh??
Ne bi rekel... od Železnikov skozi Davško grapo je cesta popolnoma nova!

msjr ::

tomko0300 je izjavil:

Slabe ceste do smučišča Črni vrh??
Ne bi rekel... od Železnikov skozi Davško grapo je cesta popolnoma nova!


To je dobro slišat. Cela cesta obnovljena/nova?

noraguta ::

Ne kompliceri, krvavec. Glede lokacije najbližje, druga smučišča razen občasno vogla pa tudi ne ponujajo boljše smuke. Praviloma prej slabšo. Sicer pa tujina.
Pon pet te pride sedaj 250EUR
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819267 (1431) Magic1
»

Smučanje? Je že kdo ta mesec?

Oddelek: Loža
131877 (1285) pickle_rick
»

Smučarija 2006/07

Oddelek: Loža
192142 (1521) Melanholija
»

Smucanje - za zacetnike - predlogi

Oddelek: Loža
157417 (7123) Jan987
»

Kere smuči imate in kam hodite?

Oddelek: Loža
232810 (2414) Vikking

Več podobnih tem