» »

Srednja šola

Srednja šola

ArsenalFC ::

Pozdravljeni vsi
mene zanima če kdo ve
-če so oz. kakšne so omejitve za Srednjo ekonomsko celje?
Hvala vsem za pomoč
Nik :D

Er333 ::

Najbolj točne informacije boš dobil na Srednji ekonomski Celje.
Sicer pa en prijateljski nasvet, ker vidim da se še nisi odločil: Beži stran od ekonomske, teh ljudi z ekonomsko izobrazbo je kot listja in trave, ogromno jih je brez službe ker jih noben noče. V naslednjih letih, bo samo še hujše.
Raje poglej za praktičnimi poklici, ki ti prav pridejo tudi doma, to so npr. mizar, strojnik, električar, vodovodar. S takimi poklici lahko doma "fušaš" tudi brez službe, ker jih vsak rabi.
Če država crkne, nobeden ne bo potreboval maturitetnih obračevalcev papirja, oz. strokovno rečeno ekonomskih tehnikov.

Isotropic ::

true, na zavodu je kup takih

ArsenalFC ::

Pa veste katere so take šole ko nimajo visokih omejitev. Ne zanima me ročno delo¨¨!!

MatVZ ::

kaj pa te sploh zanimaa? ce nimas v glavi imas oz. moras imeti v rokah ni druge

ArsenalFC ::

Najprej sem hotel it na zdravstveno pa je že kar visoka omejitev postala, nevem zanima me novinarstvo ampak tam moraš na gimnazijo in potem na fakulteto za družbene vede (vem ker brat hodi na njo). Bolj me zanima da sedim za računalnikom in delam.

pegasus ::

Takih stvari se boš moral naučiti sam. Šola ti bo dala samo kontekst, v katerem boš lahko to počel.

black ice ::

ArsenalFC je izjavil:

Najprej sem hotel it na zdravstveno pa je že kar visoka omejitev postala, nevem zanima me novinarstvo ampak tam moraš na gimnazijo in potem na fakulteto za družbene vede (vem ker brat hodi na njo). Bolj me zanima da sedim za računalnikom in delam.

Kaj te zanima? Programiranje, dizajniranje, glasba, strojništvo, matematika?

MatVZ ::

Specializiraj se za neko stvar in potem o tem porocaj. ne rabis studirati novinarstva da postanes dober novinar

Er333 ::

MatVZ je izjavil:

Specializiraj se za neko stvar in potem o tem porocaj. ne rabis studirati novinarstva da postanes dober novinar

x2
Za navadne novinarje itak ni služb.

Er333 ::

ArsenalFC je izjavil:

Ne zanima me ročno delo¨¨!!


Pomojem še sam ne veš kaj hočeš. Praviš, da te ne zanima ročno delo prej si pa rekel, da si hotel it na zdravstveno.
Kot zdravstveni tehnik bi čistil scalino, blato in kri bolnih ljudi in brisal ostanke maternice z novorojenčkov. In tebe ne zanima ročno delo? Medicinske sestre niso nič drugega, kot služabnik zdravnikom, pa nočem nobenega užalit, ampak nekdo mora opravljat umazano delo.

Po drugi strani pa vidim, da te v šoli niso nič naučili o poklicih, če misliš, da vsi strojniki, električarji ipd. delajo v umazanih delavnicah s šmirastimi rokami.
Tudi strojniki rabijo nekoga, da na računalniku izriše strojni element in električarji tudi rabijo nekoga, da jim izriše shemo el. napeljave.
Ne rabiš bit novinar, da lahko v pisarni sediš na toplem in čekiraš FB med šihtom.

LitralSM ::

ArsenalFC je izjavil:

Najprej sem hotel it na zdravstveno pa je že kar visoka omejitev postala, nevem zanima me novinarstvo ampak tam moraš na gimnazijo in potem na fakulteto za družbene vede (vem ker brat hodi na njo). Bolj me zanima da sedim za računalnikom in delam.

Ja, razumemo. To hočeš početi za HOBI, s čim se pa hočeš POKLICNO ukvarjati?

Aja, s šolanjem v šolah, kjer se dela z roko - strojniki, električari, montažeri, pleskarji, gradbeniki, etc je tudi lažje najti študentsko delo pa čeprav ni nikjer objavljeno. Preprosto greš v drugem ali tretjem letniku na firmo, rečeš da si Janez Novak, štromar in bi si želel pri njih delati preko študenta, pa še da želiš kadrovsko štipendijo za povrh.

Nekaj, kar si drugje ne moreš privoščiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Er333 ::

True dat.
Jaz sem med opravljanjem prakse dopoldne hodil na prakso v podjetje, tam dobil 200 na mesec, 200€ državne štipendije, preostanek dneva sem pa do 22:00 delal prek servisa v drugem podjetju in dobil še 400€ plače.
Res da sem delal ko budala, sem pa zato že pri 17 letih imel dovolj denarja, da nisem bil več odvisen od fotrove plače in njegove dobre volje, pa še sam sem si plačal izpit in kupil dva avta. (ker sem prvega po enem mesecu razbil :) )

Da ne omenim izkušenj in vez ki so nujno potrebne pri iskanju redne zaposlitve.

kriko07 ::

Lep pozdrav
Prejšni teden smo pisali redni test. Bilo je okoli 16 nezadnostnih ocen.Prof. je rekla predvčerajšnim da moramo popravljati vsi. Vendar nas je kar nekaj ostalih doma (Tisti,ki smo pisali pozitivno)
Vendar nam je napisala NPS. Ali to pomeni,da moramo ta NPS popravljati,kljub temu da smo pisali pozitivno?

bluefish ::

Test se je ponavljal, prejšnji je neveljaven. Torej da.

lebdim ::

kaj pa pomeni NPS? a misliš NMS? NMS dobiš, če imaš nepopravljene, torej nezadostne ocene. če si pisal test pozitivno, ti mora profesorica vpisat pozitivno oceno...

@bluefish, test mora biti vedno veljaven, ne glede na to, koliko dijakov piše negativno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

A120 ::

NMS ne obstaja vec. NPS pomeni ni pristopil. ja pisati moras se 1x ali pa imas predmetni izpit. ceprav pri nas tega niso nikoli delali. tudi ko bi naj ponavljali vsi smo tisti s pozitivno "prespricali" pa ni bilo nic narobe. vcasih so celo prof. rekli da ne rabimo priti

Sem pa imel tako letos kot lani ob prvi konferenci NPS (sociologijo in psihologijo sovrazim iz dna srca) pa v drugem leiku sploh nisem rabil ocene ampak mi je prof. kar z naslednjim testom upostevala letos pa sem normalno 2 tedna po konferenci bil vprasan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()

bluefish ::

Meh, ravno bral pravilnik in piše sledeče:

Ce je negativno ocenjenih pisnih izdelkov vec kot je doloceno s šolskimi pravili ocenjevanja, se pisanje enkrat ponovi, upošteva pa se boljša ocena.

Torej, če je bil ponavljalni test ocenjen negativno, naj bi v skladu z zgoraj zapisanim veljala prejšnja, pozitivna ocena. Ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kriko07 ::

Ne,vpišejo se obe oceni.
Torej če jaz ne popravim* tega NPS-ja imam popravni izpit,kljub temu da sem pisal prej pozitivno?

Ali pa,če dobim sedaj 1. Potem imam v redovalnici 1 in 2,vendar NPS-ja nebo več,kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

lebdim ::

@kriko07, včasih je bilo takole:
- test se je še enkrat pisal, če je več kot polovica dijakov pisala negativno
- upoštevala se je boljša izmed obeh ocen (npr. če je bil najprej test 1, potem pa 3, se je v redovalnico vpisala 3)

- če si imel nepopravljen test, si dobil NMS, ki si ga moral popravljati...

- ti si pisal pozitivno, torej se ti more vpisat pozitivna ocena ...

A120 ::

Nimas popravnega ampak predmetni izpit. pises samo tisto snov ki je nisi. sicer pa nisem preprican kako je s tem ce si ze pisal prej 100%. pomoje ti nebo nic. je pa vseeno najbolje da se pogovoris s profesorjem

kriko07 ::

Ja,sej to je tudi men čudno.Pisali smo,pisal sem pozitivno,vendar zakaj bi še enkrat pisal če ni šans da pišem 3 oz pozitivno...
Tako da bom mogu po počitnicah vprašati kako je to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30140720 (923) WizzardOfOZ
»

Zaključne ocene

Oddelek: Šola
255470 (4220) lebdim
»

4. letnik gimnazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6926087 (24856) Smurf
»

Ali imam lahko popravca?

Oddelek: Šola
494467 (3161) smilyxx

Več podobnih tem