» »

Nakup Motorolinega Moto G telefona

Nakup Motorolinega Moto G telefona

GamingFish ::

Pozdravljeni!

Na spletu sem našel Motorolo Moto G in telefon zgleda precej zadovoljiv za to ceno.
Zanima me kaj bi mi vi priporočali oz. kje naj ga naročim? Možnost je Motorolina uradna stran, Amazon.com, Amazon.de in Amazon.co.uk. Če ima kdo izkušnje iz katerih koli izmed teh naj jih prosim deli.

Hvala, Fish.
Se opavičujem za napake v postu...

Reaper ::

Amazon uk ali de ker ne boš plačal 22% davka. Če naročiš iz zda plačaš na ceno izdelka + poštnino še davek.

carota ::

Reaper je izjavil:

Amazon uk ali de ker ne boš plačal 22% davka. Če naročiš iz zda plačaš na ceno izdelka + poštnino še davek.

DDV bo seveda plačal, le da bo to Angležem ali Nemcem.

Reaper ::

Ja ampak je pri angležih in nemcih njihov DDV že vštet, na checkoutu se mu bo pa še prištela sorazmerna vsota, ki bo DDV dvignila na našega, ki znaša 22%.

Amazon.com: Motorola G 16GB 199,99$ + cca 20$ poštnine = 219,99 + naš davek = 268,4 $ = 198€

Amazon.co.uk: 159,99 funtov + 10 funtov poštnine = 169,99 funtov + razlika v davku nekaj % = cca 178,5 funtov = 212€

Amazon.de: 199,99€ + 15€ poštnine = 214,99 €

Nikjer ogromne razlike v ceni ne bo, se bo pa poznala razlika če bodo z aparatom težave saj je pošiljanje v nemčijo ali UK neproblematično med tem ko bi pri pošiljanju v ZDA, za povratni paket, ko bi teleofn dobil nazaj iz servisa zopet zanj moral plačati davek.

Poglej še malo na ebay.co.uk in ebay.de kjer ceneje dobiš telefon, ki je bil kupljen pri kakšnem operaterju in je nanj zaklenjen. Koda za odklep se dobi za drobiž (cca 2 funta na ebayu), razlika v ceni je pa recimo 20€ za 16GB model med tovarniško odklenjenim in tistim od operaterja.

bluefish ::

Ob vracilu naprave iz servisa se lahko izognes dvojnemu placevanju davka, ce carini posredujes ustrezne papirje.
No, vsaj nekaj casa nazaj sem zasledil to opcijo.

Se pa zaradi se nekaterih drugih reci seveda bolj splaca kupovati v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Reaper ::

Možno da gre, nazadnje ko smo dobili fotoaparat nazaj iz popravila iz ZDA je bilo potrebno plačati davek.

Thunder wave ::

Zadeva se imenuje začasni izvoz, treba pa jo je urediti na carinski posti v Ljubljani.

fopi ::

Reaper je izjavil:

Ja ampak je pri angležih in nemcih njihov DDV že vštet, na checkoutu se mu bo pa še prištela sorazmerna vsota, ki bo DDV dvignila na našega, ki znaša 22%.



a si ti siguren, da je temu tako? Jaz sem kupoval v tujini in nisem nikoli plačal extra davka. Zato pa imamo EU, da si ti končni kupec po tisti ceni.

Reaper ::

Tako je zadnjič nekdo razlagal glede amazona. Kupoval preko amazona uk ali de nisem kupoval nič v zadnjem času je pa seveda priporočljivo biti malo pazljiv. Se pa popolnoma strinjam s tabo da se končna cena artikla ne bi smela spremeniti.

Zdaj sem sicer za hec dal v košarico en ps3 igro in se njena cena ni dvignila je pa poštnina 9 in še nekaj funtov, za kar nisem prepričan če je bila vedno tako visoka. VAT pa spodaj piše da ni sprememb.

buneech ::

fopi je izjavil:

Reaper je izjavil:

Ja ampak je pri angležih in nemcih njihov DDV že vštet, na checkoutu se mu bo pa še prištela sorazmerna vsota, ki bo DDV dvignila na našega, ki znaša 22%.



a si ti siguren, da je temu tako? Jaz sem kupoval v tujini in nisem nikoli plačal extra davka. Zato pa imamo EU, da si ti končni kupec po tisti ceni.

Ni nobenga dodatnega davka pri nakupu v EU.

GamingFish ::

Torej kaj mi priporočate? Najraje bi šel za Amazon.uk. Najbolj me skrbi glede vračila če bi se telefon pokvaril. Torej davek je vštet in je vsota 250€ skupaj z davkom?
Se opavičujem za napake v postu...

Reaper ::

Evo sem dal na Amazon.co.uk telefon v košarico in imam izbran slovenski naslov za pošiljanje. Konča cena za telefon skupaj s poštnino nanese preračunanih 199,22 €, je pa trenutno out of stock in bo potrebno malo počakati. Kupiš ga pa lahko kljub temu, da zaloge ni.

mn ::

Reaper je izjavil:

Evo sem dal na Amazon.co.uk telefon v košarico in imam izbran slovenski naslov za pošiljanje. Konča cena za telefon skupaj s poštnino nanese preračunanih 199,22 €, je pa trenutno out of stock in bo potrebno malo počakati. Kupiš ga pa lahko kljub temu, da zaloge ni.


Obstaja kak razlog, da zadevo kupujete na UK amazonu namesto na DE? V UK namreč dobiš njihov napajalnik ki ga brez adapterja pri nas ne moreš vključiti v elektriko?

bluefish ::

Ce se ne motim, ima G itak le kabel za polnjenje preko USB.

mn ::

bluefish je izjavil:

Ce se ne motim, ima G itak le kabel za polnjenje preko USB.


Sem preveril in zgleda imaš prav.

napaka ::

Iz Amazona.de sem dobil zraven še polnilec.

fopi ::

koliko pa je kje poštnine?

na uk sploh ne piše da pošiljajo v SLO

na de pa piše 9,5 eur + neki 3 eur - kdaj so ti 3 euri?

Reaper ::

Uk amazon pošilja v Slo, ker sem imel telefon v košarici. Poštnine je pod 10€. Na nemškem amazonu sem pa prej gledal in piše da je trenutno samo prednaročilo za 16GB verzijo.

mn ::

Reaper je izjavil:

Uk amazon pošilja v Slo, ker sem imel telefon v košarici. Poštnine je pod 10€. Na nemškem amazonu sem pa prej gledal in piše da je trenutno samo prednaročilo za 16GB verzijo.


Tudi UK nima na zalogi.

Reaper ::

Drži.

fopi ::

Predlagam, da napišemo en post z najugodnejšo ceno (tel+poštnina) in to popravljamo, če kdo najde bolj ugodno.
Zaenkrat je to

Reaper: Amazon.co.uk, 199,22 EUR, ni na zalogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

Recordman ::

hahaha, ti pa si en kaliber.

ok, lahko se gremo to igro: mercator spodnji duplek, 140EUR, ni na zalogi

dokler ga nimam na zalogi je tudi pri meni cena lahko 100EUR

Reaper ::

Amazon ni mercator v dupleku in ga bodo kmalu imeli spet na zalogi ;)

8GB verzije so recimo na zalogi, ampak je to za moje pojme premalo. Počakaj kakšen teden ali 2 na 16GB verzijo in vzami, za slabih 200€ boljšega novega telefona ne dobiš. Drugače je pa dal fopi dobro ideje.

IL_DIAVOLO ::

Kakšni pa so pogoji za nakup? Jaz namreč nimam kreditne kartice in ne paypal :|

bluefish ::

Potem ti preostane le kupovanje preko posrednika, ki pa zaradi provizije malce podraži vse skupaj. Ena od variant: http://www.cheaperandmore.com/

Reaper ::

Kot je rekel bluefish ti veliko en preostane. Edino če si dobiš predplačniško kreditno, ki jo lahko dobi vsak in si potem iz svoje bančne kartice nanjo nakazuješ sredstva, kolikor jih potrebuješ.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moto G (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
651158011 (48557) c00L3r
»

Amazon in Bezos rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
129022 (7697) Nebomgabiksa
»

Davek na amazonu.com?

Oddelek: Pomoč in nasveti
153568 (3143) rogi2010
»

Playstation 3 wireless stere hadphones

Oddelek: Pomoč in nasveti
172481 (2391) opeter

Več podobnih tem