» »

iščem transformator

iščem transformator

free_k_shot ::

Živjo,

brskal sem po spletu in ne najdem točno takega transformatorja kot sem ga imel že do sedaj :(

V sobi imam 2 transformatorja za halogenke v kopalnici. Po 3 lučke so vezane zaporedno kar skupaj nanese 105w na en transformator. ker so zadeve že zelo stare so šle k vragu. Zdaj bi rad kupil nove vendar ne najdem enakih.

Enake bi rad imel zaradi velikosti, saj imam narejeno škatlico v kateri sta transf. skrita. Morda kdo ve kje bi lahko to dobil? Bil sem že bauhaus, merkur, conrad, ELMA TT...
prosim za pomoč
 transformator.

transformator.

All ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

free_k_shot ::

All hvala ampak ne pride v upoštev.
3 zaporedno vezane luči 35w znašajo minimalno 105W. in pa, imam halogenke in ne ledice.
Ampak hvala vseeno

JanezC ::

Žarnice so vezane vzporedno. Transformator za halogenke je univerzalen, ti pa priporočam,da raje uporabiš 20W halogenke kakor 35W, ni pametno, da deluje
transformator na maksimalni obremenitvi. Transformatorji so manjši kakor te,
ki jih imaš sedaj montirane, tako da grejo v škatlo.
Mimogrede - na transformatorju ti piše, da ima vgrajeno varovalko - si jo
preveril?

LP!

free_k_shot ::

Ja varovalko sem preveril. Je sla k vragu. Pa po moje se kj druzga glede na to da je fajn pocl pa okol varovalke je crno. Se pa strinjam da ni fajn ce dela na max. Ravno zato sem gledal tudi za 150w transformator.
Vzporedno / zaporedno. Ne vem, to ves cas mesam. Zaporedno sem rekel ker so dejansko zvezane; štrom-ena lučka-druga lučka-tretja l. Tako da imam iz ene strani transf. priklop 220 na drugi pa le 2 žički za lučke.

JanezC ::

No, vzporedno so vezane, verjemi. Jah, kratki stiki po navadi skurijo elektronske transformatorje. No, pokliči Elektronabavo, oni jih imajo sigurno. Znajo pa biti dragi. Vendar ne bo v redu, če boš uporabljal 35 W žarnice, boš ponovno pokuril. Zato res priporočam 20W.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezC ()

einstein :P ::

Jah, kratki stiki po navadi skurijo elektronske transformatorje.


A klasičnih pa ne? :|
STAY OUT OF MY TERRITORY!

gumby ::

JanezC je izjavil:

... ni pametno, da deluje transformator na maksimalni obremenitvi.

Stvar ni slučajno narejena za 105W, na tak način namreč lahko priključiš gor 5x20W, 3x35W ali 2x50W.


JanezC je izjavil:

Jah, kratki stiki po navadi skurijo elektronske transformatorje.

Vsak normalen "switcher" ima zaščito proti kratkemu stiku. Če ga denajsko odnese, je pač narejen preveč kitajsko.
my brain hurts

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

Jah, kratki stiki po navadi skurijo elektronske transformatorje.


A klasičnih pa ne? :|

V parih s jih ne.
Slabo izveden stikalni pa lahko odleti v manj kot sekundi stika.

free_k_shot ::

Hvala vsem za pomoc. Zdaj sem nasel transformator ki deluje super. Vzel sem mocnejsega da ga zihr ne bo skurlo (150w). Ja, pa tut zascito prot pregrevanju al neki tazga ima. Zadevo sem dobil ugodno pri Jaka Iglič, ce bo se kdo kdaj rabu.

Lp

L

gzii ::

Če komu koristi:
12voltne halogenke sem zamenjal z 12v 10w v enakem ohišju ledkami
in zdaj kuri 30w, namesto 60w, osvetjenost je praktično ista.
Vsa napeljava, tudi trafo je isti.
Ledke so kitajske iz dealextreame.

jest10 ::

osvetjenost je praktično ista.

Lepo raje povej, da je malo švohnej, ter da imaš slabšo barvno reprodukcijo.
Je zelo očitno, da imajo tele kitajke max 75 CRI

einstein :P ::

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Jah, kratki stiki po navadi skurijo elektronske transformatorje.


A klasičnih pa ne? :|

V parih s jih ne.
Slabo izveden stikalni pa lahko odleti v manj kot sekundi stika.


Ja, seveda. Očitno še nisi videl stikalnega napajalnika... lol

jest10 je izjavil:

osvetjenost je praktično ista.

Lepo raje povej, da je malo švohnej, ter da imaš slabšo barvno reprodukcijo.
Je zelo očitno, da imajo tele kitajke max 75 CRI


Rekel je praktično ista, ne ista.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

JanezC ::

No pametnjakoviči, kot po navadi spet en kup laikov modruje. Klasični trafo varovan z varovalko ne bo crknil pri kratkem stiku, ker bo odneslo varovalko veliko prej kakor navitje. Elektronski bo odletel ne glede na varovalko. Da ne bo izpadlo, da govorim na pamet, dnevno menjamo po nekaj elektronskih trafotov, kjer pa so vgrajeni toroidni trafoji pa zadeva pelje leta in leta. Isto velja za maksimalno obremenitev, nabavni je nabavil 35W žarnice namesto 20W. Posledica je bila, da je pokurilo en kup eletronskih trafojev pa so vsi bili 105W.
Treba je priznati, da so štromarji to zamenjali brez da bi se pogledalo kako močni so.
Tolko, pametnjakoviči, nisem govoril o teoriji, ampak o praksi. Zdaj pa kakorkoli, teoretiki le naprej... En kup dopisnih štromarjev, ki znajo žarnico zamenjat samo v teoriji (beri, trije obračajo stol eden pa drži žarnico).

Pa LP!

JanezC ::

Še zate Gumbi:
tkole je, v praksi se pokaže, da Osramov elektronski trafo 105W niti slučajno ne zdrži 3x35W, seveda mislim trajno!

Switcher za razsvetljavo ni računalniški switcher, pač je Osram kitajski switcher - in jaz sem napisal kako se obnaša v praksi. In kitajcem je pač v interesu, da jih pokurite čimveč, da se jih čimveč proda. Zdaj pa veselo obremenitev do konca in podpora kitajskemu izvozu.

LP

gumby ::

Osramov je kitajski, kot vsi ostali. In ker je vsepovsod prvih 30 kriterijev cena, se vgrajuje drek roba (zato pa tudi crkuje).
Po drugi strani je pa treba včasih pogledat, kako je stvar vgrajena... recimo napajalnik se položi na spuščen strop, na njega pa 20cm steklene volne >:D
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šel transformator v luči...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51248 (794) int47
»

Zamenjava 12V halogenk z LED svetilkami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
296646 (6021) Daniel
»

Povezava računalniškega ventilatorja in solarne celice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252841 (2354) STU-III
»

Flourescenčne svetilke v mrazu in izbira dušilke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245151 (3217) energetik
»

Skurjen TV switcher

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71281 (1050) Pyr0Beast

Več podobnih tem