» »

Šel transformator v luči...

Šel transformator v luči...

kingsix ::

Zdravo,

Imam stropno svetilo kjer so not G4 led lučke. Včeraj prižgem luč in zadeva počasi mrkne. Star sem vzel dol in not je tale transformator : kaosheng ks-r160w



Menda je šlo tole, ali? Mi ne izgleda kot drugi elektronski transformatorji..ali lahko tole kar zamenjam npr s
https://www.amazon.de/dp/B003J6V2L8

..ja vem tale je manj W, ampak kot gledam bi tudi to moralo zadostovat, saj so te led lučke itak tam 3,5W po komadu...ali?

Nekaj sem tudi gledal, da lahko odstranim transformator in uproabim 220v žarnice? Kako je s tem?
Hvala in LP
  • spremenilo: kingsix ()

matobeli ::

Nimam pojma koliko in kakšne ledice imaš tako da ti težje glede moči svetujem.
Ponavadi je tako da se proizvajalec ne stegne ravno ful čez tisto kar se res rabi. Mogoče vseeno rabiš tolk močnega kot piše.
Oziroma poglej kaj piše na posamezni žarnici pa seštej.

Ampak ja, lahko daš takega in upaš da bo dovolj močan, in ja, vedno lahko vse ven vržeš, prevežeš in daš 220v žarnico notri.

Ampak, glede na to da nisi domač z elektriko, imej vedno v mislih varnost. Preštudiraj zadeve in 3x poglej, potem pa naredi. Ni kunštno je pa nevarno.

Ali pa poklič kakšnega kolega ki je že kaj vezal.

kingsix ::

Zdaj sem nekaj gledal, da mora imet ta zadeva tudi minimum.. Meni so pa od 8 delale le 2 ledici... Ko sem luč prižgal sta dve le vtripnili. Torej možno da blo premalo... Zdaj pa je zadeva že s stropa.. Gor pa ne morem ker nimam lestve. Haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

int47 ::

Imam 160W stropno luč z elektronskim transformatorjem.
Originalno je bilo notri 16 G4 10W halogenk. Ko sem vse halogenke zamenjal z LED, transformator ni deloval.
Če pustim eno halogenko, le ta sveti občutno manj, kot bi morala.
Moj transformator rabi vsaj 3 halogenke, da ne opazim prevelike razlike v svetilnosti, med LED in halogenkami.

Obstajajo AC in DC verzija LED svetilk. Sicer svetijo oboje. Če boš DC verzijo priključil na AC transformator, bo opazen stroboskobski efekt + življenska doba LED-ic bo precej kratka.

krka321 ::

Zdravo,
sem si kar sposodil tole temo da nebom smetil z novo.
In sicer me zanima delovanje transformatorja.
Zanima me zakaj se primarna tuljava ne segreva če pa je ves čas pod napetostjo, tudi ko ni bremena na sekundarni tuljavi?

Hvala lp

int47 ::

Saj se segreva.
Na primarnem navitju se troši moč i*i*R(primarnega_navitja).
V praznem teku je tok skozi primarno navitje večinoma zaradi magnetenja jedra + nekaj malega zaradi izgub.
Pri nazivni obremenitvi je tok skozi primarno navitje večinoma zaradi bremena na sekundarni strani + izgube.

Izgube naraščajo s kvadratom toka, zato je pri kvalitetnem transformatorju brez obremenitve gretja precej manj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transformator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71068 (924) A. Smith
»

Nesimetrija v trifaznem sistemu in ozemljitev nule v transformatorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
203960 (3014) Kac
»

iščem transformator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152759 (2346) gumby
»

Število ovojev transformatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
143362 (3020) einstein :P
»

Transformator 400 kVA 21/0,42 kV - popravilo in meritve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
364510 (3871) Fave

Več podobnih tem