» »

ebay-US carina

ebay-US carina

demogill ::

lp ne kupujem prav pogosto prek interneta (ravno zaradi nepoštene carine), ampak že takrat ko kaj kupim me pošteno olupijo na carini....neverjetno? vedno ko kaj kupiš ti gre tudi shipping v končni obračun davka, saj nemorš verjet kakšna država!??....zanima me če obstajajo kakšne fore "cake" kako najceneje priti skozi carino? kaj je fora z tem gift, kao darilo? btw. največkrat imam namen kupovati obleko in obutev iz US..za odgovore se vam v naprej zahvaljujem!
  • zaklenil: Tilen ()

bluefish ::

Darilo in podobne fore ne palijo več, ker so tako trgovci kot kupci zlorabljali to oznako in je bilo kup tovrstnih pošiljk.

demogill ::

ok če darilo ne pali več, kako pol do nižje carine?

bluefish ::

Nikakor.

demogill ::

ka pa da se z prodajalcem zmeniš da vstavi račun z manjšo ceno od dejanske?

darkolord ::

Potem sta v prekršku oba.

Kazen je mislim da do 1200 eur za carinski prekršek, davkarija lahko še svoj piskrček pristavi.

Hayabusa ::

demogill je izjavil:

ok če darilo ne pali več, kako pol do nižje carine?

Diplomatska pošta.

Gre skozi, če te ne dobijo na laži oz cariniki sami ocenijo.
Npr original rolex uro za 50 eur :D http://www.ure.si/moska-ura-ru89-rolex-... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Alamar ::

demogill je izjavil:

lp ne kupujem prav pogosto prek interneta (ravno zaradi nepoštene carine), ampak že takrat ko kaj kupim me pošteno olupijo na carini....neverjetno? vedno ko kaj kupiš ti gre tudi shipping v končni obračun davka, saj nemorš verjet kakšna država!??....zanima me če obstajajo kakšne fore "cake" kako najceneje priti skozi carino? kaj je fora z tem gift, kao darilo? btw. največkrat imam namen kupovati obleko in obutev iz US..za odgovore se vam v naprej zahvaljujem!


Še en ki ne zna uporabljati foruma in hoče zaobit zakone. Carinske postavke so enotne za vso EU in naša država nima s tem kaj dosti dodatnega. Če se hočeš izognit dajatvam pač nakupuj znotraj EU.

Tema o carini že obstaja
https://slo-tech.com/forum/t276516/549

Zaklep!

darkolord ::

Če se hočeš izognit dajatvam pač nakupuj znotraj EU.
Bo pa takrat seveda vsaj DDV že vključen v ceno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinjenje darila

Oddelek: Loža
152621 (1888) Gandalfar
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5013396 (11767) St235
»

Pošiljka iz Honkonga - carina?

Oddelek: Loža
142228 (2096) Okapi
»

Plačilo carine oz kako je plačati čim manj

Oddelek: Loža
56390 (6243) Ziga Dolhar
»

nakup iz ZDA preko interneta

Oddelek: Kaj kupiti
62281 (2170) OZZY

Več podobnih tem