» »

Najboljša Android tablica?

Najboljša Android tablica?

lemperor ::

Sem pregledal vse teme na forumu o nakupu tablice pa nisem ravno dobil odgovora, zato odpiram novo vprašanje.
Kupujem 10inch Android tablico pa se ne morem odločiti med:

Google Nexus 10
Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)
Samsung Galaxy Tab 3
Sony Xperia Tablet Z

Imate izkušnje katera je boljša, s katero je manj težav, kaj priporočate?
Hvala za pomoč, lp

first_line ::

Katera je boljša in s katero bo manj težav? Če si vse že prebral po forumih bi ti bilo lahko jasno da ne obstaja odgovor.

Kot bi kupoval avto ki bo najboljši in bo imel najmanj težav.

luclucluc ::

I vote Nexus.

mailer ::

Za Note 10.1 (2014) nekateri uporabniki poročajo o zatikanju oz netekočem delovanju, zato bi raje pogledal za prejšnjim modelom. Če potrebuješ pisalo je to edina logična izbira. Če pisala ne potrebuješ pa bi sam izbiral med Nexus 10 in Tab 3, če veliko gledaš video vsebine mislim, da ima Nexus boljše zvočnike (reže so skoraj čez celotno višino zaslona), kot Tab 3. V harveju imajo vse omenjene za preizkus (tudi Sony in še 10 drugih), pojdi in jih testiraj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

keitai ::

Čeprav mi je tablet Z osebno najbolj všečna, je najboljši nakup nexus 10, kljub svojim slabostim. Če kupuješ Note 10.1 (2014), kupi raje Note 10.1 LTE (2014), ki je dražji, a ima snappy-a 800 in bojda nima problemov z zatikanjem, je pa konkretno dražji. Zato za svojo ceno je trenutno najboljša 10" tablica še vedno nexus 10, če denar ni pomemben pa omenjeni note 10.1 LTE.

Sami ::

Seveda nedvomno Nexus 10.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

lemperor ::

Hvala za mnenja... se tenutno navdušujem nad Nexus 10. Po obliki mi je sicer Note 10.1 LTE (2014) bolj lep ampak je pa dražji. Malo me sicer privlači tudi pisalo. Ima pa Nexus zgleda zelo dobre ocene od uporabnikov, kar je pomembno. Če ima kdo še kakšne izkušnje naj prosim napiše.

Looooooka ::

Ne vem kaksen hardware dobis pri googlovih tablicah ampak pri Samsungu je tko.
Hardware je zame vec kot zadovoljiv...majo pa update v peesdi in bos lahko zelo kmal brez podpore in updejtov na novejso verzijo androida.
Potem ne bos imel druge kot da rootas telefon in se rocno zajebavas z namestitvijo nove verzije.
Kot sem prebral tukaj in na drugih forumih imajo Googlove tablice(in telefoni) bistveno boljso podporo kar se tega tice.
Kok je pa res pa ne vem, ker sem nehal kupovati sranje z Androidom.

mailer ::

Saj če nebo updatov še ne pomeni, da tablica ne bo več delovala. Več ali manj se posodablja le aplikacije, če hočeš drugačen sistem obstaja pa CyanogenMod tudi za tablice.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

guli ::

Galaxy tab 3.

Mavrik ::

Looooooka je izjavil:

Ne vem kaksen hardware dobis pri googlovih tablicah ampak pri Samsungu je tko.
Hardware je zame vec kot zadovoljiv...majo pa update v peesdi in bos lahko zelo kmal brez podpore in updejtov na novejso verzijo androida.
Potem ne bos imel druge kot da rootas telefon in se rocno zajebavas z namestitvijo nove verzije.
Kot sem prebral tukaj in na drugih forumih imajo Googlove tablice(in telefoni) bistveno boljso podporo kar se tega tice.
Kok je pa res pa ne vem, ker sem nehal kupovati sranje z Androidom.


Joj, zakaj govoriš na pamet če sam priznavaš da "ne veš kako je pri Googlovih tablicah" in Androida niti nimaš več?

Anyway, Nexus 10 je vredu. Dela dokaj hitro, Android 4.4.1 je na njem kul in še vedno ima 1st party support.

Dobre stvari:
* Zaslon je RES lep
* Zvočniki naprej so zelo uporabni za kakršnokoli gledanje filmov ter igranje iger, nimaš tiste bedarije kot pri iPadu kjer ti zvok prihaja izza leve roke
* Android 4.4.1 dela dobro in z ART podporo vklopljeno tudi hitro
* microHDMI kar na tablici da ga komot direkt štekaš v TV
* Praktično vse igre delajo gladko in na 2560x1600 zgledajo odlično

Slabe stvari:
* Ni med najlažjimi tablicami in ga v postelji z eno roko ni prijetno dolgo držati
* Zaradi 16:9 razmerja in placa za zvočnike je dokaj širok (poglej če paše v tvoje torbe ;) )
* Polni se dokaj dolgo (3-4 ure z originalnim polnilcem, celo noč če uporabljaš slabše 1A telefonske polnilce)
* Deluje nekoliko počasneje kot Nexus 7 2013 (a še vedno bistveno hitreje od Galaxy Tabov, ki sem jih testiral... je pa res da zadnjih dveh Tab 3/Note 10.1 nisem probal)
* Po obliki je kar nemarno grd :)

Sam sem z njim dokaj zadovoljen, bom ga pa verjetno zamenjal za novo iteracijo ko (če) se bo pojavila, ker bi bilo fajn če bi imel težo iPada Air in še malo več RAMa :)


Pa preden postanejo ljudje preveč pametni in izumijo kako neumnost: Nexus 10 dela Samsung in v njem teče Samsungov Exynos procesor :)

Z ostalimi Samsung stvarmi imam jaz sicer zelo slabe izkušnje, ker do sedaj Samsung preprosto svojih tablic ni hotel posodabljati, tako da je zunaj še vedno kup tablic z Android 3.0, ki ga razvijalci zaradi hroščatosti ne podpiramo. Bi se pa na tvojem mestu ozrl še v smeri Sony Xperia Tablet Z, ki je prav prijetno lahka in tanka v rokah.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

lemperor ::

@mavrik res hvala za to uporabno mnenje :) Bolj kot gledam, ugotavljam, da ima vsaka svoje minuse in pluse. Zdej pa odvisno na kaj si bolj mahnjen... Ko primemm Nexusa 10 v roke me mine, kar je pri Note 10 2014 precej drugače. Ima pa Nexus res lepši zaslon kot ostali.
Xperia Z je stilsko vrhunska je pa boga baje glede appsov!? V glavnem ta teden grem po eno tablo pa kar bo bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj vprašanj glede tabličnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
94366 (3941) berlingo
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025004 (21042) abyssus
»

tablični računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
326963 (6408) quadro933
»

Samsung Galaxy Tab 2 ali Ipad2

Oddelek: Kaj kupiti
247325 (6899) M-XXXX

Več podobnih tem