» »

Nekaj vprašanj glede tabličnega računalnika

Nekaj vprašanj glede tabličnega računalnika

solatjek ::

Zanima me sledeče:

1. če ima nek tablični računalnik ločljivost 1280 x 800, drug pa 2560 x 1600 in sta oba velika 10", ali so na tistem z višjo ločljivostjo ikone in pisava polovico manjši (kot je to recimo na windowsih) ali android to prilagodi, da je samo slika kvalitetnejša, velikosti pa enake?

2. kakšna je razlika med TAB in NOTE?

3. če ima mobilno povezljivost 3G, se da s tako tablico tudi telefonirati, če vstaviš GSM kartico - torej računalnik služi kot telefon?

4. Katerega bi izbral za cca 400 do 450€, kaj bi bil naboljši nakup?

5. Ali se tisti, ki imajo recimo android 4.0 (ICS) lahko posodobijo na višje verzije (4.1, 4.2)?

Nikoli imel tablice v roki, zato se mi ta vprašanja porajajo. Hvala vsem ki si boste vzeli trenutek časa in mi odgovorili na moja vprašanja.

LP
Matjaž

deadzone ::

1.Slika je ista, le kvaliteta slike je različna.
2.Tab je tablica, Note je pa telefon
3.Se ne da, lahko samo dostopa do interneta
4.Kindle Fire HDX 8.9, iPad 4th, iPad Air
5.Originalni updajti niso vedno "uptodate". Firme želijo prodajati nove izdelke zato starim softwara ne posodobijo. Lahko pa se odločiš za "shekane" posodobitve in lahko daš na tisto verzijo kot želiš. Večinoma so telo dober približek originalnim, vendar niso tako stabilne.

To je iz moje strani vse :D
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

kiks ::

1. Velikosti so enake
2. Ne drži. Tab je recimo pri Samsungu nekaj srednjega (pa v primerjavi z ostalimi kar High end), Note (tipkam na 10.1 2014 ed) pa je top naprava z Quad procesorjem, svinčnikom in kupom prilagojenih aplikacij. Vendar, če ne veš, kaj bi s tem je Tab vrh glave zadosti.
3. Odvisno od proizvajalca. Zopet samsung v zadnji generaciji to omogoča. V prejšnjih ni. Sony ne omogoča, Apple sploh ne...
4. Primi v roke je probaj. Če ti iOS odgovarja najbrž kakšen iPad. Če Android priporočam Samsung ali Sony Xperia
5. Načeloma da, kot napisano odvisno od proizvajalca

Ana, mogoče seznam mojih dosedanjih tablic - vse generacije Samsunga, trije iPadi, sony Xperia Z, en Acer. Dva Windows primerka, ki me nista niti slučajno prepričala.

Sedaj, ko je Microsoft naredil remote desktop aplikacijo za Android sem pozabil vse iPad in Windows variante, ker tole dela perfektno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiks ()

Aston_11 ::

off// Tale remote z androida bi bil fajn tudi za dostop do ubuntuja, recimo, da bi naredili kaj tekega.

Siddh ::

Če ne rabiš funkcij samsung note, potem sploh ne razmišljaj o samsungu. Vmesnik je zanič, stvar naključno šteka itd. V tvoj budget prideta nexus 10 in asus memo pad 10 FHD. Obe sta odlični tablici, res pa je, da imata obe dvojedrni procesor.


deadzone ::

Kradem temu. A ve kdo kje se bi dalo kupiti ta nove Kindle HDX, Amazon ne pošilja, eBay jih nima :/
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

solatjek ::

Zanima me še, če se da tablica ponastaviti v tovarniško stanje, če jo s kakšnimi programi sesuješ, tako kot se to da narediti s telefonom?

Pa še glede nakupa: v rangu 400 do 450€ bi bils OK ali je bolje nexus 10 ali pa asus memo pad 10FHD?

http://www.mimovrste.com/artikel/272003...

Unknown_001 ::

deadzone je izjavil:


2.Tab je tablica, Note je pa telefon


Tu se ne strinjam. Imam tab 2 in ima notri GSM modul tako da lahko tudi kličem in SMS e pošiljam. Note ima mogoče boljši proc. in tisto penkalo zraven, to je pa tudi vse kar je razlike. Če uporabljaš samo za internet stuff pol je Tab 2 vrh glave, če bi rad še kakšne aplikacije z grafiko ipd. pol Note.

Bi pa skor raje priporočil drugega proizvajalca, ker te Samsungove tablice so bolj kot ne žalost na trgu.

Uporabniški vtisi niso ravno pohvalni in večinoma so to predobro ocenjene zadeve :|
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

keitai ::

solatjek je izjavil:

Zanima me še, če se da tablica ponastaviti v tovarniško stanje, če jo s kakšnimi programi sesuješ, tako kot se to da narediti s telefonom?

Pa še glede nakupa: v rangu 400 do 450EUR bi bils OK ali je bolje nexus 10 ali pa asus memo pad 10FHD?

http://www.mimovrste.com/artikel/272003...


Vse tablice se da nastaviti v tovarniško stanje, lahko tudi reflashas original firmware v najhujšem primeru. Osebno bi raje nexus 10, memo 10 fhd ima probleme z nekaterimi aplikacijami zaradi x86 arhitekture na androidu, nexus 10 je imel na začetku probleme z določenimi aplikacijami zaradi prevelike resolucije, bojda bi naj to bilo večinoma popravljeno.

Toshibinih tablic se je bolje izogibati, hardware je dober, a toshiba vedno kiksne pri softwaru in izkoriščanju hardware-a. Žal. Preberi par opisov ali sprobaj v kakšni trgovini. Osebno Toshibe ne bi kupil in tudi ne priporočal.

Če nameravaš kupit nexus 10 ali memo 10 fhd, priporočam, da jo kupiš v Avstriji ali Nemčiji, kjer je cena obeh cca 300 - 340e s poštnino vred. *Pregledal cene v Sloveniji in tudi niso tako pretirane, kot ponavadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

berlingo ::

kiks je izjavil:

1. Velikosti so enake
2. Ne drži. Tab je recimo pri Samsungu nekaj srednjega (pa v primerjavi z ostalimi kar High end), Note (tipkam na 10.1 2014 ed) pa je top naprava z Quad procesorjem, svinčnikom in kupom prilagojenih aplikacij. Vendar, če ne veš, kaj bi s tem je Tab vrh glave zadosti.
3. Odvisno od proizvajalca. Zopet samsung v zadnji generaciji to omogoča. V prejšnjih ni. Sony ne omogoča, Apple sploh ne...
4. Primi v roke je probaj. Če ti iOS odgovarja najbrž kakšen iPad. Če Android priporočam Samsung ali Sony Xperia
5. Načeloma da, kot napisano odvisno od proizvajalca

Ana, mogoče seznam mojih dosedanjih tablic - vse generacije Samsunga, trije iPadi, sony Xperia Z, en Acer. Dva Windows primerka, ki me nista niti slučajno prepričala.

Sedaj, ko je Microsoft naredil remote desktop aplikacijo za Android sem pozabil vse iPad in Windows variante, ker tole dela perfektno.


Živjo, se ne spoznam kaj dosti na te reči zato prosim če mi lahko kdo pojasni kaj pomeni ta "remote desktop aplikacija za Android.

Hvala in lep pozdrav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prestigio Tablični računalnik MultiPad 4 Quantum 9.7

Oddelek: Kaj kupiti
133267 (2690) berlusconi
»

Kateri tablični računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
238548 (2584) petzup
»

Katero tablico: samsung,ipad 3, nexus

Oddelek: Kaj kupiti
62173 (1957) AvtoR
»

Najboljša Android tablica?

Oddelek: Kaj kupiti
115260 (4664) lemperor

Več podobnih tem