» »

Inštalacija Windows 7 se ustavi pri "Setup is starting..."

Inštalacija Windows 7 se ustavi pri "Setup is starting..."

sanny86 ::

Ženi je crashal Windows 7 in sem se odločil, da prišparam 100€ in ji ga popravim sam. Saj ni nič takega, pač inštalacija novih Winsow, tako ali tako se pa podatki "rešijo" s tem, da se v novi inštalaciji pojavi na C: disku "windows.old" mapa, kjer se nahaja vse, kar je bilo na prejšnji konfiguraciji.

A zadeva se zakomplicira, ko se Windows noče inštalirati in "obtiči" pri screenu "Setup is starting...".

Torej, očitno gre za (relativno) znano zadevo, saj je že nekaj takih tem:
Setup is starting Windows zamrzne
Problem pri inštalaciji winsov (Setup is starting Windows)

Na več forumih sem zasledil, da zadeva v večini primerov deluje, ko se v Bios-u "izklopi" USB porte. In tukaj je zdaj problem... Presneti Acer uporablja Phoenix SecureCore BIOS in je tako "tweakan", da je groza. Popraviti oz. urediti ne morem NIČ razen boot priority.

In, dame in gospodje, preden "nukam" hdd bi rad poiskal še kakšno boljšo rešitev... Ideje? :)

Hayabusa ::

Da ni crashal hardwer in je crash win7 samo poledica in ne vzrok ?
Preveri stanje kondenzatorjev na plošči, daj bios na default, preveri disk (orodje proizvajalca) in rame (memtest86).
Lahko je tudi napajalnik.

Iz katerega medija nameščaš ?

Podatke lahko skopiraš če bootaš v kakšen live linux.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

sanny86 ::

Hayabusa je izjavil:

Da ni crashal hardwer in je crash win7 samo poledica in ne vzrok ?
Preveri stanje kondenzatorjev na plošči, daj bios na default, preveri disk (orodje proizvajalca) in rame (memtest86).
Lahko je tudi napajalnik.

Iz katerega medija nameščaš ?

Podatke lahko skopiraš če bootaš v kakšen live linux.


Dvomim, da bi crashal harware, ker sem v Linux Knoppixu prekopiral preko 120gb podatkov in ni bilo nobenega problema. Sicer pa, poskusil sem inštalirati Windowse preko USB-ja, pa potem preko DVDja in rezultat je vedno isti. Obtičimo pri "Setup is starting..." screenu in to je to. Mogoče ga pa pustim čez noč, samo da vidim, če se bo kaj premaknilo ali ne.

Res je pa tudi, da žena že dlje časa jamra nad pregrevanjem in počasnim delovanjem računalnika, kar se pa, glede na njegove komponente, ne bi smelo dogajati... In jutri ga bom odnesel na servis, pa naj se oni ukvarjajo s tem, saj je zadeva še vedno pod garancijo.

Za bios pa, kot sem napisal, to je najbolj neumna verzija BIOSa kar sem jih kdaj srečal.

Hayabusa ::

Prenosnik ?
Kateri model ?

Če je pregrevanje je tole + prav je potrebno spihati iz ohišja :
https://slo-tech.com/forum/t586446/p424...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje je problem...disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
7842 (700) Jaymz
»

Windows 8.1 boot problemi ,error-ji ,reseti

Oddelek: Pomoč in nasveti
171177 (899) Nemixxx
»

Problem pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153529 (3319) RatedR
»

Blue screen of death-pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
6672 (547) paPiii_
»

Osebni računalnik izklapljanje Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101150 (1007) dpgangsta

Več podobnih tem