» »

kako formatirat C: in f:

kako formatirat C: in f:

DrSergioDJ ::

povzetek - disk imam razdeljen na c,d,e in f. Vcasih sem imel na C: WIN98SE. potem sem nalozil na f: WIN2K. Imel sem dvojno boot-up opcijo (win98se ali win2k ). Nato so mi win98 dejansko crknl, ker se po poskusu nadgraditve driverja za skener enostavno niso vec zalaufali. Win2k sem nadgradil na XP, 98 pa preprosto ni vec delala, zato sem dejansko brisu windows mapo na C: (dumb of me..)...in sedaj bi rad formatiral tako c: kot f: ...kje toraj tici problem?

problem je v tem, da ce se nekako dokopljem do dosa (zagon PC-ja, izberem da se zalaufajo win98, ms-dos ), mi cim probam format c: oz. format f: napise "napacno ime ali napacna datoteka"...

kaj mi je storiti (pa da ni hudo zakomplicirano )?

hvala
...

Matek ::

Disk lahko formatiraš kar v windowsih, če ni tisti, na katerem tečejo winsi ki joh ravno uporablšaj. Torej, bootneš z F:-om, greš na My Computer, desni klik na C:, format, pol naložiš na C: tisti OS, ki ga boš uporabljal, ga zaženeš in iz njega formatneš e F:. Edini problem je, da morda ne bo hotlo C-ja formatirat, če so še kaki podatki o W98.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

andrej ::

bootni z XP CD-jem in v setupu bos lahko formatiral katerokoli particijo... v bistvu lahko uporabis tudi w2k ali pa celo linux...

krucymucy ::

Dej si še kakšno particijo nared - tam do z:\ :D

Makaron_hater ::

KUPI NOV DRISK

Mercier ::

Kako se potem razreši boot particija? To me že nekaj časa zanima. V tem primeru je C boot. Gor pa mora biti ntdetect.exe in boot.ini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

krucymucy ::

Formatiraš tud c:\

Mercier ::

No, saj zato sprašujem. Če kar sformatiraš boot particijo in če je bil še računalnik prej na dual bootu, mora ja iti vse malo v tri ...

SubOrbit ::

em... ce bos formatiral c, potem si pomojem v k...
samo zbrisi vse fajle iz c-ja, razen ntdetect.exe in boot.ini

potem boot.ini odpri in notri odstrani tisti del, ki govori o win98...
ce bos mel samo winXP gor, potem v boot.ini se spremeni timeout na 1s, pa bo...

to je pomojem resitev z najmanj zajebancije...

krucymucy ::

Po moje pa bo najbolj - Če formatiraš vse skup, ker se cudno slisi če maš winse na f:\??? Pol je mal boot fajlov na c:\ vse ostalo pa na f:\ ??? krneki!!!

Mercier ::

Ja, s formatiranjem vsega skup sem zelo domač:D

Se res ne da zamenjat boot particija?

jez ::

Kje je problem?
V mapi \windows\command je tudi program format.com ki ga pac sedaj ne najde
Kaj narediti?
Dobi disketo, pri nekomu ki ma win98 jo formatiri
- format a: /s - (da ti nardi boot disk)
presnemi gor format.com pa fdisk.exe iz mape win/command
pojdi na svoj kompjutr, bootaj z diskete, napisi fdisk /mbr (ce bi rad mel win98 mbr) pol pa format c: /s (/s ni nujen je pa priporocliv)
pa format f:
pa mas formatirana diska pa win98 sistem na c:

ce ti nacin ne ustreza ti ne morem pomagat

lp

Mercier ::

Ma, saj nimam nobenih problemov z ničemer. Zanima me smo, če se da zamenjati boot particija v NT (2k ali XP). Recimo, da si imel w98 in so ti na boot particiji, zdaj pa jih nočeš več.

Kaj se pa po tvoji poti zgodi z ntdetect.exe, itd...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

ToniT ::

Ma kaj kompliciraš.
Naredi, kot je andrej rekel, bootaj računalnik z CD-ja za XP, sformatiraj c: in na koncu zaženi Setup od XP-jev in izberi reapir instalation.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Mercier ::

Tole se pa že sliši bolj smiselno.

DrSergioDJ ::

kaj sem na koncu naredu? ( itak nc od tega nism vidu, ker sm do konca sesul zadevo...jebiga.. )

- lepo sistemsko od w98se not, pa format c:( kjer je bil prej w98se ), format f: (kjer je bil win XP), pa lepo nalozit win98se, pa cez w2k... in to je zdej to :D
...

Jebiveter ::

A mi lahko poves zakaj si sel instalirat win98 ce si jih potem nadgradil z win2k?;((
Ce sem se kaj naucil v vseh letih za racunalnikom sem se to, da nikoli ne nadgrajuj win98 (crap) z winNT-2k-XP (u redu) ker dobic ven "extra crap":'(

(p.s.: Folk ne ve vec kaj dela! Ah, vse skupaj gre v 9.42 (-> 3Pi)):'(;((
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

DrSergioDJ ::

Jebiveter: dejansko ne vem...pac :D
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

štart windows 2000 če nimajo MBR ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81305 (1130) JP
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91170 (1062) Ikarus
»

sesut W98 v dual boot konfiguraciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
101212 (1123) ferjan
»

problem -> dual boot W2k/W98se

Oddelek: Pomoč in nasveti
8952 (871) Mr.B
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162610 (518) andrej

Več podobnih tem