» »

Reinstall

Reinstall

vojkoz ::

Hi!
Mam en problem. Sedaj sm dal gor xp pred tem pa windows 98! Xp mi dela brez problemov.
No je pa tak!
Ko zaženem računalnik me upraša pod kateri windows želim iti. Sam jst bi rad da bi 98 odstrano, se da to kak nared. Pa dda me pol seveda nebi vec vprašalo po izbiri windowsov?
Hvala za pomoč!
L.P.


ABX ::

Boot.ini predelaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CaqKa ::

98 bi rad čisto izbrisal iz sistema?
si naredil samo upgrade iz 98 na xp?
si dal vsake winse na svojo particijo al kak si naredo.. malo več povej... če bi pa rad samo bootmeni predelaj pa malo poigraj po boot.ini fajlu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

vojkoz ::

Jas msm ne eni particiji win98(c:) na drugi pa XP(d:). Jast sm xp inštaliral pod windosom kasenej pa vrže pod dos!
Še kaj! A to še, win98 je v slovenski verziji!

vojkoz ::

A to sem še pozabo napisat! Windows98 bi rad izbrisal čisto si sistema( to si me vprašal)

CaqKa ::

na c:ju zbriši dir windows pa tiste pripadajoče ki jih več ne rabis ( moji dokumenti, program files, etc...) potem pa še iz c:boot.ini izbrisi ono vrstico ki zazene win 98 pa na default nastavi winxp
to lahko naredis tudi v xpjih preko GUI:
desni klik na my computer> propereties > zavihek advanced > startup and recovery setings > in si tukaj nastaviš kak želiš imeti
aja pa ne priporocam ti po tem postopku formatirat cja ker lahko mbr zmrdas pol pa mors preko recovery console sistem reševat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

ChiefThunder ::

hmm, jz mam isti problem; na C: mam win98 na D: pa XP in če sedaj zbrišem vse fajle s C: in nastavim winXP kot default, bo vse delalo zihr?

tnx
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

vojkoz ::

E hvala ti za pomoč!
Če ma do probleme še stem mu lahk svetujem da to 100% dela(saj meni dela vse ok) kaj je napisal CaqKa!
Uživajte, še enkrat ti hvala za pomoč!
L.P.

CaqKa ::

NP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131758 (1552) Red_Mamba
»

zagon windowsow-kako...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91055 (915) miki16
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111180 (1038) duh
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91165 (1057) Ikarus
»

sesut W98 v dual boot konfiguraciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
101209 (1120) ferjan

Več podobnih tem