» »

Nakup "zaskvotane" .si domene

Nakup "zaskvotane" .si domene

tony1 ::

Gre se za .si domeno, ki bo čez nekaj dni potekla (registrirana je pri domenci).

Čeprav A zapis za web strežnik obstaja, ta ne deluje (in, AFAIK, ni nikoli deloval). Mail naslov, ki je vpisan za domain holderja sicer obstaja, ampak človek mailov ne šmirgla. :|

Skratka, kako priti do domene? Govori se, da nekateri registrarji .si domen po poteku veljavnosti domene ne čakajo s 30 dnevi karantene ampak jo lahko takoj dobiš? Je to res in če ja, kateri? :D

Ali pa ni šans zaradi ARNESovih splošnih pogojev in čakam še 30 dni karantene in basta? Se da pri kakšnem našem registrarju vnaprej postaviti v čakalno vrsto za registracijo že včasu karantene?

Mesar ::

V času ko je domena v karanteni ima možnost samo lastnik nazaj zakupiti domeno, ne glede na registrarja ... pa še v tem času mislim, da lastnik domene dobi par mailov če se odloči, da jo bo podaljšal.
Your turn to burn!

jype ::

tony1> Se da pri kakšnem našem registrarju vnaprej postaviti v čakalno vrsto za registracijo že včasu karantene?

Da se, a garancije ti ne more dati nihče.

Mesar ::

Ma ja... za dvočrkovne domene je folk skripte pisal, da so jih pohopsali zdaj pa ne vejo kaj bi gor dali prodat pa jih tudi ne morejo :))

30 dni čakanja ti ne uide tako ali drugače.
Your turn to burn!

tony1 ::

jype je izjavil:

tony1> Se da pri kakšnem našem registrarju vnaprej postaviti v čakalno vrsto za registracijo že včasu karantene?

Da se, a garancije ti ne more dati nihče.


Absolutno, to razumem. Okej, potem počakam še en mesec.

Avenger ::

Precej podobna tematika in ne bi odpiral nove teme - neko IT podjetje ima od leta 12 naprej registrirano domeno, ki je, si izmišljujem "novak.si", nihče od lastnikov se ne piše Novak, domena je prazna oz. je na njej nefunkcionalna landing stran, kopija tiste ki jo imajo oni na "nekoITpodjetje.si". Jaz se pišem Novak in imam podjetje "Računalništvo Janez Novak s.p." dalj časa kot je domena registrirana. Domena poteče čez 2 meseca. Ali imam kakršno koli em... pravico do te domene? Mogoče je butasto vprašanje, ampak morda malo izhajam iz tega, da si nekoč (morda do leta 2005?) moral za registrirat .si domeno imet ali podjetje s tem imenom ali pa blagovno znamko.

Sicer moram rečt, da ne štekam čist tega, da nekdo 10 let plačuje za domeno, ki je nima kaj rabit, moj priimek pa ni tako pogost, je bolj pri repu kot pri glavi...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tidule ::

Obstaja moznost domenskega spora, ce je domena samo parkirana in lastnik nima dejanskega interesa.

Ni pa postopek zastonj, niti ni jamstva da boa uspel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tony1 ::

Včasih uspe tudi, če jih kontaktiraš in pomahaš z zelenim bankovcem ali dvema. Če je na drugi strani razumen človek, ki mu je jasno, da od domene nič nima, se kdaj celo da zmeniti za biznis.

(Lahko pa naletiš na frajerja, ki bo iz inata za nepomembno domeno hotel kup denarja...)

Tidule ::

Povsem mozno pa je da je donena normalno v rabi, samo pac ne za spletno stran.

Avenger ::

Tidule, tisto ARDS nisem poznal v podrobnosti, sem pa malo preštudiral. Ocenjujem, da je tam tam, ne vem, če izpolnjujem pogoj, da je ime preveč podobno imenu podjetja, torej le "Novak" v "Računalništvo Novak".

Seveda jih imam namen kontaktirat, ja, če so normalni se bo dalo zmenit - ne bi pa plačal za to jurja, ampak zna res bit, da imajo nek razlog, da obnavljajo domeno...

Kot zanimivost: pred več kot 20 leti je bila poslovna ideja, ki je v moji glavi temeljila na fantastičnem imenu domene ala najdi.si, registrarji so kazali (večkrat preverjeno, whois, domenca, arnes... sem mel sodelavce, ki so skoraj na dnevni bazi registrirali domene), da je domena "blabla.si" prosta, ampak takrat si moral imeti registrirano podjetje s tem imenom, če si hotel registrirat. In tako sem ustanovil podjetje s tem imenom. Ker je podjetje Blabla d.o.o. že obstajalo in se mi to niti ni zdelo prav čudno sem registriral Blabla.si. Ko sem šel na Arnes, so mi povedali, da je domena že zasedena. Ker baza ni bila updejtana ali nekaj takega, se opravičujejo, res jim je žal, ampak nekaj se jim je zalomilo... In sem iz jeze in obupa vse skup vrgel v koš. Podjetje, ki je lastnik domene pa iz nje nikoli ni naredilo nič uporabnega, razen predstavitve svojega podjetja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

AndrejS ::

Sam si tudi lastim domeno -na kateri nimam spletne strani. Uporabljam jo samo za maile.

Furbo ::

Jaz isto.

Pa če si človeku pošiljal maile, bo skoraj zagotovo podaljšal domeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

recmajkemi ::

Koliko domena stane registrarja? Opazil sem, da je nosilec in registrar zaskvotane domene ista oseba/pisarna. Sicer dve različni pravni in je verjetno malo možnosti, da se registrar "skine" z zaskvotane domene, če s tem nima stroškov?
Je to nasprotje interesov oz. se lahko dobi domenski spor na podlagi te informacije?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

nokken ::

recmajkemi je izjavil:

Je to nasprotje interesov oz. se lahko dobi domenski spor na podlagi te informacije?

Ne. Ni ne nasprotje interesov niti ne razlog, da bi Arnes registrarju vzel domeno.
PS: Tudi registrarja domena stane... pri veliki vecini registrarjev in cen za koncne uporabnike, ne dosti manj kot koncnega uporabnika.

tony1 ::

recmajkemi je izjavil:

Koliko domena stane registrarja? Opazil sem, da je nosilec in registrar zaskvotane domene ista oseba/pisarna. Sicer dve različni pravni in je verjetno malo možnosti, da se registrar "skine" z zaskvotane domene, če s tem nima stroškov?
Je to nasprotje interesov oz. se lahko dobi domenski spor na podlagi te informacije?


Včasih uspe tudi, če jih kontaktiraš in pomahaš z zelenim bankovcem ali dvema. Če je na drugi strani razumen človek, ki mu je jasno, da od domene nič nima, se kdaj celo da zmeniti za biznis.

c3p0 ::

Nabavna je 10 EUR za .si. Registrarji ob registraciji delajo minimalen plus, če ne minus, potem pa pojačajo ceno ob podaljšanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup domene

Oddelek: Omrežja in internet
122788 (2654) knesz
»

Nakup domene!

Oddelek: Omrežja in internet
414501 (3394) c3p0
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822447 (18117) Soprano
»

Prevzem domene

Oddelek: Izdelava spletišč
464737 (3244) tec
»

Prodaja domene

Oddelek: Izdelava spletišč
152923 (2923) HardFu

Več podobnih tem