» »

Odprtje novega bančnega računa in stroški povezani z tem

Odprtje novega bančnega računa in stroški povezani z tem

i33a ::

Pozdravljeni, zanima me kakšni so stroški povezani z odprtjem novega bančnega računa. Račun bi odprl pri drugi banki, kot ga imam zdaj. Uporabljal bi ga za spletno banko, saj zaenkrat nočem izpostavit sedanjega računa, če pride do česarkoli. Mislil sem da bi odprl nov račun pri eni banki, nanj položil manjšo vsoto denarja in od tam odprl spletno banko. Sem dijak, zato me zanima ali bi ob tem nastali kakšno stroški?
Moram na kaj še posebej paziti?
Lp

Dajarra ::

Za dijake in študente je ponavadi vse brezplačno.

bluefish ::

Greš na spletno stran želene banke in si ogledaš cenik.

Načeloma pa ja, odprtje je za dijake/študente brezplačno.

SG_101 ::

odvisno od banke do banke, vendar ima večina (najbž že vsaka) ponudbo namenjeno tudi za dijake/študente. edini strošek v tvojem primeru bi najbrž predstavljala le mesečna uporabnina za spletno banko (npr. cca. 70 centov - nlb klik).

Uporabnik ::

Prej te bo stalo zaprtje, kot odprtje... poglej še cenik na sedanji banki.

...:TOMI:... ::

Pravilna odločitev. Jaz predlagam, da si odpreš pri abanki in vzameš viso electron ali pa pri banki koper, odvisno, kaj imaš bližje, cenejše, raje.

Druge banke se mi zdi, da ne omogočajo vise electron, master card je pa plačljiv in še poroka moraš imeti in redne prilive. Skratka brezveze.
Tomi

bluefish ::

Iz principa stran od državne Abanke.

...:TOMI:... ::

Sem malo pogledal in imajo še nakatere druge banke viso electron, vzemi pri banki koper, bo res bolje kot pri abanki. Tnx bluefish :)
Tomi

fosil ::

bluefish je izjavil:

Iz principa stran od državne Abanke.

Iz principa se torej izogibaš tudi državnega zdravstva, šolstva, cest in drugih državnih stvari?
Tako je!

zee ::

Iz principa se torej izogibaš tudi državnega zdravstva, šolstva, cest in drugih državnih stvari?


Placevanju za drzavno zdravstvo, sosltvo, ceste, ... se ne mores izogniti - nimas izbire. Pri izbiri banke imas izbiro.

Se en glas proti NLB in za Banko Koper.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

i33a ::

Aha, hvala za odgovore :)
Če prav razumem z Viso Electron potem lahko plačujem preko paypala?
Malo sem gledal in mi Banka Koper res ni ravno blizu, zato me malo zanima kako je z SKB banko.
Videl sem da podpira Viso.. pomeni to, da bom zdaj lahko plačeval na paypal in podobnih rečeh?
Kako je kaj tukaj z Gorenjsko banko, kjer imam sicer račun.. pa da mogoče odprem še enega?
Hvala za pomoč

...:TOMI:... ::

2. račun pri isti banki je drag.

SKB ima viso kot plačilno in kreditno (debetno) v eni kartici in ne rabiš posebej naročati mastercarda ali vise, samo račun za mlade odpri in to je to.
Tomi

Mr.B ::

...:TOMI:...,
Abanka ?,
A ne bo dovolj, da jo bo preko plačanih davkov dokapitaliziral, in kredit za sanacijo le te plačeval še kako četrtletje njegovega življanja ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

...:TOMI:... ::

Za šimfanje bank si najdi drugo temo, v tej temi je vse jasno, tudi svojo izjavo sem nato popravil, če nisi uspel prebrat.
Tomi

fosil ::

Abanka je preverjeno v redu za viso electron. Deluje brez problema in omogoča tudi vračila iz paypala.
Za študente (verjetno tudi dijake) je zastonj.
Lahko pa se vdajaš predsodkom in kompliciraš.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330113300 (32150) Vetrpiha
»

skb visa vs. abanka visa

Oddelek: Loža
395623 (3024) dope1337
»

menjava banke zaradi kartice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6121963 (20472) Bye
»

visa electron

Oddelek: Pomoč in nasveti
278688 (8140) mihec87
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717954 (14439) Picero

Več podobnih tem