» »

HP 6830s problem

HP 6830s problem

vist ::

Na omenjenem prenosniku se menjal okvarjeno matično ploščo z delujočo rabljeno (sem jo stestiral in dela normalno), sestavim računalnik skupaj, prižgem in ne dela ekran, pa ventilator laufa na 3/4 hitrosti ne da bi se ustavil, na zunanji zaslon tudi ne dela. Drugač lučka ob zagonu zagori, potem se pa ne prižiga več (ne "nalaga podatkov iz diska"), disk pa na dotik očitno deluje (na drugem računalniku disk dela normalno), napajanje deluje normalno
Ve kdo kaj bi bilo narobe?

korošc ::

vist je izjavil:

Na omenjenem prenosniku se menjal okvarjeno matično ploščo z delujočo rabljeno (sem jo stestiral in dela normalno), sestavim računalnik skupaj, prižgem in ne dela ekran, pa ventilator laufa na 3/4 hitrosti ne da bi se ustavil, na zunanji zaslon tudi ne dela. Drugač lučka ob zagonu zagori, potem se pa ne prižiga več (ne "nalaga podatkov iz diska"), disk pa na dotik očitno deluje (na drugem računalniku disk dela normalno), napajanje deluje normalno
Ve kdo kaj bi bilo narobe?

Očitno da ta matična res ni 100% delujoča glede na napisano
Ekran na prenosniku ne deluje? - preveri če se dobro povezal kable
Ventilator poglej v biosu nastavitve (šansa tudi da hladi zaradi gretja procesorja)
Disk - preveri na drugemu računalniku če je mogoče sektorje itd. in poglej na matični stik pri 2'5hdd

vist ::

Kabli so 100% vredu povezani, tud na zunanji zaslon ne dela, ventilator pa laufa takoj od zagona z isto hitrostjo tk da ne verjamem da je tu kako pregrevanje procesorja, sem pa matično prej stestiru preden sem vse skup sestavu tako, da sem priklopu ekran, tipkovnico, miško, disk, pa stikalo za zagon pa je delal normalno: ekran, miška, tipkovnica, ventilator... Edino tist stik na matični mogoče?

korošc ::

Zunanji ekran - poglej če se vredu stikata na matični ter priklop (ugibam da VGA)
Ventilator - preveri v biosu da ni naret na povno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn zaslon - prenosnik

Oddelek: Zvok in slika
132397 (1951) solatko
»

laptop se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
16615 (559) lovro535
»

HP8710w zamenjava grafike

Oddelek: Strojna oprema
312116 (1611) _koki_
»

Počen ekran in pokavrjena MP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5769 (670) #000000
»

ekran na prenosniku razbit - kako naštimati sliko na drugemu LCD_ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
482463 (1924) Pyr0Beast

Več podobnih tem