» »

ekran na prenosniku razbit - kako naštimati sliko na drugemu LCD_ju

ekran na prenosniku razbit - kako naštimati sliko na drugemu LCD_ju

Marilyn ::

Živjo!
Razbil se mi je ekran na prenosniku.Sedaj me pa zanima kako naj dobim sliko na drugemu ekranu.Saj jo dobim, vendar samo ob zagonu Windows-ov (na začetku, lahko pridem v Bios)...potem mi pa slika nazaj skoči na prenosnik.Imam HDMI ter VGA izhod na prensoniku.Pri obema mi deluje isto.Nevem kako naj spravim sliko na 24" za zmeraj.Aja pa da opomnem Fn+F5 ne deluje...
Hvala za pomoč

LP
  • spremenilo: Marilyn ()

Duhec ::

Model prenosnika ?
Si pogledal v dokumentacijo kako se preklaplja med ekrani ?

zee ::

Lahko je Fn+F6 ali Fn+F7.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Marilyn ::

model: acer aspire 7520
http://www.mimovrste.com/artikel/275006...
ni ne Fn+F6 ali Fn+F7...nažalost...kakšen drug predlog?

hvala

Duhec ::

Priklopi zunanji monitor na VGA, nato drži FN (ne ga spustit!) in 1x stisni F5, počakaj nekaj sekund in še 1x stisni F5 in spusti FN.
Se slika pokaže ?
Poglej še v cmos nastavitvah biosa okoli nastavitev dual screena (Display toggle).

Marilyn ::

ok bom probal!Sej ob zagonu windowsov mi kaže sliko na zunanjem monitorju.Dokler se ne naložijo, takrat preklopi nazaj sliko na prenosnik.Bom probal.Kaj je pa z tistim ko se drži CTRL ko se resetirajo nastavitve.pa bi potem sam lahko preusmeril sliko.

Hvala za odg.

ne ne deluje.se ne odziva na moje pritiskanje na F5..sem naredil točno tako, kot si napisal.V biose tudi lahko pridem, samo nevem če se da tudi tam naštimat, da bi slika delala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Ice-Heki ::

A ni tako, da je potrebno v windowsih omogočit zunanji zaslon? Desni klik na namizju, Lastnosti, Zasloni, omogoči namizje na sekundarnem zaslonu ...
Glede na to, da nisi napisal katere Windowse imaš ...

Marilyn ::

:):):)
fantina..mal poglej gor...zaslon je počen..kako naj naštimam, če ne vidim?

Ice-Heki ::

Samo predlagam ;)
Vseeno bi lahko povedal katere Windowse imaš ... se da tud na slepo kej klikat, pa včasih dela 8-) Itak zgubit ne moreš ničesar, ali pač?

Marilyn ::

windows xp.poglej, sem že razmišljal, da bi to probal.ampak ga rajši zabrišem skoz okno, kot da na selpo klikam :P:) Saj bi morali imeti prenosniki tako zavarovano, da če se razbije se lahko prenese sliko.ja nekaterim deluje fn+f5, samo meni ne, in nevem zakaj!

Opkow ::

Posici se drugo masino z XP-ji, in nato samo "kopiraj" gibe po menijih in nastavitvah. ;)

Marilyn ::

ga bom vrgu skoz okno raje :):D

DeeCoy ::

no, mam tut Acerja. Probaj najprej, ko ga zaženeš počakat, da se DOKONCA zaženejo windowsi. če maš kodo, jo na slepo napiš. Če maš SVHS priključek (za TV) ga vklopi na TV. potem pritisni Fn+F5. če ne dela. pritisni še enkrat. Takrat bi že moralo delovat. Poročaj.

boogie_xlr ::

Posici se drugo masino z XP-ji, in nato samo "kopiraj" gibe bljižnice na tipkovnici po menijih in nastavitvah. ;)

Zgodovina sprememb…

Marilyn ::

ah nimam sreče...sedaj se mi prižiga in ugaša neprestano..se zažene in čez 3s ugasne in tko dela vseskozi, dokler ga ne izklopim ali pa batrijo dam ven. Dejte me usmerit, če je že kakšna tema o temu, da vem kaj bi bilo lahko narobe in če se sploh da popravit.sem spucal ventilatorje pa mi je začasno delal,sedaj pa spet.
hvala

Pyr0Beast ::

To tudi ko se zažene hladen ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

ja, nažalost...ventilatorček se zažene potem pa tudi ta crkne, se pa zelo pregreva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Pyr0Beast ::

Odgovor imaš potem na dlani.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

ja ok..ventilator..sem razumel...mi je uspelo ga malo pregledat in sedaj dela konstantno..pa še vedno se mi vžiga in ugaša prenosnik..stem , da mi ventilator lepo hladi...torej?
kljub temu da se mi rač. pregreva..ne razumem zakaj se mi niti ne zalaufa, kadar je hladen..ni logično, ali pač!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Pyr0Beast ::

Termične poškodbe. Morebiti tudi slab stik samega jedra CPU-ja s hladilnikom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

ja ja ja sem tudi sam pomislu...ko se malo igram z hladilniki nad CPU-jem....nekaj casa mi je delalo ko sem se nekaj igral..sedaj pa spet...pa sem malo pregledoval, sedaj pa se mi ne odziva....Mi je že dal malo upanja, sedaj me pa spet je*e
konkretno kaj bi ga lahko matralo?..nekakšno hlajenje procesorja ali kaj drugega?...hladilna rebra kaj hecajo?..kdaj se ponavadi tako odziva prenosnik?

uf, kolko vprašanj...

Marilyn ::

Stem delom sem se nekaj igral..spihal itd. Pa mi je delalo.Vsega skupaj 3 ure...
 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

DeeCoy ::

no, to so hladilna rebrca, ponavad, kadar se zamašijo s prahom, ne delajo več OZ. ne hladijo več procesorja. Dobro jih spihaj pa bo. Potem ko se ti raćunalnik zažene, pa potegni dol CoreTemp ( googlaj) je zastonj, in budno spremljaj temperaturo procesorja.

Aja, pa na sliki vidim, da maš odšraufane šraufe od procesorja!!! To morš met do konca zategjen, fedrce pa pol dol tiščijo da dobr hladi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

DeeCoy ::

drgač bi pa js na tvojim mestu use lepo razstavu ( tule maš navodila str 68 in naprej) čeprau je drug model, mislim da ima vse isto, sodeč po notranjosti. Ko boš razdrl pa vse dobro spihaj. Tudi s kompresorjem če je treba. Potem vse sestavi nazaj skupaj. pazi da bodo vsi stiki trdni in da ne bodo vsi šraufi na svojem mestu. Js sm že meu mojga narazn, tak da ni problema, lahko pomagam

Marilyn ::

ma saj sem večina spihal, še posebej pri tistem delu ko sem označu..in je začel delat...potem pa ponovno isto...saj ga lahko raztavim, ampak
mislim, da bo isto, ker pomoje ni kriv prah itd.aja in tisto je bilo odšraufano samo začasno..sedaj je uredu.Kaj bi vedli kako je s tisto plastjo ki je premazana med hladilnikom in CPU. itd. Mogoče sem malce premazal :D medtem ko sem šraufal.Čemu že služi?...aja...pa opažam, da se CPU začne nenormalno pregrevat...kljub temu, da mi ventilator dela...Je mogoče hladilnik?..ker je zelo ožgan.

Pyr0Beast ::

Hladilnik je ožgan 8-O

Nova termalna pasta, sčisti staro prej, nato nazaj sešravfaj in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

ja pač črna je, kaj čem sej nisem jst žgal hladilnika :)) dobr se bom lotu šraufat..v glavnem misliš, da kaj je?...prah?...ni mi jasno, ker bi še zmeraj morala zadeva laufat...vsaj neki cajta, dokler se ne pregreje....ta pa noče niti normalno zalaufat..kaj pa če je procesor skurjen..al pa kaj z rami..dobr, samo ugibam...

aja kaj pa morem vse raztavit? čisto vse?...se bojim, da bom kaj polomil zraven, vse je tko natančno in drobno :-D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Marilyn ::

evo vsa zadeva sedaj zgleda nekako takole...zanima me, v kakšne posege naj grem sedaj...da bom stvar lahko spihal...tudi ploščo nasploh?...samo morem od druge strani odpirat (tipkovnico itd.) - je zelo občutljiva zadeva in se bojim da polomim...tudi iz druge strani spihat sepravi?!...

 null

null



 null

null

Pyr0Beast ::

Nah, to ni črno temveč lakirano.

Očistil vidim da si. Lahko pobolje poslikaš northbridge, tisti čip zraven CPU-ja na katerega še gre hladilnik ?

Spodnjega dela ti ni treba odpirati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

ne takšen je že bil prej..ko sem sprobaval, če bi delal..vidš čist je že ves čas...pa ok, sem šou še enkrat s kompresorjem 8-)...evo sem slikal, upam, da ti bo kej bolj pomagalo...
veš kaj..zadeva me zafrkava že leto...je začel zafrkavat..sem ga dal na stran za pou leta in je delal...delal je naslednjih 3 mesce in spet isto...potem je spet začel delat čez pou leta in kasneje spet crknil...meni ni logična nobena razloga...kaj je vzrok?..da dela ..ampak to šele čez nekaj časa...ker nedela tudi ko je ohlajen...res nisem več pameten:|

 null

null


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Pyr0Beast ::

(mala slikica)

Za trenutek me je zaskrbelo da ni NB odkrušen. Katero grafikuljo pa imaš tole noter.
Z 7300 so bile težave zaradi prekinjanja povezav, podobno z 8800 in 7600.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

Geforce 8400M G, misliš, da me grafična heca?...aja še eno vpr. - mogoče butasto...koko je pomembna termalna pasta na procesorju, ker je nemorem dobit, so danes zaprti, tam kjer kupujem za rač.:D

DeeCoy ::

no, naj povem še js... Js termalne paste, zadnč sm odpru, SPLOH NIMAM. Temperatura mi ne gre čez 80, zato me ne skrbi. No, zej pa h tvojmu problemu. Najprej si zgoraj opisoval poškodbo ekrana. ker si se toliko zajebaval, se bojim, da je šla grafična zaradi stikov, ali pa si skuril celo kakšen čip na Matični. Probaj vzet matično vn, jo dobr pregledat, če je kje kej zažgana. Pa tut pr grafični nebi škodl če jo mal pregledaš. Pasto pa s procesorja samo dobro ščisti, dobro zategni šraufe in poročaj...

Aja, pa še nekej, probaj it v BIOS, pa glej temperaturo procesorja... mogoče ti bo kej pokazal, pa še BOOTAT probi iz Cdja.. poročaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Marilyn ::

poglej tako je bilo...ta računalnik mi je malo delal, malo pa ne...kot sem prej opisoval, je delal šele takrat ko sem ga 3 mesce pustil na miru..potem mi je kar iznenada vžgal in je delal cca. 6 mescov..in sedaj isto...razen od tega da sem ga pred dvemi dnevi, malo pregledal, malo popihal, sčistil tam hladilnike od CPU itd. in je začel delat za cca. 1 dan :) nedaje mi nobene logične razlage..zakaj, ker dela, če ga pustim na miru - ampak to šele po enemu mescu...sem pomislil da se pregreje in potem neha delat...
ampak ne zažene tudi, ko je ohlajen po cca. 3 dneh....sedaj sem naredu takole...vse komponente dau dol, jih malo pregledal, spihal (s kompresorjem :D)l, vse lepo in prav...pregledal grafično...malo bol zatisnu rame, grafično, procesor itd. NE DELA.Saj bi ga že zdavnaj vrgeč skoz okno, ampak ni mi jasno ZAKAJ HUDIČA malo dela, malo ne...če bi šlo kaj v k, nebi več delal sploh. aja..pa v boise je malo bolj težko it, kadar se ti pc zažene za samo 2 s :D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

DeeCoy ::

zanimiv.... lahko da je kašen stik na grafični... al pa rab mal praha, po 3 mescih se ga nabere dost, pol pa užge...:D. Pomojm je nekje stik, pol pa učas ga nardi, učas pa ne... lahk pa greš tut na servis, pa mal poupraši po tem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Pyr0Beast ::

Termalna pasta je še kako pomembna. Če bi bila ne se je zagotovo nebi uporabljalo.

80°C ni ravno normalna temperatura za delo CPU-ja. Načeloma je ta tam okoli 40-50°C

Komp pa ne dela zaradi slabega stika.

Se prižge in se samodejno ugasne ali se stalno resetira ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

sem ga vrgu skoz okno...hvala vseeno

Pyr0Beast ::

Daj ga meni :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

je že razbit do amena :)):))

DeeCoy ::

a res al se hecaš??? usejen mi ga pošli prosim, magari tut razbitine...

Termalna pasta je še kako pomembna. Če bi bila ne se je zagotovo nebi uporabljalo.

80°C ni ravno normalna temperatura za delo CPU-ja. Načeloma je ta tam okoli 40-50°C

Komp pa ne dela zaradi slabega stika.

Se prižge in se samodejno ugasne ali se stalno resetira ?



no, js čeprau nimam NIČ termalne paste, se mi je računalnik segrel do 50 stopinj. Edin pr kakih bolj naporprnih operacijah gre do 80 stopinj. Al pa če zlo doug laufa ( kaka 2 dni skup, pa kej downloadam al pa pustimg igrco pržgano al pa kej tatzga).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

DeeCoy ::

aja, pa zadnč ko sm reku temperaturo sm meu comp na sedežni, tak da se ni dobr hladil. Zdle, ko igram igco mi usake tolk cajta ventilator zalaufa pa dobim temperaturo 50 stopinj na prvemu coreju pa 45 na drugemu

Marilyn ::

sem se hecal..:)):))
sem ga prodal za par eurov..pa nej se drug jebe znjim....

DeeCoy ::

za kulk si ga pa prodau? JS bi ga sigurn dražji kupo...

Marilyn ::

za 100 eur..ja verjetno bi ga res....samo nisem ga mogu več gledat, pa sem ga zapakiru pa poslal :D....lahk da je procesor šou v k, al pa grafična..me niti ne zanima...sam da ga ne gledam več...sicer pa, a sem ga prepocen dau?

Pyr0Beast ::

Disk, ekran, cpu, rami. Nekje 100-150€ ziher.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

ekran je počen :))
brez ekrana sem mu ga poslal...

Pyr0Beast ::

Ah, pa res. :)

Toliko da pokrije stroške. Ali pa za ~50-70€ kupi nov ekran in ima delujoč prenosnik ki ga lahko proda za kake 250€.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

sem že dobu ponudbo za 100 eur ekran...samo negrem se teh for...nisem imel srečo znjim, pa tudi tega nisem upal...sploh se mi negre za dnar, ampak nisem ga hotel več gledat...

Pyr0Beast ::

Potem pa čisto v redu da si se ga znebil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142766 (2580) BorutK-73
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Strojna oprema
181867 (1588) šernk
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421116 (19559) Xserces
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336991 (6267) Stupo
»

Athlon XP 2600+ nad 70° nato...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271524 (1042) Pyr0Beast

Več podobnih tem