» »

Zvočna kartica ali slušalke?

Zvočna kartica ali slušalke?

Toxic ::

Lp!

Imam na razpolago ca 120e in se nevem odločit kaj bi kupil. Imam zvočnike logitech z906 in me zanima da kaj se mi splača bolj. Če bi opazil razliko v kvaliteti zvoka z tako zvočno in optičnim kablom ali pa raje ene dobre slušalke za ta denar? Kaj priporočate?

Hvala!

axee ::

Optični kebel je samo eden izmed nosilcev digitalnega signala. Kvaliteta zvočne se "meri" v tem kako dobra je pretvorba signala iz digitalnega v analogni. Zato nebi nova zvočna kartica prinesla popolnoma nič, ker bi v vsakem primeru to nalogo opravljali zvočniki (ob uporabi optičnega kabla). Kupi optični kabel, priključi na integrirano zvočno in poslušaj razliko. Če ti je zvok boljši, pomeni da imajo (subjektivno) zvočniki boljši DAC in si s tem prihranil nabavo boljše zvočne (katere namen je boljši analogni signal, ne pa digitalni).

Prihranjen denar potem vloži v kvalitetne slušalke.

Toxic ::

Kakšne slušalke bi se pa najbol splačalo za ta denar kupi? :D

matonson ::

Toxic ::

Sennheiser so tolko bolse od drugih slusalk? :D

Tomson ::

Ali pa tele Grado SR80i, odvisno kaksna zvocna slika ti je vseč ... Sicer so tiste Seinheiser tudi odlične, predvsem za ljubitelje malo mocnejsih basov...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Toxic ::

Vazno sam da bo lep in cisti glas pri poslusanju glasbe :)

frudi ::

Sennheiser so dobra izbira, ampak namesto, da jih preplačuješ pri nas, jih naroči iz tujine; recimo za skoraj isto ceno pri amazon.de dobiš HD 558.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Toxic ::

Kolko pa je ca. poštnina če jih od tam naročim?

Toxic ::

Aja pa še eno vprašanje glede optičnega kabla. To mora zvočna al pa integrirana na matični podpirat al pa vklopim samo v tisto navadno luknjico kam gre aux?

axee ::

Če ima optični priključek potem podpira (pogooglaj kakšen je, optical spdif). Mogoče ma pa koaksialni spdif..

Toxic ::

Kak pa je gelde nakupovnja preko amazon.de? Plača se samo naprej z karticami? So zaupanja vredni, in kolko je poštnina do slo? :D

Hvala!

Toxic ::

Aja, in kak je z garancijo če se slučajno kaj pokvari?

Toxic ::

Evo slušalke naročene, samo dobit jih še rabim. =) Zaj pa bom postavil eno noro vprašanje ampak nisem ziher če kartica podpira priklop optičnega kabla. Mam zvočno kartico creative audigy se, in na kartici so 4 luknjice za priklop. Standardne 3 za priklop 5.1 sistema analogno in ena plava luknjica sam pa nisem ziher če je to za digitalen priklop. Ma kdo tako kartico in mi lahko pove če je to to? :D

Hvala!

Toxic ::

Evo dobil sem slušalke in lahko povem da sem zelo zadovoljen =)

Toxic ::

Lp! Kaj je mi zvočna ne podpira priklop optičnega kabla? Pol sploh nemorem priklopit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Toxic ()

axee ::

Zvočnike? Zvočna ma ziher digitalen izhod, ali v optični, ali pa v koaksialni oblki (rumen činč). Ziher imajo tudi zvočniki digitalni činč vhod.

Toxic ::

aha ok hvala =) Em še ena stvar =) Kupil sem si Sennheiser 558HD ki imajo priklop 6,3mm, jaz jih pa mam z pretvornikom priklopljene z 3,5mm. Zanima me če tu zgubim dosti kvalitete in če ja, z čim lahko izkoristim celotno kvaliteto slušalk? :D (razen da kupim ojačevalec :D)

axee ::

Z pretvornikom ne zgubljaš preveč. Da bi izkoristil slušalke bo traba nabavit DAC z ojačevalcem za slušalke ("zvočna kartica", če že ni boljše besede).

Toxic ::

Em nekaj takega kot ASUS Xonar Essence STX da ima 6,3mm priklop?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAC pretvornik ali zvočna kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
293607 (1999) puda
»

Zvočniki in slušalke istočasno?

Oddelek: Zvok in slika
494799 (4392) eric_cartman
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
579783 (8711) axee
»

Povezava 5.1 zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
365694 (4748) Medo
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526174 (4746) __Devil__

Več podobnih tem