» »

Moto G

Moto G

««
4 / 14
»»

LeQuack ::

M-XXXX je izjavil:

Amazon UK, 119 GBP oziroma 145 EUR, plus 5 EUR poštnine:
http://www.amazon.co.uk/Moto-8GB-Sim-Fr...

Tole je odklenjeno? Kupiš, daš kartico notri in dela?


Res je, sem ga sam nabavil iz Amazona in dela brez problema.
Quack !

AndreAS ::

Same here, telefon je dober ( za to ceno nepremagljiv ), razmišljam da bi vzel še enega za ženo. Je dobra cena zdaj, a kdo misli da bo še nižja?

Lp,Andrej

bluefish ::

Zaloge se bodo verjetno pocenile, ko pride ven model z LTE.

al1976 ::

Ko zaloge grejo pa novih verjetno ne bo več... za to ceno je top nakup. Zame je bil super nadgradnja za "starcka" HTC desire :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

hojnikb ::

sj LTE varjanta ni mišljena kot replacement, tako da zaloge bojo..
#brezpodpisa

al1976 ::

To ve samo Motorola kaj dela proizvodnja... Če jim uspe štancati LTE za skoraj isti denar potem se lahko zgodi da 3G ne bo več oz. je v ponudbi še E verzija za spodnji segment.

Runnagain ::

M-XXXX je izjavil:

Amazon UK, 119 GBP oziroma 145 EUR, plus 5 EUR poštnine:
http://www.amazon.co.uk/Moto-8GB-Sim-Fr...

Tole je odklenjeno? Kupiš, daš kartico notri in dela?


Točno tako!

hojnikb ::

al1976 je izjavil:

To ve samo Motorola kaj dela proizvodnja... Če jim uspe štancati LTE za skoraj isti denar potem se lahko zgodi da 3G ne bo več oz. je v ponudbi še E verzija za spodnji segment.

te 3 verzije moto g vsaka zasedajo svoj price point (180/200/220$) tako da ni razloga, da grejo skenclat stare modele. Mogoče če skeclajo 16GB model, ampak 8GB base bo gotovo ostal :)
#brezpodpisa

al1976 ::

Jap lahko... Jaz samo pravim da ne vemo kaj se dogaja pri nabavah komponent in sami proizvodnji (cene, način, časovnica, delivery...) in to na koncu vpliva tudi na to kaj bodo imeli na trgu... LTE model dejansko zapre usta še tistim manjšim kritikam, no ja mali minus je ostal le še na kameri :)

hojnikb ::

za tak denar pač nemorš pričakovat super duper baterije. Čeprav osebno bi raje videl kak NFC, kot pa LTE...
#brezpodpisa

al1976 ::

če pri masovnem nakupu dobis antenski sklop ceneje s podporo LTE kot starejso verzijo 3G potem je preskok logicen....

Offtopic: A je kdo že zasledil na kakšno uradno množično uporabo NFC v bančnem svetu (USA, Japonska,..). Po moje je lepa prilika da bi se razvilo kaj uporabnega tu pri nas.

hojnikb ::

al1976 je izjavil:

če pri masovnem nakupu dobis antenski sklop ceneje s podporo LTE kot starejso verzijo 3G potem je preskok logicen....

Offtopic: A je kdo že zasledil na kakšno uradno množično uporabo NFC v bančnem svetu (USA, Japonska,..). Po moje je lepa prilika da bi se razvilo kaj uporabnega tu pri nas.

ampak zakaj so potem ceno nastavlj 40$ višje ?

Pač nima smisla, da grejo skenclat base 8G model, ker je gotovo cenejši za izdelavo (ni lteja, sd slota).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kpkp ::

hojnikb je izjavil:

ampak zakaj so potem ceno nastavlj 40$ višje ?

Ker so patenti/licence in Qualcomm zaračuna malo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

hojnikb ::

torej ni razloga, da grejo skenclat base 8GB model :)
#brezpodpisa

al1976 ::

OK OK imate prav :) bo pa čas prinesel vse odgovore...

LeQuack ::

Eni tud ne rabmo LTE, za trenutne omejitve mobilnih paketov dejansko skoraj nima smisla, ker porabiš vse mesečne podatke lahko že v roku nekaj ur.
Quack !

hojnikb ::

Jap, LTE in potem 1/2GB data cap je pač žalost od žalosti. Ampak to je že debata za kako drugo temo :)
#brezpodpisa

Mavrik ::

LeQuack je izjavil:

Eni tud ne rabmo LTE, za trenutne omejitve mobilnih paketov dejansko skoraj nima smisla, ker porabiš vse mesečne podatke lahko že v roku nekaj ur.


Neumnost - prednost LTEja ni samo v pasnovni širini, ampak deluje bistveno hitreje v vseh mobilnih okoliščinah, tudi ko preneseš samo par kB podatkov za update.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Hja, sam a je sploh ta LTE od Moto G kompatabilen z našim ?
#brezpodpisa

LeQuack ::

Mavrik je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Eni tud ne rabmo LTE, za trenutne omejitve mobilnih paketov dejansko skoraj nima smisla, ker porabiš vse mesečne podatke lahko že v roku nekaj ur.


Neumnost - prednost LTEja ni samo v pasnovni širini, ampak deluje bistveno hitreje v vseh mobilnih okoliščinah, tudi ko preneseš samo par kB podatkov za update.


Mogoče ima ping malo manjši, ampak na mobilcu to težko opaziš. Sicer pa ima že običajni 3G do 20Mbit, jaz imam doma optiko 10Mbit pa se mi zdi več kot dovolj.
Quack !

Mavrik ::

LeQuack je izjavil:


Mogoče ima ping malo manjši, ampak na mobilcu to težko opaziš. Sicer pa ima že običajni 3G do 20Mbit, jaz imam doma optiko 10Mbit pa se mi zdi več kot dovolj.


Spet narobe gledaš na stvar (verjetno niti še testiral m?) - LTE ma bistveno manjši session setup time (kar je drugo kot "ping"). UMTS/HSxPA včasih rabijo tudi 5+ sekund da postavijo sejo (kar opaziš ko potegneš telefon z žepa in potem čakaš da se prvi kos podatka naloži - zatem pa nenadoma dobiš vse naenkrat), LTE je tule bistveno hitrejši. Tako da je neglede na "ping", uporabljati smartphone na poti bistveno bistveno boljše kot pa 3G - pa tudi če porabiš samo 100MB na mesec. Pač ne stojiš več 10 sek da se ti naloži naslov firme, ki jo iščeš na ulici.

hojnikb je izjavil:

Hja, sam a je sploh ta LTE od Moto G kompatabilen z našim ?


Tisti ki je trenutno objavljen na amazon.com ni (ne podpira LTE band 3, ki ga pri nas uporabljata Si.Mobil in Telekom).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

torej je LTE model pri nas useless..
razn če bo kak model posebaj za EU..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bluefish ::

LTE, ki je na voljo v US. Za EU bo pa temu primerna verzija.

k--p ::

A mogoče kdo ve, kako je z uveljavljanjem garancije? Telefon sem nabavil pred mesecom dni z amazon.co.uk, kjer piše, da je garancija veljavna 1 leto. Kako pa jo uveljavim, mi je zaenkrat neznanka.

bluefish ::

Kontaktiraš Amazon (ali kar direktno trgovca, ki prodaja tam) in se dogovoriš okrog detajlov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Pesimist ::

lte je v bistvu konstantno povezan kot neprekinjena seja zato ni nič čakanja na odziv pri uporabi.
Vseeno jaz še kar E furam 99% časa ker druga ko pušh nerabim.

al1976 ::

Smo ravno preverjali za nakup še za znanca...

Na http://www.amazon.co.uk ni več možno naročiti navadne moto g 8GB preko PRIME storitve (Dispatched from and sold by Amazon). Ostale verzije so na voljo.

Na nemškem je trenutno še:
http://www.amazon.de/Motorola-Smartphon...

LeQuack ::

al1976 je izjavil:

Smo ravno preverjali za nakup še za znanca...

Na http://www.amazon.co.uk ni več možno naročiti navadne moto g 8GB preko PRIME storitve (Dispatched from and sold by Amazon). Ostale verzije so na voljo.

Na nemškem je trenutno še:
http://www.amazon.de/Motorola-Smartphon...


Lahko, samo so ga podražili na £128.50 (prej 119):
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listin...
Quack !

al1976 ::

Res je... Hvala za link...

krucymucy ::

4.4.3 coming this week on US devices.

vir

Zgodovina sprememb…

neznanecccc ::

Zdravo,

Sem pred nakupom omenjenega telefona in me zanima, če je kdo izmed vas (lastnikov Moto G) opazil, da mu mikrofon slabo deluje/vam je kdo med klicem rekel, da vas slabo sliši? Se komu to konstantno dogaja? Ali ste imeli kakšen drug problem, ki ga izpostavljajo številni blogi in kako ste zadovoljni po nekaj tednih/mesecih uporabe?

Najlepša hvala za informacije!

avani ::

Ne, moj deluje popolnoma ok. nobenih težav in, iskreno, zame je nad pričakovanji dober. Baterija drži, hardware je kul, prav tako izdelava. Se ti pa morda splača premislit, če ne bi raje počakal na LTE verzijo.

c00L3r ::

Za ta denar ni boljšega telefona. Ga imam 3 mesece in sem zelo zadovoljen. Prej sem imel HTC Desire X, ki je v podobnem cenovnem segmentu in sploh ni primerjave.

Je že kdo vrgel telefon v vodo?

AndreAS ::

Zdaj ga imate za 114,98 funtov. Lepo pada, ko bo pod 100 futov ga pa nabavim še 1x

Lp, Andrej

hojnikb ::

me prav zanima, kaj bo zdej nastal iz motorole, ko so pod lenovo...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

moto g je narejen kot izdelek brez dobicka

hojnikb ::

ah, dobiček verjetno imajo :)
#brezpodpisa

Dosan ::

AndreAS je izjavil:

Zdaj ga imate za 114,98 funtov. Lepo pada, ko bo pod 100 futov ga pa nabavim še 1x

Lp, Andrej


A samo meni pokaže ceno (standard) poštnine čez 70 funtov? o.O Gledan 8GB Moto G na amazon.co.uk.ž

Edit: za 16GB verzijo pa "pravilno" pokaže nekaj pod 8gbp kot poštnino aka za 40EUR bi me cenej prišel 16GB kot 8GB telefon v tem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

kpkp ::

trnvpeti je izjavil:

moto g je narejen kot izdelek brez dobicka

Predstavniki Motorole so vedno trdili nasprotno... Lenovo jim bo omogočil, te dobičke še povečati.

hojnikb ::

če ni dobička, potem delaš nekaj hudo narobe :)

Razn če je tak poslovni model, kot pri konzolah ali čem drugem, kjer se služi z contentom :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

to je dal google direktivo

Mare3 ::

AndreAS je izjavil:

Zdaj ga imate za 114,98 funtov. Lepo pada, ko bo pod 100 futov ga pa nabavim še 1x

Lp, Andrej


Lahko daš link?

AndreAS ::

Navali!!

http://www.amazon.co.uk/Moto-8GB-Sim-Fr...

RRP: ?149.99
Price: ?113.60
You Save: ?36.39 (24%)

Lp ,Andrej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndreAS ()

...:TOMI:... ::

Dobiček je, zakaj ne bi bil? Še iPhone ima približno tako ceno komponent in dela, kot je nabavna cena moto g.
Tomi

hojnikb ::

Seveda je dobiček, sam ne tak ko pri iphone... Moto G verjetno stane ~70-90$ kar se tiče štroškov materiala..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Seveda je dobiček, sam ne tak ko pri iphone... Moto G verjetno stane ~70-90$ kar se tiče štroškov materiala..

in razvoj in....
google je dal direktivo, telefon z cim manj dobicka
pac nek test...

hojnikb ::

in ratal jim je, ker moto g gre kot vroče žemljice. Pa še poslujašo feedback, ker so sedaj dodal sd slot in LTE. Pa še verzija z dual sim je...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

in ratal jim je, ker moto g gre kot vroče žemljice. Pa še poslujašo feedback, ker so sedaj dodal sd slot in LTE. Pa še verzija z dual sim je...

ja jim je
edino se kitajci zmorejo bolje

hojnikb ::

kitajci se požvižgajo na marsikaj in zato lahko delajo take telefone. Pa še minimalne marže majo verjetno.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

moto g delajo v usa?
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717070 (10480) Scaramouche
»

Motorola Moto G 2015 - 3. gen. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9822407 (11147) jacksy
»

Android 5.1 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5825002 (16429) R1710
»

Pametni telefon za okoli 200 EUR

Oddelek: Mobilne tehnologije
326575 (4790) polde66
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222684 (18488) hojnikb

Več podobnih tem