» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 159
»»

111111111111 ::

Meni so bila všeč tale predavanja: http://www.thegreatcourses.com/search/?...

sarma832 ::

Tilen je izjavil:

Tilen je izjavil:

Nam je! :)

Zavarovalnica Triglav (ZVTG) je imela v letu 2012 60 milijonov čistega dobička. Letos jim gre še bolje :

V prvih devet mesecih leta 2013 je Skupina Triglav zaključila s čistim dobičkom v višini 56,6 milijona evrov kar je 12 odstotkov več kot v enakem obdobju lani.

P/E 5,97
P/B 0,763
P/S 0,489
ROE 13,76%
Trenutno je za delnico potrebno na borzi odšteti 19,06 EUR, kar bi v primeru nakupa danes in enaki izplačani dividendi (2 EUR bruto), v 2014 predstavljalo dividendno donosnost 10,49%. Vrednost delnice je od februarja 2012 zrastla za cca 100% in še vedno trguje pod knjigovodsko vrednostjo, ki trenutno znaša 24,98 EUR. Podjetje je v trenutni fazi izredno dobičkonosno in ugodno vrednoteno. Letos so objavili tudi osveženo strategijo do leta 2017


Letos bo Zavarovalnica Triglav izplačala vsaj 2,5 EUR bruto dividende na delnico in kdor je takrat kupil po 19,06 EUR, bo letos deležen 13,11% dividendne donosnosti. Tečaj je danes zaključil pri 27,35 EUR, kar je skoraj +45% od moje objave.


Heh zdaj je verjetno že prepozno za nakup... imaš še kakšno delnico na očeh morda trenutno

bobby ::

Great panther silver
Lithium X Energy Corp
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

razerznak ::

https://www.rt.com/business/339289-mice...

?
Se kdo poglobil kaj v ruske smeri?
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

razerznak ::

Sicer nekaj malo spremljam delnice

Kateri broker oz katera trzna hisa se najbolj splaca? Kaksne izkusnje imate?
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

retrz ::

Za tuje delnice imam optimtrader, slovenskih nimam. Izkusnje so zaenkrat v redu, glede na to kako smo majhen trg je v redu podpora in provizije zaenkrat ugodne oziroma primerljive z tujino.

Tilen ::

Tilen je izjavil:


Za leto 2015 pričakujem višino izplačane dividende pri cca 12.2 EUR ali 4,8% na vložek.


http://seonet.ljse.si/default.aspx?doc=...

Na skupščini je bila izglasovana dividenda za leto 2015 v vrednosti 12.6 EUR bruto ali 4,94% na takratni vložek. Družba bo izplačala dividende 12.8.2016 in sicer delničarjem, vpisanim pri KDD na dan 26.4.2016.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Heavy ::

Malo gledam po spletu - a obstaja kakšna hiša oz. platforma, ki omogoča trgovanje že z malimi zneski (za dnevno trgovanje - profiti ali izgube do piva na dan)?
#TeamFelix

111111111111 ::

To o čemer ti razlagaš je Forex, Penny stocks, Stavnice ali spletna ruleta. Stran od tega.

Machete ::

Kotali Bitcoin in Crypto valute gor in dol. Idealno za dnevno gemblanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

retrz ::

lepa dividenda, nasplošno nekako ne vlagam v "energy" sektor, čeprav ima lepe donose, bom pa po vsej verjetnosti dal kaj v petrol, da imam vsaj tukaj eno pozicijo, pa še slovensko heh.

Master_Yoda ::

Da ne odpiram nove teme bo kar tukaj vprasal, je podobna tema:

Letos (mislim da 1.10) se zaprejo vsi registrski racuni in je treba prenesti delnice na placljiv racun. Do tedaj bi naj bilo potrebno narediti tole:

Dejanja, ki jih morate izvesti do roka za ukinitev registrskih računov, so odvisna od vašega interesa glede vaših vrednostnih papirjev:

- če želite vrednostne papirje obdržati, vse potrebno uredite pri izbranem članu KDD (Poravnalni člani, ki imajo hkrati položaj registrskega člana), pri katerem boste imeli odprt račun, na katerega boste prenesli vrednostne papirje z registrskega računa;
- če vrednostnih papirjev ne želite več imeti in bi jih radi opustili, morate to sporočiti KDD na obrazcu z overjenim podpisom (več: Opustitev vrednostnih papirjev);
- če pa z vrednostnimi papirji ne boste storili nič od navedenega, bodo vrednostni papirji sodno položeni in boste morali za njihov prevzem opraviti dejanja v okviru sodnega postopka (kakor to določa Zakon o nepravdnem postopku za prevzem iz sodnega depozita).

Zanima me ce so kaksni stroski povezani z zadnjo opcijo, ce delnic res noces (imam 4 delnice, vsaka mislim da niti 0.2 eur ni vec vredna) ? Ker delnic vec nocem jih ne bom nikoli poskusal prevzeti, za opustitev bi pa moral k notarju/na upravno enoto ter placati overitev.

Tilen ::

Digitalno potrdilo ni dovolj za overjen podpis? KDD afaik zna delati z digitalnim potrdilom uporabnika, katero omogoča overjen podpis.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Master_Yoda ::

Hm dobra ideja, sem jih vprasal ce sprejemajo tudi podpisane digitalne zahtevke. Bom javil, ko dobim odgovor.

barakus ::

Do kdaj je pa treba to uredit? Kaj ce imamo 3 delnice Petrola se sploh splaca imet racun? Da ne bodo stroski vodenja visji od tistih dividend?

Tilen ::

Dividenda Petrola je cca 13 EUR, tako da se pozanimaj pri ponudnikih, če prideš za 30 EUR skozi. Če ne drugega, ti trgovalni račun omogoča prodajo, kar ti KDD ne. Ena delnica Petrola je po današnjem tečaju vredna 264,50 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

17.06.2016 Strateški poslovni načrt skupine Petrol za obdobje do leta 2020
Do leta 2020 bodo čisti prihodki od prodaje dosegli 4,3 milijarde evrov, EBITDA je predviden v višini 190 milijonov evrov, čisti poslovni izid bo dosegel 97 milijonov evrov, kar je 40 % več, glede na plan 2016.


Če bi do leta 2020 dejansko dosegli + 40%, to pomeni, da bi tudi pri izplačilih dividend dobili približno enako, kar nanese na današnji tečaj približno 7% dividendno donosnost in FY 2020 P/E 5,5, kar je zelo ugodno. Ob predpostavki, da Petrol že vsaj 15 let ni znižal dividende, so to precej dobri obeti. Govorim za alternativo depozitu, ne kot zaslužek čez noč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Spajky ::

Alternativa depozitu niso delnice ... (Prej zlato etc.)

Projekcije so zelo nehvaležna stvar in tudi normalno podjetje ne bo dalo vsega dobička v dividende ampak le delež. Prej se lahko zasluži (ali izgubi) z kapitalom delnic. V vsakem slučaju pa moraš ev.zaslužek zmanjšat za davek na kapitalske dobičke ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tilen ::

Preden streljaš prosim preveri, o čem je sploh govora v tej temi. Zgodovinsko povprečje izplačila (payout ratio) Petrola je približno 40%, kar ni veliko. V temi je že bilo omenjeno, da pozicija PETG naj ne presega 10% portfelja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kandelaber ::

Jaz sem se odločil da vložim v nlb sklade. Je to pametna odločitev?

Tilen ::

Prednost stabilnih plačnikov dividend je v tem, da ti dobiš letno nazaj v denarju cca 5% vložka, kar je bistveno bolje od trenutnega depozita. Je pa z individualnim nakupom delnic, vzdrževanjem trgovalnih računov in vsakoletno prijavljanje dividend na FURS pač malo več dela. V sklad boš verjetno vlagal 20 let in upal, da nekaj dobiš na koncu ven. Ne vem, če je NLB sklad prava izbira. Verjetno nihče ne ve, vendar če boš vložil 100 enot in 20 let prejel vsako leto 5 enot dividend od enega izmed stabilnih plačnikov dividend, je to ena glavnica zraven.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kandelaber ::

Nameravam varčevati v skladih, ne vem kakšno časovno obdobje. Nameravam vložiti okoli 50k€. Trenutno imam okoli 170k€ v depozitih in 15ha gozda in bi rad razpršil naložbe najbolj zaradi varnosti. Mi lahko priporočiš kakšno boljšo varjanto?

Tilen ::

Jaz bi v tvojem primeru vložil denar individualno v multinacionalke, ki izplačujejo stabilne dividende že vsaj 10 let in le te povečujejo vsaj 10 let.

http://www.dividend.com/dividend-stocks...

Tukaj je spisek le teh iz ZDA, imaš tudi podobno v EU. Skratka, nimaš tako malo kapitala, da se ti ne bi splačalo preveriti nekaj v tej smeri. Ni pa to nekaj, kar boš osvojil v dnevu ali dveh, če se boš tega lotil.


Za približno predstavo. V primeru, da si narediš dividend growth portfolio z 200.000 EUR kapitala, kateri ima letno yield cca 4%, kar ni nemogoče, boš letno prejemal vsaj 8000 EUR bruto ob tem da ne rabiš nič dodatno kupovati ali prodati. Davek na bruto izplačila je za fizične osebe praviloma 25%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kandelaber ::

Nimam znanja glede teh stvari. Kako se sploh vloži denar v multinacionalke?

Okapi ::

Nepremičnine pri nas bodo v prihodnosti skoraj sigurno pridobile na ceni. Nakup stanovanja in oddajanje, če imaš gotovino za nakup, ima verjetno enega boljših razmerij med donosnostjo in varnostjo. Če si malo iznajdljivejši in kupiš nadpovprečno ugodno, recimo na kakšni dražbi, še toliko bolj.

Tilen ::

Oddajanje ima mogoče na začetku na papirju prednost, vendar ko primerjaš verjetnost izplačila dividend s strani Microsofta ali plačilo najemnine nekoga na minimalki ali brez službe katerega moraš občasno terjati za denar ali 5x na leto iskati najemnike, se dolgoročno to prevesi v prid rastočih dividend. V obeh primerih predpostavljam, da glavnica ostane enako vredna, saj smeri trgov za 20 let vnaprej ne poznam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

111111111111 ::

@volimsmes: če se ne spoznaš na finančne trge so skladi dobra odločitev. Če hočeš kakšno boljšo varnost izberi kaj takega, ki ima bolj razpršene naložbe. Za NLB sklade ne vem točno, ampak poglej kaj ponujajo z razpršenimi naložbami.

Če pa imaš voljo in čas pa ideja od Tilen-a ni tako slaba, ni pa tudi care free, moraš potem zadeve spremljati, v sklade pa naložiš in se ne brigaš, so manjši donosi, ampak se odločajo drugi, praviloma bolje kot bi se ti sam.

Spura ::

Mene pa zanima sledece:

Ali je res, da so ta "zivljenjska" zavarovanja, ki so nalozbena, in imajo investicijski sklad zadaj, neobdavcena ce je payout po vec kot 10 letih?
Ce imas v lasti tuj investicijski sklad (ali pa delnice), ali pri prodaji placas davek v tuji drzavi? Ali si lahko ta davek odstejes od slovenskega?
Ce prav razumem tudi pri investicijskih skladih dosegas donos na racun dividend, na podlagi katerih se poveca vrednost sklada.
Ali lahko kdo razlozi, za kaj se gre pri teh spremembah racunov, ki bodo 1.1. 2016, koliko so stroski teh racunov, ki bodo sedaj obvezni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

kandelaber ::

111111111111 je izjavil:

@volimsmes: če se ne spoznaš na finančne trge so skladi dobra odločitev. Če hočeš kakšno boljšo varnost izberi kaj takega, ki ima bolj razpršene naložbe. Za NLB sklade ne vem točno, ampak poglej kaj ponujajo z razpršenimi naložbami.

Če pa imaš voljo in čas pa ideja od Tilen-a ni tako slaba, ni pa tudi care free, moraš potem zadeve spremljati, v sklade pa naložiš in se ne brigaš, so manjši donosi, ampak se odločajo drugi, praviloma bolje kot bi se ti sam.


Zato bom najbrž šel v sklade, ko se mi sprosti depozit. Ne vem sicer koliko časa bom imel v njih vložen denar, ker imam nepredvidljivo finančno situacijo. Lahko bom imel naloženo za 30 let lahko pa da bom potreboval denar čez nekaj let.

bobby ::

Zakaj ne bi potem ETF z mesecnim, kvartalnim, pol letnim ali letnim dividendam?
Ce ze mislis sklad, pri slovenskih imas vstopne ali izstopne stroske pa se upravljalsko provizijo, ki pa ni zanemarljiva. Poleg tega pa je sklad se vezan na gibanje trga delniskih papirjev. Zdele kupis po x vrednosti, glede na to, kaj ti bi, pa ce je nuja, bi prodal to in ce je takrat vrednost nizja kot ob nakupu, nisi nic privarceval.
Tko da ce ze, 3/4 polog na banki, ostalo pa pac skladi al pa karkoli ze. Skladi so vedno dolgorocna investicija beri 10+ let in niso za prodajo, ko bos rabil.

Da ne bi sanjal o kaksnem nalozbenem zivljenjskem zavarovanju ali podoben crap,... To ni nalozba. Poleg tega je predraga glede na to, kaj ponuja in pravila so v drobnem tisku ki pa niso nic kaj dobra za investitorja v vecini primerov.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

111111111111 ::

Skladi so za dolgoročno varčevanje. Če ne veš kaj bi za denarjem in so ti depoziti premalo, potem so zate mogoče še obveznice, to je precej ziher, ni pa isto zher kot depozit do 100.000€.

kandelaber ::

Še vedno sem zgubljen glede investiranja, kljub temu da sem vložil veliko ur v branje. Odločil sem se da 10% premoženja dam v bitcoin, tretjino v gozd za ostalo še ne vem. Nekaj v smislu obveznic/skladov ampak ne preveč dolgoročno. Kje se kupi obveznice? SPlačalo naj bi se vlagati v indeksne sklade ampak to sem zasledil na tujih forumih. V Sloveniji sploh ne vidim opcije kako vložiti v kaj takega.
Se splača sploh vlagati v karkoli iz ponudbe nlbja ali skbja, glede na to da imam denar na teh bankah? Kako izgleda nakup izven teh bank, npr če želim vložiti v tuje sklade? Gre to kar prek spletne strani, brez papirnatih potrdil tako kot recimo Bitstamp?

kandelaber ::

Prek katerih strani ali bank je optimalno kupovati te stvari?

bobby ::

V Sloveniji imas BPH Ilirika ali pa Alta recimo,..
Potem imas pa se razne platforme, o tem bi ti pa kdo drug lahko kaj vec povedal, ker jaz preko BPHja kupujem.
Ampak na daljsi rok, platforme so pa bolj prirocne za morebitne kratkoročne spekulacije
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

Dodatek: mozno ke, da BPHji nimajo vseh delnic v opciji privzeto za kupit. V tem primeru jih moras posebaj kontaktirat.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tilen ::

Izbrisani, prosim držite se teme - vrednostni papirji.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bobby ::

Fantje, se opravicujem, sem bil prevec pameten za nekoga.
Delnice,... Hmm,.. V tej tocki morda Elon Musk, kot sem ze omenil oz v vsem, kar je on vpleten, ker clovek sam po sebi ima vizijo ala iSkopucala, Fejstbukov, ali pa,.. No od tu dalje pa ne smem vec tipkat ker bom spet brisan.

Ce sem tako omejen, bi razmetal v 4 razlicne rudnike, gold silver na razlicnih delih planeta, v vsako 1/4 vsote, ki jo lahko pogresas.

bobby je izjavil:

Fantje, se opravicujem, sem bil prevec pameten za nekoga.
Delnice,... Hmm,.. V tej tocki morda Elon Musk, kot sem ze omenil oz v vsem, kar je on vpleten, ker clovek sam po sebi ima vizijo ala iSkopucala, Fejstbukov, ali pa,.. No od tu dalje pa ne smem vec tipkat ker bom spet brisan.

Ce sem tako omejen, bi razmetal v 4 razlicne rudnike, gold silver na razlicnih delih planeta, v vsako 1/4 vsote, ki jo lahko pogresas.

Dodatek:Platina bi tudi morala biti nekje vmes.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

googleg1 ::

A kdo razmislja o investiciji v podjetje v katerem dela ? Nekako se mi zdi to se najboljsa ideja saj v neki obliki investiras vase. Seveda je odvisno od velikosti podjetja v katerem si in pa tvojem polozaju v podjetju.

Spajky ::

Tilen je izjavil:

Izbrisani, prosim držite se teme - vrednostni papirji.
IMHO zdaj ni čas za to za začetnike, kot je on !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tilen ::

googleg1 je izjavil:

A kdo razmislja o investiciji v podjetje v katerem dela ? Nekako se mi zdi to se najboljsa ideja saj v neki obliki investiras vase. Seveda je odvisno od velikosti podjetja v katerem si in pa tvojem polozaju v podjetju.


Trgovanje na podlagi notranjih informacij je prepovedano. Prav tako je taka investicija praviloma zelo tvegana, ker skoncentrira preveč kapitala na enem mestu. Podjetje gre v stečaj in izgubiš poleg rednih dohodkov še prihranke. Ne tega delat, razen s primerno diverzifikacijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Okapi ::

Vsak (samostojni) podjetnik, ki dobiček vlaga v podjetje, to počne.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Vsak (samostojni) podjetnik, ki dobiček vlaga v podjetje, to počne.

Sam vsak ne kotira na borzi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

In? Kot prvo, veliko delniških družb ne kotira na borzi. Kot drugo, tudi če ni delniška družba, je to investicija v (lastno) podjetje. Si (so)lastnik d.o.o. in svoj denar investiraš vanj (namesto da bi ga pobiral ven in zapravljal ali vlagal v kaj drugega).

Edino, kar je, je to, da tega ne morejo početi vsi. Če si "navaden" delavec, in ne delaš v delniški družbi, ki kotira na borzi, bolj težko vlagaš v podjetje, v katerem delaš, tudi če bi to hotel.

Ganon ::

Zakaj se Krkine delnice nikamor ne premaknejo? Uspešno podjetje, ki vseskozi raste, z delnicami pa nič. Ne razumem.

Drevesce ::

Mi lahko nekdo pove, kako bi lahko vložil denar v Gorenje? Kje se zglasim oz. ali se da urediti preko interneta?
Zanima me tudi, preko katerih programov vlagate v tuja, večja podjetja?

kow ::

Ganon je izjavil:

Uspešno podjetje, ki vseskozi raste


To pac ne drzi.

@bucko
Se ti ne zdi, da je vlak ze odpeljal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Tilen ::

Ganon je izjavil:

Zakaj se Krkine delnice nikamor ne premaknejo? Uspešno podjetje, ki vseskozi raste, z delnicami pa nič. Ne razumem.


Skupina Krka je v prvem polletju ustvarila 70 milijonov evrov čistega dobička, kar je 38 odstotkov manj kot v prvem polletju lani. Čisti dobiček družbe Krka v višini 56,2 milijona EUR pa je bil od primerljivega lanskega dobička 48 % manjši
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Smurf ::

Drevesce je izjavil:

Mi lahko nekdo pove, kako bi lahko vložil denar v Gorenje? Kje se zglasim oz. ali se da urediti preko interneta?
Zanima me tudi, preko katerih programov vlagate v tuja, večja podjetja?

Sedaj se delnice Gorenja prodaja, ne kupuje ;).

Ganon ::

Tilen je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zakaj se Krkine delnice nikamor ne premaknejo? Uspešno podjetje, ki vseskozi raste, z delnicami pa nič. Ne razumem.


Skupina Krka je v prvem polletju ustvarila 70 milijonov evrov čistega dobička, kar je 38 odstotkov manj kot v prvem polletju lani. Čisti dobiček družbe Krka v višini 56,2 milijona EUR pa je bil od primerljivega lanskega dobička 48 % manjši


Ne govorim za zadnje mesece. Že dolgo je delnica takorekoč zacementirana, pa ni važno, kaj se dogaja s podjetjem. Glede dobička pa, tolikšen padec se je zdaj zgodil prvič. In so tudi razložili zakaj.

Invictus ::

Ganon je izjavil:

Zakaj se Krkine delnice nikamor ne premaknejo? Uspešno podjetje, ki vseskozi raste, z delnicami pa nič. Ne razumem.

Ker ni prometa z njimi.

Cena delnica je predvsem odvisna od ponudbe/povpraševanja. Vse ostalo je bullshit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
3 / 159
»»