» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 159
»»

GregiB ::

@Chuapoiz... ni treba biti užaljen, na linku je zgolj eksperiment, kjer so novinarji (opice) WSJ metali pikado v borzno poročilo in primerjali zadetke z portfeljem izbranim s strani profesionalcev... Profiji so "opice" premagali v 61% primerov, v 39% so izgubili... Je to dovoljšen odstotek, ki bi opravičeval zaupanje v "profije"? Po mojem ne...
Konec koncev, nihče nima kristalne krogle, borza pa ima svojo (ne)logiko...
Kar pa se mene tiče, ti pa lahko razložim... Za cilje sem si zadal, da v desetih letih, med 1999 in 2010 privarčujem čimveč sredstev, kot lastnem vložek pri nakupu nepremičnine. 40% sredstev sem vlagal v mešane vzajemne sklade, 20% v obvezniške sklade, 20% v delnice slovenskih blue chipov in 20% na bank vezat... V letu 2006 sem imel cca. 200% kapitalskih dobičkov... do 2010 pa sem od maksimuma "izgubil" en zelo lep avto srednjega cenovnega razreda. Ko sem vse skupaj pretvoril v ca$h, sem imel celoten vložen denar, kapitalskih dobičkov pa za eno pizzo in dva pira... A bil sem zvest mojemu finančnemu načrtu...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

111111111111 ::

GregiB je izjavil:

@Chuapoiz... ni treba biti užaljen, na linku je zgolj eksperiment, kjer so novinarji (opice) WSJ metali pikado v borzno poročilo in primerjali zadetke z portfeljem izbranim s strani profesionalcev... Profiji so "opice" premagali v 61% primerov, v 39% so izgubili... Je to dovoljšen odstotek, ki bi opravičeval zaupanje v "profije"? Po mojem ne...
Konec koncev, nihče nima kristalne krogle, borza pa ima svojo (ne)logiko...
Kar pa se mene tiče, ti pa lahko razložim... Za cilje sem si zadal, da v desetih letih, med 1999 in 2010 privarčujem čimveč sredstev, kot lastnem vložek pri nakupu nepremičnine. 40% sredstev sem vlagal v mešane vzajemne sklade, 20% v obvezniške sklade, 20% v delnice slovenskih blue chipov in 20% na bank vezat... V letu 2006 sem imel cca. 200% kapitalskih dobičkov... do 2010 pa sem od maksimuma "izgubil" en zelo lep avto srednjega cenovnega razreda. Ko sem vse skupaj pretvoril v ca$h, sem imel celoten vložen denar, kapitalskih dobičkov pa za eno pizzo in dva pira... A bil sem zvest mojemu finančnemu načrtu...


Jaz pa sem prehitro odreagiral na tvojo primerjavo z opicami za kar se ti opravičujem.

V same vode delinic, skladov, naložb in vseh ostalih priteklin (100€ izgubljenih na forexu :)), sem zaplaval šele predlani in se še učim, od svojih kolegov, ki se s tem dnevno ukvarjajo, trenutni izplen ob dvigu na letni ravni bi bil okoli 12% izgube pa v povprečju še nisem beležil. Gre pa za precej varne naložbe. 50% depoziti, 40% uravnoteženi skladi in 10% v tveganih (delnice, rizični skladi kot je npr. Balkan) in upam da bo na koncu izplen večji kot pivo in pizza. Moj cilj je v roku 5 let povečevati tveganja, 5 let furati tveganje na polno in se potem odločiti ali še tvegati nadaljnih 5 let ali preiti v "varne" (razpršenost) 10 letne naložbe.

garfy ::

zee je izjavil:

garfy je izjavil:

ma daj no, in kje so tisti ki so vložili v balkan?


V Singapurju. Lepo se imamo, hvala. >:D

@OP: Trollas lahko tudi na kaksnem drugem forumu.


v singapurju sem bil tudi jaz, tako da je lahko vsakdo tam, samo vprašanje je na kakšen nači, ali pod mostom ali v 5 star hotelu he he, kajti singapur je super drag

Vikking je izjavil:

Isotropic je izjavil:

ni blo lih tko se mi zdi. fizicna oseba je lahko kupila samo par 10 delnic.
si moral dat sicer dost kesa vnaprej, so ti ga pa potem vrnili


Fizična oseba jih je lahko kupila do 50.000€. Strah med fizičnimi osebami je bil ogromen. Saj so se bali da ne bo dovolj delnic za vse. da bi jih lahko kupili. REs pa da so potem vračali denar:
Kakšen naval je bil:
Delnica Nove KBM je po velikem interesu, ki je vladal v prvi javni prodaji delnic (IPO), ko je delnico po ceni 27 evrov hotelo kupiti 110 tisoč malih vlagateljev, in to za 738 milijonov evrov, svojo borzno pot začela na Ljubljanski borzi 10. decembra 2007. Še pred tem so jim na račune vrnili 593 milijonov evrov presežnih vplačil in jim dodelili 5,395.365 delnic, vrednih 145,7 milijona evrov. Med temi je bilo tudi 4768 malih vlagateljev, ki so hoteli kupiti za 50.000 evrov delnic NKBM. V skladu s sorazmernim deležem jim je pripadlo 258 delnic v skupni vrednosti 6966 evrov.

Lahko potrdim, da je bilo v tistem času, prav muka iti na pošto. Ker so bile nore gužve. Zaradi kupovanja delnic.
Kako kratek spomin imamo, pa so zelo lepo nazorno prikazale, prikazujejo in so prav lepo opozorilo delnice NKBM. Kako požrešni smo ko se delnice dvigujejo pa še bolj. Prodajna cena 27€, naslednji dan so dosegle 36€, najvišja vrednost 43€.
Danes pa še samo 16 centov.
To pa je tudi večno vprašanje vseh ki imajo delnice.

Super ekstra enkratni slovenski strokovnjaki pa so se pogovarjali o cca. 15% višji dolgoročni stabilni vrednosti nad prodajno ceno.


kako lahko delnica pade z 42 eur na 16 centov? Samo zaradi zavoženega podjetja in lokacije v SLoveniji, nikioli vlagat v slo delnice

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfy ()

garfy ::

judoka je izjavil:

@op

google penny stocks


m daj saj se šališ, penny stocks so strup za vlaganje,

ScumbagSteve je izjavil:

Tolikokrat me je zvilo med branjem OPjevih postov tukaj, da bom kar k zdravniku moral.

Afkors da:
- pri gigantih valda ne boš nič izgubil, kvečjemu zaslužil,
- "kero tele vlaga v nerazvite trge"
- 30% plusa na leto
- ford bo čez par let ziher vsaj 150 do 200

Cool story bro.

PS: Pozdravi Oracle v mojem imenu. Vprašaj jo za mene, če letos dobim božičnico pa 13. plačo.


pa ne da si vložil v Oracle? Kaj ti te je?

111111111111 je izjavil:

GregiB je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Pri vlaganjih je pa seveda vedno riziko zadaj da bodo zadeve padle. Zgoraj je navedeno predvidevanje FINANČNEGA ANALITIKA, ki svoje trditve opira na ene 10 različnih kazalnikov, trditev ni nujno pravilna, je pa utemeljena.


Tudi opice znajo izbirati delnice


Zato gre tebi tako dobro?


he he

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfy ()

Invictus ::

garfy je izjavil:


v singapurju sem bil tudi jaz, tako da je lahko vsakdo tam, samo vprašanje je na kakšen nači, ali pod mostom ali v 5 star hotelu he he, kajti singapur je super drag

Si pomislil da se tam ne dela za slovenske plače?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gslo ::

garfy je izjavil:

Jaz bi ene 10000 vložil za začetek, sem msilil kupit mal googla, linkedin, amazon, ford, harley davidson itd

a kdo kaj služi s tem, al je kdo izgubil veliko?


jaz bi ti priporočil, da vložiš vsaj 1000 od tega zneska v kriptovalute - litecoin, bitcoin, namecoin. 99,99% sem, da ti ne bo žal.

Tilen ::

Tilen je izjavil:

"The one thing I will tell you is the worst investment you can have is cash. Everybody is talking about cash being king and all that sort of thing. Cash is going to become worth less over time. But good businesses are going to become worth more over time. And you don't want to pay too much for them so you have to have some discipline about what you pay. But the thing to do is find a good business and stick with it. We always keep enough cash around so I feel very comfortable and don't worry about sleeping at night. But it's not because I like cash as an investment. Cash is a bad investment over time. But you always want to have enough so that nobody else can determine your future essentially."




Investors should remember that excitement and expenses are their enemies. And if they insist on trying to time their participation in equities, they should try to be fearful when others are greedy and greedy when others are fearful.


~ Warren Buffett
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tetraz ::

vem da ni čisto on-topic, ampak kaj si pa danes mislite o delnicah NKBM? sam študiram o tem, da bi jih nekaj 100 nabavil, praktično nižje itak nimajo za it :) po drugi strani pa bi banka naj bila rešena oslabitev in rezervacij, pa tudi do zdaj je pred njimi imela dobiček. pa še prodali bi jo naj, kar ji bo verjetno dodatno dvignilo ceno, če se le nebo izkazalo da strateškega vlagatelja ni.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

garfy ::

saj pravim samo norc vlagav Slovenijo

Tetraz ::

očitno ne bom nabavljal nič, hvala tilen. :)

jype ::

garfy> saj pravim samo norc vlagav Slovenijo

En norc po imenu Warren Buffett, na primer.

garfy ::

ahh, verjetno vložil 0.000001 % kapitala, ma daj no

Utk ::

Ja, utapljamo se v njegovem denarju. Vidim vsak dan ljudi panično bezljat po Sloveniji kako zapravit ves njegov denar koliko ga je vložil.

jype ::

garfy> ahh, verjetno vložil 0.000001 % kapitala, ma daj no

Verjetno, ja. Ni pametno vsega v Slovenijo stlačit, jasno.

Utk> Ja, utapljamo se v njegovem denarju.

Hja, jaz že pet let dobro živim od denarja njegovega kolega, skupaj z zdaj že več kot trideset sodelavci.

garfy ::

A ima bife-jev prijatelj kako firmo tu, ali so v njegov bond vložil?

jype ::

Mi imamo firmo tu, financirajo jo pa ameriški kapitalisti (ker so slovenski investitorji premalo sposobni).

garfy ::

in s čim se ukvarja vađa firma?

jype ::

Nađa firma proizvodi, ovaj, istraživa rude.

V Združene države prodajamo najbolj profesionalno meglo.

vorantz ::

jype je izjavil:

Nađa firma proizvodi, ovaj, istraživa rude.

V Združene države prodajamo najbolj profesionalno meglo.


It's funny because it's true

garfy ::

sorry, typo mam švabsko tipkovnico, jaz tudi mislim da res izvažate meglo, ker je bolj efikasno odpreti irmo v Indiji kot pa v Sloveniji

skoraj 100% je da je slovenc odprl firmo, in potem kao nekaj izvaža it programiranje pa to

ne verjamem da bi Bifejev prijatelj kaj vlagal tole v glih vašo firmo

he he

ZaphodBB ::

garfy je izjavil:

sorry, typo mam švabsko tipkovnico, jaz tudi mislim da res izvažate meglo, ker je bolj efikasno odpreti irmo v Indiji kot pa v Sloveniji

skoraj 100% je da je slovenc odprl firmo, in potem kao nekaj izvaža it programiranje pa to

ne verjamem da bi Bifejev prijatelj kaj vlagal tole v glih vašo firmo

he he

Jaz pa ne verjamem, da boš ti zaslužil en sam evro na borzi.

he he

judoka ::

m daj saj se šališ, penny stocks so strup za vlaganje,


Saj mi je jasno, da se ti ne da prav dosti ukvarjat s tem in imaš pač nek višek denarja, ki bi ga rad nekam vtaknil.
Iz stališča risk:reward ratia so penny stocks boljša varianta, kot pa kupovanje delnic v x-letnem bull trendu. Precej boljša.

PrimozR ::

ZaphodBB je izjavil:

garfy je izjavil:

sorry, typo mam švabsko tipkovnico, jaz tudi mislim da res izvažate meglo, ker je bolj efikasno odpreti irmo v Indiji kot pa v Sloveniji

skoraj 100% je da je slovenc odprl firmo, in potem kao nekaj izvaža it programiranje pa to

ne verjamem da bi Bifejev prijatelj kaj vlagal tole v glih vašo firmo

he he

Jaz pa ne verjamem, da boš ti zaslužil en sam evro na borzi.

he he

Jah to je itak že jasno...

heresjohnny ::

katero online platformo priporočate za trgovanje z US delnicami? kdo ima najnižje provizije, stroške ipd.?

civic_ ::

Katero podjetje predlagate za enostaven nakup delnic in skladov? Po možnosti vse v enem, preko internetnega vmesnika in z čim nižjo provizijo?

ZaphodBB ::

Jaz sem bil zelo zadovoljen s SaxoBank.

Edit: Provizije so bolj odvisne od volumna kot od ponudnika platforme (če izvzamemo totalno nekonkurenčnost slovenskih ponudnikov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

garfy ::

avstrijci sparkasse v avstriji računajo 30 eur na tranfer, naši šalabajzerji 30 eur na delnico

samo moraš sam preko brokerja,

amaričani se nam samo smejijo zaradi takih provizij

Ajnstajn` ::

garfy je izjavil:

avstrijci sparkasse v avstriji računajo 30 eur na tranfer, naši šalabajzerji 30 eur na delnico

samo moraš sam preko brokerja,

amaričani se nam samo smejijo zaradi takih provizij


30 evrov na delnico, kje si izsledil ta podatek ?

P.S. lahko preveriš zasebna sporočila ?
//

garfy ::

ma na kbm sem klical in so mi to povedal, mislim da je še več, tako da je to porazno

boljše idi v avstrijo in ma povprašaj

ZaphodBB ::

30 eur na ticker, ne na enoto delnice.

psickolog ::


Profiji so "opice" premagali v 61% primerov, v 39% so izgubili... Je to dovoljšen odstotek, ki bi opravičeval zaupanje v "profije"? Po mojem ne...



Od 100x so profiji zmagali 61x in zgubili 39x. Profi zmaga 1.56x več kot opica (kot random). Not too bad.

Roadkill ::

Itak.

Ampak to, da ljudje ki mislijo da je tradanje simple stuff, ne razumejo statistike, ni presenetljivo.
Ü

GregiB ::

psickolog je izjavil:


Profiji so "opice" premagali v 61% primerov, v 39% so izgubili... Je to dovoljšen odstotek, ki bi opravičeval zaupanje v "profije"? Po mojem ne...

Not too bad.


... but bad none the less...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

Nam je! :)

Zavarovalnica Triglav (ZVTG) je imela v letu 2012 60 milijonov čistega dobička. Letos jim gre še bolje :

V prvih devet mesecih leta 2013 je Skupina Triglav zaključila s čistim dobičkom v višini 56,6 milijona evrov kar je 12 odstotkov več kot v enakem obdobju lani.

P/E 5,97
P/B 0,763
P/S 0,489
ROE 13,76%
Trenutno je za delnico potrebno na borzi odšteti 19,06 EUR, kar bi v primeru nakupa danes in enaki izplačani dividendi (2 EUR bruto), v 2014 predstavljalo dividendno donosnost 10,49%. Vrednost delnice je od februarja 2012 zrastla za cca 100% in še vedno trguje pod knjigovodsko vrednostjo, ki trenutno znaša 24,98 EUR. Podjetje je v trenutni fazi izredno dobičkonosno in ugodno vrednoteno. Letos so objavili tudi osveženo strategijo do leta 2017
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Predlagam nakup delnic Petrola (PETG), ISIN SI0031102153, ker prihaja do sprememb, ki bi lahko zelo pozitivno vplivale na prihodnje poslovne rezultate.

Država gre v delno liberalizacijo cen goriva; 95-oktanski bencin in dizel bi ostala regulirana, 100-oktanski in kurilno olje pa ne. Po predlogu bo uredba začela veljati 9. februarja. Začasna uredba velja le 4 mesece in pričakujem, da se bo slej ko prej (v roku enega leta) razširila tudi na 95-oktanski bencin in dizel.

Kaj to pomeni?

Trenutna marža je že 15 let regulirana navzgor in trenutno za bencin znaša 0,08701 evra, za dizelsko gorivo 0,08158 evra in za kurilno olje 0,05370 evra za liter. Kljub temu je Petrol v 2014 realiziral čisti poslovni izid v vrednosti 60,7 mio EUR in izplačal 24,40 mio EUR dividend.

V primeru, da Petrol sedaj podraži kurilno olje samo za 2 centa, se marža dvigne za skoraj 40%. V Sloveniji imajo distributerji najnižje marže v EU, tako da bo prišlo zagotovo vsaj do minimalnih podražitev že samo zato, da se uskladi marže s povprečjem EU. Slovenija je glavni trg Petrola, kjer ta ustvari 53% vseh prihodkov. Marže se bo lahko zvišalo tudi tako, da se ob padcu cen surove nafte, nereguliranih prodajnih cen derivatov ne spusti.

27.1.2016 - PETG 255 EUR

P/E : 8.23
Dividenda: 4.59%
Knjigovodska vrednost delnice (30.9.2015): 253,53 EUR.
Več podrobnosti je zbranih tukaj.
Zadnje finančno poročilo : Poročilo o poslovanju v prvih devetih mesecih leta 2015

Dividendna politika podjetja se je v preteklosti izkazala za stabilno tudi v najhujših časih, kar je posledica precej konzervativne distribucije in dobrih poslovnih rezultatov.

Razvoj dividende po letih:

1999 | 1,66 EUR
2000 | 2,08 EUR
2001 | 2,50 EUR
2002 | 2,92 EUR
2003 | 2,92 EUR
2004 | 3,75 EUR
2005 | 4,17 EUR
2006 | 5,50 EUR
2007 | 5,90 EUR
2008 | 5,90 EUR
2009 | 5,90 EUR
2010 | 7,50 EUR
2011 | 8,25 EUR
2012 | 10,00 EUR
2013 | 10,10 EUR
2014 | 11,70 EUR

Petrol ni znižal dividende zadnjih 15 let, kar je pri nas redkost in zagotavlja dodatno varnost. Izplačilo dividend za leto 2014 predstavlja le ~40% čistega dobička skupine Petrol.

Z liberalizacijo cen naftnih derivatov v prihodnosti je dividenda še bolj zacementirana in lahko predstavlja dolgoročno varno alternativo za depozit na banki. Za leto 2015 pričakujem višino izplačane dividende pri cca 12.2 EUR ali 4,8% na vložek.

Nakup naj ne presega 10% vrednosti portfelja. Dolgoročno pričakujem stabilno poslovanje, ki podpira dividendno politiko in previdno širjenje skupine s preverjenim poslovnim modelom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ahac ::

Višje marže bi lahko v Slovenijo privabile več konkurence Petrolu. V tem primeru jim bo začel tržni delež padat...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tilen ::

Drži, vendar ima Petrol večino elitnih lokacij garantiranih, prav tako zna poslovati pozitivno z najnižjimi maržami v EU. Še vedno si jih lahko kasneje zniža nazaj, da postane boj konkurenčen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Spajky ::

Pri kakršnem koli vlaganju v delnice moraš upoštevat tudi možnost izgube kapitala (vrednost delnic!) ... kaj ti pomaga, če v par letih zaslužiš npr. 20% od vloženega kapitala (po odbitku davka), potem pa vmes delnica pade za isto ... pa si v najboljšem primeru na nuli. ..just my2c...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kow ::

Vrednosti delnic so na ljubljanski borzi ze tako nizke, da tezko se kaj padejo. Kaksnemu Gorenju se lahko zalomi,
Petrolu, Luki, zavarovalnicam precej tezje, ker so to precej dolgocasne, predvidljive industrije.

dronyx ::

kow je izjavil:

...ker so to precej dolgocasne, predvidljive industrije.

Za naftno industrijo bi si pred leti tudi tako mislil pa poglej kje so cene nafte danes in v kakšnih težavah so države, ki so odvisne od njenega izvoza. Nič ni predvidljivo!

Mare2 ::

kow je izjavil:

Vrednosti delnic so na ljubljanski borzi ze tako nizke, da tezko se kaj padejo. Kaksnemu Gorenju se lahko zalomi,
Petrolu, Luki, zavarovalnicam precej tezje, ker so to precej dolgocasne, predvidljive industrije.


Vse je "precenjeno".
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kow ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

...ker so to precej dolgocasne, predvidljive industrije.

Za naftno industrijo bi si pred leti tudi tako mislil pa poglej kje so cene nafte danes in v kakšnih težavah so države, ki so odvisne od njenega izvoza. Nič ni predvidljivo!


Naftna industrija (crpanje) nikoli ni bila predvidvljiva industrija. Petrol se ne ukvarja s crpanjem.

Se vedno pa operiramo z verjetnostmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Tilen ::

kow je izjavil:


Se vedno pa operiramo z verjetnostmi.


Drži. "Pogajanja" so še vedno v teku.

 PETG v času aktivnejših pogajanj

PETG v času aktivnejših pogajanj



"Usklajevanja med ministrstvi potekajo zato, da bo prehod brez večjih vplivov na javnofinančne prihodke. Tudi trošarinsko politiko je treba uskladiti, ministrstvo za infrastrukturo pa mora vzpostaviti sistem zbiranja cen," je povedal Počivalšek.


Danes se zvišujejo trošarine za vsa goriva, razen za kurilno olje, za katero se po novi uredbi predvideva sprostitev cen in s tem vsaj minimalen dvig. Teren za novo uredbo se očitno aktivno pripravlja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

11111001001 ::

Tilen ali mi lahko prosim posreduješ par link-ov od strani na katerih spremljaš gibanje cen delnic in kazalnike (P/E, P/B...) . Nekaj jih imam sicer tudi sam vendar od viška glava ne boli :)

korenje3 ::

garfy je izjavil:

ford čez 5 let ne bo nikoli 95 usd

sigurno bo čez 150 ali 200


po 3 letih je vrednost delnic padla za 25% v usd, to je cca 40% v eur.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

Kazalniki:

http://quotes.wsj.com/MSFT/financials
Kadar nisi prepričan, glej kvartalno in letno poročilo in izračunaj sam!


Charting:
http://www.teletrader.com/microsoft-cor...
http://www.freestockcharts.com/
bigcharts

Veliko podatkov je tudi na sami trgovalni platformi. Za sproti je tudi Google Finance čisto ok. Lahko tudi ti napišeš, katere uporabljaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Tilen je izjavil:

Nam je! :)

Zavarovalnica Triglav (ZVTG) je imela v letu 2012 60 milijonov čistega dobička. Letos jim gre še bolje :

V prvih devet mesecih leta 2013 je Skupina Triglav zaključila s čistim dobičkom v višini 56,6 milijona evrov kar je 12 odstotkov več kot v enakem obdobju lani.

P/E 5,97
P/B 0,763
P/S 0,489
ROE 13,76%
Trenutno je za delnico potrebno na borzi odšteti 19,06 EUR, kar bi v primeru nakupa danes in enaki izplačani dividendi (2 EUR bruto), v 2014 predstavljalo dividendno donosnost 10,49%. Vrednost delnice je od februarja 2012 zrastla za cca 100% in še vedno trguje pod knjigovodsko vrednostjo, ki trenutno znaša 24,98 EUR. Podjetje je v trenutni fazi izredno dobičkonosno in ugodno vrednoteno. Letos so objavili tudi osveženo strategijo do leta 2017


Letos bo Zavarovalnica Triglav izplačala vsaj 2,5 EUR bruto dividende na delnico in kdor je takrat kupil po 19,06 EUR, bo letos deležen 13,11% dividendne donosnosti. Tečaj je danes zaključil pri 27,35 EUR, kar je skoraj +45% od moje objave.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

11111001001 ::

Hvala, tudi sam spremljam bigcharts ter stockcharts in morningstar sicer pa probam povsod kaj ujeti.

.... Še nekaj. Priporočate kakšno knjigo poleg intelligent investor in security analysis ?

Zgodovina sprememb…

««
2 / 159
»»