» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
8 / 163
»»

PrihajaNodi ::

FireSnake je izjavil:

Jaz uporabljam degiro.at.

Bi bilo fino, če bi kdo opisal malo različne brokerje (predvsem iz satlišča provizij)


Kako se ti zdi degiro? So kaksni problemi? Jaz si niti racuna tam ne morem odpreti me vrze na zacetno stran.

CoreySteel ::

Jaz uporabljam DeGiro že lep čas in povsem brez težav. Lightweight in poceni borza, to kar rabim. Račun imam sicer na "irski" strani Degiro.IE. Pa ob odpiranju glej, da izbereš custody account.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

JA23 ::

MedusasPath je izjavil:

JA23 je izjavil:

Jaz sem poslal iz N26, pa so zahtevali statement.
Je pa zadostoval izpis, ki ga je moč dobiti na njihovi spletni strani.

Kje na spletni strani pa? Razen izvoza v CSV ne vidim možnosti.


Malo levo od "CSV" gumba, nad isto tabelo imaš dva taba. En je TRANSACTION, drugi pa STATEMENTS. Po defaultu je izbran TRANSACTION, zato moraš klikniti, da zamenjaš možnost.

sarma832 ::

Kako pa je glede ameriških delnic, glede na to da je dolar zgubil letos približno 15%, pa recimo da gre delnica gor 15%, si v Eurih na istem oz. delnica sploh ni šla gor, samo dolar je izgubil vrednost? ali je to razmišljanje napačno

Tilen ::

Ni napačno. Donos primerjaš s tisto valuto v kateri si kupil. Če si na račun položil EUR in kupil XXXX v USD, ki se ni nikamor premaknil, si izgubil 15%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

FireSnake ::

PrihajaNodi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz uporabljam degiro.at.

Bi bilo fino, če bi kdo opisal malo različne brokerje (predvsem iz satlišča provizij)


Kako se ti zdi degiro? So kaksni problemi? Jaz si niti racuna tam ne morem odpreti me vrze na zacetno stran.


Meni se zdi povsem OK.
manjkajo mu določene funkcionalnosti, ampak je v zameno dokaj poceni (proti drugim).

Če se kdo želi registrirati, mi lahko piše na PM, pa mu pošljem referral link.
Če je priden trader, lahko oba dobiva 20€ (splača se obema. Ni veliko, nekaj pa je).
Lahko tudi pomagam pri registraciji preko team viewerja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

AMD je trenutno dokaj ugoden.

Sicer zna še malo pasti. A se, v prihodnje, pričakuje lepa rast.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Isotropic ::

zakaj je pa padla delnica, se kaj ve?

FireSnake ::

Napovedi za december niso presežek (so pa vseeno dobre).

Naj bi še padalo. Do nekje 11.80 (v naslednjih dveh dneh).
potem bi naj naraslo do nekje od 12,80 do 13.20.

Potem pa spet padlo. Minimum ni znan.

V drugi polovici novembra se pričakuje lepa rast.

Tako pravijo :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

sarma832 ::

Delnice Twitterja so lepo poskočile zadnje dni.

Škoda da sem obupal pri registraciji z brokerjem, ko je bilo potrebno poslati vso dokumentacijo pa se mi ni dalo :|

Nisem pa vedel da so tudi na delniških trgih takšni dragulji namreč pred meseci sem zasledil nek članek o nekem rudarskem podjetju, ki naj bi našlo "zlato žilo" in je potem res šla delnica x10 v parih mesecih.
Verjetno redko, ampak vseeno se bo treba registrirat in čakat kakšno dobro priložnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

RomaP ::

Moj najljubši broker je eToro. Obstaja veliko pregledov na internetu. En dober pregled.

111111111111 ::

Kako prijavljaš dobičke na DURS? Ker jaz imam tudi to platformo, ampak zaenkrat še nisem dvigoval. Lahko tudi na ZS.

CoreySteel ::

Na eDavkih izpolniš obrazec Doh-KDVP.
Twitter: @CoreySteel_

111111111111 ::

PA je kaj obdavčeno?

CoreySteel ::

Seveda ja. Dobiček od prodaje delnic in morebitne dividende (Doh-DIV). Najbolje, da si kar sam prebereš:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
Twitter: @CoreySteel_

111111111111 ::

Ampak ravno v tem je problem. Na eToru trgujem s kriptovalutami in delnicami. Kako urejate to? Mislim, da tudi nimaš dejanskih delnic ampak neke druge inštrumente.

Tole so mi odgovorili iz FURSA:
Na Finančni urad XXX ste naslovili vprašanje v zvezi z obdavčitvijo dobička iz platforme eToro. Zanima vas, kako prijavite dobiček od spletnega trgovanja z valutami in vzvodi, ter kakšna je obdavčitev navedenih transakcij.
Ker niste pojasnili ali trgujete kot fizična oseba, ki ne opravlja dejavnosti ali kot fizična oseba, ki opravlja dejavnost oz. kot pravna oseba, vam v nadaljevanju podajamo odgovor v dveh ločenih sklopih.
Dobiček, dosežen s posli promptnega (spot forex) valutnega trgovanja, ki jih sklepa fizična oseba, ki ne opravlja dejavnosti, ni predmet obdavčitve po Zakonu o davku od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov (ZDDOIFI)1 niti ni predmet obdavčitve po poglavju III. 6.3 (Dobiček iz kapitala) Zakona o dohodnini (ZDoh2)2.
Dobiček, dosežen s posli promptnega (spot forex) valutnega trgovanja, ki pa ga dosega fizična oseba, ki opravlja dejavnost oz. pravna oseba, pa se obdavčuje kot dohodek iz dejavnosti po določbah ZDoh-2 oz. po določbah Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb (ZDDPO-2)3.

Zgodovina sprememb…

CoreySteel ::

Če delaš t.i. "short trade", potem moraš res gledati zakon ZDDOIFI. Ta odgovor FURSa je samo glede valutnega trgovanja (forex), tam nisi obdavčen, ampak s tem ti niti ne trguješ. Kriptovalute tudi niso obdavčene.
Twitter: @CoreySteel_

slotechar ::

Sem prvic pokukal v to temo. Vidim da eni trejdate z kriptovalutami pa se nic ne oglasite na kripto temah. Kaksne izkusnje imate z delnicami. Se vam bolj splacajo delnice ali kriptovalute do zdej ?

kow ::

Zakaj sprasujes ocitne stvari... jasno, da so kriptovalute rasle v zadnjih letih hitreje.

FireSnake ::

Jaz trgujem z obojim, a se mi zdijo delnice bolj varne.
Manjši donos, a manj rizika.
Seveda, pred zlomom. A za zdaj še ne kaže, da bi se kaj takega zgodilo.

Bo kdo izkoristil padec AMDja?
iz 14,20 USD je padla na (trenutno) 10.89.
Pa še bo padalo.

Januarja pa so kupljene opcije za 16.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mika76 ::

RomaP je izjavil:

Moj najljubši broker je eToro. Obstaja veliko pregledov na internetu. En dober pregled.


Ta https://foxytrades.com/etoro-review/ pravi, da eToro ni najcenejši...

111111111111 ::

A je etoro sploh broker. Mislim da je bolj forex, saj lahko trguješ z vzvodi. Naj kdo pove ki se bolj spozna.

jakan123 ::

111111111111 je izjavil:

A je etoro sploh broker. Mislim da je bolj forex, saj lahko trguješ z vzvodi. Naj kdo pove ki se bolj spozna.


Etoro je bolj neka mešanica broker, social network, copy signal platforma. Je pa za forex ja, ampak tudi tukaj se da trgovati z delnicami, indexi in kripto valutami, ampak s CFDjem (contract for differences). Ko kupiš neko delnico, pravzaprav nisi lastnik, ampak dobiš samo razliko med ceno ko si kupil in ko si prodal.
Se drugače kdo tukaj ukvarja s forexom? :)

Tilen ::

Predlagam nakup delnic Telekoma Slovenije (TLSG), ISIN SI0031104290, ker prihaja do sprememb, (2), ki bi lahko pozitivno vplivale na prihodnje poslovne rezultate in vrednotenje podjetja.

9.11.2017 - TLSG 81,25 EUR

P/E : 10.93
Dividenda: 6.15%
Knjigovodska vrednost delnice (30. 9. 2017): 107,48 EUR.
Več podrobnosti je zbranih tukaj.
Zadnje finančno poročilo : Poročilo Skupine Telekom Slovenije in družbe Telekom Slovenije, d. d., za obdobje od januarja do septembra 2017 [pdf, 1,84 MB]

Telekom je zaradi neuspešne privatizacije v preteklosti izgubil veliko vrednosti. Preteklo je kar nekaj časa, da se je vzpostavilo zaupanje in s tem so se našli kupci in tudi poslovanje se je popravilo. Rastejo prihodki, dobiček, sklepajo se novi veliki posli, podjetje je refinanciralo posojila in s tem veliko prihranilo, kar bo imelo dolgoročne pozitivne učinke. AKOS želi omiliti regulacijo Telekoma Slovenije, kar pomeni, da se bodo cene za ostale operaterje ob najemu njihovih storitev in povezav najverjetneje dvignile. Prav tako so zasnovali novo, bolj vzdržno in stabilnejšo dividendno politiko. Menim, da je najhujše mimo in da lahko s preudarno investicijo dobimo delež portfelja, ki bo dolgoročno zagotavljal zelo lep dividendni donos in ob enem ne predstavlja dragega nakupa. Telekom še vedno trguje bistveno pod knjigovodsko vrednostjo, kar je v primerjavi z ostalimi deležniki na LJSE in v svetu prej anomalija, kot pravilo. Izpostavljenost portfelja maksimalno do 10%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

marska83 ::

Tilen kaj pa praviš o Zavarovalnici Triglav? Vem, da je sedaj že malo pozno, ampak kakor gledam, da ima še vedno lepo dividendo (8,8%).

Tilen ::

Ni pozno, vendar si zamudil bistveno boljši čas za nakup. Trenutno je pri zavarovalnicah vse bolj kot ne avtopilot, ker so se začele dvigovati obrestne mere (FED, kmalu ECB). Ob trenutni gospodarski rasti in nadaljevanju trenda zviševanja obrestnih mer, gre tam zelo težko kaj narobe. Zato tudi višja cena.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kow ::

@Tilen
Sem kupil ravno teden dni nazaj. Tako, da - zelim ti (si) veliko uspeha, haha.

Tilen ::

Ne bo ti hudega. Jaz sem svoje opravil v bistveno bolj negotovih časih, ko so me nekateri imeli skoraj za norca. Trenutno je stanje veliko manj negotovo in v nekaterih primerih dolgoročno vseeno obetajoče. To iščemo. Debata za konstruktivno kritiko je seveda vedno odprta.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kebo ::

Katerega posrednika pa priporočate kaj za Ljubljansko borzo?

Tilen ::

V kolikor želiš tudi sam upravljati preko spleta in bi želel ponudnika iz Slovenije, potem recimo Alta ali Ilirika. Trenutno je pri nas najbolj aktivna Alta.

Lahko tudi enostavno pokličeš svojo banko in rečeš, da bi rad kupil delnice. Ta možnost je dražja zaradi višjih provizij, vendar je bolj komot in ne zahteva toliko znanja. Vsaka večja banka opravlja posle borznega posredovanja (NLB, NKBM, ...).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

usernamehere ::

Kaj priporočate, v katere delnice slovenskih podjetij bi bilo pametno investirat do konca leta?

111111111111 ::

Nobene. Z delnicami ne tečeš na 100m. Z delnicami tečeš na maratonu.

usernamehere ::

Mišljeno je bilo, da bi rad investiral nekje v času od sedaj pa do konca leta, za vsaj par let seveda.

sarma832 ::

Alta posreduje samo za ljubljansko borzo?

Ti matrca so pa komplicirane te delnice v primerjavi z kriptovalutami. Mogoce bo pa zato vsak janez uložil in kupil kakšnega bitcoina :))

Tilen ::

Alta posreduje za vse večje trge.

@usernamehere
TLSG, ZVTG, PETG
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

CoreySteel ::

To verjetno neki narobe gledam oziroma si napačno predstavljam, ker tele cene izgledajo nore.

Sklenitev pogodbe 12€.
Standard paket e-trading račun 23,5€ za eno leto.
0,00079% nadomestila povprečne mesečne vrednosti finančnih inštrumentov četrtletno.
Provizija za nakup in prodajo 0,55% oz minimalno 6€.
In še dodatni KDD stroški?

Pa to je samo za domači trg, za tuje se plačuje še dodatno.
Twitter: @CoreySteel_

Tilen ::

Ja s 100 EUR se tega ne greš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

CoreySteel ::

Še z 10000€ se mi zdi drago...
Twitter: @CoreySteel_

omnimint ::

CoreySteel je izjavil:

Še z 10000€ se mi zdi drago...

Tako je s temi rečmi, prej se sprijazniš, bolje zate. Vsak bi rad od prometa kapitala nekaj zaslužil, tako se vrti ta svet. Ko daš 10€ parkirnine na dan je tudi drago... sicer pa ob povprečnem 5% donosom pri 10k še vedno nekaj ostane.

CoreySteel ::

ETF-ji so me čist razvadili :)
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

kihc ::

Tilen je izjavil:

Alta posreduje za vse večje trge.

@usernamehere
TLSG, ZVTG, PETG


CICG?
x

ZaphodBB ::

FireSnake je izjavil:

AMD je trenutno dokaj ugoden.

Sicer zna še malo pasti. A se, v prihodnje, pričakuje lepa rast.

Jaz sem ga kupil pri ene 13,40 :D :D
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Tilen ::

kihc je izjavil:

Tilen je izjavil:

Alta posreduje za vse večje trge.

@usernamehere
TLSG, ZVTG, PETG


CICG?


CICG je preveč ciklična panoga in preveč koncentrirana. Predstavljaj si, da nekdo razstreli cinkarno. Alternative ni. Vse je na eni točki. Čez noč so prihodki 0. Da bi nekdo sabotiral 500 bencinskih servisov je veliko manjša možnost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

usernamehere ::

Zakaj pa bi bila ZVTG dobra naložba, glede na to da so cene delnic trenutno visoke, kot že dolgo niso bile, samo zaradi dividend pa se verjetno ne splača vložit ali pač?

Tilen ::

Zato, ker trguje pri sedemkratniku dobička na delnico, kar je izredno ugodno. Pogoji za poslovanje so ob trenutni gospodarski rasti in zviševanju obrestnih mer praktično idealni.

Stanje v Ljubljani je malce (zelo) v zaostanku v primerjavi z ostalim svetom.

SBITOP

SBI TOP služi kot benchmark indeks, ki nudi informacije o gibanju cen najbolj likvidnih in največjih delnic na organiziranem trgu. Gre za indeks celotnega trga oziroma broadband indeks, katerega namen je slediti najboljšim delnicam na Ljubljanski borzi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

libreus ::

Ima kdo kakšno uporabno povezavo z nasveti kako začeti z vlaganjem? Zanima me konstantni, cca. 100 EUR mesečni, vložek.

Tilen ::

Provizije so enostavno previsoke, če se želiš s takšnim zneskom lotitit sam. Bolje je, da celo leto varčuješ in potem vložiš 1200, če že.

The Intelligent Investor
Security Analysis
The Wealth of Nations

https://www.investopedia.com/university...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

avani ::

libreus je izjavil:

Ima kdo kakšno uporabno povezavo z nasveti kako začeti z vlaganjem? Zanima me konstantni, cca. 100 EUR mesečni, vložek.


Sam vlagam trenutno 250€/mesec preko ginmon.de . je dražje kot etf, a spet ne tako grozno drago - 0.38%+10% dobička = 0.6%. ko bo nabranega dovolj denarja, okoli 10.000, pa v "čiste" etf

Borut H ::

Koliko časa že vlagaš preko ginmon.de?

CoreySteel ::

libreus je izjavil:

Ima kdo kakšno uporabno povezavo z nasveti kako začeti z vlaganjem? Zanima me konstantni, cca. 100 EUR mesečni, vložek.


Za tako majhno cifro ti ostanejo skoraj edino zastonjski ETF-ji na DeGiru, kar v osnovi seveda ni niti slučajno slaba opcija. Skupaj bi v enem letu prišlo provizij: 12x0,4EUR SEPA, 2,5EUR letno za borzo in 0,2% letne provizije za iShares MSCI World naprimer (cca 45EUR na delnico), se pravi skupaj nekje 0,8%. Če ti to ne diši, potem pa eno leto teh 100EUR na mesec na stran in nato investiraš.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

««
8 / 163
»»