» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
12 / 25
»»

cebelar123 ::

Zanimivi link do Automa deckov za igre:
Clans of Caledonia ,Euphoria ,Gaia Project ,Great Western Trail ,La Granja ,Near and Far ,Orléans ,Pulsar 2849 ,Tapestry ,Trajan ,Viticulture ,Voyages of Marco Polo ,Wingspan

https://myautoma.github.io/?fbclid=IwAR...

cebelar123 ::


VINHOS DELUXE
Pa sem se spet začel učiti novo igro.

IGRAJ ::

Neki za počet čez vikend....

Ta vikend je prvi Grossmannov festival fantazije, fantastike in stripa v Ormožu. V soboto 19.10. smo z stojnico na festivalu kjer bomo pili vino in prodajali igre. Če vas kaj konkretno zanima vas prosimo da pošljete želje na mail info@igraj.si, saj bo samo del ponudbe na stojnici. Se vidimo

http://www.grossmann.si/sl/grossmannov-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IGRAJ ()

dottor ::

Prišu poštar:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Prišu poštar:


najs sporoci kako je kaj proti arhitektom.

dottor ::

Čakam da dobim sleeve-e, pa upam da jo v petek sprovamo :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PireCrompir ::

Prva igra Maracaiba :). Fantastično!

 Maracaibo

Maracaibo

-- PireCrompir

dottor ::

Nekdo se je dobro založil z igrami. Good job ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PireCrompir ::

dottor je izjavil:

Nekdo se je dobro založil z igrami. Good job ;)


Kar nekaj jih je še skritih ;). Iz Essna sem prinesel Porto in Minecraft, predvsem za igranje s sinom, čeprav sva pri Portu zelo uživala tudi z ženo, zelo vizualno lepa ter hitra in zanimiva igra, Maracaibo pa zase. Res odlična, še boljša kot Great Western Trail za moj okus, še en Pfisterjev masterpiece :)
-- PireCrompir

cebelar123 ::

Maracaibo igro sem ravno zadnja dva dni na youtubu gledal in malo tutoriale šel skozi. Zelo zanimiva stvarca.

dottor ::

Mene je malo strah it v Essen ker vem da bi pokupu full preveč zadev :)) Že Kickstarter je smrt za denarnico.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PireCrompir ::

Jaz sem uspel bit zelo zmeren, kupil sem tri večje in eno manjšo igro ter odličen obložen nahrbtnik za prenašanje iger. Za ostale igre, po katerih so se mi cedile sline (Terramara, The Magnificent, Aquatica,...), pa bom počakal na igraj.si :D. Pravzaprav me je presenetilo, kako drage so vse nove igre na sejmu. Prepričan sem, da bodo cene v spletnih trgovinah po sejmu nižje, kar se mi ne zdi logično. Pričakoval bi, da bodo na sejmu igre nekaj cenejše, kot so takoj potem v retailu.
-- PireCrompir

dottor ::

Jaz pa sem se malo omejih z nabavo iger za letos in Kickstarterjem, imam še ene 10 iger (od 51ih) ki jih še sploh igral nisem. Tako da letos kar še nabavim je Tapestry (imam preorderan pri igraj.si) in mogoče še Just One (sem ga sproval na NMNju in je kar zabavna zadeva). Imam pa še 3-4 igre iz Kickstarterja letos za dobit in nahrbtnik za igre. Tako da do konc leta bo še kar nekaj novosti pri meni :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

A je kdo tolk hardcore, da bi igral The Expanse RPG? Iscemo se enga ali pa dva clana. Igrali bi pretezno online, Discord + Roll20, ce bo pa kdaj prilika pa se lahko dobimo tudi v zivo.

cebelar123 ::

Prve prave slike Hero realms - Lost village KS kampanje.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Imam Hero Realms in Star Realms (base + Colony Wars + Frontiers KS), pa mi je Hero Realms ljubši, čeprav škoda da nimajo tolko "velikih" dotakov za 1vs1vs1vs1 (edii večji dodatek je kooperativen).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Pa končno sem ruzak/torbo dobil:


Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

dottor ::

In še ena nova igra:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::


Prav tako nekaj novega danes.

dottor ::

Lepa! Javi kako se ti zdi Tapestry, jaz mojega prevzamem naslednji mesec na Makkonu :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tsatthoggua ::

@dottor - ta torba seka :) Jest sem modro vzel in sem res zadovoljen. Po barvi mi je tvoja sicer bolj všeč, samo sem se na koncu vseeno odločil za dražjo ker ima manši logo in naj bi bila bolj trpežna. Sedaj bi lahko katerokoli igro lepo prinesel na gaming vecer - razen to ki jo zadnje case vedno igramo - Too Many Bones. Skatla je res ogrooomna , tako da jo sedaj z Ikea vrecko okoli tovorim hehe.

dottor ::

tsatthoggua je izjavil:

@dottor - ta torba seka :) Jest sem modro vzel in sem res zadovoljen. Po barvi mi je tvoja sicer bolj všeč, samo sem se na koncu vseeno odločil za dražjo ker ima manši logo in naj bi bila bolj trpežna. Sedaj bi lahko katerokoli igro lepo prinesel na gaming vecer - razen to ki jo zadnje case vedno igramo - Too Many Bones. Skatla je res ogrooomna , tako da jo sedaj z Ikea vrecko okoli tovorim hehe.

Meni pa barva ni bla všeč, pa nosilnost ni nek problem. Jaz sem do zdej nosu igre v tisti Merkator vrečki za večkratno uporabo (neka trša plastika) pa ti roka odpade :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Malo sem testiral.
Edina slabost za 1x je insert kjer so shranjene karte. Saj sleevane karte ne grejo noter, če ne obdelaš insert z olfa nožem. Odprtina je na spodnjem koncu ožja kot na zgornjem in tako karte gredo noter potem pa se zataknejo.

bedarija ::

živjo, kje se da najcenej dobit angleške verzije družabnih iger. na tojeto in igraj.si včasih dobiš samo nemške verzije, kar me ne moti pri igrah ki imajo samo navodila v nemščini na samih igralnih kartah/površinah pa ni napisov, a za igre kjer je nekaj malega tudi na kartah napisano bi raje videl da so v angleščini.

dottor ::

Do sedaj sem pri igraj.si edino igro ki ni bla v angleščini dobil Carcassonne, ampak so bila priložena angleška navodila. Vse ostalo (kar jih je že kar nekaj) je bilo vedno v angleščini.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bedarija ::

govorim specifično za sushi go party

dottor ::

Poskusi pri Meeple.si pogledat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Drugače v soboto igrali Azul :)

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PireCrompir ::

bedarija je izjavil:

živjo, kje se da najcenej dobit angleške verzije družabnih iger. na tojeto in igraj.si včasih dobiš samo nemške verzije, kar me ne moti pri igrah ki imajo samo navodila v nemščini na samih igralnih kartah/površinah pa ni napisov, a za igre kjer je nekaj malega tudi na kartah napisano bi raje videl da so v angleščini.


Jaz delam enako, na igraj.si sem npr. kupil nemški izdaji Gugong in Voyages of Marco Polo, ki sta jezikovno povem neodvisni, ostale pa angleške. Si vprašal Gorazda na igraj.si, če ti lahko naroči angleško verzijo? Zame je naročil angleško Coimbro, ker je tudi nekaj teksta na kartah in nisem želel nemške izdaje, čeprav nemško sicer znam. So pa praviloma angleške izdaje dražje od nemških. Marsikaj sem naročil tudi na amazon.de, poglej še tam.

Mimogrede, zakaj mi v Firefoxu na notebooku ne prikazuje slik na tem forumu?

Lp
-- PireCrompir

PARTyZAN ::

Zato ker folk še vedno pridno uploada fotografije na shrani.si, ki ne podpira https. Dejte uporabljat imgur, no.

PireCrompir ::

PARTyZAN je izjavil:

Zato ker folk še vedno pridno uploada fotografije na shrani.si, ki ne podpira https. Dejte uporabljat imgur, no.


A, to je problem, hvala. Zanimivo, da mi na telefonu v brskalniku prikazuje normalno. To je očitno tudi problem Firefoxa?
-- PireCrompir

cebelar123 ::

PireCrompir je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Zato ker folk še vedno pridno uploada fotografije na shrani.si, ki ne podpira https. Dejte uporabljat imgur, no.


A, to je problem, hvala. Zanimivo, da mi na telefonu v brskalniku prikazuje normalno. To je očitno tudi problem Firefoxa?


Chrome prikazuje na telefonu in windowsih slike normalno.

PireCrompir ::

cebelar123 je izjavil:

PireCrompir je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Zato ker folk še vedno pridno uploada fotografije na shrani.si, ki ne podpira https. Dejte uporabljat imgur, no.


A, to je problem, hvala. Zanimivo, da mi na telefonu v brskalniku prikazuje normalno. To je očitno tudi problem Firefoxa?


Chrome prikazuje na telefonu in windowsih slike normalno.


Tako je, tudi meni Samsung browser na telefonu slike prikazuje normalno, na windowsih pa uporabljam Firefox, ki slik ne prikazuje kljub številnim poskusom različnih nastavitev.
-- PireCrompir

PARTyZAN ::

cebelar123 je izjavil:

PireCrompir je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Zato ker folk še vedno pridno uploada fotografije na shrani.si, ki ne podpira https. Dejte uporabljat imgur, no.


A, to je problem, hvala. Zanimivo, da mi na telefonu v brskalniku prikazuje normalno. To je očitno tudi problem Firefoxa?


Chrome prikazuje na telefonu in windowsih slike normalno.


Zaenkrat še, ja. Lahko pa narediš nekaj dobrega za ljudi okoli sebe in uporabiš nek moderen servis za delit slike, no :).

bedarija ::

PARTyZAN je izjavil:

Dejte uporabljat imgur no.

ne dam mu svoje telefonske tako da ne morem

če kdo rabi sem malo ustvarjal karte z osebami za igro Citadels, spletke slo izdaja klasika, slika naložena na shrani.si, ker ne dajem telefonske tujcem. če ne vidiš slike link shrani.si/f/7/42/7vYvZs4/spletke-osebe-ltexturadn.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

PARTyZAN ::

bedarija je izjavil:

ne dam mu svoje telefonske tako da ne morem


Ne rabiš računa. Kot neprijavljen uporabnik imaš levo zgoraj zelen gumb "New post".

cebelar123 ::


Evo za test kao shelfi zgoraj imgur neprijavljen sdpoda shrani.si

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

cebelar123 je izjavil:

Evo za test kao shelfi zgoraj imgur neprijavljen sdpoda shrani.si



Na spletnem vmesniku, ki ti prikazuje fotografijo, jo povečaj (toliko, da se naloži v polni velikosti), potem pa desni klik na fotografijo in "Copy image location" oz. "Copy image address" v Chrome in derivatih. Povezava mora imeti končnico (recimo .jpg, .png in ostali formati za slikovni material). :)


cebelar123 ::

Če koga zanima Stronghold: Undead je na KSju.



https://www.kickstarter.com/projects/po...

dottor ::

Včeraj se je igralo:
-SmallWorld:



-Raccoon Tycoon:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::


Končno je varno prispel iz Kitajske.
Tainted Grail wave 1

dottor ::

Jaz se se ga odloču ne vzet ker kot prvo nimamo dovolj velike mize, kot drugo noben od kolegov nebi redno zadeve igral da se odkrije zgodba. Podobno koz z Zombicide Black Plague, kjer smo nardili komaj tutorial in prve 3-4 queste, pa imamo še 6-7 iz base game-a, 10 iz dodatka in še ene 25 jih je na uradni strani na voljo ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

To je bolj solo igra, če mene kdo vpraša.
Ne znam si predstavlati, da ljudje sedijo in poslušajo kako drugi berejo zgodbo + čakajo da ti svoj dvoboj odigraš.

dottor ::

Meni solo igre pa ne potegnejo, pač ok če ima igra solo pa jo odigraš 1x da poštekaš navodila če je kakšna bolj heavy zadeva, ampak da bi igral igro ki je striktno solo mi pa malo ni zanimivo sedet sam za mizo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

111111111111 ::

Torej ne igraš računalniških igric?

dottor ::

Praktično ne več. Še za retro konzole jemljem večina zadeve za 2 igralca.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Solo jaz igram večinoma zato ker enostavno ni ljudi, ki bi imeli toliko časa, da bi lahko igrali več kot 1x mesečno. Pa tudi jaz nimam skoraj nič časa ponavadi ravno takrat, ko bi lahko kaj bilo. Skratka tako pač igraš takrat, ko imaš čas in voljo in se ne oziraš na druge.
Tainted grail pa je sploh specifični tip igre "RPG", kateri bi naj bil podoben branju knjige, gledanju serije in igraju PC igre.

dottor ::

Jaz organiziran board games night vsako soboto v lokalni pivnici in dosti krat se še ob petkih zvečer dobimo pri kolegu igrat. Tako da vsaj pri meni plac in ljudje ni problem, bolj je problem kosistenca ljudi ki prihaja tako da nekih legacy in podobno ne moremo igrat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Tapestry je končno prišel na mizo. Bo potrebno še par krat odigrat, da bo šlo vse skupaj hitreje. Igre zaradi časa nisem odigral do konca.

BigWhale ::

cebelar123 je izjavil:

Solo jaz igram večinoma zato ker enostavno ni ljudi, ki bi imeli toliko časa, da bi lahko igrali več kot 1x mesečno. Pa tudi jaz nimam skoraj nič časa ponavadi ravno takrat, ko bi lahko kaj bilo. Skratka tako pač igraš takrat, ko imaš čas in voljo in se ne oziraš na druge.
Tainted grail pa je sploh specifični tip igre "RPG", kateri bi naj bil podoben branju knjige, gledanju serije in igraju PC igre.


Jaz sem pol leta iskal ljudi, ki bi igrali nek proper pen & paper RPG. Zdaj mi mogoce uspe z The Expanse. :)
««
12 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10019747 (1071) Blinder
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957768 (4274) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292200 (1388) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293755 (2440) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827619 (23336) Maximus

Več podobnih tem