» »

Koliko je to legalno?

Koliko je to legalno?

Anney ::

Malo čudno se mi zdi, da si kdo upa iti takšno stvar.
Potemtakem bi lahko vsi veselo prodajali kopije po spletu.

Majhen citat strani:
Zapisujem vse varnostne kopije Xbox 360 iger, ki so izšle do sedaj. Vse varnostne kopije so zapisane z zapisovalnikom iHas in najnovejšimi potrjenimi tehnologijami za zapisovanje, tako da je varnostna kopija najkvalitetnejša!


http://www.zapisovalec.com/

PS: Da ne bo kdo mislil, da je reklama, NI in nisem to jaz. :)

bluefish ::

To so ravno tako kopije kot potegnjena zadeva z nekega trackerja. Pri nas se tega sicer ne preganja.

black ice ::

Ohoho bluefish, še kako se motiš. :)

Anney ::

Preganja se ne za lastno porabo, če pa ti služiš s presnetimi stvarmi, je pa drugače, sej je na vsaki igri in filmu, pred začetkom le tega opozorilo, ali je to kopija kopije ali pa original isto je vse.
Ali sklepam napačno?

bluefish ::

S pregonom sem mislil o dejanskem trudu, ne zakonu kot takem. No, lahko tudi, da se motim.

black ice ::

Jaz sem ciljal na dejanski trud.

Yohan del Sud ::

Kaj te jaz vem. Siva cona. Avtorske pravice pa to = zmuzljivo. Kar pomeni, da jutri specialci ne bodo pri njem, če se tu pritožuješ. Javi inšpekciji, da vidimo kaj reče. Po moje nič.
www.strancar.com

PaX_MaN ::

Anney je izjavil:

preganja se ne za lastno porabo, če pa ti služiš s presnetimi stvarmi, je pa drugače, sej je na vsaki igri in filmu, pred začetkom le tega opozorilo, ali je to kopija kopije ali pa original isto je vse.
Ali sklepam napačno?

ta model tole prodaja na polno aka s tem služi, hkrati pa ima gor še adsense (props ghostery). Na obrazknjigi je sicer kak mesec, tko da nekega hudega profita verjetn še ni ustvaru (deb padu pod un člen kz-1 k to pobena), ampak sčasoma bi pa že bil zrel za zahaklat.
Kako se bodo pa tega tamodri lotil, bo pa verjetno smeha polna skleda (navidezn odkup, pa šli po trr šnofat, i guess).

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: zee ()

49106 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Kaj te jaz vem. Siva cona. Avtorske pravice pa to = zmuzljivo. Kar pomeni, da jutri specialci ne bodo pri njem, če se tu pritožuješ. Javi inšpekciji, da vidimo kaj reče. Po moje nič.


Kakšna siva cona? Vse je kristalno jasno. Vsaj kar se distribucije tiče ;)

Tomay ::

Najprej sem mislil, da je zadevo postavil koliko gre anonimno. Potem pa vidim na whois, da je tip s Ptuja, pa še gsm je tam.


Zanima me, če podatki držijo. Če je potem ga lahko hitro dobijo, če ne pa follow the money.
Voodoo 4Ever

black ice ::

Tip se bo ujel na limanice prej ali slej. "Zapisovalec", če slučajno bereš tole, verjemi mi, služiš drobiž in ni vredno posledic.

hojnikb ::

Zdej pa nej kdo reče, da je piratiziranje na xboxu poceni.. :))
#brezpodpisa

mtosev ::

zanima me kolk dolgo bo tale tip v biznisu.:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Če bi zdaj pisalo na koledarju ... ne vem, leto 1993, bi se tip vozil v neki luksuzni limuzini, toliko bi prodal in zaslužil.

V času interneta (nelegalno: torrent, razni rapidshare, exabit, mega ipd. strani oz. legalno: poceni novo ali rabljeno na ebay, amazon, ebay, razne druge spletne trgovine) pa bore malo.

No ja, mogoče pa je še mlad in poskuša trike tavelikih (tajkunčkov, pa to) oz. kako se iti podjetništvo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Engineer_ ::

fant ilegalno prodaja piratske kopije iger. To ni nobena siva cona.
Njegov cenik:
Cenik in paketi naročil:

20 DVDjev = 100EUR ( + 4 DVD GRATIS )
10 DVDjev = 50EUR ( + 2 DVD GRATIS )
5 DVDjev = 25EUR
2 DVDja = 10EUR

Moja baza iger je ogromna in večina iger je pri vas že naslednji delavni dan. Prisluhnem tudi vsem raznim posebnim željam za igre, kot tudi za različne formate (NTSC / PAL ).


Čistokrvno piratiziranje, kršenje avtorskih pravic.

Vsekakor zanimivo, sem si shranil njegov fb in spletno stran ker me zelo zanima koliko časa bo obstajal :D Zaslužek mora imeti silno majhen, samo 5 eur na DVD. morda fant dobi mesečno za tank goriva ali dva, več zelo težko. saj obstaja partis za božjo voljo... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

jype ::

Pa še nepismen je, kot vsak pravi policaj, err, pirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Engineer_ ::

jype je izjavil:

Pa še nepismen je, kot vsak pravi policaj, err, pirat.


Ima da se vidi :D

Matevz96 ::

Kaj naj fant je optimist.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teleportacija-prihodnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628112 (24725) energetik
»

Kaj v točnem pomenu piratstvo pomeni.

Oddelek: Loža
195391 (4940) St235
»

Piratska verzija igre povečala njeno prodajo

Oddelek: Novice / Igre
3211601 (8544) ahac
»

Kolikortoliko srednjeročno arhivirati 150GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
131761 (1331) opeter
»

Max payne problem

Oddelek: Igre
211732 (1478) Predator

Več podobnih tem