» »

Max payne problem

Max payne problem

david_ivanusa ::

ŽIVJO

Mav čudna stvar:
Igra se mi lepo zažene, tud tutorial(vodič) dela normalen, ko klikneš new game, se začne lovdat, vmes pa me vrže nazaj na namizje.

Potegnič sem tud en save z neta pa mi normalno dela.

A SE KERMU SANA?

Mam 1800+,radeon9000 pro, directx8.?

DANKE
  • spremenil: perci ()

BendeR ::

Maš mogoče piratsko verzijo '?
:=)

Predator ::

če jo ima bolje da splon ne replya na tole ;)

roscha ::

Ja in? Naj jo ima. A jo prodaja? Ne. A daje linke kje se jo dobi? Ne. Torej ? Koji kurac je potem treba naganjat paniko. Tudi jaz imam nelegalno, koga briga? A si BSA a kaj? Rahlo mi greste že na kurac s temle legalno /nelegalno ...

David: Pobrskaj po netu za patchom 1.05. Ta mislim da je trenutno zadnji. In btw, crack se tudi najde... poizkusi in poročaj.


by!

Predator ::

me briga ker sem moderator in če bo odgovoril da ima piratsko verzijo ( kar presenetljivo večina reče in to mi še danes ni jasno ) mu bom zaklenil in rekel naj proba z originalom :)

kar se pa tvojega tiče a jo prodaja a daje linke, posedovanje wareza je kaznivo, sošolca ki je kupoval pri piratu so povabili na razgovor na policijsko postajo, prinest je moral piratske cd-je ( pač pirat je mel kar v excelu kaj folk kupuje in so mu točno povedali kaj ma nelegalnega ) in dobil je vpis v kartoteko; če te niso aretirali je blo to zaradi tega ker se jim (še) ne splača preganjat tebe kot končnega uporabnika, sploh ne za igre ker ni nikogar ki bi te iztožili ( razen microsofta ki ima predstavništvo v sloveniji, ostalim se ne splača )

roscha ::

Ja fak ane. A sem ravno napisal da imam PIRATSKEGA Payna. Pa še tolk ostale krame da se ti kot zavzetemu BSAjevcu lahko samo zmeša. In kaj potem? Kaj mi moreš? Prav prekleto nič. Lahko ti pod zasebno dam še tel. številko in naslov, pa izvoli kaj mi lahko potem? Ravno toliko.

Daj enkrat se že nehajte delat kvazi pomembne in stopite na realna tla. doma JE in BO 90% vsega SWja uklradenega pa če se BSA razpoči. Da bo pa par mozoljavih smrkavcev alias "velepomebnih moderatorjev"c kaj spremenilo pa ni verjetno. Enostavno ne težite tam kjer ni ja težit.


David: registriraj se na forumu www.mojnet.net ti bom raje tam razložil OK? So ljudje malo bol po pameti...

undefined ::

Predator, tole je pa že čisto pretiravanje. Seveda v tipičnem slovenskem stilu. Poznam tudi tuje forume, kjer je piratstvo prepovedano, pa na take topice nič ne rečejo, čeprav je piratsko. Seveda bodo podali nasvet, naj si kupi original, tema pa se ne bo zaklenila. Niti na uradnih straneh igračarskih firm ne.

Drugače pa, če že imaš piratsko kopijo in je rip (okleščena verzija, nasprotno od ISO), potem je problem 90% v tem.

freejack ::

V čem je problem? V tem, da si legalno lahko narediš kopijo igre, programa ipd., največ zaradi strahu pred uničenjem originala. Lahk maš doma 100000 cdjev, pa ti bodo le za redke lahko dokazali, da so warez. Zakaj? Preprosto rečeš, da se ti je original uničil, si ga izgubil, itd. NE MOREJO ti dokazat, da to ni res. Edino če rečeš da si v trgovini kupil, da bi šli njim kaj gledat, pa še to je malo verjetno. Poleg tega, tisti, ki samo posedujejo warez, ga ne delajo, ne prodajajo itd. niso zagrešili nobenega zločina.No ja, mogoče se motim, a dajte si že enkrat za vselej razjasnit pojme kar se wareza ipd. tiče. To leti na vse dotične teme, ker se dejansko pojavlja strah pred zaklepom že ob sami omembi besede, predvsem na račun nepojasnjenih pojmov s strani določenih oseb. No ja, saj jih ne morem krivit. Saj sem tudi sam že 100x predlagal, naj se malce uredijo pravila glede te "sive cone", ker trenutno spominja na NFS:HP2, kjer se raztreščiš že v eno travico, kot da bi se v zid.

undefined ::

> Poleg tega, tisti, ki samo posedujejo warez, ga ne delajo, ne prodajajo itd. niso zagrešili nobenega zločina.

Ravno nekaj podobnega nam je nekoč pripovedoval profesor računalništva. Povedal je tudi, da velike firme, kot je Microsoft, tako ravnanje nič ne moti, saj:
- uporabnik s tem produktom ne služi
- uporabnik dela za ta produkt reklamo

> ker trenutno spominja na NFS:HP2, kjer se raztreščiš že v eno travico, kot da bi se v zid.

Heheh. How true. :)

freejack ::

p.s. s tem nisem kakorkoli namignil, da se pravila glede tega ne bodo uredila, le nekaj časa bo potrebnega, ker vem da je tudi drugače z stranjo veliko dela. :\

Predator ::

iceman: v drugih forumih samo brišejo, brez debate, od izjem poznam joker ( mogoče poznaš še kakšnega ) samo kakšen nered je tam pa vsi vemo in kako hitro so banani userji ki rečejo kaj čez joker ( ali izginjajoče teme na ex pcgamerju) ...

in spet ste vsi šli v tisto zagovarjanje v stilu sej majo vsi warez, jaz sem rekel da mu bom zaklenil če reče da ima piratsko kopijo, to je vse ( če je tako butast da to prizna sorry ); jaz vam nisem rekel da ne smete met wareza ( razen v reply na rosho ki je trdil da mu nič ne morejo ), pa da kupujte originale only, samo če bo kdo tukaj napisal da ma probleme z 272mb ripano verzijo warcrafta, ali pa da je potegnil špil z kaazaa in mu ne dela bom pač zaklenil

rosha in iceman in co:
glede na to da imate očitno par velesuper "idej" mi pomagajte napisat pravila ( rabim s primeri, eg pustimo če nekdo reče da ima downloadan špil iz kazaa pa ni dobil cracka zraven in če mu lahko kdo pošlje ) ker sestavljam FAQ že en teden pa preprosto ne vem kaj naj napišem, razen to da skoraj vse prepovem ... da ne boste jamrali samo koliko je sivih con, pa da jih definiramo

undefined ::

> Seveda bodo podali nasvet, naj si kupi original, tema pa se ne bo zaklenila. Niti na uradnih straneh igračarskih firm ne.

S tem sem mislil na firme, ki delajo/izdajajo igre. Če njih ne moti, zakaj bi tebe?
Linki in razni ključi se seveda brišejo, da ne bo pomote.

Kako prerediti pravila? Ne vem, meni se še teh ni dalo brat. ;>

Predator ::

glej dosedaj je bilo pač eno pravilo, warez je prepovedan, ampak kaj je warez ( meni se ne sanja ) - tuki je bla debata zarad sivih con ampak dokončno se tega ne da in tudi nismo definirali

potem je bil sestanek moderatorjev kjer smo prišli do teh določitev ( upam da se spomnim vseh samo z 40°C najbrž ne bom vseh )
-tehnik snemanja se ne zaklepa ( eg te zanima kako skopirat ut2003 ) dokler ni očitno/ne napišeš da boš posnel za soseda ali pa prodal nekomu

cracki, serijske, linki do downloada celih komercialnih verzij so prepovedani, ravno tako linki do strani ki odprto omogočajo dostop do linkov za download ( eg sharereactor ); linki z strani kot naprimer isonews so ok

oglaševanje forumov je dovoljeno če se držijo "pravil" slo-techa ( torej drejkov forum ki ima lasten pododelek cracks pač nima kaj iskat gor )

debate o beta igricah so dovoljene, dokler ne začnejo ljudje kje stvar dobit, tisti del se briše

ostalo je pa vse odprto - sive cone

sicer pa ko pridejo privatna sporočila bo življenje za marsikoga lažje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

david_ivanusa ::

Ne bom odgovoru, kero verzijo mam.
Sami premislte.

Pa prosm odgovorte mi rajš kt pa debatirejte piratstvu.

.smidge. ::

Patch pomaga.

PS: Moral bos dobitit tud svoj crack za patch, sicer ne bo delalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: .smidge. ()

freejack ::

Predator: Ne me narobe zastopit, tudi sam ne podpirat nikakšnega piratstva in tudi sam, čeprav manj kot prej, kupujem original igre. AMPAK, po mojem mnenju demo verzije niti približno ne predstavijo dobre ali slabe strani igre in so namenjeni zgolj kot skupek neuporabne kode, nad katero se slinijo navdušeni nad dotičnimi igrami. Warez mi da realno predstavo in če sem nad igro navdušen, jo kljub temu, da jo "že imam kopijo originala" kupim original. Don´t ask why? Nad določenimi igrami sn pa namreč čist nor. :)Poleg tega, tipo ni napisal da ima warez kopijo, med drugim pa mi povej za eno igro, ki bi delala vsem. (Be my guest.)Tudi če s cdjem teoretično ni nič narobe, so morebitni krivci še vedno konfiguracija, itd. ali pa samo slab dan, jap, tut to se zgodi.Sicer pa, 272Mb verzijo WC3, še posebej potegnjenega s KaZaA, daj si duška, zakleni, imaš vso mojo podporo in odobravanje.Kar se pa pravil tiče;* glede tehnik snemanja: ja j*ga, sej ne moreš vedet, da tipo nima namena igro presnet in jo prodat naprej, logično pa obstaja možnost, da si misli narediti kopijo izključno za lastno uporabo. Glede na to, da je prvotni namren bolj razširjen, kakšno vprašanje gor ali dol tako ne bo škodilo in lahko naredi celo več koristi, ko se pojavi dejansko tak, ki za zanima drugotni namen. Tako da, dokler ni jasno, da ima user namen igro presneti in jo prodati naprej, ipd., oz. skratka warez, se teme naj nebi zaklepalo.* cracki, serijske ali kakršnikoli linki povezani z igrami, progarmi oz. warezom nasploh so prepovedani in se tema takoj zaklene. Če bo kdo iskal link, ga bo že našel na netu, če ima vsaj nekaj predznanja o iskanju. Izjema pr linkih so tukaj določene stare igre, ki so "odslužile" svoj namen in jih avtor naredi dostopno oz. brezplačno za DLL.* s forumi se strinjam* btw. že če bo samo to dodano v pravila, kar se tiče wareza, bo narejen velik korak, zato mislim, da bi bilo dobro, če bi kar te alineje malce izpilili, dodali finishing touch in jih kar uradno razglasili. :) Fora je ravno v tem, da se niti jaz ne spomnem morebitnih scenarijev glede wareza, zato se bodo morala pravila v zvezi s tem pač sproti prilagajala, razen če čakamo še eno leto in ugotovimo vse možnosti glede dovoljenega in nedovoljenega.Kot sem rekel, že s tem bi bilo storjenega veliko in če druga ne, bi vsaj za1x umirilo strastne debate, ki se kar pogosto vnamejo.

freejack ::

Aja še neki, to sicer nima zveze z warezom oz. sivimi conami, pa kljub temu, ko že govorimo o pravilih.Glede podvojenih tem, (po izbiri) doda se link na že obstoječo temo, nato pa se podvojeno zapre. Pri novoodprtih temah, o katerih je bilo že govora, pa se usmeri na iskanje (psevdo) ali celo doda link na temo. Tudi sam sem včasih odsoten nekaj časa in kar nekaj tem gre mimo mene brez moje vednosti, zato bi mi usmeritev na iskanje dalo vedeti, da je tema že bila obravnavana in bi vedel, da jo bom med iskanjem našel. Če pa bi se kdo spomnil naslova dotične teme, pa mislim, da tudi ne bi bilo slabo če bi link dodal. Se pojavljajo tudi teme, katere vsebino naslov ne odraža, tako da bi to bilo v veliko pomoč. Eden izmed vzornih primerov si lahko ogledate tukaj (malce manj sarkazma sicer ne bi škodilo, vendar kdo mu more zameriti :D )

roscha ::

Klobasanje v tri krasne. Da so direktni linki do warez robe prepovedani se strinjam in to podpiram. Enako velja za cracke in razne tel. št piratov (a to še obstaja???) Linki za donkeya načeloma lahko celo obstajajo, saj v resnici ne kažejo nikamor in nihče nikomur nič ne more. Zakaj pa mislite da sharereactor, filenexus in ostali "živijo" že ekstremno dolgo časa?

Vse ostalo pa je neumnost in kazanje mišic. Sploh pa kaj me briga. Kdor hoče malo več svobode naj se registrira na forum mojnet.net pa takelih bedarij ne bo.. OK je še v povojih ampak NI brezveznega zoprvanja. Prepovedi ki veljajo so pa zgoraj naštete...

Moderatorji: tako kot je stran nastala in ima veliko obiska lahko tudi krepne. Ravno zaradi samih ljubih restrikcij....

by!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

Balky ::

Roscha KAPA DOL zdej ko so igre v štosu je tak rompompom, kje so bli mozoljevci ko so se še vinilke presnemavale in kaj ti jaz vem še vse kaj. Fantje to je blo in bo al se boste vi repenčli al ne.

freejack ::

Prepovedi? Ja, se strinjam, warez je in warez bo, ampak stran oz. forum ima pravico, da ga prepove, saj nenazadnje, stvar je nelegalna. Če koga zanima warez itd. naj gre kam drugam. Na tej strani se warez ne bo prodajal, ne bodo se posredovali linki do warez strani, itd. Če tega določeni mulci ne morejo razumet oz. sprejet, potem pa tako ali tako nimajo pojma, koliko znanja, in vrednosti informacij, je možno najdit na tem forumu."ta in ta piratska igra mi ne dela",..hja, boli mene k*ac,..dobi si original pa ti bo delala, če ne dobiš denar nazaj...tut sam programiram in vem, da ni tko lahko naredit eno igro na recimo nivoju gta ali mafie, programerji si zaslužijo denar za svoje delo, čeprav se kot študent, strinjam, da so cene malo visoke. Kupi si original, pa se boš lahko na vse pretege pritoževal, da ti igra ne dela in bomo že našli kako rešitev. Ukradi 1 comp. pr Mlacomu, pol pa jih pojd napizdit, če kaj ne bo delalo.******************** (žaljivke sem odstranil)

undefined ::

> Moderatorji: tako kot je stran nastala in ima veliko obiska lahko tudi krepne. Ravno zaradi samih ljubih restrikcij....

Pretiravanja v tem smislu niso potrebna. Drugače pa itak vsaka stran enkrat "krepne". Če ne prej, pa potem, ko uredniki enkrat postanejo starejši in se življenjske prioritete spremenijo.

Povedali pa smo tudi stvari glede "sive cone". In tole, če nekdo reče: "ja, jaz pa imam piratsko kopijo", se lepo šteje pod to cono. Kako drugo dejanje ne bi bilo preveč modro iz strani moderatorjev.

Predator ::

debata se nadaljuje tukaj; vsi nadaljni komentarji v ta thread ki nimajo zveze z max payne problemom bodo brisani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ftp serverji z igrami, programi...

Oddelek: Omrežja in internet
141917 (1096) Tody
»

pripomba na zaklepanje tem

Oddelek: Slo-Tech
371473 (916) suse80
»

Sergio-zakaj si zaklenil temo o kopiranju zaščitenih cd-jev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1107863 (5914) perci
»

WAREZ?

Oddelek: Slo-Tech
332020 (1431) Sergio
»

GameCopyWorld.com in zaklepanje teme

Oddelek: Programska oprema
192720 (2437) [t502]

Več podobnih tem